Şimdi Ara

The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU] (866. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.555
Cevap
197
Favori
924.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 864865866867868
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam maşallah baya içinizi dökmüşsünüz harika bi yazı oldu
    Ben şansa bi kez bitirdim oda iyi sonla bitti. Ancak Ciri nin öldüğü sonu çıkartamadım. Çünkü Ciri nin Vesemir den aldığı kolyeyi zaten o cadı çalıyordu. Nasıl öldüğünü anlıyorki Geralt kolyeyi görerek ? İparotoriçe de sanırım Ak Ayaz ı yok etmeye giderkenki diyologlarla ilgiliydi sanırım :) Ben aslında düşünerek yapmadım diyalogları ilk aklıma gelenleri seçtim gitmemesi için :) Ama ne yalan söyliym kılıcı yaptırdığımda öldü mü lan demeye başladım kendi kendime Bu arada ben Kedi Teçhizatı yaptım büyük usta seviyesine getirdim çok tatlı bişey oldu haliylede skillerime kırmızı ağırlık verdim ancak işaretlerde iyi :) Skill olayına gelirsek onları ben sçktüm başlarda üst üste bastım hatta mutajen bile yaptım ama tabi level 47 ve yan görevler çok azalınca level alamama durumları başladı öyle bi mutajende kaldım :) New Game + yaparsam ordan devam ederim :) Yeni Oyun + da yan görevlerin hepsi tekrar başa geliyor dimi ?

Heart of Stone yi bitirmedim ben henüz yeni başladım ona :) Onu iyi kötü bitireyim bakalım :) Diğerinde şehirler için yan görevlerdeki yaptıklarımız baya önemliymiş :) Çok değişiklik var Baron undan diğerlerine kadar yaptıklarımıza göre :) Ha Ciri ye gelirsek onla görev yapabiliyor muyuz bilmiyorum youtube de bulamadım :) Aramayı becerememişte olabilirim :))))) Ama Blood and Wine yi anladım demekki hatunlara yürüyünce Ciri geliyor oraya
    Bu sefer oynayınca ikisine de yürürüm o zaman. Yan görevleri yapmadan ilerlemek istiyorum ama Yeni oyun+ da zorlar sanırım düşmanlar o şekilde gidince :)

Gwent e gelecek olursak bayılıyorum oyuna saatlerde oynamışlığım var :) Koleksiyon tamamlanmadı ama hangi kart kaldı çözemedim biraz daha gezmem lazım herhalde yoksa turnuvalar felan bütün özel kartlar hepsini aldım :) Ki hiç yenilmiyorum :) Nilfgaard çok hoşuma gitti onla oynuyorum hep :) Skellige yi beğenmedim en son turnuvada yani bu Blood and Wine deki turnuvada onla yenildim çünkü kartları bile anlayamamıştım tam olarak :)

Ayrıca bu sefer oynarsam bende Ayı okulu yapabilirim kıyafeti :) İgni kullanmayı ve Aard ı bende seviyorum :) Yapabilirim :)

• Arkadaşlar oyunu oynamak istesem hikayeden koparmayım türkce ceviri ile oynamayı düşünüyorum. Birde en ucuz nerde bulabilirim ekstra içeriksiz hikaye amaçlı alacağım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EsmeR

Hocam maşallah baya içinizi dökmüşsünüz harika bi yazı oldu
    Ben şansa bi kez bitirdim oda iyi sonla bitti. Ancak Ciri nin öldüğü sonu çıkartamadım. Çünkü Ciri nin Vesemir den aldığı kolyeyi zaten o cadı çalıyordu. Nasıl öldüğünü anlıyorki Geralt kolyeyi görerek ? İparotoriçe de sanırım Ak Ayaz ı yok etmeye giderkenki diyologlarla ilgiliydi sanırım :) Ben aslında düşünerek yapmadım diyalogları ilk aklıma gelenleri seçtim gitmemesi için :) Ama ne yalan söyliym kılıcı yaptırdığımda öldü mü lan demeye başladım kendi kendime Bu arada ben Kedi Teçhizatı yaptım büyük usta seviyesine getirdim çok tatlı bişey oldu haliylede skillerime kırmızı ağırlık verdim ancak işaretlerde iyi :) Skill olayına gelirsek onları ben sçktüm başlarda üst üste bastım hatta mutajen bile yaptım ama tabi level 47 ve yan görevler çok azalınca level alamama durumları başladı öyle bi mutajende kaldım :) New Game + yaparsam ordan devam ederim :) Yeni Oyun + da yan görevlerin hepsi tekrar başa geliyor dimi ?

Heart of Stone yi bitirmedim ben henüz yeni başladım ona :) Onu iyi kötü bitireyim bakalım :) Diğerinde şehirler için yan görevlerdeki yaptıklarımız baya önemliymiş :) Çok değişiklik var Baron undan diğerlerine kadar yaptıklarımıza göre :) Ha Ciri ye gelirsek onla görev yapabiliyor muyuz bilmiyorum youtube de bulamadım :) Aramayı becerememişte olabilirim :))))) Ama Blood and Wine yi anladım demekki hatunlara yürüyünce Ciri geliyor oraya
    Bu sefer oynayınca ikisine de yürürüm o zaman. Yan görevleri yapmadan ilerlemek istiyorum ama Yeni oyun+ da zorlar sanırım düşmanlar o şekilde gidince :)

Gwent e gelecek olursak bayılıyorum oyuna saatlerde oynamışlığım var :) Koleksiyon tamamlanmadı ama hangi kart kaldı çözemedim biraz daha gezmem lazım herhalde yoksa turnuvalar felan bütün özel kartlar hepsini aldım :) Ki hiç yenilmiyorum :) Nilfgaard çok hoşuma gitti onla oynuyorum hep :) Skellige yi beğenmedim en son turnuvada yani bu Blood and Wine deki turnuvada onla yenildim çünkü kartları bile anlayamamıştım tam olarak :)

Ayrıca bu sefer oynarsam bende Ayı okulu yapabilirim kıyafeti :) İgni kullanmayı ve Aard ı bende seviyorum :) Yapabilirim :)

Valla içimi uykusuz uykusuz, telefondan yazarak, imlalara ve noktalama işaretlerine olabildiğince dikkat ederek döktüm. Çektiğim zahmeti sen düşün. Playstation bölümündeki Witcher 3 konusunda da epey muhabbetim olmuştu bir PC oyuncusu olarak. Orada rehber vardı da favoriye eklemiştim öyle kalmış. Sonuç:muhabbet

Sen Ciri'yi imparatoriçe yapmışsın anladığım kadarıyla. Ben onu bu seferki oyunumda yapacağım. Oyunda kime yürüdün? Triss? Yen? Her ikisi? Ya da hiçbiri? Oyunu bir daha bitireceksen ve Ciri'yi efsunger yapacaksan dediğim gibi yap. En baştaki sorguda Witcher 2'deki kral katili Letho'yu öldürmediğini söyle böylece Letho da oyuna dahil olacak. Keira Metz'e de yan görevde olumlu yaklaş ve yan görevleri bitirirken ona iyi davran, suyuna git ve Kaer Morhen'e sığınabileceğini söyle. (Suyuna gitmeyip karşı koyarsan kendisini öldürmek zorunda kalıyorsun. Hiçbir şey yapmayıp yol verirsen daha kötü oluyor, Keira'nın kazığa oturtulmuş cesedini Novigrad'da görüyorsun, Triss de şahidin. Ateş Tarikatı acımıyor anlayacağın.) Vahşi Av'la olan kapışmada kendisini Kaer Morhen'de göreceksin tıpkı Letho'yu gördüğün gibi. Letho'ya da tabi yan görevde yardım edip onu Kaer Morhen'e davet etmen lazım. Yen ya da Triss'e yürü. Yen bu senaryoda iyi bir tercih olabilir. Köşkte hem Yen/Triss hem Ciri olacak mı sorusunun cevabını da alırsın.

Aslında bu oyunu yukarıda daha önce yazdığım gibi sistemli oynamak lazım. Hangi olaylar sonucunda neler olduğunu daha net görüyorsun. Sistem iyidir. Ben yapamadım ancak sen bir daha bir daha oynarsan bunları yap derim.

Bu arada Hearts of Stone'da seni zorlayacak 2 boss var ve ikisi de paketin başlarına yakın. Kurbağa Prens ve eğer kontratı aldığın adama kafa tutarsan işte o adam. Kesersin ama uğraştırıyor haberin olsun. Hearts of Stone beni Blood and Wine'dan hatta oyunun ana hikayesinden daha fazla etkiledi. Ayna ustası karakteri seni de etkileyecektir ve oyundaki diğer olaylar. Mesela kontrat sahibinin yaşadıkları, psikolojisi etkileyici. İyi sonu da kötü sonu da dene. İkisi de etkiliyor.

New game+ ile new game arasındaki tek fark elinde sahip olduklarınla oyuna yeniden başlaman. Mesela oyunu iyi bit birikimle bitirdin diyelim kasanda para var ve skill'lerin açılmış durumda ve skill point'lerin var, item'ların var. Oyuna direkt bunlarla başlıyorsun. Maksimum 100 level olabiliyorsun, bunun üzerine çıkmıyor. Zaten 100 olduğunda da ek paketler dahil ana görevlerin filan hepsi bitmiş oluyor. Ve sadece bir kez new game+ yapabiliyorsun. Ben bir daha new game+ yapayım dedim oyun bana zaten bir kez ng+ ile bitirmişsin dedi. Ya da hazırda normal bitirilmiş bir oyun istiyor ki yeni bir ng+ yapabilsin. Ng+ ile tabi ki senin level neyse mobların lvl seviyesi de öyle oluyor veya birkaç lvl üstü.

Kötü sona gelelim.
    Ciri ben Ak Ayaz'la kapışacağım dediğinde bir dahs geri dönmüyor. Ciri'nin öldüğünü buradan anlıyoruz. Aradan 1 hafts geçiyor. Biz de Ciri'nin elinden kaçıp da madalyonunu alan Kocakarı ya da başka bir deyişle Ormanın Hanımı lakaplı cadıyı biçmeye gidiyoruz. Ondan sonra bitiyor işte. Kötü sonla bitireceksen her türlü kötü yoldan geç ki tam olsun. Ben Yen ile kavga ettim mesela. Hani Kaer Morhen'de megoskop sıkıntı çıkarıyordu ya. Yen'in dışarı fırlattığı yatak muhabbetine gidip Yen'e ters ters cevaplar verdim beni gölün ortasına attı. Bizim Geralt da Yen'e tekrar gidince "Manzara güzeldi." gibisinden bir şey diyor. Ama oyun daha fazla kavgaya müsade etmiyor. Yen'le papaz olunca mesela Uma'yı Avallac'h'a döndürmeye çalıştığımızda Uma Yen'in üstüne ve yere kusuyor. Eskel ve ben yeri temizledikten sonra Yen üstünün de temizlenmesini istiyor. En yakındaki Eskel tereddüt ediyor Geralt'ın yavuklusu diye. Normalde Yen şunu der "Alınma ama Geralt'ın yapmasını tercih ederim." Yen'le aramız limoni olduğunda Eskel'a şunu diyor. "Korkma Eskel ısırmam." Cevaplar değişiyor.

Oyundaki en zor görev bence Yen'e olan aşkımızı kanıtlama görevi. Cin ehlileştirmeye çalışıyoruz. Burada trainer kullanılabilir bence. İlk oynayışımda küfür ede ede geçmiştim ancak şimdiki oyunda baktım kanser ediyor, trainer kullandım. Ama trainer'daki teleport olayını çok sevdim. Loot hızlandırıcı. En azından denizlerde kullanılabilir. Cin ehlileşince geriye Yen'e seni seviyorum ya da sana karşı hiçbir şey hissetmiyorum demek kalıyor. Bence Triss'e yürüyeceksen de bu görevi yapıp Yen'e onu sevmediğini söylemen bazı şeyleri garantiye alacaktır hatta ekstra diyalog ve sinematik ekleyecektir.

Bu arada Witcher 3 farklı sonla ilgili olarak şu yazıya bakabilirsin. Böylece neden iyi neden kötü sonla bitirdiğini de görebilirsin.

http://oyungezer.com.tr/haber/41410-the-witcher-3-te-hangi-sona-nasil-ulasilir

Bu arada kedi okulu zırhı bence tasarım olarak çok kötü. Grifin akar hacı. Ben hepsini yapıyorum. Tüm okulların şemalarını topladım. Yine bir uyarı. Kurt okulunun ustaca yani 4. seviye göğüs zırhını Kaer Morhen'de açılan ikincil görevden elde edebilirsin. Yani loot yaparak. Onu baştan oluşturmana gerek yok. Ama tabi istediği seviyeye gelene kadar o zırhı kullanamazsın. Ben Grifin, kedi, ayı arasında bir onu bir bunu kullandığım için sıkıntı çekmedim.

Ng+ oynarsan lvl algın biraz sarsılabilir. Aynı zırhların şemalarını bir daha toolayacaksın. Önceki item'lar çöp oluyor.

Ben Gventi bir türlü beceremedim. Zaten sevmiyorum kart oyunudur, okeydir şudur budur. Hep yeniliyorum. Yanlışlıkla tıkladıysam geri çekiliyorum zaten.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Aslında ps4 oyuncusuyum ben :) Orda görüyordum yazılarınızı felan sonra burasıda yeni konu gibi gelince burayada yazdım biraz :) Oyunu oynayıp muhabbet etmemek saçma olur hatta içimizdekileri dökmezsek o heyecan boşa gider

Ehmm hocam ben iyi sonla bitirdim Ciri efsunger oldu :) Krallığa gitmedi yani :) Şansıma acayip sevindim ilkinde böyle olunca :) Fakat dediğiniz gibi strateji gibi gittim biraz mesela ilkten Triss ile güzel konuştum gitme felan dedim ama muhabbeti iyi ayarladım :) Sonra Yen le güzel muhabbet ettim hep işte Cin i ehlileştirme felan o görev zorladı beni ama sebebi şu etkileşim olayıydı orayı görene kadar ne çile çektim Ve Ek paketler değilde oyundaki yan görevleri hep yaptım onunda sona etkisi güzel oldu bence :) İşte şu gemideki manyağı öldürdüm o kel kafalı salağı öldürdüm Letho geldi Kaer e :) Baron a yardım ettim. Sadece Keira yoktu onunda sebebi amacı kötüydü biliyosun ve onu kararından vazgeçiremedim yani öyle bişey mümkün mü çözemedim haliyle savaştık öldü Yen köşkte vardı da aynı anda Ciri olmuyor galiba orayı bilmiyorum :) Bide bi gördüğüm videoda adam Ciri ile beraber geziyodu kölkte sağa sola gidiyorlardı :) Aynı şekilde Yen ilede gezdi haha sanki oyunu hacklemiş gibi geldi bana

Şimdi Heart of stone deyim ilk görevi aldım ordaki kadın yan görev verdi onu yaptım kapattım bugün devam ederim :) Etkiler muhtemelen ki Blood and Wine hoşuma gitmişti baya :) Böyle paketlere can kurban :)

Evet o kusma olayını hatırlıyorum ama demek göle de atıyor Bu sefer ilerlersem full kötü gidebilirim ama Ciri ölsünde istemem bakalım nolacak :) Tabi yan görevleri bu kadar yapar mıyım bilmiyorum sadece işte Baron, Letho, Keia gibi başlıca yan görevleri yaparım muhtemelen :) Ama Yen ve Triss seçmem haliyle Ciri gelir köşke bu güzel olur işte :)

Okuyayım bunu hocam teşekkür ettim merak ediyordum :) Aynı şekilde Bloodborne u da çok merak ediyordum böyle onunda enteresan bi dünyası ve hikayesi vardı :) Böyle oyunlar insanı etkiliyor, heyecanlandırıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: metinyap

Arkadaşlar iki türlü sorun var benim oyunda.
    1)Fazla oynadığım zaman oyunun içindeyken Gerald ı yönetiyorken diyim,sağa sola dönerken fare imleci çıkıyor?
    2)Ara sıra ok,arbelet havada asılı halde olmadık yerde çıkıyor.
    Yardımlarınızı bekliyorum sorun oyunda mı ekran kartında mı?

Oyun korsan ise ondan yapıyor olabilir mi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: -Rusher-

Arkadaşlar oyunu oynamak istesem hikayeden koparmayım türkce ceviri ile oynamayı düşünüyorum. Birde en ucuz nerde bulabilirim ekstra içeriksiz hikaye amaçlı alacağım..

Keşke steam indirimleri zamanında alsaydın. Şimdi en ucuz nerede bilmiyorum ama alabilirsen dlc şeklinde al çünkü özellikle oyunda ki en iyi hikaye heart of stone dlcsinde bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

quote:

Orijinalden alıntı: metinyap

Arkadaşlar iki türlü sorun var benim oyunda.
    1)Fazla oynadığım zaman oyunun içindeyken Gerald ı yönetiyorken diyim,sağa sola dönerken fare imleci çıkıyor?
    2)Ara sıra ok,arbelet havada asılı halde olmadık yerde çıkıyor.
    Yardımlarınızı bekliyorum sorun oyunda mı ekran kartında mı?

Oyun korsan ise ondan yapıyor olabilir mi acaba

Olamaz çünkü d&r dan aldım.Kocaman kodunada girdim.Neyden olabilir oyunda böyle hatalarla karşılaşan çıktı mı acaba?
    Edit:Oyunu gog serverdan indirdim.Hesabıma ekli oyun kesinlikle korsan değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinyap -- 22 Ocak 2017; 17:16:36 >
  • metinyap kullanıcısına yanıt
    Mod falan kullanıyor musun? Ekran kartı driver ını güncellemeyi dene ve ya gog dan oyunu bi doğrulat. Aklıma gelenler bunlar

• 4 gündür oynuyorum daha yeni Velen/Novigrad'a gelebildim Cidden mükemmel bir yapım olmuş.Her yeri gezip ne kadar görev varsa yaparak oynuyorum.Death March başlarda zorladı ama oynaya oynaya alıştım gibi zorluğuna.Yine de hasar almamak önemli tabii,2-3 hasarda ölmek mümkün özellikle gruplara karşı.Sign yani işaretleri sık kullanıp yetenek puanlarını da onlara harcıyorum çoğunlukla.Cidden oynanışı rahatlatıyor.Hatta ilk boss olan Royal Griffin'de Death March zorluğunda oynanılan videolarda millet 5-6 dakika uğraşırken ben 1,5-2 dakikada Quen-Igni-Aard üçlüsüyle çok rahat yendim hatta baya şaşırdım acaba oyun zorluğu mu değişti kendi kendine diye.Ayrıca Gwent'e bayıldım.Oyun bitince yazacağım incelemede (ki DLC'leri de oynayacağım düşünülürse bu incelemeyi 2 ay sonra falan yapabilirim anca herhalde) ondan da bahsedeceğim mutlaka,sadece ufak bir tavsiye vereyim aslında oyunun en büyük taktiği yenilmek.Yenile yenile neleri değiştirmen gerektiğini,nasıl taktik yapıp hangi kartları ne durumda oynaman gerektiğini anlıyorsun.Vizima'da sarayın içindeki Nilfgaard'lı baya zorladı beni,sonra baktım internette bazıları yenebilmiş başlangıç destesi ve White Orchard (Ak Bostan)'dan satın alınan kartlarla.Ben de hırs yaptım ve 2 defa daha yenildikten sonra yenebildim sonunda ve o kazanmış olma hissi muazzamdı Bir de bir sorum olacak.Galiba belli witcher setleri varmış Griffin,Ursine,Feline ve Wolven olmak üzere.Soracağım şey şu ki mesela zırh ve kılıçları farklı takımlarınkini kullansak bir sıkıntı oluyor mu ? Mesela atıyorum Ursine kılıçlarıyla Griffin armorunu kullansam çok bir kaybım olur mu,illa bir setin tüm malzemelerini beraber mi kullanmak zorundayız,kullanmasak bir kaybımız veya kullanırsak ekstra bir kazancı var mı kılıcın kendi gücü dışında ? Bir de sign yani işaretlere odaklanan birine hangi seti tavsiye edersiniz ? Ursine ağır zırh olduğu için onu kullanmayı düşünmüyorum.Feline ve Griffin'den hangisi daha kullanışlı benim oynanış tarzım için ? Griffin daha güçlüymüş sign özellikleri olarak ama Feline de hafif zırh olduğu için stamina daha çabuk doluyormuş ve hareketler daha akıcıymış.Ben sık sık quen de kullandığım için sanki daha az kullanıp daha güçlü büyüdense biraz daha güçsüz büyüyü daha sık kullanabilmek daha mantıklı geldi bana,çünkü quen kullanmak için daha çok beklemem gerekiyor staminanın dolmasını.Tavsiyeniz nedir bu konuda ? Dlc'lerle gelen Wolven set de ikisinin arasıymış güç dengesi olarak ve gördüğüm kadarıyla görünüş olarak da çok havalı.Onun hakkında ne diyebilirsiniz ?

• quote:

Aslında ps4 oyuncusuyum ben :) Orda görüyordum yazılarınızı felan sonra burasıda yeni konu gibi gelince burayada yazdım biraz :) Oyunu oynayıp muhabbet etmemek saçma olur hatta içimizdekileri dökmezsek o heyecan boşa gider

Ehmm hocam ben iyi sonla bitirdim Ciri efsunger oldu :) Krallığa gitmedi yani :) Şansıma acayip sevindim ilkinde böyle olunca :) Fakat dediğiniz gibi strateji gibi gittim biraz mesela ilkten Triss ile güzel konuştum gitme felan dedim ama muhabbeti iyi ayarladım :) Sonra Yen le güzel muhabbet ettim hep işte Cin i ehlileştirme felan o görev zorladı beni ama sebebi şu etkileşim olayıydı orayı görene kadar ne çile çektim Ve Ek paketler değilde oyundaki yan görevleri hep yaptım onunda sona etkisi güzel oldu bence :) İşte şu gemideki manyağı öldürdüm o kel kafalı salağı öldürdüm Letho geldi Kaer e :) Baron a yardım ettim. Sadece Keira yoktu onunda sebebi amacı kötüydü biliyosun ve onu kararından vazgeçiremedim yani öyle bişey mümkün mü çözemedim haliyle savaştık öldü Yen köşkte vardı da aynı anda Ciri olmuyor galiba orayı bilmiyorum :) Bide bi gördüğüm videoda adam Ciri ile beraber geziyodu kölkte sağa sola gidiyorlardı :) Aynı şekilde Yen ilede gezdi haha sanki oyunu hacklemiş gibi geldi bana

Şimdi Heart of stone deyim ilk görevi aldım ordaki kadın yan görev verdi onu yaptım kapattım bugün devam ederim :) Etkiler muhtemelen ki Blood and Wine hoşuma gitmişti baya :) Böyle paketlere can kurban :)

Evet o kusma olayını hatırlıyorum ama demek göle de atıyor Bu sefer ilerlersem full kötü gidebilirim ama Ciri ölsünde istemem bakalım nolacak :) Tabi yan görevleri bu kadar yapar mıyım bilmiyorum sadece işte Baron, Letho, Keia gibi başlıca yan görevleri yaparım muhtemelen :) Ama Yen ve Triss seçmem haliyle Ciri gelir köşke bu güzel olur işte :)

Okuyayım bunu hocam teşekkür ettim merak ediyordum :) Aynı şekilde Bloodborne u da çok merak ediyordum böyle onunda enteresan bi dünyası ve hikayesi vardı :) Böyle oyunlar insanı etkiliyor, heyecanlandırıyor :)

Diyalogları tam hatırlamıyorum ancak Keira'yı şöyle ikna ediyorsun. Radovid'in kendisini de öldüreceğini filan söylüyorsun. Keira da orada burada sürünmekten, korkakça ve fakirce yaşamaktan bıktığından bahsediyor. Kaer Morhen'de güvende olabileceğini söylüyorsun. En sondaki diyaloglarda kuleden aldıklarını istiyorsun ya da sende kalabilirler diyorsun. Ben aldım tabi onda kalmasın. Kaer Morhen'de çatışmada dostlarımız tehlikede kalıyor. Normalde gider yardım edersin ancak Keira varken sinematik giriyor ve Keira yardım ediyor. Lambert ile Keira'nın ilişkisi bundan itibaren başlıyor. Zaten Vesemir'in cenazesinde karakterlerle tek tek konuştuğunda Keira Lambert ile birlikte gideceklerini bir efsungere ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Oyunu kötü bitireceksen tam bitir derim hocam. Ya herrü ya merrü. Tam evil ve hüzün işi olsun. Ciri ölsün, Baron ölsün, Keira'ya yol ver tarikat onu kazığa oturtsun, kötülere eyvallah çek, iyileri yok et, hiç gereği yokken. En kötü sonuçların hepsini görürsün.

Udalryk'i haym denen iblisten kurtarırken n'aptın? Haymı öldürdün mü yoksa kandırdın mı? Ben ilk oyunda kandırmıştım ancak sonrakilerde öldürdüm.

Cerys'i mi yoksa Hjalmar'ı mı Skellig liderliğine getirdin? Hjalmar'ı getirirsen yan görevdeki o ayı katliamının arkasındaki asıl sorumluyu öğrenemiyorsun. Sadece maşaları yok etmiş oluyorsun. Cerys kraliçe oluyorsa o zaman asıl sorumluyu bulmuşsun demektir.

Bu arada oyunu 3. kez oynarken ayı katliamı olmadan önce salondaki 4 lavuk dikkatimi çekti. Zaten onlar ayıya dönüşüyor. Hjallmar bunlardsn biriyle dövüşürken Geralt kendisine seslenince yumruğu suratına yiyor ve nakavt. Hjallmar ile iddasına giriyoruz. Bu ayı gibi adamlardan birini indirebilirsek Hjallmar kılıcını bize verecek. Değilse biz kılıcımızdan ya da onun değerindeki kronumuzdan vazgeçeceğiz. Cidden zorlu rakipler. İddiayı kazandıktan sonra tekrar bunlarla kapıştım. 3. rakibe kadar geldim de bıraktım. Yenildiğinde en baştan başlıyor. Trainer ile geçip sonunda ne var diye merak etmek o an aklıma gelmedi geçti gitti. Ama çok zorluyorlar. Kolda nasıl olur bilmem de klavye fareyi hor kullanmaya değmez.

Prsilla'nın yüzünü ve boğazını yakan sorumluyu buldun mu? Tarikat lideri gibi duruyor ama değil. Asıl sorumlu adli tabip olan yobaz ve ruh hastası bir yüce vampir. Tarikat lideriyle oturup derinlemesine sohbet edersen asıl katil olan yüce vampiri ortaya çıkarırsın değilse sadece tarikat liderini öldürürsün görev kapanır.

Rüyacıya kâbus gördürüp derinlemesine uykuya sokan iyeyi n'aptın? Hani bir banker evi almış ancak ev lanetli ve hayaletliymiş filan. Bir iye evi hayaletli gösterip yuvasını korumaya çalışıyor. İlkinde iyeye yardım ettim, bankere de ev hayaletli dedim. İyenin işini bozmadım. 2. oynayışımda kötüyüm ya ben iyeyi evden gitmeye zorladım. Gitmeyince ona özel bir ot hazırlayıp yaktım. Dumanı rahatsız ettiği için bana kızıp evi terk etmek zorunda kaldı. Bunun şöyle bir güzel sonucu oldu. Oyunda İmplerith'i öldürmeye giderken Johnny adlı iye ile tekrar karşılaşıyoruz. Jonny normalde tek olur. Bu sefer yanında evden attığımız iye de var. Johnny diyor ki seni evinden eden bu mu. O da evet diyor. Bizim Johnny biraz kızıyor ama sonra sen onu evden atmasaydın onunla tanışamayacaktım diyerek sinirini atıyor bir kenara.

3. oynayışımda ise evi işgal eden iyeye ilk seferdeki gibi tamam sen burada kal ben evin hayaletli olduğunu söylerim dedim. Ama gittim bankere evde hayalet yok iye var, evi yuvası beklediğinden hayaletli gibi göstermeye çalışıyor. Kovmak istersen şu otu alıp yak, dumanı onu kaçıracaktır dedim. Yani ikili oynadım. Banker de ben öyle şeylere elimi sürmem evi bir enayiye yüksek fiyattan satar kurtulurum daha iyi gibisinden bir şeyler dedi ve gitti. Ben 3. oynayışımda ne kadar kitap, mektup, geçiş belgesi, ilan varsa hepsini okumaya karar verdiğimden ilan tahtalarında bir de ne göreyim. Bizim bankerin ismi geçiyor. Adamın biri bizim bankerden evi satın almış. Evin hayaletli olduğunu bilmiyormuş. Banker için bu herif sahtekâr onunla alışveriş yapmayın filan yazmış. Güzel bir ayrıntı aslında. Sonra yav şu eve n'oldu acaba diye merak edip gittim. Bir baktım ki bizim rüyacıyla iye arkadaş olmuşlar. Birbirlerine ısınmışlar.

Yen'i kızdıracak o diyalogların açılması için o cin ehlileştirme görevini yapmamış olman lazım. Yaptığında ve seni seviyorum dediğinde o bahsettiğim diyaloglar açılmıyor. Direkt konuşuyorlar. Kavga edemiyorsun.

Bu arada ana senaryo ve BaW bir yana Hearts of Stone bir yana. O kadar diyeyim. Hafızan güçlüyse seni bir sürpriz bekliyor. Aslında onu zaten yazdım da önemli olan fark edebilmek. HoS BaW gibi aksiyon ağırlıklı değil. Biraz daha yavaş ama etkileyici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 22 Ocak 2017; 18:0:50 >

• Bir sorum olacakta hikaye ve yan görevlerden çok iyi anlayan arkadaşlara

Ben önüme ne görev geldiyse hep yapıyorum anladığım kadarıyla yan görevlerden bazıları ana hikayede değişiklikler yaratıyormuş. Asıl mevzuya geleyim

1-Diyaloglardaki tüm seçimlerin yarattığı etkileri görmek için oyunu toplamda kaç kere bitirmek gerekli?

2- Oyun bittikten sonra tekrar başlayacağım ana hikayeden ziyade öncelikle yan görevleri yapmak daha mı iyi olur?

Anladım hocam demek Keira yı o şekilde ikna edeceğiz :) Ben öldürmem demiştim ondan işler sarpa sardı ve elindekileri bana vermedi Lambert ile beraber takılıyorlar ilginç ayrıntılar bend emerka etmiştim ne değişiyor acaba diye :)

Aynen aslındak ötüysen tam kötü olacaksınki bi anlamı olsun :) Yoksa biraz iyi biraz kötü anlamsız :)

Kandırdırdım hocam şu bebek felan yakma muhabbeti oldu yaktım ama bebek yokmuş orda baya ilginç oldu ben bile noluyor lan dedim

Tabiki Cerys hocam yaaa ehe Diğeri çok mal gibi geldi bana kız daha akıllıydı ki oyun sonunda Skellige baya şahlanmış :)

O ayılarla kapışmadım sanırım ben yani biriyle dövüştüm ama içki içindi sanırım 3 dövüş olmadı :) Ayıların seebini araştırdım felan hepsini yaptım haliyle. En sonra kadın çıktı tam tahmin ettiğim gibi Orayı belki dövüşerek yaparım bu seferki oynamada :) Bakalım nasıl bi dövüş çıkar kolla rahat oluyor aslında ama levele göre rakipler zorsa iki üç yumrukta fena oluyor :D

Vampir e kadar ilerlerim Prisella olayında intikamı aldım :D Konuşmaları merak ettiğim için hepsini yapmaya çalıştım haliyle :)

İye olayında bankere yalan söyledim evde kaldılar kadınla :) Sonra şu Eredin in adamını öldürmek için gittiğimde orda gördüm sevindi garibim Banker de ne bankermiş hemen kandı olaya :D Ama senin olayda iyiymiş bende kayıtları hep topluyorum ama hiç ikinci toplamamda yeni görev olmamıştı demekki bu şekilde olaylarda aldığımız kağıtlarda bu sonuçlar çıkıyor :)

Cin görevini yapmamak lazım demekki anladım bu kısmı hocam. Yoksa kavga felan olmuyor. New Game+ ya bi başlayayım bakalım önce şu Heart of Stone yi bitireyimde :)

Şimdi sen böyle diyince daha da merak ettim bakalım nasıl olacak bu dlc :)

• quote:

Anladım hocam demek Keira yı o şekilde ikna edeceğiz :) Ben öldürmem demiştim ondan işler sarpa sardı ve elindekileri bana vermedi Lambert ile beraber takılıyorlar ilginç ayrıntılar bend emerka etmiştim ne değişiyor acaba diye :)

Aynen aslındak ötüysen tam kötü olacaksınki bi anlamı olsun :) Yoksa biraz iyi biraz kötü anlamsız :)

Kandırdırdım hocam şu bebek felan yakma muhabbeti oldu yaktım ama bebek yokmuş orda baya ilginç oldu ben bile noluyor lan dedim

Tabiki Cerys hocam yaaa ehe Diğeri çok mal gibi geldi bana kız daha akıllıydı ki oyun sonunda Skellige baya şahlanmış :)

O ayılarla kapışmadım sanırım ben yani biriyle dövüştüm ama içki içindi sanırım 3 dövüş olmadı :) Ayıların seebini araştırdım felan hepsini yaptım haliyle. En sonra kadın çıktı tam tahmin ettiğim gibi Orayı belki dövüşerek yaparım bu seferki oynamada :) Bakalım nasıl bi dövüş çıkar kolla rahat oluyor aslında ama levele göre rakipler zorsa iki üç yumrukta fena oluyor :D

Vampir e kadar ilerlerim Prisella olayında intikamı aldım :D Konuşmaları merak ettiğim için hepsini yapmaya çalıştım haliyle :)

İye olayında bankere yalan söyledim evde kaldılar kadınla :) Sonra şu Eredin in adamını öldürmek için gittiğimde orda gördüm sevindi garibim Banker de ne bankermiş hemen kandı olaya :D Ama senin olayda iyiymiş bende kayıtları hep topluyorum ama hiç ikinci toplamamda yeni görev olmamıştı demekki bu şekilde olaylarda aldığımız kağıtlarda bu sonuçlar çıkıyor :)

Cin görevini yapmamak lazım demekki anladım bu kısmı hocam. Yoksa kavga felan olmuyor. New Game+ ya bi başlayayım bakalım önce şu Heart of Stone yi bitireyimde :)

Şimdi sen böyle diyince daha da merak ettim bakalım nasıl olacak bu dlc :)

Bu sefer efsunger yöntemiyle haymı öldürürsün. Bence en radikal iş bu. Olması gerektiği gibi. Zaten iblis kesmek bizim işimiz.

Cin görevi çok zorlayıp stres yapıyorsa trainer ile oyna geç boşver. Gerçi pardon sen konsolda oynuyordun. Hile hurda varsa orayı öyle geç hiç kasma. Sonra Yen seni sevmeye devam ettiğini, bunun cinin lanetiyle ilgisi olmadığını söyleyecek yani bende değişiklik olmadı diyecek. Yen'in suratına bakarak sana karşı bir şey hissetmiyorum de. Yen'in yaşadığı hayal kırıklığını görünce bir hoş oldum ben. Zira biraz uyuz oluyorum kendisine. Ama bu kez Yen'le takılacağım diye karar aldığından reload yapıp seviyorum dedim. Yine Kaer Morhen'de Yen sana yiyişme teklifi yapacak ben bu sefer geri çevirdim. Yine Yen'in o suratındaki hayal kırıklığı ve siniri görülmeye değerdi. Ama sonra yine reload yaptım ve yatak odasına daldım. Yen'le ilişkiye girince Eskel ve Lambert'ın masasına geçerken Yen Geralt'a göz kırpıyor. Yiyişmeyince kırpmıyor. Böyle bir sürü detay var. Hatta Yen ile aran limoniyse sana sevişme teklifi yapmıyor bile. Ciri Kaer Morhen'e geldiğinde Triss de geliyor ya. Bizle muhabbete girerken eğer Triss'e yol verip Yen'e yürümüşsek Triss "Birbirinizi görmediniz isterseniz sizi birkaç dk yalnız bırakayım." gibisinden bir şey diyor. Hayhay dersek Yen'den bir öpücük daha alıyoruz. Aramız limoniyse boyle bir diyalog çıkmıyor. Aslında oyunda bu şekilde bir sürü ayrıntı var.

Blood And Wine'ı bitirdiysen bir görev vardı. Yan görev veya kontrat da olabilir. Kaşık hastası bir cadıyla ilgili. Evi full kaşık. Cadı gibi görünse de aslında bir insan ancak lanetlenmiş. Onu ne yapyın? Ben ilk oyunda kestim yanlış bir şey yaptım. İkinci oyunda laneti kaldırdım. Kadın bana minnettar oldu. Onu köşküme davet ettim. Karnını doyurdum. Yemek filan yapıyordu evde.

Kötü olacaksan bir görevde Triss sana kelepçeleri veri Menge'ye gidelim, beni yakaladığını söylersin diyor. Mengen'nin masasına oturup içki içtikten sonra Menge Triss ile olan geçmişimizi kurcalıyor. Burada İlk Triss bana ihanet etti dersen diyaloglar sonuna kadar devam eder. En son Triss o işkencelere dayanamayıp cadı avcılarını paket yapıyor. Hatunun şeytani yüzünü görüyorsun. gerisini anlatmayayım.

Bu arada bunları yaşamadığın halde spoiler olarak veriyorum ama umarım oyun heyecanını baltalamamışımdır. Gerçi okumak başka görmek başka. Anlatamam görmen lazım.

Bu sefer Hjallmar'la git. Ama dediğim gibi o zaman asıl suçluyu yakalayamıyorsun. Fakat farklı bir şey görüyorsun. Ayıya dönüşen bir grup insanı. Sana bahsettiğim şu sıkı dövüşen hayvan gibi herifleri. Yaptıkları ayini görüyorsun. Hjallmar fevri davranıyor ama ben yine de o karakteri seviyorum. Konuşması, sesi, tipi sanki böyle içimizden biri gibi. Gelsin bir çayımı içsin yani o kadar diyeyim.

Oyundaki en sevdiğim karakterler Lambert, Eskel, Geralt, Hjallmar, Johnny bir de Ciri. Vesemir eh işte. Ama Lambert çok iyi ya. Diyalogları, iğnelemeleri, psikolojisi filan hoşuma gidiyor. Geralt'ın da diyalogları güzel aslında Yen'in de güzel bazı diyalogları yok değil. Ama Lambert bir harika.

Kaer Morhen'deki sarhoşken yaptığımı konuşmalar mükemmeldi. Vesemir'in şapkasını alıp taklidini yapıyordu.
    Bu oyunda en sevdiğim şeylerden biri de karakterlerin sarhoşluk durumlarını çok iyi aksettirmeleri oldu. Hani karakterin o yüz mimiklerini, hal ve hareketlerini, konuşmalarını çok doğal yapmışlar. Tartışmasız.

Peki dövüş turnuvalarını bitirdin mi?
    Çok değişik şeyler var. Mesela Toussaint'ta filan özellikle. Normal bir dövüş yok. Bir tanesi pis pis laf atıyordu. İlk oyunda ağzını burnunu kırdım direkt. 2. Oynayışımda ben de pis pis sövdüm. O sövdü, ben sövdüm derken bir baktım eleman bana sen kazandın dedi. Dövüş dediği lâf dalaşıymış. Bir tanesi yine benimle içip sarhoş olmayanla dövüşmem dedi. Sarhoş sarhoş dövüştük. Bir tanesi saldırmadan sadece ben vuracağım zaman korunarak 3 saldırımı savuşturursan norma bir dövüşte alacağının 2 katını veriyorum diyor mesela. İster normal dövüş ister anormal. Başka bir yerde Skellig sanırım ayıyla ve Troll'le yumruk yumruğa dövüştüm. Troll'le dövüşebilmek için arenayı işgal eden kaybetmeye mahkum olmuş, hayatından bezmiş olan lanetli hayaletin bana karşı kazanmasını sağlayarak lanetini kaldırdım. Hayalet sevindi. Bir de oyle bir üslubu var ki daha doğrusu ses tonu sanki bizim Trakya'nın köylüleri gibi konuşuyor. Ses tonu ve vurgusu öyle.

Neler var neler, anlat anlat bitmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 22 Ocak 2017; 19:48:54 >

• Bu oyunda keşke olsaydı dediğim bir şey var o da mesela Dragon age de karşı tarafla konuşma şeklinize göre size olan tavırları değişiyor ve bu olay çok güzeldi. Gel gelelim bu oyunda birine hep kötü şeyler söyle söyle en son kilit noktada seni seviyorum de hemen geçmiş yaşanmamış gibi oluyor o kötü.

Karakterler güzel olmuş oyunun içine iyi girmiş bende seviyorum çoğunu :) Ama Ciri bi başka sadece sesi daha farklı olabilir miydi diyorum :)

Hahah evet o konuşmalar fenaydı uzattıkça da uzattım bi türlü gitmedim yatmaya

Evet hocam yaptım düvüşleri sadece Toussaint tekiler kaldı ama yaparım onlarıda :) Skellige bencede en ilginciydi Hayalet ve Trol felan onlarla dövüşülür mü haha
    Küfürler felan Toussaint te sanırım orayıda yapayım bari merak ettim :)

Bitmez bencede o yüzden bu oyunu yaşayarak oynamak lazım böyle bi gitmeye gitmeden az az ilerleyip etrafı inceleyip sohbetleri yapıp ana hikayede de aynı doğrultuda ilerletip gitmek lazım :)

• 15 dakikadi yazismalarinizi okuyorum yeter arkadas oyunu yeniden baslattiracaksiniz bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MDV -- 23 Ocak 2017; 1:31:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun standart sürümünü kutulu alıp sadece kutusunu satmak isteyen var mı?

• herkes döktürmüş bende fikirlerimi belirtmek isterim

Oyundaki iyi son bakış açınıza göre değişir, neden diye soracak olursanız şöyle söliyim, ciri witcher olunca mutlu oluyor ve ardından neşeli bir müzikle bitiyor ama imparatoriçe olunca hüzünlü bir müzikle bitiyor, müzik açısından baktığımızda iyi sonun witcher olduğu son gibi gözükebilir ama gerçekte imparatoriçe sonu hem iyi son hem de tatmin edici bir son. Bir kere dandelion la konuşup priscillaya nolduğunu öğrenebiliyoruz, ikinci olarak cirinin asıl olmak istediği şey de imparatoriçe olmak çünkü geralt la konuşurken diyor ki:"ordan oraya witcher lık yaparak bişeyleri değiştiremem, bunu ancak emhyr in yanında nilfgardda değiştirebilirim diyor ve tabi ki geralt la ayrılmaları hüzünlü oluyo, bence asıl son budur witcher olduğu son değil.

2.ci olarak yen mi triss mi? tereddütsüz yen derim çünkü oyun boyunca triss de biliyor geralt ın asıl sevdiği kişinin yen olduğunu ve hep kendini tutmaya çalışıyor ama bir yandan içinde ümit var geralt'ın onu seçeceğine dair, yen kezban mezban ama kesinlikle geraltı hakeden taraf, o cin olayında geralt reddedince nasıl morali bozuluyor o nasıl bir yüz ifadesi aga, kadın yıkıldı resmen yaa, işte gerçek seven budur. sevmediğimizi söledikten sonra acayip huyu değişiyor nefret ediyor resmen... ama triss öyle değil olsa da olur olmasada olur modunda takılıyor, hem yen hem triss le bitirmiş biri olarak yen benim için primadonna dır bu oyunda...

Skillege nin en iyi sonu tabiki de cerys, yukarda yazılmış zaten niçin olduğu fazla tekrara gerek yok

20 yıllık oyuncuyum heart of stone gibi bir hikayeye benzer hiçbir oyun görmedim, oyun max 11 saat falan sürüyor ama hikayesi çok derin bir dlc, ilk başta parça parça okuyosun bilgileri ama birleştirince etkilenmemek mümkün değil, olgierd iris ı seviyor ama mali işleri kötüye gidince kızı ofier prensine veriyorlar iris'in ailesi ve olgierd gerçekleşmesini ummadığı bir dilek diliyor gaunter o'dimm den, önce ofier prensi dev bir kurbağaya dönüşüyor, olgierd servetini tekrar kazanıyor ve sonra iris la evleniyor tabi iki şeye karşılık... ruhuna ve kardeşine. iris ı seçiyor ve kardeşi ertesi gün 5 kişi tarafından öldürülüyor... iris dan gülü alırken ordaki kedi ve köpekten gaunter o'dimm i yenecek sırrı öğreniyoruz:" ayna ustasını asla kırılamayan bir aynada yenmeye çalış diyor ve o'dimm in dünyasında bir havuz bulup suyla dolduruyoruz ve işte sana kırılamayan ayna... heart of stone hikayesi bir puzzle gibi ve ancak iris dan gülü aldıktan sonra bütün parçaları birleştiriyoruz, oyun bize açık açık vermiyor her bilgiyi, hergörevden sonra yeni bir bilgi veriyor. ve böyle dlc bütünlük kazanıyor kendi içinde

Blood and Wine'ın hikayesinde heart of stone kadar etkilendiğimi söyleyemem, atmosferi ve değişik müzikleri beni etkiledi ama beni geçmişe götüren şey 1.oyundan bol bol alıntı yapılmış olması, aerondight kılıcını tekrardan gölün hanımından almak, barghest'ların tekrar bu dlc de gözükmesi, ilk oyundaki büyük bitkilerin bu oyunda arkespor olarak dönmesi, manticore zırhı buram buram ilk oyunu hatırlattı bana... ilk oyunda gölün hanımı şövalyelik erdemlerinden bahsediyordu ve tekrar bu dlc de o söylediği şövalyelik erdemlerini yerine geirmemizi iistiyor böylelikle aerondight kılıcı bize verebilsin, kılıcı aldığım an direk oyuna gittim ya, dagor'u mağlup ettikten sonra aerondight'ı verdiği ana gittim, ilk oyunda git kaderini tamamla diyordu etkileyici bir sahneyle, burda da öyle der gibi bir daha kaybetme aerondight kılıcı diyor.

aklıma gelenler şimdilik bu kadar

• _EsmeR kullanıcısına yanıt
    Bu arada o kadar yazı arasında yine unuttum söylemeyi.
    Ayı saldırısı olmadan önce etrafı gezip kolaçan etmeyi denedin mi? Mesela Udalryk ile yanındaki çakma kahinle muhabbet ettim ben. Kahin'e ya Yen ya da bizim Geralt kaderde ne var diye sordu. Kahin Yen için ölüm var dedi. Tabi Yen önce bir şaşırdı ya da şaşırmış gibi yaptı, anlamadım burasını ama şok olmuş gibiydi. Sonra kahini tiye aldılar.
    Bunu yazmayı unutmuşum.

Bu arada Blood And Wine'ı bitirenlere soruyorum.
    Oyunda nasıl yol izlersek izleyelim hep Dettlaff'ı öldürmek zorunda mı kalıyoruz? Ben hem Sylvia'yı ikna etme yöntemini hem de Yüce vampirin Dettlaff'ı bize doğru ışınlamasını denedim. İkisinde de Dettlaff'ı öldürmek zorunda kalıyoruz. Tatlıya bağlayıp Dettlaff'ı öldürmeden bu işi bitiren var mı? Yani böyle bir son var mı? Belki farklı bir diyalog izleyebilirsek diyorum ama diyaloglar da belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 23 Ocak 2017; 2:53:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 3keko1

herkes döktürmüş bende fikirlerimi belirtmek isterim

Oyundaki iyi son bakış açınıza göre değişir, neden diye soracak olursanız şöyle söliyim, ciri witcher olunca mutlu oluyor ve ardından neşeli bir müzikle bitiyor ama imparatoriçe olunca hüzünlü bir müzikle bitiyor, müzik açısından baktığımızda iyi sonun witcher olduğu son gibi gözükebilir ama gerçekte imparatoriçe sonu hem iyi son hem de tatmin edici bir son. Bir kere dandelion la konuşup priscillaya nolduğunu öğrenebiliyoruz, ikinci olarak cirinin asıl olmak istediği şey de imparatoriçe olmak çünkü geralt la konuşurken diyor ki:"ordan oraya witcher lık yaparak bişeyleri değiştiremem, bunu ancak emhyr in yanında nilfgardda değiştirebilirim diyor ve tabi ki geralt la ayrılmaları hüzünlü oluyo, bence asıl son budur witcher olduğu son değil.

2.ci olarak yen mi triss mi? tereddütsüz yen derim çünkü oyun boyunca triss de biliyor geralt ın asıl sevdiği kişinin yen olduğunu ve hep kendini tutmaya çalışıyor ama bir yandan içinde ümit var geralt'ın onu seçeceğine dair, yen kezban mezban ama kesinlikle geraltı hakeden taraf, o cin olayında geralt reddedince nasıl morali bozuluyor o nasıl bir yüz ifadesi aga, kadın yıkıldı resmen yaa, işte gerçek seven budur. sevmediğimizi söledikten sonra acayip huyu değişiyor nefret ediyor resmen... ama triss öyle değil olsa da olur olmasada olur modunda takılıyor, hem yen hem triss le bitirmiş biri olarak yen benim için primadonna dır bu oyunda...

Skillege nin en iyi sonu tabiki de cerys, yukarda yazılmış zaten niçin olduğu fazla tekrara gerek yok

20 yıllık oyuncuyum heart of stone gibi bir hikayeye benzer hiçbir oyun görmedim, oyun max 11 saat falan sürüyor ama hikayesi çok derin bir dlc, ilk başta parça parça okuyosun bilgileri ama birleştirince etkilenmemek mümkün değil, olgierd iris ı seviyor ama mali işleri kötüye gidince kızı ofier prensine veriyorlar iris'in ailesi ve olgierd gerçekleşmesini ummadığı bir dilek diliyor gaunter o'dimm den, önce ofier prensi dev bir kurbağaya dönüşüyor, olgierd servetini tekrar kazanıyor ve sonra iris la evleniyor tabi iki şeye karşılık... ruhuna ve kardeşine. iris ı seçiyor ve kardeşi ertesi gün 5 kişi tarafından öldürülüyor... iris dan gülü alırken ordaki kedi ve köpekten gaunter o'dimm i yenecek sırrı öğreniyoruz:" ayna ustasını asla kırılamayan bir aynada yenmeye çalış diyor ve o'dimm in dünyasında bir havuz bulup suyla dolduruyoruz ve işte sana kırılamayan ayna... heart of stone hikayesi bir puzzle gibi ve ancak iris dan gülü aldıktan sonra bütün parçaları birleştiriyoruz, oyun bize açık açık vermiyor her bilgiyi, hergörevden sonra yeni bir bilgi veriyor. ve böyle dlc bütünlük kazanıyor kendi içinde

Blood and Wine'ın hikayesinde heart of stone kadar etkilendiğimi söyleyemem, atmosferi ve değişik müzikleri beni etkiledi ama beni geçmişe götüren şey 1.oyundan bol bol alıntı yapılmış olması, aerondight kılıcını tekrardan gölün hanımından almak, barghest'ların tekrar bu dlc de gözükmesi, ilk oyundaki büyük bitkilerin bu oyunda arkespor olarak dönmesi, manticore zırhı buram buram ilk oyunu hatırlattı bana... ilk oyunda gölün hanımı şövalyelik erdemlerinden bahsediyordu ve tekrar bu dlc de o söylediği şövalyelik erdemlerini yerine geirmemizi iistiyor böylelikle aerondight kılıcı bize verebilsin, kılıcı aldığım an direk oyuna gittim ya, dagor'u mağlup ettikten sonra aerondight'ı verdiği ana gittim, ilk oyunda git kaderini tamamla diyordu etkileyici bir sahneyle, burda da öyle der gibi bir daha kaybetme aerondight kılıcı diyor.

aklıma gelenler şimdilik bu kadar

yazdıklarına imzamı atarım, her cümlesine katılıyorum.

yalnız emhyr reisin faziletlerini anlatmamışsın, radovid gibi bir manyak veya dijksra gibi hain dombilidense tabii ki de Ehmyr var EmREİS dünyayı yönetecek. Temerya'ya da özgürlüğünü veriyor reis.

bir de umarım bizim çeviriyle oynamışsındır ^_^ oynamadıysan da canın sağ olsun napalım.

• 
Sayfa: önceki 864865866867868
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.