Şimdi Ara

The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU] (880. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.555
Cevap
197
Favori
924.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 878879880881882
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: torata90

Arkadaşlar oyunda donma problemim var. 2-3 saniyelik donmalar yaşıyorum sürekli. Şehirlerde yoğun detay olan yerlerde çok sık oluyor özellikle. High ayarlarda oynamaktayım ama lowa da alsam yine oluyor. Oyun orijinal bu arada. Sistem ise şu şekilde:

Pentium G3258 4.0ghz

8gb ram

R7 360 OC

Düşük ve yüksek ayarlarda aldığınızda olmaya devam ediyorsa işlemci kaynaklı bir sıkıntıya benziyor.
  • Arkadaşlar ben atımı ıslıkla çağırdığımda yada hızlı yolculuk yaptığımda atımın yeleleri kayboluyor , yelesini kapatan bi eğer takıp açık olan eğere geçince düzeliyor sadaece ,bu sorunu nasıl çözebilirim bilen var mı?
  • Hızlı yolculuk demişken arkadaşlar bir şey sorayım. Şehirler arası yolculuk haricinde haritada istediğimiz bir noktaya ışınlanamıyoruz değil mi? Ben ne yaptıysam bulamadım öyle bişey. Her yerde dört nala koşarak gidiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VR_27 kullanıcısına yanıt
    Oyunda tabelalar var haritada yeşil görünüyorlar , istediğin noktaya değil ama tabeladan tabelaya hızlı seyahat edebilirsin ayrıca şehirler arası seyehat içinde bu tabelaları kullanman lazım
  • Haftaya 5. kez başlamayı düşünüyorum :) Daha iyisi gelmedi ve gelmez de. Keşke her şeyi unutup öyle başlayabilseydim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GOG Witcher 3 Oyunum mevcut, bitirdim, Blood And Wine oynamak istiyorum en ucuza nereden bulabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 24 Şubat 2017; 2:55:26 >
  • Arkadaşlar merhaba, malumunuz üzere oyunun epey bir patch, güncelleme Allah ne verdiyse var. Ben vaktiyle hepsini indirmiştim ancak bunların gerekmeyenleri de var. Şimdi hangi sırayla ve hangi paketleri yükleyerek en güncele yükseltiyoruz bilen varsa ve beni de aydınlatırsa çok sevinirim. Hepsini kuruyorum kurarken ve bu biraz can sıkıcı. Teşekkür ederim herkese.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaltair

Arkadaşlar merhaba, malumunuz üzere oyunun epey bir patch, güncelleme Allah ne verdiyse var. Ben vaktiyle hepsini indirmiştim ancak bunların gerekmeyenleri de var. Şimdi hangi sırayla ve hangi paketleri yükleyerek en güncele yükseltiyoruz bilen varsa ve beni de aydınlatırsa çok sevinirim. Hepsini kuruyorum kurarken ve bu biraz can sıkıcı. Teşekkür ederim herkese.

patcların isminde iki sürüm var ise mesela "1.01-1.10" gibi bu path 1.01 den 1.10 a yükseltiyor demek. ona göre arada kalanları kurmayabilirsiniz.
  • Blood and wine i da bugun bitirerek witcher 3 e veda ediyorum. Ek gorevlerle de ugrasabilirdim ama hikayeyi merak ettigim icin witcher 2 yi kuruyorum simdi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinnzz

Görevleri aceleye getirmeden yapıp sindire sindire 215 saatte ana oyun + HoS + B&W bitti. Daha tonla soru işareti, yan görev vs. duruyor. İnsan gerçekten boşlukta hissediyormuş bitince onu anladım. Biraz zaman geçtikten sonra NG+ yapıp farklı stillerde oynayacağım. Gün içerisinde ancak işten geldikten sonra vakit ayırabildiğim için baya bir uzun sürdü bana göre.

Blood and Wine sonuyla ilgili:

Blood and Wine'ın sonunda Dettlaff'ın Syanna'yı öldürmesine izin verdim, sonra o yoluna gitti biz yolumuza. En başından beri suçsuz olduğunu düşünüyordum. Henrietta'da ileri geri konuşmaya başlayınca iyice gıcık kapmıştım zaten. Bana göre doğru olan bu sondu.

Bende dethlaff'ın suçsuz olduğunu düşünüyordum ama onu öldürmeyi seçtim. O kadar masum insanın ölmesine sebep olduktan sonra öylece istediğini yapmasına izin veremezdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

quote:

Orijinalden alıntı: torata90

Arkadaşlar oyunda donma problemim var. 2-3 saniyelik donmalar yaşıyorum sürekli. Şehirlerde yoğun detay olan yerlerde çok sık oluyor özellikle. High ayarlarda oynamaktayım ama lowa da alsam yine oluyor. Oyun orijinal bu arada. Sistem ise şu şekilde:

Pentium G3258 4.0ghz

8gb ram

R7 360 OC

Düşük ve yüksek ayarlarda aldığınızda olmaya devam ediyorsa işlemci kaynaklı bir sıkıntıya benziyor.

hdd kaynaklı olabilir, onun haricinde ram'den kaynaklı olabilir. Bende de 8gb ram var geçenlerde ramleri çıkarıp takmıştım 4gb oturmamış yerine sadece 4 gb ram ile oyunu açtım dediğin gibi atlaya atlaya gidiyordu oyun, sonra neden olabilir diye düşündüm ram'in 1 tanesi tam oturmamış, sende son zamanlarda böyle birşey yaptıysan kasayı bir aç bak derim veya windows sistem özelliklerinden bir kontrol et.

• Witcher 4 çıksada oynasak tabi daha duyrulmadı bile

Bannerlord şu combat sistemi ve grafikleride çok leş

Ama witcher 4 çıkanada kadar gider tabi bannerlord çıkarırlarsa yakında

• Arkadaşlar para konusunu nasıl çözüyorsunuz ? Tüccarlar neredeyse bedava alıyor. Elimde olan zırhı dalıp 480 e aldım. Geri versem 50 ediyor. Yok mu adam akıllı para kazanabileceğimiz bi iş bi tüccar
  • quote:

Orijinalden alıntı: VR_27

Arkadaşlar para konusunu nasıl çözüyorsunuz ? Tüccarlar neredeyse bedava alıyor. Elimde olan zırhı dalıp 480 e aldım. Geri versem 50 ediyor. Yok mu adam akıllı para kazanabileceğimiz bi iş bi tüccar

Hocam doğru teçhizatı doğru kişilere satmalısınız.Silahları demirciye,zırhları zırhçıya,postları ve ıvır zıvırları hancıya,kitapları da kitapçıya satmanız gerekiyor bu durumda.Mümkünse tüccarlara hiçbir şey satmayın.Demircinin 500 verdiği kılıca zırhçı 400 veriyor veya başkasının 1-2 verdiği kitaba kitapçılar 5-10 hatta 30 bile verebiliyor.Aynı şekilde postlara da hancılar başkalarının neredeyse 2 katını veriyor.Bir de iyi satıcılara da satmak önemli.Amatör bir demirci ya da zırhçıdansa kalfa ve ustalar daha fazla para veriyor mallara.En iyi satış yeri Novigrad ve Oxenfurt o yüzden.Yine de hiçbir malı kendi normal fiyatında satamazsınız haberiniz olsun,hep daha azına gider.Benim dediklerim sadece kârı artırır yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho90 -- 27 Şubat 2017; 19:29:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lithium

quote:

Görevleri aceleye getirmeden yapıp sindire sindire 215 saatte ana oyun + HoS + B&W bitti. Daha tonla soru işareti, yan görev vs. duruyor. İnsan gerçekten boşlukta hissediyormuş bitince onu anladım. Biraz zaman geçtikten sonra NG+ yapıp farklı stillerde oynayacağım. Gün içerisinde ancak işten geldikten sonra vakit ayırabildiğim için baya bir uzun sürdü bana göre.

Blood and Wine'ın sonunda Dettlaff'ın Syanna'yı öldürmesine izin verdim, sonra o yoluna gitti biz yolumuza. En başından beri suçsuz olduğunu düşünüyordum. Henrietta'da ileri geri konuşmaya başlayınca iyice gıcık kapmıştım zaten. Bana göre doğru olan bu sondu.

Bende dethlaff'ın suçsuz olduğunu düşünüyordum ama onu öldürmeyi seçtim. O kadar masum insanın ölmesine sebep olduktan sonra öylece istediğini yapmasına izin veremezdim.

Saldırı başladığında ilk başta ben de öyle düşündüm fakat şöyle bir durum var; Dettlaff ilk başta kadını uyarıyor 3 gün içinde Tesham Mutna'ya gel yoksa darma duman ederim ortalığı diye yani şans tanıyor bunların hiç biri olmaması için. Düşes'e durumu söylediklerinde kadın tamamen ergen hisleriyle cevap verip direk hapsediyor kardeşini göndermiyor. Syanna'yı gönderseydi en başta konuşmak için büyük bir ihtimalle Dettlaff öldürmeyecekti onu. Bana göre bu senaryoda kötü olan taraf tamamen Düşes ve kardeşi. Kızın masal dünyasına girdiğinde çocuğu fırına atmakla tehdit ettiği yeri hatırla, çocukluktan beri demek ki içinde bir kötülük var. Düşes de zaten o zamana kadar demek ki kardeşinin sürgün edilmesinden hoşnuttu son dakika kardeşimi istiyorum tarzında takılmaya başladı. Dettlaff'ın hafızasındakiler ortaya çıkınca bir yerde boyacı çocuğun orda bir arkadaş ediniyor ama tabi Syanna buna öldürmesi gerektiği şeklinde o adamın ismini gönderince mecburen öldürüyor sevdiği kadın tehlike altında sandığı için daha sonra elini kesip atıyor kendine ceza vermek için vs. Orianna'nın malikanesinde de o masa etrafında konuştukları yer var, orda da Dettlaff, Geralt'ın ağzından laf almaya çalışıyor belki canavar değildir sevdiklerini korumak istiyordur diye. Bu arada sonradan öğrendim bir tane oyuncak dükkanı gibi bir yere giriyorsun Regis ile orası Dettlaff'ın hobi olarak takıldığı yermiş, karakterin çok da kötülük barındırdığını düşünmüyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lithium

quote:

Saldırı başladığında ilk başta ben de öyle düşündüm fakat şöyle bir durum var; Dettlaff ilk başta kadını uyarıyor 3 gün içinde Tesham Mutna'ya gel yoksa darma duman ederim ortalığı diye yani şans tanıyor bunların hiç biri olmaması için. Düşes'e durumu söylediklerinde kadın tamamen ergen hisleriyle cevap verip direk hapsediyor kardeşini göndermiyor. Syanna'yı gönderseydi en başta konuşmak için büyük bir ihtimalle Dettlaff öldürmeyecekti onu. Bana göre bu senaryoda kötü olan taraf tamamen Düşes ve kardeşi. Kızın masal dünyasına girdiğinde çocuğu fırına atmakla tehdit ettiği yeri hatırla, çocukluktan beri demek ki içinde bir kötülük var. Düşes de zaten o zamana kadar demek ki kardeşinin sürgün edilmesinden hoşnuttu son dakika kardeşimi istiyorum tarzında takılmaya başladı. Dettlaff'ın hafızasındakiler ortaya çıkınca bir yerde boyacı çocuğun orda bir arkadaş ediniyor ama tabi Syanna buna öldürmesi gerektiği şeklinde o adamın ismini gönderince mecburen öldürüyor sevdiği kadın tehlike altında sandığı için daha sonra elini kesip atıyor kendine ceza vermek için vs. Orianna'nın malikanesinde de o masa etrafında konuştukları yer var, orda da Dettlaff, Geralt'ın ağzından laf almaya çalışıyor belki canavar değildir sevdiklerini korumak istiyordur diye. Bu arada sonradan öğrendim bir tane oyuncak dükkanı gibi bir yere giriyorsun Regis ile orası Dettlaff'ın hobi olarak takıldığı yermiş, karakterin çok da kötülük barındırdığını düşünmüyorum.

Ben tercihlerim gereği hiç hayal dünyasına girmedim. Dethlaff'ın özünde iyi olduğunuda biliyorum ama ne olursa olsun yaptıklarının bir sonucu olmalıydı. Benim sonumda zaten dethlaff'ı ben öldürdüm kardeşlerde birbirini öldürdü. İyi bir son değildi ama olması gereken son buydu bana kalırsa.

• Master Marksman başarımını becerebilen var mı? Crossbowla 50 den fazla adamı kafasından vurarak öldürdüm lakin hala gelmedi :/
  • psycho90 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler deneyeceğim bu dediklerinizi. Oyunda para kazanmak hakkaten mesele yani. Ama iyi dolaşınca çok güzel eşyalar düşüyor.

Bu arada ben hemen level atlamak istemiyorum. Hep yan görev arıyorum. Hep eşya düşürmeye çalışıyorum. Bazen saha yüksek leveldaki sarı ünlem işaretli görevleri yapıyorum. Sonra level atlamak istiyorum. Görev bulamayınca ana görevleri yapıyorum. Doğru mu yapıyorum acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VR_27

Hocam çok teşekkürler deneyeceğim bu dediklerinizi. Oyunda para kazanmak hakkaten mesele yani. Ama iyi dolaşınca çok güzel eşyalar düşüyor.

Bu arada ben hemen level atlamak istemiyorum. Hep yan görev arıyorum. Hep eşya düşürmeye çalışıyorum. Bazen saha yüksek leveldaki sarı ünlem işaretli görevleri yapıyorum. Sonra level atlamak istiyorum. Görev bulamayınca ana görevleri yapıyorum. Doğru mu yapıyorum acaba?

Hocam para kazanmanın en güzel 2 yolu Witcher kontratları ve her yeri araştırıp bol bol loot yapmak.Witcher kontratları ayrıca iyi XP de getiriyor.Her yeri araştırıp her şeyi toplamak da onları satarken iyi para getiriyor yine.Oyunu her şeyiyle oynamak istiyorsanız ve vakit sıkıntınız da çok yoksa soru işaretlerinin hatta haritada görünen evlerin,yapıların hepsine gidin mutlaka.

Ben de aynı sizin gibi önce yapılabilecek ne kadar yan görev varsa yapıp sonra ana görevlere gidiyorum.Bir sıkıntısı yok,doğru yapıyoruz yani.Zaten oyunda mükemmel denebilecek pek çok yan görev olduğu için hiçbiri sıkmıyor da.Şöyle de bir durum var ama,oyunda daha çok XP veren görevler ana görevler genelde.Ve eğer leveliniz ana görevden en az 6 seviye yukarıdaysa o görevden sadece 5 XP alabiliyoruz (ki genelde ana görevler 300-400 civarı XP veriyor).O yüzden ya bu ayara dikkat etmek gerekiyor ya da mod kullanmak gerekiyor.Ben mod kullanıyorum,ana görevler seviyemden 5 levelden fazla aşağıdaysa bile o görev ne kadar XP veriyorsa o kadar XP alıyorum

• Oyunun ilk kitabı çıkmış.

Kapak 2. oyundan ama ilk kitap. Arkadaşım almış, resmi yolladı bana.

Okumak lazım.

• 
Sayfa: önceki 878879880881882
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.