Şimdi Ara

The Witcher 3 Wild Hunt [PS ANA KONU] | Rehber ilk sayfada (459. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.607
Cevap
214
Favori
830.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
108 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 457458459460461
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir oyunu beğenmeyenler olabilir, normal bir durum, herkesin aynı şeylerden zevk alması beklenemez. Burada tartışılacak bir durum yok ama grafikler ps3 seviyesinde iddiası tartışılabilir çünkü elimizde gayet nesnel veriler var. Ben oyunu PC'de high ayarlarda oynadım, böyle büyük ve dolu bir açık dünya oyunu için gerçekten çok güzel grafiklere sahip, PS versiyonu biraz daha kötü gözüküyor ama kesinlikle PS3 neslinin grafikleri değil. Göz var izan var:)

Çok uzun süredir, çok çeşitli tür ve platformlarda oyunlarla haşır neşir oldum, Amiga 500'den tut,Sega Mega Drive'a, PS'den tut Gameboy'a kadar bir sürü platformda oyun gördüm-oynadım.

Bu oyun "benim için" şu ana kadar yapılmış en iyi oyundur. The Witcher 3 belki hiçbir konuda "en iyi" değil, daha güzel bir hikaye vardır, daha güzel grafikler vardır, daha güzel animasyonlar, daha güzel diyaloglar,daha güzel aksiyon vs.vs.

Ama bir oyunu oyun yapan hemen her etmenin çok iyi olduğu başka bir oyun var mı bilmiyorum, ben görmedim henüz. Bu demek değil ki oyun eksiksiz. Evet at sürme mekanikleri kötü, boss savaşları nispeten zayıf,denizin altında bişiler aradığın kısımlar sıkıcı vs.

Oyun her şeyden önce detay manyağı, inanılmaz detaylara sahip, merak eden varsa Google'da aratsın bazılarına oyunu bitirenler bile şaşırabilir :) Çok ince bir mizah anlayışı var, çok güzel göndermeler var.(Ben oyunu İngilizce oynayıp bitirdim Türkçe çeviri bu konuda nasıl bir fikrim yok)
    Oyunun ana hikayesinin akışı ve dallanıp budaklanışın yanı sıra yan görevler ve kontratlar da üzerine düşünülmüş, sıradanlıktan olabildiğine uzak. Çoğu rpg'de görülen 5 odun al 3 tavuk kes-gel tipi sıradan görevler oldukça az, karakterlerin seslendirmesi çok başarılı. Zaten bir edebiyat eserinden oyuna uyarlama olduğu için her karakterin bir "kişiliği" olduğu hissediliyor. Açık dünyası oldukça canlı ve detaylı. Yağmurda kapalı alanlara koşuşturan NPC örneği bile ne kadar canlı bir dünya yarattıklarına örnek. Birçok başka açık dünya oyununda NPC'lerin hava durumuna tepki verdiğini göremezsiniz.Özetle hikaye gerek anlatım gerek işleniş olarak oldukça başarılı.Yahu oyundaki 2-3 minik yan görevlerde öyle hikayeler var ki, bizim Türk tv'leri 10 sezon dizi çıkarır:)

Yaptığınız "bir olaydan" sonra sokaklardaki küçük çocukların şarkılarının değiştiğini görüyorsunuz buna dikkat etmesseniz haberiniz bile olmayabilir, ama dikkat edenler için büyük haz :)

Oyunda yaptığınız seçimler hiç beklemediğiniz yerde karşınıza çıkabiliyor. Spoiler olacak dikkat:
    " Oyunun başındaki barda askerlerle kavga ederseniz, ilerde kaleye gitmeniz gerektiğinde sizi içeri sokmayacaklar. Ve mağaradan falan dolaşıp girmek zorunda kalacaksınız"
    İşte RPG budur yani, bunun gibi onlarca irili ufaklı seçimle hem oyunun ilerleyişine hem de sonuna etki edebiliyoruz.

Dövüş mekanikleri kusursuz değil ama tatminkar. Oil-Potion-Bomb-Sign ve skiller ile taktiksel bir yanı da mevcut, eğer Beastry'i okursanız x düşmanın neye zaafı olduğu veya x oil kılıca sürülürse ne kadar işinizin kolaylaştığını tecrübe edebilirsiniz. Bu da durmaksızın bodozlama girmek zorunda olmadığınızı gösteriyor. İsterseniz sadece yakın dövüşe odaklanıp da bitirebilirsiniz burada bir sıkıntı yok ama taktiksellik arayan için de oldukça tatmin edici dövüş mekaniklerine sahip.

Oyunun müzikleri muhteşem,fazla konuşmaya gerek yok:)

Neyse çok uzattım, bir sürü efsane oyun var, ve var olacaktır, ama 24.04.2017 tarihi itibariyle :) beni oyunun içine bu kadar daha çekebilen, bitirince boşluk hissi oluşturan bir oyun daha olmadı. Aldığı bütün ödülleri övgüleri sonuna kadar hakkediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lıfenorm

Dostlar bir sorum olacak witcher Evreni bildiğimiz gibi yaratıklar büyüler esrarengiz olaylarla dolu bir oyun genelde görevler bunlar üzerine peki hiç insanlarla kavgaya girdiğimiz veya bir kaleyi kralı öldürmeye gittiğimiz çatıştığımız görevler varmı mesela soru işaretlerindeki hazineleri koruyan haydutlarla kapışmak müthiş zevkli kafa kol bacak kopuyor ya deliriyorum

Oyunun standart versiyonunda sadece haydutlarla olan kapışmalar var ama Dlclerini oynarken korunaklı kale tarzı yerleri ele geçirme görevi var, sürüyle insanla kapışıyırsun o görevlerde..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zepharoth

quote:

Orijinalden alıntı: lıfenorm

Dostlar bir sorum olacak witcher Evreni bildiğimiz gibi yaratıklar büyüler esrarengiz olaylarla dolu bir oyun genelde görevler bunlar üzerine peki hiç insanlarla kavgaya girdiğimiz veya bir kaleyi kralı öldürmeye gittiğimiz çatıştığımız görevler varmı mesela soru işaretlerindeki hazineleri koruyan haydutlarla kapışmak müthiş zevkli kafa kol bacak kopuyor ya deliriyorum

Oyunun standart versiyonunda sadece haydutlarla olan kapışmalar var ama Dlclerini oynarken korunaklı kale tarzı yerleri ele geçirme görevi var, sürüyle insanla kapışıyırsun o görevlerde..

Anladım hocam çok keyifli insanlarla kapışmak ana oyunu bitirmek gerekiyor o zaman dlc'leri iyice merak edıyorum zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Ana hikayeyi bir kez bitirdikten sonra levelleri yükselmiş düşmanlara karşı tekrar oynamak anlamına geliyor.
    NG+: New Game+ (Yeni Oyun+)

Ayni yaptigimiz gor3vlleri mi yapiyoruz tekrar

• Berkayra B kullanıcısına yanıt
    Evet, düşmanların da seviyesi yükseldiği için daha zorlayıcı oluyor ng+'ta

• Arkadaşlarbu oyunu DLC olmadan bitirip sonra dlcleri oynamak mı doğru olur yoksa DLC alıp öyle mı başlayalım. Gerçi bende normal sürüm olarak başlayıp 20. Level oldun ama gerekirse DLC alır tekrardan başlarım.

• elkun kullanıcısına yanıt
    Oyunu bitir sonra oyna.DLC leri alacaksan indirimden vs. Kaçırma.

• Arkadaslar griffin armor veya baska bir armoru enhanced seviyesine yukseltmeden superior ya da mastercraft yapabiliyomuyuz ? Yoksa siradan yapmak şartmi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: jybe

Arkadaslar griffin armor veya baska bir armoru enhanced seviyesine yukseltmeden superior ya da mastercraft yapabiliyomuyuz ? Yoksa siradan yapmak şartmi ?

Sırayla yapmak gerekiyor,enhanced yapmadan superior ya da superior yapmadan mastercraft yapamazsın yani

• arkadaşlar bu baron'un kızı ve karısını aradığımız görevde kızı buldum, şimdi baron un karısını bulmam gerekiyor fakat harita da ne bir işaret ne de bir iz var, hatta hangi görevi seçersem seçeyim harita da yerini göstermiyor. bu baron un karısını ben nasıl bulucam :)
  • mk5361 M kullanıcısına yanıt

Konu içinde binlerce kez sorulmuş bu sorunun cevabı için bakınız: konu içerisindeki önceki mesajlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zepharoth -- 26 Nisan 2017; 15:30:26 >

• quote:

Konu içinde binlerce kez sorulmuş bu sorunun cevabı için bakınız: konu içerisindeki önceki mesajlar

sorulmuşsa iyi demek ki tek takılan ben değilim. ama ben göremedim hani 400 küsür sayfayı da araştıramadım şimdi

• mk5361 M kullanıcısına yanıt
    Artık bu soruyu soranlarla dalga geçmeye başladık o yüzden görememişsindir :)
    Sadece şunu söyleyeyim; ana görevleri yapmaya devam et konu bağlanacak.

• quote:

Artık bu soruyu soranlarla dalga geçmeye başladık o yüzden görememişsindir :)
    Sadece şunu söyleyeyim; ana görevleri yapmaya devam et konu bağlanacak.

dalga geçilince mevzuyu anladım tamamdır, cevabı da buldum dalga geçen geçmeyen herkes sağolsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mk5361

quote:

sorulmuşsa iyi demek ki tek takılan ben değilim. ama ben göremedim hani 400 küsür sayfayı da araştıramadım şimdi

Boşver baronun karısını arama hiç.ondan kimseye fayda yok.git bataklıkta gez ormanın hanımları var o görevleri yap.

• Witcher 3 goty 10gb ön yükleme sadece akbostanda mi geçiyor arkadaşlar ? Akk deyim 20gb daha var siz komple inmesine

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende dün akşamdan itibaren GOTY sürümüyle başladım bakalım. Pek RPG tecrübem olduğu söylenemez daha çok FPS oynarım ama oyun hakkında o kadar atılıp tutuldu ki, bi şans vermemek ayıp olurdu

• ah be ne oyunmuş arkadaş.

sırf cirillanın güzelliği için bile oynanır.
  • PC'de düşük fps ile zar zor bitirdim, konsola geçince tekrar satın aldım. Manzarayı izleye izleye bitireceğim şimdi de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ronon Dex

ah be ne oyunmuş arkadaş.

sırf cirillanın güzelliği için bile oynanır.

Dilin sürçtü sanırım Yennefer olacaktı

• 
Sayfa: önceki 457458459460461
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.