Şimdi Ara

The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
22.249
Cevap
184
Favori
688.561
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> RPG/FRP >> The Witcher 3: Wild Hunt (2015) [ANA KONU]
Giriş
    924 Mesaj
    Ben de oyunu bitirmedim ama oyunun sonuna yaklaştım gibi hissediyorum,keşke gelmesem bu oyun hiç bitmese diyorum çünkü bu oyun değil bir başyapıt.Uzun süreler boyunca unutamayacağım etkisinin bende kalacağı bir oyun olmuş.

Ciri'yi bulduğumuzda Geralt'ın kapıdan zorla girişi ve Ciri'yi çevirdiğinde ölü sanıp geri çekilişi verdiği tepki falan orda gözlerim yaşardı kabul edeyim :D Vahşi Av'la savaş yaptık Vesemir öldü orası da çok üzücüydü Ciri'yi Aard ile dışarı itti.Birkaç bölüm daha ilerledim bakalım oyunun sonu yakın gibi görünüyor Imlerith'i de öldürdüm.Bendeki sonda Avalac'h Ciriyle kaledeydi öbür dünyaya kapı açılıyordu sonra Ak Ayaz' ı yok etmek için tek başına gitti orda bitti.Sonra handa bir anda otururken konuştuğumuz kişi Ciri çıktı etkileyici bi sondu baya.O da Witcher oldu ve oyun bitti.Mutlu sonla bitti yani diğer 2 bitiş biraz daha kötüydü bundan hele biri direk kötü sondu allahtan onlar gelmedi :D Başyapıt tek kelime ile.

Edit: Bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPeaky -- 2 Aralık 2018; 23:23:16 >
    |
    |

• Yarbay
    7117 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar witcher 3'ün renk derinliğinden şikayetçiyseniz reshade 4.2'yi tavsiye ederim. Nexusmod'da çok fazla sayıda reshade modu var ancak şu ana kadar yüklediklerim hiç güzel etki yaratmadı geçenlerde reshade versiyonun güncellendiğini duyunca indireyim dedim ve ilk işim w3'de biraz denemek oldu. öncelikle 4.2 versiyonu ile birçok efekt eklendiğini fark ettim tek tek deneyebiliyorsunuz ama içlerinde şu 3 ayar oyunun renklerini muazzam seviyeye çıkarıyor. STLM 3.2 ışıklandırma modu ile çok iyi oldu bir ara phoenix ışıklandırma modu ile de deneyeceğim. özellikle skellige haritası reshade 4.2 ile canlandı resmen, bu 3 ayarla çok fazla fps kaybım olmadı.

Canlı Renkler için şu 3 Reshade özelliğini aktif edin
    colourfulness, HDR, vibrance

bunun dışında MXAO diye bir özellik var görsel kaliteyi olumlu yönde etkiliyor ama fps'yi 5 - 15 fps civarı aşağıya çekiyor yaptığı efekt ise çimlerin diplerine, minimal yerlere falan ekstra gölge efekti ekliyor. 1070 ve üzeri ekran kartına sahip olanlar bir bakabilir ben 1060'la ultra'da 60-70 civarı alırken MXAO açılınca 50'ye kadar düşüş oldu.

technicolor 1 ve 2'yi deneyimledim birincisi çok derin canlı renkler sunmuyor ikincisi ise aşırı derece de renkleri canlandırıyor yani biraz abartıyor 2 si de yaramaz. boşuna denemeyin ssao ve fxaa aa ayarlarıda oyunun kendi içinde aa ayarlarını yetersiz görüyorsanız denenebilir ama fps'ye olumsuz yönde etkisi var

Reshade 4.0.2 colourfulness, HDR, vibrance aktif + STLM 3.2, Custom Clouds

Orjinal renkler, STLM 3.2, Custom Clouds

Not: reshade kurmadan önce x64 klasörünün ne olur ne olmaz yedeğini alın reshade x64 klasörü içine bazı dll, ini dosyası ve efektler için klasör yaratıyor.

Reshade 4.2 kullanımı: aşağıda ki linkten download edin 4.40 mb lık exe indirecek çalıştırın ardından select game'den oyunun exe'sini seçin otomatik directx tanımı yapacak directx10+ tıklayın tüm efektlerini download edeyim mi diye soracak evet deyin, ardından oyuna eklemek istediğiniz efektleri checkbox şeklinde gösteren pencere açılacak isterseniz yukarıda efektleri isterseniz hepsini check edin ardından success ibaresini görürseniz başarılı şekilde kurulum yapılmıştır. oyun içinde iken home tuşu ile reshade menüsünü açın istediğiniz ayarları aktif edin ayrıca aktif edilen her efekt için ince ayarlar yapılabiliyor ilgili ayarların kalitesi görünebilirlik falan çok detay var. efekt seçildikten sonra pencere aşağısında görebilirsiniz.
    https://reshade.me/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 3 Aralık 2018; 21:57:40 >

• Yarbay
    4660 Mesaj

Hocam çok bilgilendirici bir yazı olmuş,emeğinize sağlık.Peki sizin eklediğiniz o 3 özellik herhangi bir fps kaybına sebep oluyor mu ? Modsuz haliyle ne kadar fark var eğer oluyorsa bir de ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho90 -- 4 Aralık 2018; 1:14:38 >
    |
    |
    Aerosol 34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Fan Club
  • Binbaşı
    1611 Mesaj

Bu sslerde hem oyuna direkt etki eden ışıklandırma modu (STLM - super turbo lighting mod 3.2 ) hem de reshade yani 3. parti shader fx yazılımı kullanılmış. Görsel açıdan vanilla yani modsuz hâline göre belirgin bir fark var. SSlerde üssteki 3 tanesi stlm 3.2 + reshade efektleri aktif olan, alttaki 3 tanesi de sadece stlm 3.2 yüklü oyundan alınmış reshade aktif değil. Bana göre üsttekiler biraz fazla renkli, witcher evrenine göre değil ama bunlar zevk-renk meselesi. Reshade in de güzelliği burada , herkes kendi zevkine göre efektleri ayarlayabilir, açıp kapatabilir.

Fps düşüşü sistemin gücüne ve oyundaki sahnelerin, efektlerin yoğunluğuna bağlı olarak olabilir de olmayabilir de. 3 fx yani görsel efekt eklemiş arkadaş o görüntülerde. Renk, hdr, bloom, depth of field, motion blur, tonemap..vb bunları reshade menüsünden anlatıldığı gibi kendi göz zevkinize göre açıp kapatabilirsiniz. Efekt sayısı ve yoğunluğu ne kadar fazla olursa fps de o oranda düşer.

STLM 3.2 ve 3.1.1 modlarını kullananlara benim reshade olarak başka bir önerim olacak. Önceki mod öneri listelerimde de belirtmiştim. Normalde reshade presetleri hiç beğenmem ama öyle bir tanesi var ki oyunu gerçekten minimum efektle azamî derecede atmosferik olarak güzelleştiriyor. Fps kaybı da eğer kötü bir sisteminiz yoksa neredeyse hiç olmuyor.

Absolute prerelease reshade;

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1394

Linki açtığınızda direkt olarak açıklama sayfası geliyor. Orayı dikkatle incelemenizi öneririm. STLM ya da E3 Lighting mod ile birlikte kullanıldığında orada gösterilen SSlere yakın güzel bir sonuç veriyor. Ayrıca önerilen diğer modlar da var orada , bir göz atın mutlaka.
    Özetle, tek başına reshade, oyunu güzelleştirmek için yeterli değil. Oyunda en belirgin farkı ışıklandırma (lighting) modları sağlıyor.
    |
    |
    psycho90 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    7117 Mesaj

Çok ciddi fps kaybım olmadı, ben nedense bu oyunda renklere acayip taktım yani soluk renklere hicbir oyunda dayanamıyorum. Witcher 3 de hic dayanamıyorum Bu reshade in colourfulness ve vibrance efekti sadece oyunun renklerini iyileştiriyor hdr ise biraz ortam kapatma ya da karartma gibi efekt yapıyor ama görsel kaliteyi yükseltiyor mxao diye bir ayar var muhteşem bir efekt ekliyor oyuna ama fps yi ciddi şekilde etkiliyor benim sistemde rahat bir 10 fps aşağıya çekti o yüzden kapattım ileride daha yuksek bir ekran kartı alırsam bu ayarı %100 açarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 4 Aralık 2018; 10:6:44 >
    |
    |
    psycho90 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

bir de witcher 3 için şöyle bir çizim buldum da, oyunda böyle bir sahne var mıydı ben hiç denk gelmedim.

https://steamusercontent-a.akamaihd.net/ugc/951845529577292238/65FF58CE9DBDE2742DA088CE9936B32AFA206BA0/

• Binbaşı
    1611 Mesaj

NG+ oyuna sıfırdan başlamak gibi. Hikaye, görevler, hazine avları, diyagramlar, formüller vb hepsi sıfırlanıyor ama diğer herşey önceki oyundan kalacak şekilde level, ekipman, envanter & zulada ne varsa kaldığınız yerden devam ediyor. Görevlerin level gerekinimleri ve ekipmanların da levelları sizin ng+ a başladığınız savedeki karakter levalına göre artıyor. Düşmanların levelları da aynı şekilde.
    Witcher techizatlarının başına efsanevi ibaresi ekleniyor. Hepsi bu.

Dediğiniz türde ya da başka şekilde hiçbir ayrıcalık yok ng+ta. O iki olay da imkansız değil ayrıca. 9000 kg envanter modu zaten var, su altında kalınan süreyi de uzatmak teoride mümkün. Katil balina iksirinin parametreleri düzenleyip mod hâline getirince olay biter.

Oyunda öyle bir sahne yok. Birisi montajla gif hazırlamış sanırım ya da şu erxv isimli yetenekli modder ın yazdığı storyboard ui yazılımıyla scene encoding yapmış olabilir.
    |
    |

• Yarbay
    7117 Mesaj

iyide ben böyle bir mod yüklemedim yada farklı bir ayar da yapmadım şu an oyunumda ne envanter sınırı var, ne su altında nefessiz kalma problemi, allah allah ilginç gerçi işime geldi ama ne bileyim sorayım dedim.
    |
    |
    bulkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Genelde oyun hataları oyuncuların aleyhine olur ya da komik durumlar ortaya çıkar. Sizdeki duruma ilk kez tanık oluyorum. Boşverin böyle devam madem işinize geliyor.
    |
    |

yeni birkaç bug daha keşfettim

kavga dövüş görevlerinde geralt saldırıya geçtiğinde rakibin geraltı itmesi gibi bir durum yok (bu bazen cidden sinir bozucu hale geliyordu, bug sayesinde direk farenin sol tuşuna sürekli basarsam rakibin levelına göre 15 20 saniye de kavga bitiyor ama kesinlikle karşı koyamıyor yani itemiyor)

bir de zehirlenme yok (
    az önce skellige de var olmayan kule görevinde kule koruyucusu kütüphanedeyken zehirli gaz salgılıyordu hiçbir şekilde geralt'a etki etmedi eskiden öksürüp aksırırdı
    )

şaka maka nasıl bir bug acaba yüklediğim bir mod mu etki etti ama nasıl olabilir ki böyle bir şey
    |
    |

• Binbaşı
    1611 Mesaj

Oynanışa etki eden (script içeren) modlar yüklediyseniz onların etkisi olabilir. Mod listenizi paylaşmanız iyi olacak sanırım , ona göre net birşey söyleyebiliriz.
    |
    |
    arkadaşlar selam oyuna yeni başladım 2 gündür sabah akşam oynuyorum.

enhanced diye bir mod varmış ve bu mod combat sistemini geliştiriyormuş diye okudum. ne kadar etkiliyor yüklemeli miyim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1611 Mesaj

Selam.

W3 enhanced edition isimli mod, çok büyük çaplıdır. Oyunu ve oynanış yapısını baştan aşağı değiştiren yapıdadır. (gameplay overhaul)

Tavsiyem, kesinlikle ana oyun + 2 ek paketi de sonuna kadar oynayıp bitirmeniz yönündedir, modsuz olarak. Yeni başladığınız için, öncelikle oyunun orijinal yapısında oynayıp benimsemeniz çok önemli.
    Sonrasında dilerseniz new game plus ya da sıfırdan başlayıp farklı seçimlerle farklı sonları görmeyi hedefleyerek , bu sefer zevkinize göre modlar yükleyerek oynayabilirsiniz.
    |
    |
    Joey Tribbiani kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

valla dostum tüm mod listesini gözden geçirdim mod listesinde script içerenler immersive cam,immersive mediation,no stair rolling ve improved sign effects var diğerleri standart ışıklandırma, hd texture gibi modlar
    |
    |

Orijinalden alıntı: bulkan

Selam.

W3 enhanced edition isimli mod, çok büyük çaplıdır. Oyunu ve oynanış yapısını baştan aşağı değiştiren yapıdadır. (gameplay overhaul)

Tavsiyem, kesinlikle ana oyun + 2 ek paketi de sonuna kadar oynayıp bitirmeniz yönündedir, modsuz olarak. Yeni başladığınız için, öncelikle oyunun orijinal yapısında oynayıp benimsemeniz çok önemli.
    Sonrasında dilerseniz new game plus ya da sıfırdan başlayıp farklı seçimlerle farklı sonları görmeyi hedefleyerek , bu sefer zevkinize göre modlar yükleyerek oynayabilirsiniz.
    tamamdır hocam teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

dostum şu skellige'de ki Contract: Missing Son görevinde bir bug var dün akşamdan beri kaç kez uğraşdım hatta tüm modları kaldırıp temiz w3'de bile denedim sonuç aynı bu kale içinde ki Morvudd adlı canavar bir türlü geralt'ı hipnotize edemiyor internette bir kaç araştırma yaptım sorun yaşayan baya bir kişi varmış sen biliyormusun bu durumu nasıl bir çözüm lazım görev esnasında ne bileyim hiçbir iksir dekoksiyon falan da kullanmıyorum o görevi oyuna sıfırdan başladığımda hatırlıyorum o canavar canı biraz düşmeye başlayınca geralt'ı hipnotize edip kaçıyor ama burada hipnotize edemiyor sonsuz bir döngüye giriyor hiçbir şekilde de ölmüyor görevin gidişatını etkileyen ciddi bir bug nasıl olur da bir patch yayınlanmamış ilginç.

https://www.youtube.com/watch?v=HgRcyFtDyZQ
    https://www.youtube.com/watch?v=OYRaQ6t37_Q
    https://www.youtube.com/watch?v=jDGwfdAd0LQ

bu newgame+ benim saveler de sıkıntı yarattı ya daha önceki muhabbetimizde bir kaç bugdan bahsetmiştim hatırlarsın temiz w3'de bile aynı buglar devam etti sıfırdan yeni oyun başlattığım da bugdan eser yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 9 Aralık 2018; 13:3:10 >
    |
    |
    Bahsedilenler: bulkan

• Binbaşı
    1611 Mesaj

Hocam o görevdeki bug birkaç ay önce benim de başıma gelmişti yayındaydım hatta.
    Sorun ng plus save inin bozulmasından kaynaklanmıştı sonradan anladım. Normalde tek atması imkansız düşmanların dahi 100 level karakterime tek atması gibi dengesizlikler de olmuştu o ilerlememde.
    Sıfırdan oyuna başlamak haricinde benim bildiğim bir çözümü yok.

Gog ya da steam hangisiyse sendeki dosya bütünlüğünü doğrulayıp yeniden dene diyecem ama muhtemelen denemişsindir. Kasım'da da oyun 1.32 ye güncellendi ya, sıfırdan başlamak en iyisi. Sadece dil dosyası değil, bazı ufak tefek bug düzeltmeler de içeriyor o patch.
    NG plus oynayacaksanız bile 1.32ye ait bir manual save ile başlatmanız en sağlıklısı. Modlu ya da modsuz farketmez, modlarla oyunu kolay kolay bozamazsınız.
    |
    |

dediğin gibi denedim dosya doğrulaması yaptım, oyun o kadar içime işledi ki şu kıytırık görev için dün geceden beri çözüm aradım ama nafile neyse ben de bıraktım öyle, bu newgame+ ciddi anlamda sorunlu yani bitirilmiş save ile yeni oyun için oluşturulan save birleşince çok ciddi buglara sebebiyet veriyor. modsuz'da denedim bu arada hiç fayda etmedi modlar gayet düzgün çalışıyor.

1.32 güncellemesi sadece dil dosyası içeriyor ya ilk çıktığında cdpr forumlarında direk soru sormuştum bir düzeltme falan yok sadece basit çince altyazı eklemişler patch içeriğinde öyle yazıyor. neyse cevap için teşekkürler.

nexus'a bakıyormusun şu aralar güzel mod var mı
    |
    |

Güncellemeyle ilgili söylediğin yalnızca cdpr yetkilisinin söylediği hocam. 500 küsür mb dil güncellemesi olmaz. Dublaj içermiyor çünkü, eğer içerseydi en az 3gb olurdu emin ol.

Yakın zamanda sıfırdan oyuna başladığım için tam olarak neler düzelmiş vs mümkün değil ama hemen dikkatimi çeken, akbostanda bugda kalan bir terkedilmiş yerleşim yeri vardı. Yol üstünde hani ghoullar geliyor ama sonuncusu gelmediği için ara sahne girmiyor, meditasyon yapmak gerekiyordu. Bu bug ı düzeltmişler sadece bir örnek. Bunun gibi ufak tefek şeyleri düzeltmiş olma ihtimalleri yüksek. Değişen scriptler, bundlelar ve exe dosyası falan var. Bir dil dosyası için hepsi değişmez.

Nexusa hemen her gün bakarım. https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/newrecently

Şu şekilde yeni ve güncellenen modlara bakıyorum devamlı.
    Henüz denemedim ama sıfırdan oyuna tamamen farklı mekaniklerle başlamak isteyenler için ESR Overhaul baya iyi bir seçim gibi görünüyor. Baya güzel modların kombinasyonundan oluşuyor.

Slots unlocked da aynı şekilde ilgimi çekti.

Witcher 2 Bricks and Roof isimli hyadum isimli deneyimli modder ın yaptığı çok güzel bir texture modu var. Witcher2'deki tuğla duvar ve çatı dokularını Witcher3'e aktarmış.
    Aynı kişinin yaptığı New Clouds modu da harika. Optional files kısmındaki new mixed clouds u kullanıyorum ve çok güzel.

E3 UI and HUD moduna opsiyonel bir dosya geldi yakın zamanda. " Default Map Filter set to All instead of General" bu isimli 23 Kasım tarihli.Şu birçok kişinin şikayetçi olduğu ama aslında E3te tam olarak o şekilde olan, map i açınca sadece temel ögelerin gözükme olayını oyunun vanilla yani kendi orijinal hâline çeviren dosya. Artık map açınca tüm ögeler görünüyor.

Toussaint Enhanced isimli Toussaint için çok hoş bir ışıklandırma modu. Beta aşamasında olduğunu söylüyor yapımcısı henüz ama beta hâli buysa detaylı editlemeler yaptığında neler olacak düşünemiyorum. Gereksiz gözü yoran efektlerden arındırıp güzel bir renk-kontrast-iç mekan aydınlatma dengesi kurmuş. Clear Toussaint Lighting e alternatif olarak denenebilir.

Son 1-2 ay içinde gözüme çarpan ve beğendiklerim bunlar şimdilik. Bazı yapım aşamasında olan çok güzel mod projeleri var. Eskiden yaptığım gibi büyük öneri listeleri hazırlamam artık ama dediğim tarzda büyük gelişmeler olunca mutlaka burada haberdar ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulkan -- 10 Aralık 2018; 2:3:0 >
    |
    |

Reklamlar
Media Sözlük
Sohbet
kolayoto.com
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,957
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.