Şimdi Ara

The Witcher (2019 - ) | Netflix (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.476
Cevap
54
Favori
151.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beni oyunu oynayanlardan çok kitapları okuyanların yorumları ilgilendiriyor, Oyun çok iyi oynamadım ama biliyorum lakin dizi aynı şekilde olacak diye bir şey yok.
  • M.Riddle kullanıcısına yanıt
    Ben de dizide +18 sahneleri çok kırpmalarından korkuyordum bu fotoya göre öyle bir şey olmayacak gibi duruyor. Sonuçta geralt önüne geleni düzüyor eksikliği çok belli olur dizide.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kitapları okuyanların beğenmesi zor olacak içeriğin kırpıldığını yazmışlar. Kitap uyarlaması her zaman zordur ancak bire bir yapmak zorunda değilsin. Mesela LOTR kitaplarının sonunda Saruman Shire'da ölüyor ama kimse yönetmene bu filmleri neden böyle yaptın demez ortada başyapıt var ve kitapların ruhunu iyi yansıtmış.

Mesela dizinin ilk bölümünde "Lesser Evil" (daha az kötü) hikayesi anlatılacak. Evrenin yazarı burada paylaşılan videoda en sevdiği hikayelerden birisi olduğunu söylemiş. Hikayede eşkıyalık yapan sürgün prenses ve güçlerini kötüye kullanan büyücü var. İkisi de Geralt'tan diğerini öldürmesini istiyor ve yapmazsa tüm kasabayı yakmayı göze alıyorlar. Yapılması gereken karakterlerin yaşadıklarını, amaçlarını vs iyi yansıtıp Geralt'ın çıkmaza düşmüş hissiyatını iyi vermek. Bunlar ne görsel efekt ile yapılabilir ne de yönetmen kalitesiyle sağlanabilir, ancak senaryo-diyalog kalitesi ve oyunculuk sağlayabilir bunu..

@Nymphetaminê

Bence dizinin asıl puanını siz vereceksiniz hocam. Dizi 3 farklı karakteri anlatacak ve 3 farklı zaman diliminde geçecek. Sezon sonunda bunlar aynı noktaya ve tarihe ulaşacaklar. Mesela Ciri ilk bölümde Cintra'nın düşüşünü görecek ama ilk bölümde Geralt sahneleri o şehrin düşüşünden 15 yıl öncesine ait olacak. Eğer başarılı anlatım sunarlar ise Nolan kardeşlerin eserleri gibi ilgiyle izletebilir. Westworld dizisi bunu ilk sezonda başarıyla uyguladı.

@Bukullanıcıadıuygunmu

Dizide hiçbir sansür gözükmüyor. O resmin haricinde de birkaç yetişkin içerik sahne sızdı. Yennefer baştan aşağı çıplak banyo sahnesinde. Ayrıca Yennefer'ın büyücü Istredd ile seviştiği sahneler var aynı şekilde herhangi bir sınırlama olmadan gösterilmiş. (HBO tarzında)

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Riddle

Kitapları okuyanların beğenmesi zor olacak içeriğin kırpıldığını yazmışlar. Kitap uyarlaması her zaman zordur ancak bire bir yapmak zorunda değilsin. Mesela LOTR kitaplarının sonunda Saruman Shire'da ölüyor ama kimse yönetmene bu filmleri neden böyle yaptın demez ortada başyapıt var ve kitapların ruhunu iyi yansıtmış.

Mesela dizinin ilk bölümünde "Lesser Evil" (daha az kötü) hikayesi anlatılacak. Evrenin yazarı burada paylaşılan videoda en sevdiği hikayelerden birisi olduğunu söylemiş. Hikayede eşkıyalık yapan sürgün prenses ve güçlerini kötüye kullanan büyücü var. İkisi de Geralt'tan diğerini öldürmesini istiyor ve yapmazsa tüm kasabayı yakmayı göze alıyorlar. Yapılması gereken karakterlerin yaşadıklarını, amaçlarını vs iyi yansıtıp Geralt'ın çıkmaza düşmüş hissiyatını iyi vermek. Bunlar ne görsel efekt ile yapılabilir ne de yönetmen kalitesiyle sağlanabilir, ancak senaryo-diyalog kalitesi ve oyunculuk sağlayabilir bunu..

@Nymphetaminê

Bence dizinin asıl puanını siz vereceksiniz hocam. Dizi 3 farklı karakteri anlatacak ve 3 farklı zaman diliminde geçecek. Sezon sonunda bunlar aynı noktaya ve tarihe ulaşacaklar. Mesela Ciri ilk bölümde Cintra'nın düşüşünü görecek ama ilk bölümde Geralt sahneleri o şehrin düşüşünden 15 yıl öncesine ait olacak. Eğer başarılı anlatım sunarlar ise Nolan kardeşlerin eserleri gibi ilgiyle izletebilir. Westworld dizisi bunu ilk sezonda başarıyla uyguladı.

@Bukullanıcıadıuygunmu

Dizide hiçbir sansür gözükmüyor. O resmin haricinde de birkaç yetişkin içerik sahne sızdı. Yennefer baştan aşağı çıplak banyo sahnesinde. Ayrıca Yennefer'ın büyücü Istredd ile seviştiği sahneler var aynı şekilde herhangi bir sınırlama olmadan gösterilmiş. (HBO tarzında)
    Ben ilk iki kitabı okudum kısa hikayelerden oluşan. Lesser evil ilk kitabın bir bölümü, bana kalırsa bu hikayelerin hangisinden giderlerse gitsinler, ben her türlü tatmin olurdum; Lesser evil giriş olarak seçilebilir, hani Geralt'ın ahlaki olarak durduğu yeri anlatmak ve karakterleri az çok tanıtmak için. Ama sonrasında bir ana hikaye yolu seçmeleri gerekecek ve bu noktada kitaplardan ayrılması oldukça doğal, zaten kitaplarla apaynı gitse işin büyüsü yokolurdu kitap okuyucuları için. Ben lesser evil chapterını okudum diye tabii ki filmden zevk almam değil yine alırsın ama ana hikayenin gideceği yönü bilmek biraz heves kırıcı olurdu açıkcası; o yüzden kitap okuyucuları genel olarak sevmiyor demek yanlış, zaten redditte de ben bu dediğinizi destekleyecek bir şey görmedim. Tabii önce bir dizi yayımlansın sonra bakalım bir de tepkilere.

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Şahsen ben kitapları oyunların gerisinde buluyorum. Witcher 2 yi oynadiktan sonra kitaplara başlamıştım.
    Ilk iki kitap acaip keyifliydi. Kısa hikayelerden derleme oldugu için mi bilmem, bi soluk da bitti. Sonra kitaplar roman havasında devam etti. Çoğu zaman sıkıcı konuşmaların geçtigi aralarda heyecan dozunun artıp tam ne olcak şimdi dedigimiz anda final yaptıgıydı.
    Bir de kitap da anlatımlar hep romanlardaki karakterlerin agzından anlatılıyordu bir nevi dedikodu ya biz de ortak oluyoruz sanki. Misal şuan 6. Kitapdayım. Olayları ciri ve mahmekede olan bi tanıgın agzından dinliyoruz. Şuraya gittik şöyle oldu olaylar böyle gelişti gibi anlatıyorlar. Bu da zaman zaman sıkıcı oluyor.

• Birde umarım dizide 2. Kitabın 3 cü hikayesi olan ebedi ateş de olur. Geralt ve Dandeleon şekil degiştiren duduyla karşılaşmaları Novigrad a başlarına gelenler acaip komik ve heyecanlıydı.

• Netflix'in TR dizisi Atiye'nin fragmanına bakıyordum da gözüme çarptı bayağı aslında Beren Saat yakışırmış Yennefer rolüne, en azından şuankinden daha iyi olacağı bence bariz ortada ama bunun yabancı dil aksanı, oyunculuk vs vs özellikleri sıkıntı yoksa yakışır bence. Ayrıca kitaplarda ki tasvire de uyuyor.

The Witcher (2019 - ) | Netflix The Witcher (2019 - ) | Netflix The Witcher (2019 - ) | Netflix

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levenbreh -- 16 Aralık 2019; 0:43:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Dizinin dünya prömiyeri Londra'da yapıldı.

The Witcher (2019 - ) | Netflix

• Oyuncu kadrosu biraz zayıf gibi gözüküyor. Özellikle yennefer'i oynayan kadının kariyeri 2018 de başlıyor zaten. Yennefer gibi bir karakteri nasıl taşıyacak bu kadın merak etmiyor değilim. Witcher zaten doğası gereği soğuk bir karakter. Dizinin güzel bir çizgide ilerlemesi için diğerlerinin diziyi biraz sırtlaması gerekecek. Umarım merlin gibi vasat bir dizi olmaz. Öyle bir hava sezdim trailerlardan. İnşallah beni yanıltır da zevkle izleriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 17 Aralık 2019; 17:7:12 >
  • Harbiden şu Hint karası yerine başkasını bulamadılar mı? Kızın nereden torpili vardı acaba?
  • neyse en azından rüyalarımda Yennefer ı , Eva Green canlandırıyo.
  • Polonya promiyeri de yapıldı.

• Yarın yayınlanacak 1 günde hüpleteceğiz, işin yoksa 2021 yılını bekle 2.sezon için
  • saat kaçta gelir ona göre stok yapayım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu hintli kadını görünce sinirlerim bozuluyor, çok aramışlar mı.
  • Prömiyer de kızı görünce aklıma geldi, GOT dizisinde Arya'nın bi tiyatroyucu öldürmeye çalıştığı bi tiyatro sahnesinde memesi açılan bi kız vardı. Bence Ciri'ye o daha çok yakışırdı sanki.
  • Yarın dizi başlıyor artık hala aynı muhabbet .

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.