Şimdi Ara

The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU] (867. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.555
Cevap
197
Favori
924.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 865866867868869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tzakhi

quote:

Orijinalden alıntı: 3keko1

herkes döktürmüş bende fikirlerimi belirtmek isterim

Oyundaki iyi son bakış açınıza göre değişir, neden diye soracak olursanız şöyle söliyim, ciri witcher olunca mutlu oluyor ve ardından neşeli bir müzikle bitiyor ama imparatoriçe olunca hüzünlü bir müzikle bitiyor, müzik açısından baktığımızda iyi sonun witcher olduğu son gibi gözükebilir ama gerçekte imparatoriçe sonu hem iyi son hem de tatmin edici bir son. Bir kere dandelion la konuşup priscillaya nolduğunu öğrenebiliyoruz, ikinci olarak cirinin asıl olmak istediği şey de imparatoriçe olmak çünkü geralt la konuşurken diyor ki:"ordan oraya witcher lık yaparak bişeyleri değiştiremem, bunu ancak emhyr in yanında nilfgardda değiştirebilirim diyor ve tabi ki geralt la ayrılmaları hüzünlü oluyo, bence asıl son budur witcher olduğu son değil.

2.ci olarak yen mi triss mi? tereddütsüz yen derim çünkü oyun boyunca triss de biliyor geralt ın asıl sevdiği kişinin yen olduğunu ve hep kendini tutmaya çalışıyor ama bir yandan içinde ümit var geralt'ın onu seçeceğine dair, yen kezban mezban ama kesinlikle geraltı hakeden taraf, o cin olayında geralt reddedince nasıl morali bozuluyor o nasıl bir yüz ifadesi aga, kadın yıkıldı resmen yaa, işte gerçek seven budur. sevmediğimizi söledikten sonra acayip huyu değişiyor nefret ediyor resmen... ama triss öyle değil olsa da olur olmasada olur modunda takılıyor, hem yen hem triss le bitirmiş biri olarak yen benim için primadonna dır bu oyunda...

Skillege nin en iyi sonu tabiki de cerys, yukarda yazılmış zaten niçin olduğu fazla tekrara gerek yok

20 yıllık oyuncuyum heart of stone gibi bir hikayeye benzer hiçbir oyun görmedim, oyun max 11 saat falan sürüyor ama hikayesi çok derin bir dlc, ilk başta parça parça okuyosun bilgileri ama birleştirince etkilenmemek mümkün değil, olgierd iris ı seviyor ama mali işleri kötüye gidince kızı ofier prensine veriyorlar iris'in ailesi ve olgierd gerçekleşmesini ummadığı bir dilek diliyor gaunter o'dimm den, önce ofier prensi dev bir kurbağaya dönüşüyor, olgierd servetini tekrar kazanıyor ve sonra iris la evleniyor tabi iki şeye karşılık... ruhuna ve kardeşine. iris ı seçiyor ve kardeşi ertesi gün 5 kişi tarafından öldürülüyor... iris dan gülü alırken ordaki kedi ve köpekten gaunter o'dimm i yenecek sırrı öğreniyoruz:" ayna ustasını asla kırılamayan bir aynada yenmeye çalış diyor ve o'dimm in dünyasında bir havuz bulup suyla dolduruyoruz ve işte sana kırılamayan ayna... heart of stone hikayesi bir puzzle gibi ve ancak iris dan gülü aldıktan sonra bütün parçaları birleştiriyoruz, oyun bize açık açık vermiyor her bilgiyi, hergörevden sonra yeni bir bilgi veriyor. ve böyle dlc bütünlük kazanıyor kendi içinde

Blood and Wine'ın hikayesinde heart of stone kadar etkilendiğimi söyleyemem, atmosferi ve değişik müzikleri beni etkiledi ama beni geçmişe götüren şey 1.oyundan bol bol alıntı yapılmış olması, aerondight kılıcını tekrardan gölün hanımından almak, barghest'ların tekrar bu dlc de gözükmesi, ilk oyundaki büyük bitkilerin bu oyunda arkespor olarak dönmesi, manticore zırhı buram buram ilk oyunu hatırlattı bana... ilk oyunda gölün hanımı şövalyelik erdemlerinden bahsediyordu ve tekrar bu dlc de o söylediği şövalyelik erdemlerini yerine geirmemizi iistiyor böylelikle aerondight kılıcı bize verebilsin, kılıcı aldığım an direk oyuna gittim ya, dagor'u mağlup ettikten sonra aerondight'ı verdiği ana gittim, ilk oyunda git kaderini tamamla diyordu etkileyici bir sahneyle, burda da öyle der gibi bir daha kaybetme aerondight kılıcı diyor.

aklıma gelenler şimdilik bu kadar

yazdıklarına imzamı atarım, her cümlesine katılıyorum.

yalnız emhyr reisin faziletlerini anlatmamışsın, radovid gibi bir manyak veya dijksra gibi hain dombilidense tabii ki de Ehmyr var EmREİS dünyayı yönetecek. Temerya'ya da özgürlüğünü veriyor reis.

bir de umarım bizim çeviriyle oynamışsındır ^_^ oynamadıysan da canın sağ olsun napalım.

haklısın ekliceğim birkaç şey daha geldi aklıma

savaşı en iyi sonu bana göre emhyr'in kazanıp temerya'ya özerklik verdiği sondur, radovid manyağına teslim edecek değilim koca bir kuzeyi, djikstra'da aklımdan geçiyordu ama ta ki bro roche'u öldürmeye kalkıncaya kadar... 2.oyunda iorveth yolunu seçmiş olabilirim ama beni hapishaneden de roche kurtardı ona asla sırtımı dönemem, kaer morhende silah arkadaşımdı zaten... thaler'dan bahsetmezsem olmaz, sırf bu adamın olduğu oyun yapsınlar peynir ekmek gibi satılır, ilk oyunda azar javed zorluyodu bizi thaler şüpheli falan diye ama thaler'ı sevmeyen ölsün, o kadar iddalıyım.

Letho'yu 2.oyunda öldüren hikayeyi anlamadan oynuyor derim, 3. oyunda az görsekte geçmişte yaptığı iyiliğin karşılığı olarak kaer morhen'e gönderdim

En sevdiğim görevlerden biri de morkvag'dı önce laneti kaldırıp seni öldürmicem diyoruz, böylelikle novigraddaki ödül alacağımız kişiyi öğrenmiş oluyoruz, sonra o sessiz sedasız yürürken arkadan tek kılıç darbesini indiriyoz, ömrümde bu kadar zevk almadım :D

gönüllü çeviriyle oynadım oyunu, diğer yama özenilmeden hazırlanılmış

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Bak orayı gezip konuşma yapmadım yaa :) O muhabbeti etmedik haliyle ama ilginçmiş :)

Bu arada HoS u oynuyorum şu ruhu mutlu etmeyi yaptım :) Eğlenceliydi yalnız hiç Yen muhabbeti olmuyor hocam haliyle Shana ya yürüyor gibi oluyorum :D Devamında nolacak merak ediyorum :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EsmeR

Bak orayı gezip konuşma yapmadım yaa :) O muhabbeti etmedik haliyle ama ilginçmiş :)

Bu arada HoS u oynuyorum şu ruhu mutlu etmeyi yaptım :) Eğlenceliydi yalnız hiç Yen muhabbeti olmuyor hocam haliyle Shana ya yürüyor gibi oluyorum :D Devamında nolacak merak ediyorum :)))

Shani'ye yürüyebilirsin sıkıntı yok. Bu durum sadece Triss ve Yen arasında oluyor. Triss dışında herkesle işi pişirebilirsin. Hatta bunu yap derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

Orijinalden alıntı: _EsmeR

Shani'ye yürüyebilirsin sıkıntı yok. Bu durum sadece Triss ve Yen arasında oluyor. Triss dışında herkesle işi pişirebilirsin. Hatta bunu yap derim.

Hahah aynen öyle yapıyorum hocam aman vermiyorum

• Oo herkes birşeyler yazmış roman gibi. Bende içimi dökeyim, Oyunla ilgili fikirlerimi paylaşayım. Yalnız yazı çok uzun olabilir şimdiden üzgünüm

Oyun çok güseldi
  • Şu Baron'un mekanındaki zırhçıda usta zırhçılar görevini bilirsiniz. O kadar zahmete girdim birsürü canavar kestim işte gittim skelligelerdan alet aldım, zırhı yapması için 2 gün bekledim bana gitti cadı avcısı zırhı verdi hemde üstümdeki zırh ondan daha iyi bunlar benimle dalga mı geçiyor halbuki beklentim çok yüksekti
  • Rogue One kullanıcısına yanıt
    Hocam o hediye Çok bişey beklememek gerek hatta para bile etmiyor satarken :) Önemli olan orda 34 seviye hallerini yapıyorsun Efsunger Teçhizatları nın :)
  • _EsmeR kullanıcısına yanıt
    Evet öyle ama kızda amma gaz verdi işte sana bi zırh yapıcam şöyle olucak böyle olucak, beklediğine değecek işte ok mok işlemeyecek haliyle beklentim tavan yaptı böyle iron man zırhı gibi bişi bekliyodum
  • Rogue One kullanıcısına yanıt
    Bende acaba iyi bişey gelir mi demedim değil ama aklımda Kedi zırhı yapmak olduğundan verdiği şeyi çok umursamadım
  • Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    Nick efsane hocam. Sanirim elfler wictherlari böyle çağırıyor ? Yaniliyor muyum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metal_my666 -- 23 Ocak 2017; 21:47:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

Oo herkes birşeyler yazmış roman gibi. Bende içimi dökeyim, Oyunla ilgili fikirlerimi paylaşayım. Yalnız yazı çok uzun olabilir şimdiden üzgünüm

Oyun çok güseldi

Hocam çok uzun geldi, ss aldım bi ara okuyacağım. Şöyle bi göz gezdirdim güzel şeyler yazmışsın gibi duruyor ilk bakışta

• metal_my666 kullanıcısına yanıt
    Geralt'ın meşhur lakabı white wolf, elf dilinde Gwynbleidd olarak geçiyor. O yüzden witcherlara değilde sadece Geralt için kullanıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rogue One

Şu Baron'un mekanındaki zırhçıda usta zırhçılar görevini bilirsiniz. O kadar zahmete girdim birsürü canavar kestim işte gittim skelligelerdan alet aldım, zırhı yapması için 2 gün bekledim bana gitti cadı avcısı zırhı verdi hemde üstümdeki zırh ondan daha iyi bunlar benimle dalga mı geçiyor halbuki beklentim çok yüksekti

The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU]

• NamelessWonder kullanıcısına yanıt
    Aynen yavaş yavaş okuyun aklınız karışmasın
  • Meşhur STLM modunun yeni sürümü çıkmış (Link). Önceki sürümlerde pek beğenmemiştim ama bunda renklerin dengesini tutturmuş gibi çok beğendim, tablo gibi resimler çıkıyor :)

The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU]The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU]

• Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    Düzelttiginiz için teşekkür ederim. 2. Oyunda elf bi karakter (iorveth) o devamli öyle çağırıyordu :) aklimdan yanliş geçmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metal_my666 -- 24 Ocak 2017; 8:36:21 >

• Regis karakterinin diyalogları güzel. The Witcher evreninde bence en bilge karakter kendisidir..
  • ng+ başlamayı düşünüyorum, eski savedeki neler aktarılıyor, sadece üstümüzdekiler mi yoksa sandıktakiler de mi.

bir de baw'daki eve bir şeyler asmıştım, onların durumu nedir
  • The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 865866867868869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.