Şimdi Ara

The Wıtcher 2 Gereksinimlerini Rahatlıkla Karşılamama Rağmen Oynayamıyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sistem Özelliklerim:

Lenovo Ideapad 510-15IKB

Intel i5-7200

Nvidia GeForce 940mx 4gb

Ram 8gb

Ayrıca daha dünden önceki gün SSD takıp bilgisayarı en baştan SSG'ye kurdum driverları ve güncellemelerin hepsini tamamladım ve bilgisayarın termal macunlarını yenileyip fanını temizledim. Biliyorum FPS'ye etkisi olmuyor SSD'nin ama olsun yine de belirteyim.

The Wıtcher 2'nin sistem gereksinimleri ise:

RECOMMENDED:

• Processor: Intel or AMD Quad-Core
    • Memory: 3 GB (Win XP), 4GB (Win Vista/Win 7)
    • Graphics: GeForce 260 (1 GB) or Radeon HD 4850 (1 GB). Resolution: 1440x900.
    • DirectX®: DirectX 9.29 has to be installed.
    • Hard Drive: 25GB

Bunlar da önerilenler. Önerilenlerin bile çok üstünde bir sistemimin olmasına rağmen oynayamıyorum. Bilgisayar 4 yıllık olduğu için mi acaba diyeceğim ama sistem gereksinimlerine yakın bir sistemim yok ki. Bayağı üzerinde olduğundan yine de rahatça oynatması gerekirdi diye düşünüyorum. Bu ara oynatmıyor derken FPS aşırı düşük oluyor hiçbir zevk ve tat alamıyorum oyunu oynarken. Bilgisayar da haddinden fazla ısınıyormuş gibi geliyor.

Oyundan kaynaklanan bir şey mi diyeceğim ama o da pek mümkün gelmiyor. Grafik ayarı yaparken önerilenleri kullan diyince en düşük ayarları seçiyor örneğin. Anlayamadım. Bir çözümü var mıdır şimdi bunun? Neyden kaynaklanıyor olabilir sıkıntım?

• Oyun oynarken gpu kullanımı ne kadar hocam, bir bak bakalım.

• Hocam o oyun sıkıntılı opti olarak. Oyunun nvidia ile mi intel ile mi çalıştığından emin olmanızı öneririm. İntelle açıyor olabilir.

• Omisis046 kullanıcısına yanıt

%100 hocam anladığım kadarıyla. Sıcaklık da en fazla 75 olmuş oynarken. GeForce Experience indirdim driver eksikmiş, tamamladığımda oynayabilmeye başladım ama yine de görüntü ayarlarını çok düşürmesi gerekti optimize ederken. Yani bu bilgisayarla benim bu oyunu ultra görüntü kalitesinde oynayabilmem gerekmez mi? Hadi ultrayı geçtim yüksekte oynayabileydim iyiydi :D

• Adol125 kullanıcısına yanıt

Görev yöneticisinden anladığım kadarıyla gpu yani nvidia kullanıyor hocam fakat gerçekten de oyunun kendisinde genel olarak böyle bir sıkıntı varsa bu beni rahatlatır açıkçası :D

• KahveninRengi kullanıcısına yanıt

görev yöneticisinden değil nvidia denetim masasından bakın ona program ayarlarından oradaki.

• Nvidia denetim masasından nasıl kontrol edeceğimi tam olarak bilemedim açıkçası fakat görev yöneticisinden şöyle anladım. Oyun açıkken GPU1:Nvidia 949mx'in bulunduğu sayfada hareketlenmeler oluyor hatta oradaki 3D kısmı yüzde yüz çalışıyor görünüyor. Intel'in olduğu kısımda pek hareketlenme olmuyor.

• Gtx 1050 ti ile 1080p orta ayarlarda 40-45 fps ile bitirmiştim. Maalesef optimizasyonu rezalet bir oyun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi çözünürlükte,übersampling kapalımı?

• Muhtemelen ubersampling açıktır. Onu kapatırsanız düzelir.

• @s-adebisi Bunu duyduğuma bir nebze sevindim açıkçası :D Benim asıl dileğim The Witcher 3'ü daha rahat ve güzel grafiklerle oynayabilmek açıkçası. 3.de böyle sıkıntılar yok sanırım değil mi?

@TORU-NAGA 1366x768, GeForce Experience optimize etti ve çözünürlüğü buna ayarladı. Sanırım doğru çözünürlükte.

@Frost05 Ubersamapling özelliğine baktım kapatılmış GeForce Experience tarafından. Aldığım FPS tatmin edici aslında şu an ama işte grafiklerin daha yüksek olması gerekirdi kesinlikle. Beni bu üzdü fakat sanırım o da oyunun optimizasyon kötülüğünden kaynaklanıyor. Umarım The Witcher 3'te bunları yaşamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KahveninRengi -- 10 Nisan 2021; 15:6:56 >
  • KahveninRengi kullanıcısına yanıt
    Witcher 2'de kontroller de xbox'a göre ayarlanmış. Kontrolcünüz varsa onunla oynayın, mouse ve klavyeden daha konforlu hissettiriyor. Witcher 3'ün optimizasyonu gayet iyi. Novigrad'a girince normalden 10-15 fps daha düşük değer veriyor onun dışında bir problem yok.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • s-adebisi kullanıcısına yanıt

Tamamdır teşekkür ederim yanıtlarınız için :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.