Şimdi Ara

The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU] (905. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.554
Cevap
197
Favori
924.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 903904905906907
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar bir sorum olacak witcher Evreni bildiğimiz gibi yaratıklar büyüler esrarengiz olaylarla dolu bir oyun genelde görevler bunlar üzerine peki hiç insanlarla kavgaya girdiğimiz veya bir kaleyi kralı öldürmeye gittiğimiz çatıştığımız görevler varmı mesela soru işaretlerindeki hazineleri koruyan haydutlarla kapışmak müthiş zevkli kafa kol bacak kopuyor ya deliriyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aldım oynuyacaz bakalım nasıl
  • Mr. Management kullanıcısına yanıt
    Hocam 30 da yapamıyorum kılıç yok gözüküyor ondada acaba 20 den sonraki tüm şemaları toplamakmı gerek bende 20 ve 34 var sanırım ama hazine görevleri bölümünde bayağı var daha işteyim akşam atarım resmini sayfanın
  • KORKMAZ60 kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğim gibi 30 yapmak için de atıyorum 21 seviye kılıcı lazım. Bunlar sıralı gidiyor en baştan hepsini sırayla yapmalısın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    tmm hocam tşkler peki hangisini yapmamı önerirsin 2-3 ü ile uğraşmak toplamak baya uğraştırır birini bari tamamlayım ayı-kedi- hangisini tamamlasam daha iyi olur gerçi okuduğum kadarı ile 34 den yukarı yapılamıyormuş şu an seviyem 39 hiç uğraşmasammı acaba viper seti de dün aldım ama seviyem yeterli değil yapamadım 41 lvl istiyordu sanırım.İyi kılıç lazım siz hangisini önerirseniz onu tamamlayım ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KORKMAZ60 -- 24 Nisan 2017; 14:27:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lıfenorm

Dostlar bir sorum olacak witcher Evreni bildiğimiz gibi yaratıklar büyüler esrarengiz olaylarla dolu bir oyun genelde görevler bunlar üzerine peki hiç insanlarla kavgaya girdiğimiz veya bir kaleyi kralı öldürmeye gittiğimiz çatıştığımız görevler varmı mesela soru işaretlerindeki hazineleri koruyan haydutlarla kapışmak müthiş zevkli kafa kol bacak kopuyor ya deliriyorum

Elbette var olmaz olur mu? O çelik kılıcı süs niyetine taşımıyor Geralt reyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

quote:

Orijinalden alıntı: lıfenorm

Dostlar bir sorum olacak witcher Evreni bildiğimiz gibi yaratıklar büyüler esrarengiz olaylarla dolu bir oyun genelde görevler bunlar üzerine peki hiç insanlarla kavgaya girdiğimiz veya bir kaleyi kralı öldürmeye gittiğimiz çatıştığımız görevler varmı mesela soru işaretlerindeki hazineleri koruyan haydutlarla kapışmak müthiş zevkli kafa kol bacak kopuyor ya deliriyorum

Elbette var olmaz olur mu? O çelik kılıcı süs niyetine taşımıyor Geralt reyiz.

He işte beklediğim cevap eyvallah hocam merakla bekliyorum o bölümleri şimdi kedi zırhını yapmak istıyorum combat için en iyi o diyorlar

• Ekim ortasında seriye başlamıştım,6 ay sonunda bitti üçleme.Son 3 ay sadece Wild Hunt ve DLC'leriyle geçti zaten.Kendimi inanılmaz bir boşlukta hissediyorum,ne diyeceğimi bilemiyorum.En son Mass Effect üçlemesini bitirdiğimde böyle boşlukta hissetmiştim.Ana oyun 200 saat,Hearts of Stone 17 saat ve Blood and Wine 54 saat olmak üzere tam 271 saatte Death March yani Ölüm Marşı zorluğunda,52 levelde,3 hikayede de en iyi sonla bitirdim oyunu.Muazzam bir deneyim oldu benim için.

90'ların sonundan beri oyun dünyasına ilgiliyim,yaklaşık 20 yıl boyunca pek çok platformda yüzlerce oyun oynayıp farklı tecrübeler edindim ama rahatlıkla söyleyebilirim ki The Witcher 3 The Wild Hunt gelmiş geçmiş en iyi oyun olabilir,hatta objektifliği bırakacak olursak en iyisi benim için.Zaten 2 yıldır herkes ne kadar iyi olduğundan bahsetti,övülecek her şey övüldü oyunla ilgili.Şimdi burada bir daha tek tek yok karakterler çok iyi,yan görevler efsane,savaş sistemi mükemmel,sinematikler enfes demeyeceğim.Bunların hepsinin dört dörtlük olduğunu zaten herkes biliyor.Birkaç sayfa önce Hearts of Stone ile ilgili bir inceleme yazmıştım zaten,öncelikle biraz Blood and Wine'dan bahsetmek istiyorum :

Buna DLC falan denemez,baya adamlar The Witcher 4 diye çıkarsa kimse gıkını çıkarmazdı herhalde.Pek çok firmanın devam oyununda yapmadığı kadar yenilik ve dolu içerik barındırıyor çünkü CD Projekt'in bir ek paketi.Toussaint'a bayıldım.Yaratılan Witcher evreninde pek çok ülke aslında gerçek tarihteki ülkelerden ya da ırklardan alıntılar sunuyor Skellige halkı ve atmosferi olsun cüceler olsun.Toussaint da resmen Fransa'nın o evrene farklı bir yansıması olmuş.Atmosfer muazzam,yalnız tek sıkıntım ana hikayesini HOS kadar beğenmedim.Regis'i bir kenara koyarsak hiçbir karakter Gaunter ya da Olgierd'in tırnağı bile olamaz zaten.Detlaff çok basit,sıradan bir kötü adam olmuş Gaunter'a kıyasla.Onun yerine o kadim vampir baş kötü olsaymış daha iyiymiş.HOS'a ve WH'a kıyasla biraz zayıf yani yoksa kendi içinde yine çok iyi genel olarak ana konu.

Başka da sıkıntım yok zaten DLC ile ilgili,özellikle ilk oyuna pek çok gönderme yapmış olmalarına bayıldım diyebilirim.Kikimor,Barghest,Dev Kırkayak,Arkespor,Alp,Bruxa,Fleder,Katakan gibi ilk oyunda bulunan ve savaşmasını çok sevdiğim yaratıklar bu ek pakette geri dönmüş,süper olmuş.Lady of the Lake ve Aerondight yine var.Aerondight'ın 10 vuruştan sonraki ölümlerde gücünün kalıcı artması harika bir özellik olmuş.520'lerde almıştım kılıcı,oyun bittiğinde 560'lardaydı vuruş gücü.İlk oyunda Aerondight'i aldıktan sonra 2'de güçsüz kaldığı için hemen değiştiriyorduk,gölün hanımı da bu sefer kılıcı bize verirken 'umarım bu sefer kaybetmezsin' diyerek o duruma çok güzel bir gönderme yapmış.Biraz da 4.duvarı yıkmış gibi olmuş zaten ki birkaç yerde daha bu durum vardı.En basitinden efsane Roach yan görevini örnek gösterebilirim.Ana unsuru güldürmek olmayan bir oyunda bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum hiç.Roach-Geralt konuşmaları efsaneydi.Oyuncuların Roach ile ilgili sıkıntılarını Geralt'ın Roach'a sorması olsun,Roach'un fıkraları olsun,özellikle hayali atın peşinden koşarkenki tüm diyaloglar olsun muazzam bir görevdi kesinlikle.Kahkahalar attım oynarken.Son olarak da yine 4.duvarın kırılması olarak Geralt'ın iyi finalde son konuşmasından sonra kameraya yani oyunculara gülerek bakması yine çok hoşuma gitti.Bir de söylemem lazım,Roach görevi dışında banka görevinde de baya güldüm

Ana hikayede en sevdiğim kısımlar lanetli kadını kurtardığımız ve Syanna ile masallar diyarına gittiğimiz bölümlerdi.Lanetli kadının evinde notları okurken lanete sebep olan kişi hakkında ''tek bildiğim bir ayna tüccarı olduğuydu'' demesini okuyunca bi hass... çektim,Gaunter'a mükemmel bağlanmış konu.O görev boyunca zaten Gaunter'ın o gerici müziği çalıyordu hep arka planda Sonrasında da Regis'i kafese kapattık zaten,o kısım da çok iyiydi.Masallar diyarı görevi zaten tüm üçlemedeki en başarılı görevlerden biri olabilir.Tüm masallara o kadar güzel dokundurmalar,göndermeler var ki tüm görevi ağzım açık oynadım resmen.Görev sonundaki malum olaylar da cabası

Yine zırh boyama ve yeni mutajen sistemi önemli yeniliklerden olmuş.Mutajen olayı zaten belli,NG+ için yapılmış daha çok.Keşke Witcher setlerinin bir üst modeli daha olsaydı,40 level az kalmış.Yani diyeceklerim genel olarak bunlar B&W ile ilgili

Biraz da herkesin aksine oyunun bazı eksikliklerinden bahsetmek istiyorum,üstte dediğim gibi mükemmel yanlarından hep bahsedildi zaten :

- Oyunun en büyük eksisi Saskia ve Iorveth'in olmaması kesinlikle.İkinci oyunda o kadar yaşadıklarımız boşuna mıydı yani dedirtti yapımcılar bu tercihiyle.Biraz araştırdım,Iorveth olacakmış normalde oyunda.Hatta 3.oyun için modellemesi yapılmış ve dublajcısı ile de anlaşılmış yine.Ve hatta onu ilk gördüğümüz an 2. oyunun aynısı olacakmış,flüt çalarak bir tepede beklerken görecekmişiz ilk olarak yine.Zaten bir yerde de Scoiatel'ler Iorveth'in Novigrad'da olduğundan bahsediyordu.Sonra ne olduysa ana oyundan çıkartıldı.Ondan sonra DLC'lerde olacak haberi çıktı.E ne olduysa DLC'lerde de olmadı.2'de en sevdiğim karakterlerden biriydi,çok üzdü olmaması.En azında yine ilk oyunda çok sevdiğim bir karakter olan Kalkstein'den kısa da olsa bahsettiler,onun ölmüş olmasına da üzüldüm.Novigrad kaçışı görevinde o da olsaydı keşke

- Bundan herkes bahsetmiş zaten,Roach'un ve su altında Geralt'ın kontrolleri gerçekten vasat.Roach bazen kafayı bile yedirtti cidden

- 1'den 2'ye save aktarırken para ve bazı envanterler de aktarılmıştı ama 2'den 3'e aktarımda sadece kararlar aktarıldı

- DLC'leri bir kenara koyarsak ana oyundaki ilk griffin dışında hiçbir boss savaşı beni tam anlamıyla tatmin etmedi.Normalde çok önemsemezdim ama DLC'lerdeki boss savaşları o kadar iyiydi ki ana oyunda neden bu kadar etkileyici olmadığını merak ettim doğrusu

Sonuç olarak böyle efsane bir seriyi ve özellikle 3.oyunu tecrübe ettiğim için bir yandan çok mutluyum ama bir yandan da içimde bir burukluk var bittiği için.Artık Cyberpunk 2077'yi ve ondan sonra gelebilecek yine Witcher evreninde geçen başka bir hikayeyi görebilmek için sabırsızlanıyorum

• Ulan o kadar witcher 3 haberi okudum ki dayanamadim tekrar kuruyorum oyunu

Ben baw dışında hep viper kullandım. Blood and wine da bir kılıç görevi var gölde olan bir kılıç bana sorarsan en iyisi odur

• Beyler bu kontrolleri düzeltmek için bir mod var mï?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu kılıçmı acaba gümüşünü bulamadım saveye tekrar girdim ama bulamadım zırh çizme hepsini buldum ama gümüş kılıç yokThe Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KORKMAZ60 -- 24 Nisan 2017; 22:21:19 >
  • yok ta o yüzden bulamamışsın kardeşim o silah armorun tek silahı
  • quote:

Orijinalden alıntı: psycho90

Ekim ortasında seriye başlamıştım,6 ay sonunda bitti üçleme.Son 3 ay sadece Wild Hunt ve DLC'leriyle geçti zaten.Kendimi inanılmaz bir boşlukta hissediyorum,ne diyeceğimi bilemiyorum.En son Mass Effect üçlemesini bitirdiğimde böyle boşlukta hissetmiştim.Ana oyun 200 saat,Hearts of Stone 17 saat ve Blood and Wine 54 saat olmak üzere tam 271 saatte Death March yani Ölüm Marşı zorluğunda,52 levelde,3 hikayede de en iyi sonla bitirdim oyunu.Muazzam bir deneyim oldu benim için.

90'ların sonundan beri oyun dünyasına ilgiliyim,yaklaşık 20 yıl boyunca pek çok platformda yüzlerce oyun oynayıp farklı tecrübeler edindim ama rahatlıkla söyleyebilirim ki The Witcher 3 The Wild Hunt gelmiş geçmiş en iyi oyun olabilir,hatta objektifliği bırakacak olursak en iyisi benim için.Zaten 2 yıldır herkes ne kadar iyi olduğundan bahsetti,övülecek her şey övüldü oyunla ilgili.Şimdi burada bir daha tek tek yok karakterler çok iyi,yan görevler efsane,savaş sistemi mükemmel,sinematikler enfes demeyeceğim.Bunların hepsinin dört dörtlük olduğunu zaten herkes biliyor.Birkaç sayfa önce Hearts of Stone ile ilgili bir inceleme yazmıştım zaten,öncelikle biraz Blood and Wine'dan bahsetmek istiyorum :

Buna DLC falan denemez,baya adamlar The Witcher 4 diye çıkarsa kimse gıkını çıkarmazdı herhalde.Pek çok firmanın devam oyununda yapmadığı kadar yenilik ve dolu içerik barındırıyor çünkü CD Projekt'in bir ek paketi.Toussaint'a bayıldım.Yaratılan Witcher evreninde pek çok ülke aslında gerçek tarihteki ülkelerden ya da ırklardan alıntılar sunuyor Skellige halkı ve atmosferi olsun cüceler olsun.Toussaint da resmen Fransa'nın o evrene farklı bir yansıması olmuş.Atmosfer muazzam,yalnız tek sıkıntım ana hikayesini HOS kadar beğenmedim.Regis'i bir kenara koyarsak hiçbir karakter Gaunter ya da Olgierd'in tırnağı bile olamaz zaten.Detlaff çok basit,sıradan bir kötü adam olmuş Gaunter'a kıyasla.Onun yerine o kadim vampir baş kötü olsaymış daha iyiymiş.HOS'a ve WH'a kıyasla biraz zayıf yani yoksa kendi içinde yine çok iyi genel olarak ana konu.

Başka da sıkıntım yok zaten DLC ile ilgili,özellikle ilk oyuna pek çok gönderme yapmış olmalarına bayıldım diyebilirim.Kikimor,Barghest,Dev Kırkayak,Arkespor,Alp,Bruxa,Fleder,Katakan gibi ilk oyunda bulunan ve savaşmasını çok sevdiğim yaratıklar bu ek pakette geri dönmüş,süper olmuş.Lady of the Lake ve Aerondight yine var.Aerondight'ın 10 vuruştan sonraki ölümlerde gücünün kalıcı artması harika bir özellik olmuş.520'lerde almıştım kılıcı,oyun bittiğinde 560'lardaydı vuruş gücü.İlk oyunda Aerondight'i aldıktan sonra 2'de güçsüz kaldığı için hemen değiştiriyorduk,gölün hanımı da bu sefer kılıcı bize verirken 'umarım bu sefer kaybetmezsin' diyerek o duruma çok güzel bir gönderme yapmış.Biraz da 4.duvarı yıkmış gibi olmuş zaten ki birkaç yerde daha bu durum vardı.En basitinden efsane Roach yan görevini örnek gösterebilirim.Ana unsuru güldürmek olmayan bir oyunda bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum hiç.Roach-Geralt konuşmaları efsaneydi.Oyuncuların Roach ile ilgili sıkıntılarını Geralt'ın Roach'a sorması olsun,Roach'un fıkraları olsun,özellikle hayali atın peşinden koşarkenki tüm diyaloglar olsun muazzam bir görevdi kesinlikle.Kahkahalar attım oynarken.Son olarak da yine 4.duvarın kırılması olarak Geralt'ın iyi finalde son konuşmasından sonra kameraya yani oyunculara gülerek bakması yine çok hoşuma gitti.Bir de söylemem lazım,Roach görevi dışında banka görevinde de baya güldüm

Ana hikayede en sevdiğim kısımlar lanetli kadını kurtardığımız ve Syanna ile masallar diyarına gittiğimiz bölümlerdi.Lanetli kadının evinde notları okurken lanete sebep olan kişi hakkında ''tek bildiğim bir ayna tüccarı olduğuydu'' demesini okuyunca bi hass... çektim,Gaunter'a mükemmel bağlanmış konu.O görev boyunca zaten Gaunter'ın o gerici müziği çalıyordu hep arka planda Sonrasında da Regis'i kafese kapattık zaten,o kısım da çok iyiydi.Masallar diyarı görevi zaten tüm üçlemedeki en başarılı görevlerden biri olabilir.Tüm masallara o kadar güzel dokundurmalar,göndermeler var ki tüm görevi ağzım açık oynadım resmen.Görev sonundaki malum olaylar da cabası

Yine zırh boyama ve yeni mutajen sistemi önemli yeniliklerden olmuş.Mutajen olayı zaten belli,NG+ için yapılmış daha çok.Keşke Witcher setlerinin bir üst modeli daha olsaydı,40 level az kalmış.Yani diyeceklerim genel olarak bunlar B&W ile ilgili

Biraz da herkesin aksine oyunun bazı eksikliklerinden bahsetmek istiyorum,üstte dediğim gibi mükemmel yanlarından hep bahsedildi zaten :

- Oyunun en büyük eksisi Saskia ve Iorveth'in olmaması kesinlikle.İkinci oyunda o kadar yaşadıklarımız boşuna mıydı yani dedirtti yapımcılar bu tercihiyle.Biraz araştırdım,Iorveth olacakmış normalde oyunda.Hatta 3.oyun için modellemesi yapılmış ve dublajcısı ile de anlaşılmış yine.Ve hatta onu ilk gördüğümüz an 2. oyunun aynısı olacakmış,flüt çalarak bir tepede beklerken görecekmişiz ilk olarak yine.Zaten bir yerde de Scoiatel'ler Iorveth'in Novigrad'da olduğundan bahsediyordu.Sonra ne olduysa ana oyundan çıkartıldı.Ondan sonra DLC'lerde olacak haberi çıktı.E ne olduysa DLC'lerde de olmadı.2'de en sevdiğim karakterlerden biriydi,çok üzdü olmaması.En azında yine ilk oyunda çok sevdiğim bir karakter olan Kalkstein'den kısa da olsa bahsettiler,onun ölmüş olmasına da üzüldüm.Novigrad kaçışı görevinde o da olsaydı keşke

- Bundan herkes bahsetmiş zaten,Roach'un ve su altında Geralt'ın kontrolleri gerçekten vasat.Roach bazen kafayı bile yedirtti cidden

- 1'den 2'ye save aktarırken para ve bazı envanterler de aktarılmıştı ama 2'den 3'e aktarımda sadece kararlar aktarıldı

- DLC'leri bir kenara koyarsak ana oyundaki ilk griffin dışında hiçbir boss savaşı beni tam anlamıyla tatmin etmedi.Normalde çok önemsemezdim ama DLC'lerdeki boss savaşları o kadar iyiydi ki ana oyunda neden bu kadar etkileyici olmadığını merak ettim doğrusu

Sonuç olarak böyle efsane bir seriyi ve özellikle 3.oyunu tecrübe ettiğim için bir yandan çok mutluyum ama bir yandan da içimde bir burukluk var bittiği için.Artık Cyberpunk 2077'yi ve ondan sonra gelebilecek yine Witcher evreninde geçen başka bir hikayeyi görebilmek için sabırsızlanıyorum

Hocam sizin yazılarınızı okuyunca bi iştahlanıyorum

Yok hocam benim dediğim aerondight

• oyunu bugün itibariyle 300 küsür sattlik bir maceranın ardından 35 lvl tüm yan görevleri, soru işaretlerini ve kontratları tamamlayarak iyi sonda bitirdim. sadece at yarışları ve gwent kaldı. İyi sonda bitirmek biraz sürpriz oldu benim için cirinin öldüğünü sanmıştım ve üzülmüştüm ama yanımda witcher oldu hatta kılıç aldım ona tam istediğim sondu. İyi sonda nasıl bitirildiğini sormuş bazıları ben ciriyle kartopu oynadım at hırsızlığı yaptım ve ölen çocuğu gömdüm ciriyle birlikte. (Birde son görevde ciri tam büyülü kapıdan giderken sana kalmanı emrediyorum demiştim 2.seçenekti )zaten son anlarda bu anları hatırlayıp gitmekten vazgeçiyor. Bunun haricinde arada kızdırsamda genelde ciriyi savundum. Yanlız istemeden kral radovidi öldürdükten sonra nefret ettiğim şişko djksallı radenya krallığına getirdim bu olmadı:) şimdi ek paketler kaldı bakalım nasıl çok merak ediyorum. Yanlız oyun genel manada başlarda çok zor level arttıkça ve oyunu iyice kavradıkça çok kolay. Misal oyunun başında alkarasını geçmek için 6 defa bahtsız jenny kontratını geçmek için ise 5 defa uraşmıştım. Oyunun sonuna geldiğimde ise en yüksek witcher kontratındaki şahgrifini sadece 3-4 darbede kestim. Yani 1-10 lvl zor. 10-20 arası orta 20 lvl üstü kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan4292 -- 24 Nisan 2017; 23:8:57 >

• erkinakkas E kullanıcısına yanıt
    Armorun tek silahı derken hocam anlamadımda? mentikor setin çelik ve gümüşünü yaptırdım
  • Cihan4292 kullanıcısına yanıt
    Hocam tüm yan görevler felan 35 lvl da bitti demişsiniz ben 41 lvl oldum daha yarısı duruyor oyunun anlamadım valla ha son bölüm görevi açık ama yapmıyorum yapsam bitecek.
  • Aynen hocam banada garip geldi enaz 38i falan görürüm diyordum hazine görevleri bile bitti yani sadece kedi zırhı kaldı. ayı ve griffin full artı full kılıçlar ful+ful yan görevlerden bazıları iptalmi oldu acaba dedimde sanmıyorum. Gwent ve atyarıslarıda okadar xp vermiyordur galiba :d

• quote:

Orijinalden alıntı: KORKMAZ60

Hocam tüm yan görevler felan 35 lvl da bitti demişsiniz ben 41 lvl oldum daha yarısı duruyor oyunun anlamadım valla ha son bölüm görevi açık ama yapmıyorum yapsam bitecek.

Oyunun kendine has bir seviye sistemi var,her görevin belli bir seviyesi var.Görevlerden tam puan alabilmek için en geç görevden 5 seviye yukarıdayken yapmalısınız aksi taktirde görevden alacağınız tecrübe puanı absürt derecede azalır.Siz anlaşılan zamanında yaptıysanız bu yüzden 41 seviye olmanız çok normal ayrıca bazı soru işaretlerinde kasaba kurtarma ve canavar yuvası yok etme görevleri oluyor bunları oyun bittikten sonra yapmak daha mantıklı,bunları ana ve yan görevleri yaparken yapmak seviye gidişatınız ivmesini artırıyor ve görevleri zamanında yapmanızı daha da zorlaştırıyor.Oyunda mümkün olan en yüksek seviyeye ulaşabilmek tüm ilan panolarına oyun başlar başlamaz inceleyip tüm görevleri almalı,tüm soru işaretlerini oyunun bitişinden sonrasında bırakmalısınız.

• 
Sayfa: önceki 903904905906907
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.