Şimdi Ara

The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU] (919. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
25.555
Cevap
197
Favori
924.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 917918919920921
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu modları yüklemenin sorunsuz bir yolu yok mudur yahu?GOTY versiyon var elimde, modları yüklüyorum script hatası alıyorum.Hadi bu kısmı script merger ile çözdüm zar zor, kafayı yedim çözene kadar.Bu sefer de oyuna girdiğim zaman DLC'ler devre dışı kalıyor.Çıldıracağım az kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juvixted -- 2 Haziran 2017; 2:52:33 >
  • Juvixted kullanıcısına yanıt
    Birden fazla hava modu varsa çakışıyor olabilirler birini kaldırıp dene. İkişer üçer parti şeklinde atıp oyunu aç her seferinde, hangi partiyi attıktan sonra hata verirse onu ayırıp elersin.
  • busterr kullanıcısına yanıt
    Hocam modların çakışmasını anlarım da DLC'lerin çalışmaması çok garip.
  • Beyler ilk 2 oyunun hikayesinin okuyabiliceğim biryer varmı bildiğiniz? Direk 3 den başladımda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senatus

Beyler ilk 2 oyunun hikayesinin okuyabiliceğim biryer varmı bildiğiniz? Direk 3 den başladımda

https://forum.donanimhaber.com/the-witcher-3-wild-hunt-rehber-ilk-sayfada--70037190-477#126659819

ilk sayfada okuyabilirsin.
  • Beyler oyunun başında eğitim sırasında bomba at dıyor farenın topuna basarak ama atmıyor,bilen varmı nasıl olacak
  • Oyunu bitirenler bi yardım etsin lütfen. Çok önce oyunu bitirdiğimde iyi sonla bitmişti. Yennefer Toussaint'te bir yerde uzanmıştı onunla konuşmuştuk. Daha sonra istediğim zaman onu orada görebiliyordum. Şimdi oyunu tekrar açtım ama bulamıyorum kızın yerini. Nerede bu? Haritada gösterebilir misiniz acaba? Malikanemin etrafında aradım da bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senatus

Beyler ilk 2 oyunun hikayesinin okuyabiliceğim biryer varmı bildiğiniz? Direk 3 den başladımda

YouTube'den Witcher 2 Türkçe olarak izle istersen hem daha iyi olur.

• Juvixted kullanıcısına yanıt
    Bunu sorduğunuz iyi oldu. Aslında ben hem bu oyunun hem de yapılan güzel modlarının hastasıyım. Uzun süredir büyük heyecanla oynadığım gibi günden güne değişik modlar da yükleyerek keyfimi katlıyorum.

Hele e3 2014teki karakter animasyonlarını, envanter menüsünü, hud göstergelerini falan geri getirebilsek benden mutlusu olmayacak. Bakıyorum nexusta 1 tane bile Türk mod yapımcısı yok. O topluluğa bizden birilerinin de katılmasını isterim. Keşke yazılım konusunda iyi olsam da oyunun yapısını çözme konusunda kendimi geliştirebilsem. CD Project Red i çok takdir ediyorum ki adamlar mod topluluğuna resmen destek bile olmuşlar, modkitlerini falan vermişler ücretsiz olarak. Çok harika işler çıkarıyor modderlar. Neyse konuya döneyim.

Modları sorunsuz yüklersiniz ama şunu net olarak bilmekte fayda var ki birbiriyle uyumlu olmayan, çakışan (conflict) çok mod oluyor. Gerçekten ihtiyacınızı net belirleyip onları kurmalısınız.
    Oyunda hem script hem texture hem de dlc bazında bir üst limit var. Dlc olarak mesela 16 free dlc & 2 büyük dlc zaten olduğu için pek fazla dlc mod ekleme şansınız olmuyor. Olsa da mevcut dlclerden silmeniz gerekiyor.

Script merger hayat kurtaran bir uygulama. Youtubeda tutorialleri var izleyip deneme-yanılma yoluyla modları birleştirmeyi öğrenmek gerek. Ha bu demek değil ki 80 tane modu da birleştireceğiz öyle birşey yok. Kimi modlar birleştirilemez (not mergeble) kimileri de oyun sürümüyle uyumsuz olabiliyor. Modların açıklamalarını ve uyarı kısımlarını dikkatli okuyup kurmak lazım.
    Ben kimi modları manual kimilerini de nexus mod manager ile kuruyorum. Birçok kez oyunun açılmamasına, öldüğümde save i geri yüklememesine, ara sahnelerde ve akan oyunda animasyon buglarına şahit oldum. Deneme-yanılmayla iyi kötü bir şekilde istediğim kıvama getirebildim. Modları yapması kadar bir arada uyumlu olarak yüklemesi de zor. Çok zaman harcamak, okumak ve pratik gerektiriyor.

Siz yine de tam liste olarak hangi modları kurduğunuzu belirtin isterseniz. Dediğim gibi texture ve dlc limitine takılmış olmanız olası. Bahsettiğiniz sorun bunlara işaret ediyor. Bazı modlardan feragat etmeniz gerekebilir.

• Ulusavas kullanıcısına yanıt
    As.
    Bu witcher 3 bir oyun değil tam anlamıyla bir şaheser, sanat eseri. Yapımcısı tam bir oyuncu dostu, büyük iş çıkarmışlar. 40 değil 100 bile verilir. Piyasada görüyorsunuzdur nice saçma salak oyunlara 200-300tl ler veriliyor. 150 tane dlc ve update çıkıyor yine içi boş oluyor misal bazı oyunların.

Buna Ne kadar verilirse fazlasıyla kuruşuna kadar hakeder hocam. Oynayıp biraz ilerlediğinizde daha iyi anlayacaksınız. O yüzden gözünüzü bile kırpmadan alabilirsiniz hele ki bu indirim varken kaçmaz. Böyle bi şahesere 40tl bedava.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulkan

As.
    Bu witcher 3 bir oyun değil tam anlamıyla bir şaheser, sanat eseri. Yapımcısı tam bir oyuncu dostu, büyük iş çıkarmışlar. 40 değil 100 bile verilir. Piyasada görüyorsunuzdur nice saçma salak oyunlara 200-300tl ler veriliyor. 150 tane dlc ve update çıkıyor yine içi boş oluyor misal bazı oyunların.

Buna Ne kadar verilirse fazlasıyla kuruşuna kadar hakeder hocam. Oynayıp biraz ilerlediğinizde daha iyi anlayacaksınız. O yüzden gözünüzü bile kırpmadan alabilirsiniz hele ki bu indirim varken kaçmaz. Böyle bi şahesere 40tl bedava.

Kesinlikle hak veriyorum yok böyle bir oyun arkadaş bitirdiğim gün öyle bir hüzün çöktü ki sorma,soundtrackleri indirdim telefonda arabada dinliyorum o kadar sindire sindire oynadım ki bitmesin diye efsane ötesi bir oyundur abartmıyorum her türlü hakediyor parasını

• Blood and Wine sonu ile ilgili bir soru;

Benim sonda dandelion çıktı, neye göre dandelion yenefer tris çıkıyor?

Birde bir ara ard arda 2 kez q ya basınca 2 kez üst üste igni atabiliyordum, şu an olmuyor, onu nasıl yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 3 Haziran 2017; 1:57:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Blood and Wine sonu ile ilgili bir soru;

Benim sonda dandelion çıktı, neye göre dandelion yenefer tris çıkıyor?

Birde bir ara ard arda 2 kez q ya basınca 2 kez üst üste igni atabiliyordum, şu an olmuyor, onu nasıl yapabilirim?

Ana senaryoda Yennefer ve Triss'e aynı anda yürümüş ve ikisinden de tekmeyi yemişsin anlaşılan. Üstüne Ciri'yi de hayatta tutamamışsın. Geriye doğal olarak Dandelion gevezesi kalmış :)
  • The Witcher 3 üm zaten vardı. GoTY paketi şuan %50 indirimde. The Witcher 3 hariç sadece dlcleri o paketin avantajıyla alıp GoTY e yükseltme şansım var mı? Yoksa GoTY aldığımda ikinci bir The Witcher 3 almak zorunda mıyım?

• Steamdeki goty zaten aslında teknik olarak goty değil. Goty olmayan 1.31 sürümünde ana oyun + 2 büyük dlcyi de içeren komple bundle paket diyebiliriz. Sadece gog platformundaki goty tam anlamıyla goty dir ki aradaki fark da önemsiz (mod yapımcılarını ilgilendiren ufak tefek dosya yapısıyla alakalı fark) zaten. Yoksa içerik gogta da steamde de originde de aynı.

Dlclerin de fiyatı baya uygun aslında. 2 dlcyi alıp olayı halledebilirsiniz bence. Goty bu dlcleri de içeren komple paket dediğim gibi. İkinci bir witcher 3 almanıza gerek yok.
    Sizde ana oyun zaten var, dlcleri de alırsanız goty ile aynı yapıda olacak.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Karakter kısmında genel kategorisinde kahverengi olarak belirtilen perkler var. "Öfke Yönetimi (Öfte Kontrolü)" bu perki aktif edip slotlardan birine koyarsanız, çatışma sırasında da en az 1 adrenalin puanı varsa üst üste işaret atabilirsiniz.

Yoksa normal durumda işaret enerji (dayanıklılık) tüketerek atılan bir büyü türü. Peş peşe atılmıyor, enerji dolana kadar beklemek durumundasınız. Dediğim perki açınca enerjinin dolmasını beklemeden dediğim gibi bir işaret daha atabileceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulkane -- 6 Haziran 2017; 10:57:20 >
  • Hikayeyi bugün bitirdim tek kelimeyle kusursuz bir oyun. Dlc'lere başlıcam şimdi. Heart of stone'un ilk görevine baktım biraz. Hangisinden başlamamı önerirsiniz Heart of stone mu blood and wine mı ?
  • ilk 2 oyunu oynamdan steamde şu an indirimde olan versiyonu almak mantıklı mı?
  • Fairy Tail kullanıcısına yanıt
    İlk önce HoS sonra BaW dlcsini tavsiye ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 oyunda birbiriyle bağlantılı ama direkt üçüncü oyunuda oynayıp diğerlerini sonra oynayabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 917918919920921
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.