Şimdi Ara

The Witcher Kitap Serisi Ana Konu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.451
Cevap
43
Favori
111.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Trevifish

Selam, bende 3 witcher oyununun hepsi var. Ama hiç birini daha oynamadım. Önce kitapları mı okumalıyım yoksa oyunu mu oynamalıyım. Şuan Harry Potter okuyorum ve filmleri önce izlediğimden kitapta olay yaşanınca film gözümün önüne geliyor.

Önce oyunu oynarsan, kitaplara geçtiğinde daha bir iştahla okursun. Harry serisi gibi okurken gözünün önüne gelir mekanlar karakterler vs.. Ama dediğim gibi oyunda olmayan çok şey var kitaplarda =)

Ayrıca Oyunları oynaman baya zaman alacağı için belki bu sırada 3. 4. kitap çıkmış olur. Böylece deli gibi yeni kitap çıksada okusak diye beklemezsin. Ara vermeden kitap serisini okumuş olursun. Seçim senin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 19 Temmuz 2017; 15:36:1 >

• Arkadaşlar bu arada gerginliğinizin sebebini de anlayabilmiş değilim, daha 2. kitap yeni çıktı.
    Devamının çıkmama ihtimali bence yok gibi bir şey ilk kitap sadece Kitapyurdu'nda 1601, ikinci kitap da sadece burada 654 tane satmış.
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/son-dilek-the-witcher/415412.html
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/kader-kilici--the-witcher-serisi-2/425434.html
    Keşke toplam satışları da görsek ama merak etmeyin gayet iyi satmış.

• Pegasus Yayınları'nın twitter hesabından yeni kitap ile ilgili açıklama yapılmış dün. Çalışmalar sürüyormuş, yakında geliyor.

https://twitter.com/PegasusYayinevi/status/887423072105582593

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spache -- 20 Temmuz 2017; 12:28:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spache

Pegasus Yayınları'nın twitter hesabından yeni kitap ile ilgili açıklama yapılmış dün. Çalışmalar sürüyormuş, yakında geliyor.

Oh sonunda iyi bir haber duyabildik
  • Güzel haber

• quote:

Orijinalden alıntı: spache

Pegasus Yayınları'nın twitter hesabından yeni kitap ile ilgili açıklama yapılmış dün. Çalışmalar sürüyormuş, yakında geliyor.

Süper haber

• Beyler kitap nasıl acaba? Sürükleyicimi harry potter gibi

• Hep şu serinin ithakiden çıkmasını istemiştim ama yapacak bişey yok yeni kitap çıksa da okusak hadi kanatlı at bekliyoruz.
  • 2. kitap hakkında soru soracağım

2. kitaba göre ciri cintra kraliçesinin torunu nilfgarrdlarla düşmanlar sonra nilfgardlar cintrayı darma dağan ediyor 2. kitabın sonunda ve ciri geraltla bulusuyor . Benim anlamadığım oyununda (witcher3) ve 3. elf kanı kitabında ciri neden nilfgardın kralının kızı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sean john -- 1 Ağustos 2017; 22:34:29 >
  • 2 kitabıda okuyanlar cevap verirse sevinirim.

son dilek'i okuyorum şuan ve kitapta bölümler arasında bağlantı yok olaydan olaya atlıyor gibi. bütün kitap aynı şekilde mi sherlock holms kitapları gibi her bölüm ayrı bir olay şeklinde. yoksa sonlara doğru bir ana hikayeye geçiyorlar mı.
  • Santiago Munez kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada şubat ayında yazdığım mesajı kopyalıyorum

Son dilek için;

Hikaye kendi içinde bitiyor. Her biri ayrı ayrı hikayeler zaten. Herbiri ucu açık bir şekilde sonlanıyor. Birde mantığın sesi adlı 7 bölümden oluşan ana hikaye var. O kısım daha çok kısa hikayelere giriş hazırlıyor gibi. Ama oda kendi içinde bitiyor.

Kader kılıcı tamamen derleme olsada onunda bir iki hikayesinin birbiriyle bağlantısı vardı diye hatırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyhunceyhan -- 2 Ağustos 2017; 12:55:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sean john

2. kitap hakkında soru soracağım

2. kitaba göre ciri cintra kraliçesinin torunu nilfgarrdlarla düşmanlar sonra nilfgardlar cintrayı darma dağan ediyor 2. kitabın sonunda ve ciri geraltla bulusuyor . Benim anlamadığım oyununda (witcher3) ve 3. elf kanı kitabında ciri neden nilfgardın kralının kızı ?

Kardeş bunun cevabını söylememek senin için çok daha iyi olur. Keşke bende bilmeseydim ama bir yerlerden duymuştum. O yüzden cevabı İlerleyen kitaplara bırak. Çok şaşıracaksın

• quote:

Orijinalden alıntı: Santiago Munez

2 kitabıda okuyanlar cevap verirse sevinirim.

son dilek'i okuyorum şuan ve kitapta bölümler arasında bağlantı yok olaydan olaya atlıyor gibi. bütün kitap aynı şekilde mi sherlock holms kitapları gibi her bölüm ayrı bir olay şeklinde. yoksa sonlara doğru bir ana hikayeye geçiyorlar mı.

Bildiğim kadarıyla ilk 3 kitap birbirinden bağımsız kısa hikayeler şeklinde ilerliyor. Sonraki kitaplar bir bütün olarak roman şeklinde ilerliyormuş.

• Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    2.kitapda zamanda atlama yaparak ilerliyor hocam ondan bahsediyor sanırım.Bir geçmiş bir günümüze atlıyor.Sonlara doğru birleşiyordu o parçalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

quote:

Orijinalden alıntı: Sean john

2. kitap hakkında soru soracağım

Kardeş bunun cevabını söylememek senin için çok daha iyi olur. Keşke bende bilmeseydim ama bir yerlerden duymuştum. O yüzden cevabı İlerleyen kitaplara bırak. Çok şaşıracaksın

eyvallah

• Selamlar millet,

Basit bir şeyi merak ediyorum, yen ve geralt birbirlerini seviyorlar, tek gecelik ilişkiden fazlası olmak istiyorlar ama neden sürekli ayrılar?

Birbirimiz için yaratılmışız ama sadece kader yetmez biraz daha fazlası gerek derken, biraz daha fazlasından maksat ne acaba?

Neden sürekli umutsuz, birlikte olamayacakmış gibi düşünüyorlar birbirlerini sevdikleri halde?

Bir türlü neden tam olarak mutlu olmadıklarını kavrayamıyorum, bilen biri aydınlatırsa çok sevinirim.

Eski sayfalarda yazılanları da okudum ama, tam oturmadı bu konu bende.

Bu arada güzel bir haber de vereyim, 3. Kitap baskıya hazırlanıyormuş:https://mobile.twitter.com/PegasusYayinevi/status/893394542472441856

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GwynSomething -- 6 Ağustos 2017; 1:58:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Abdurrahim24

Selamlar millet,

Basit bir şeyi merak ediyorum, yen ve geralt birbirlerini seviyorlar, tek gecelik ilişkiden fazlası olmak istiyorlar ama neden sürekli ayrılar?

Birbirimiz için yaratılmışız ama sadece kader yetmez biraz daha fazlası gerek derken, biraz daha fazlasından maksat ne acaba?

Neden sürekli umutsuz, birlikte olamayacakmış gibi düşünüyorlar birbirlerini sevdikleri halde?

Bir türlü neden tam olarak mutlu olmadıklarını kavrayamıyorum, bilen biri aydınlatırsa çok sevinirim.

Eski sayfalarda yazılanları da okudum ama, tam oturmadı bu konu bende.

Bu arada güzel bir haber de vereyim, 3. Kitap baskıya hazırlanıyormuş:https://mobile.twitter.com/PegasusYayinevi/status/893394542472441856

Selamlar, kendimce çıkardığım anlamlardan size fikrimi söyleyim;

İlk olarak Yen ve Geralt yapı itibari ile farklı gözükselerde kişilik olarak birbirlerine çok yakınlar ama bunu dışa vurmuyorlar özellikle yen.İlk kitabın son kısmında zaten son kısmında gördüğün gibi Geralt'ın cinden istediği büyü üzerine birleşiyolar.Yani kendilerinden bağımsız büyü altında birliktelik fakat Yen, Geralt'ın diliyebileceği onca istek arasında kendini seçmesinden etkilenip ona bişeler hissetmeye başlıyor.Karakter olarak Yen baya dominant etrafındakileri kontrol altında tutmak isteyen biri.Geralt ise kafasına buyruk biraz.Hatta ikinci kitapda bundan da bahsediyor Yen'in neden Geralt'a tavır aldığı filan.Bir sabah uyandığında bir not bırakıp terk edebileceğin sıradan bir kadın değilim kendine gel diyor.Yani kontrol altında tutmayı istiyor biraz geraltı istediği zaman göçebe hayatı gibi bırakıp kendini gitmesine uyuz oluyor.Onun dışında bir neden daha Yen'in asıl amacı bilindiği üzere sahirelerin çocuğu olmuyor, ama yen bunun olmasını çok istediği için asıl amacı bir aşk yaşamaktan çok bir çocuğunun olması.Bu yüzden misyonu biraz farklı olarak ilerliyor onun.Genel olarak sahirelere bir gecelik ilişki olarak bakıyor herkes.Nasıl elfleri,cücleri ayrıştırıyolarsa bunları da öyle.Yen'de çocuk olması uğraşıyla önüne gelen büyücü ile yatan biri olduğu için aşka filan inanmıyor ayrıca Geralt'da kısır olduğu durumu da var Yen'i üzen.Geralt aşık tam olarak ama Yen'in aklının bir ucunda takıntı olduğu için bu çocuk olayı sürekli bir yerde tıkanıyor ilişkileri ve Yen bir sahire olarak hamile olmayı kafaya takmış birisi bununla uğraşıyor hep bunun dışındaki ilişkileri tek gecelik ilişki olarak görüyor o yüzden bu tarz işlere gelmiyor pek ve kaderinde sadece bir çocuğu olması için uğraşıyor önüne çıkan duyguları pek önemsemiyor o yüzden umarım anlatabilmişimdir.

• -Bane kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam, gayet iyi anlatmışsın, sağolasın
    3. Oyunun son ek paketi olan blood and wine oynadıysanız onun yennefer ile olan sonu aşırı tatmin ediciydi bence, çok mutlu olmuştum, umarım kitap serisinin sonunda da ilişkileri güzel noktalanır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GwynSomething -- 6 Ağustos 2017; 10:21:5 >
  • Farkında olmadan spoiler veriyorsunuz. Biraz daha dikkat.
  • Aynen oynamıştım, sonu tam istediğim gibi olmuştu aklımdanda geciyordu dlc çıkmadan önce keşke bu tarz son olsa diye :) Cdpr oyuna kitapdan ufak hikayeler eklenmiş oynarken belli oluyo ^^ Acaba kitabin baskı aşaması ne zaman biter ki iyice sabırsızlandım

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.