Şimdi Ara

The Witcher Kitap Serisi Ana Konu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
1.418
Cevap
48
Favori
88.660
Tıklama
Giriş
    8330 Mesaj

Kitabı bitireli baya oldu ama şu Yen'i tutsak etmeli kısmı anlamadım öyle bi bölüm mü vardı yen'in tutsak olduğu o hikayede.Bu arada devam et sonunda anlarsın şimdi söylersem anlamı kalmaz.
    |
    |
    dehard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Steam: -Bane
  • Binbaşı
    1492 Mesaj
    4. Kitaptan haber var mı. Çok güzel yerde bitti 3. Kitap

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: -Bane

Konuya denk geldiğim süper oldu ikinci kitabı biraz önce bitirdim biraz bişeyler karalamak istiyorum,ikinci kitabı bitirmeyen açmasın bol spoilerlı ;

-İlk ejderhalı bölümde Yen ile yaşadıkları romantizm dakikalar tartışmaları filan çok güzel etkiledi beni çok yalın ve güzel bir anlatım vardı.Okurken aşık oluyo insan Yen'e adeta.Biraz çapkınlığı var ama Geralt'da sütten çıkma değil
    -Buz parçası olayında Geralt'ın gece vakti acayip adamlara kendini dövdürmesini intahar etmek olarak düşündüm ben.Silahsız olarak çıkıyor yola büyücü ile Yen'in olayını öğrendikten sonra.Aynı şekilde büyücü de bir sonraki gün kavgaya büyü kullanmadan kılıçla geliyor.Çünkü biliyor ki bit witcher'a karşı özellikle bir büyücünün büyü kullanmadan savaşması intahar demektir.Yen'in hasreti ile kendini öldürtecekti ama Geralt bir gece önce kendine söylenen şeyi büyücü için söyledi.Yen onları terk etmişti ve o an boş yere birini öldürmek istemedi.Bu şekilde anladım o kısmı.Ayrıca duygularını ifade ederken kendi için kullandığı sözler '' boş bir kuru kafadan çıkan ruhsuz sözler vs.'' çok duygu yüklüydü.
    -Sonunda Geralt, Yen'in neden öyle davrandığını anlıyor Essi olayında.Essi hikayesi muazzam trajikti sonunda göz yaşlarımı tutamadım desem abartı olmaz.
    -Son kısımda 14 büyücü kısmında Triss'in adını geçtiğini görünce biraz irkildim, daha ikinci kitapdan birden öldürüleceği aklıma gelmemişti.En azından bir iki hikayesini okusaydık iyi olurdu.Tek sıkıntım yazar zamanlar arasında çok çabuk değişim yapıyor ne olup bittiğini anlamıyorum defalarca okuduğum oldu.Özellikle son kısım ciri ile karşılaşma kısmında tacir ile şehre dönerlerken birden geralt öncesindeki bir olayı anımsayıp hikayenin devamı gibi sunulması o kısım beynimi yaktırdı.Sonra ordan geriye bağladı.Şuan aklımda birkaç soru var.Özellikle 14 büyücünün anıtının olduğu kısımda geralt rüyaya dalmıştı.Orda mavi gözlü sarışın bir kızın gelip
    onunla konuştuğunu gördü.Geralt ondan ömrü boyunca korktuğunu söyledi.Hatta ölülerin arasında Yen'in ismini gördü.Neden Yen çıktı ordan geralt'ın en büyük korkusu Yen'i kaybetmek olduğu için mi onu öyle gördü ve o kız kimdi? Ciri olamaz çünkü mavi gözlü diyordu.
    -Diğer bir soru Duny (kirpi) bu kişinin emhyr olduğunu biliyoruz ama calanthe, pavetta ve kirpinin öldüğünü söyledi bu imkansız değil mi? Bence orda geralt'a yalan söyledi veya öldüklerini sandı.Duny daha sonra Nilfgaard'ın başına geçti ve Calantheyi öldürmek için döndü.Ciriyi bulamadığı için bizi tuttu diye düşündüm ben.

Geralt'in konuştuğu küçük kızı çok kisi sormuş. Kitabin önceki bölümlerinde bayagı bahsediyor aslında hep arkasını döndüğünden, ondan korktuğundan. Ama karşılaştıklarında içinde hiç korku kalmadığını söylüyor. o kiz ölüm, ölümden bahsediyor Witcher.

Ayrıca Triss'in isminin neden geçtiği sonraki kitabinda anlatılıyor muhtemelen okumussunuzdur zaten ama yazayim yine de.

• Yarbay
    8330 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: erhnbrk

quote:

Orijinalden alıntı: -Bane

Konuya denk geldiğim süper oldu ikinci kitabı biraz önce bitirdim biraz bişeyler karalamak istiyorum,ikinci kitabı bitirmeyen açmasın bol spoilerlı ;

-İlk ejderhalı bölümde Yen ile yaşadıkları romantizm dakikalar tartışmaları filan çok güzel etkiledi beni çok yalın ve güzel bir anlatım vardı.Okurken aşık oluyo insan Yen'e adeta.Biraz çapkınlığı var ama Geralt'da sütten çıkma değil
    -Buz parçası olayında Geralt'ın gece vakti acayip adamlara kendini dövdürmesini intahar etmek olarak düşündüm ben.Silahsız olarak çıkıyor yola büyücü ile Yen'in olayını öğrendikten sonra.Aynı şekilde büyücü de bir sonraki gün kavgaya büyü kullanmadan kılıçla geliyor.Çünkü biliyor ki bit witcher'a karşı özellikle bir büyücünün büyü kullanmadan savaşması intahar demektir.Yen'in hasreti ile kendini öldürtecekti ama Geralt bir gece önce kendine söylenen şeyi büyücü için söyledi.Yen onları terk etmişti ve o an boş yere birini öldürmek istemedi.Bu şekilde anladım o kısmı.Ayrıca duygularını ifade ederken kendi için kullandığı sözler '' boş bir kuru kafadan çıkan ruhsuz sözler vs.'' çok duygu yüklüydü.
    -Sonunda Geralt, Yen'in neden öyle davrandığını anlıyor Essi olayında.Essi hikayesi muazzam trajikti sonunda göz yaşlarımı tutamadım desem abartı olmaz.
    -Son kısımda 14 büyücü kısmında Triss'in adını geçtiğini görünce biraz irkildim, daha ikinci kitapdan birden öldürüleceği aklıma gelmemişti.En azından bir iki hikayesini okusaydık iyi olurdu.Tek sıkıntım yazar zamanlar arasında çok çabuk değişim yapıyor ne olup bittiğini anlamıyorum defalarca okuduğum oldu.Özellikle son kısım ciri ile karşılaşma kısmında tacir ile şehre dönerlerken birden geralt öncesindeki bir olayı anımsayıp hikayenin devamı gibi sunulması o kısım beynimi yaktırdı.Sonra ordan geriye bağladı.Şuan aklımda birkaç soru var.Özellikle 14 büyücünün anıtının olduğu kısımda geralt rüyaya dalmıştı.Orda mavi gözlü sarışın bir kızın gelip
    onunla konuştuğunu gördü.Geralt ondan ömrü boyunca korktuğunu söyledi.Hatta ölülerin arasında Yen'in ismini gördü.Neden Yen çıktı ordan geralt'ın en büyük korkusu Yen'i kaybetmek olduğu için mi onu öyle gördü ve o kız kimdi? Ciri olamaz çünkü mavi gözlü diyordu.
    -Diğer bir soru Duny (kirpi) bu kişinin emhyr olduğunu biliyoruz ama calanthe, pavetta ve kirpinin öldüğünü söyledi bu imkansız değil mi? Bence orda geralt'a yalan söyledi veya öldüklerini sandı.Duny daha sonra Nilfgaard'ın başına geçti ve Calantheyi öldürmek için döndü.Ciriyi bulamadığı için bizi tuttu diye düşündüm ben.

Geralt'in konuştuğu küçük kızı çok kisi sormuş. Kitabin önceki bölümlerinde bayagı bahsediyor aslında hep arkasını döndüğünden, ondan korktuğundan. Ama karşılaştıklarında içinde hiç korku kalmadığını söylüyor. o kiz ölüm, ölümden bahsediyor Witcher.

Ayrıca Triss'in isminin neden geçtiği sonraki kitabinda anlatılıyor muhtemelen okumussunuzdur zaten ama yazayim yine de.

O zaman ölümün temsili hali gibi birşey orda bahsedilen peşinde olan hep.

Triss kısmını okudum hocam üçüncü kitapta
    |
    |

• Yüzbaşı
    448 Mesaj
    Az önce ilk kitap bitti. Diğer kitaplar da aynı birinci kitap gibi hikaye derlemeleri şeklinde mi? Böyle yan görev gibi farklı olayların ana hikayeye bağlanması güzel.

(Önceki sayfalara bakacaktım da spoiler'dan korktum)

Orijinalden alıntı: kummbara

Az önce ilk kitap bitti. Diğer kitaplar da aynı birinci kitap gibi hikaye derlemeleri şeklinde mi? Böyle yan görev gibi farklı olayların ana hikayeye bağlanması güzel.

(Önceki sayfalara bakacaktım da spoiler'dan korktum)

İlk mesajda spolier olmadan bulabilirsin bilgileri. İlk 2 Kitap derlemeler şeklinde 3. Kitapta roman serisine geçtiler.

|
    |

"Once we were many, now we are few. Hunters, killers of the world’s filth. Witchers. The ultimate killing machines. Among us, a legend. The one they call Geralt of Rivia. The White Wolf."
  • Yarbay
    8330 Mesaj
    Pegasus'a mesaj attık bi dönmedi son kitapda ilerleme ne durumda acaba
    |
    |
  • Çavuş
    48 Mesaj
    İlginizi çekeceğini tahmin ediyorum.

Hediye Kitap Paketi youtube kanalı olarak Witcher kitap serisini çekilişle birine hediye ediyoruz. Şartlar, 30 Aralık'a kadar en az 1 defa sokak hayvanlarını besleyeceğine söz vermek ve Kitapları okuduktan sonra bir arkadaşına hediye edeceğine söz vermek... Ayrıntılar için hazırladığım video ve açıklamayı inceleyiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=MffGds6Sh6g
    |
    |

Veee World Of The Witcher'ın çevirisi nihayet (!) tamamlandı. Witcherların ortaya çıkışından Geralt'ın bütün hikayesine, büyü sisteminden illüstrasyonlara dek her bir şey var içinde. 2018'de raflarda!
    https://twitter.com/m_tatari/status/940215790409744384

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itsclobberintime -- 11 Aralık 2017; 20:47:29 >

|
    |
    KendineHakim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şahane haber Acaba 2018'in hangi ayı sabırsızlandım şimdi
    |
    |
  • Yarbay
    6243 Mesaj

Tam olarak ne oluyor bu?

|
    |

"Once we were many, now we are few. Hunters, killers of the world’s filth. Witchers. The ultimate killing machines. Among us, a legend. The one they call Geralt of Rivia. The White Wolf."
  • Yüzbaşı
    837 Mesaj

http://www.dr.com.tr/Kitap/Buz-ve-Atesin-Dunyasi/Edebiyat/Roman/Fantastik/urunno=0001719484001

İçerik olarak buna benzer bir kitap olacak herhalde adından anladığım kadarıyla.
    |
    |
    Gwynbleidd. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Belki yeni romanla beraber çıkar

|
    |

• Teğmen
    125 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Abdurrahim24

Kitabı ön sipariş verdim bile diyenler olmuş twitterda, nerede satıldığını biliyor musunuz acaba?

Bir de 4. Kitaptan haber var mı acaba hiç?

https://youtu.be/BQWOJg8E6wE

Kitabın nasıl olduğunu merak ediyorsanız şuraya alayım sizi :)

|
    |
    Bahsedilenler: Gwynbleidd. , -Bane , KendineHakim
    Abdurrahim24

Bu arada haber verdiğiniz için teşekkürler hocam, witcher evreniyle ilgili yeni bir gelişme ( kitap, oyun vs.) oldukça birbirimizi haberdar edersek çok hoş olur :)

|
    |
    Bahsedilenler: Gwynbleidd. , -Bane , KendineHakim

Orijinalden alıntı: Abdurrahim24

Kitabı ön sipariş verdim bile diyenler olmuş twitterda, nerede satıldığını biliyor musunuz acaba?

Bir de 4. Kitaptan haber var mı acaba hiç?

https://youtu.be/BQWOJg8E6wE

Kitabın nasıl olduğunu merak ediyorsanız şuraya alayım sizi :)

Video için teşekkürler. Bu kitabı mı ön sipariş olarak vermişler?

• Teğmen
    125 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Abdurrahim24

Twitter gönderisinin linkine tıklarsan yorumlarda görürsün hocam, ciddi mi bilmiyorum ama sipariş verdim bile yazan olmuş, ondan sordum, ama muhtemelen pegasus yayınlayacaktır diye düşünüyorum :)

|
    |
    Gwynbleidd. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Twitter gönderisinin linkine tıklarsan yorumlarda görürsün hocam, ciddi mi bilmiyorum ama sipariş verdim bile yazan olmuş, ondan sordum, ama muhtemelen pegasus yayınlayacaktır diye düşünüyorum :)

Yeni romanla çıkarsa çok iyi olur. Beklemedeyiz...

|
    |

• Yarbay
    8330 Mesaj
    quote:

O yorumu bende gördümde diğer yorumlarda ki elemanlarda ön sipariş için bekliyoruz demişler.Satılıyo olsa onlarda alırdı, onu yazan kişi sallamış sanırım.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kolayoto.com
SEO
Sohbet
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,984
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.