Şimdi Ara

The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition (2011) [ANA KONU] (262. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.276
Cevap
21
Favori
340.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Witcher 2 yi oyunçeviri çevirmişti. Onun dışında çeviri genel olarak güzeldi bence ama tek bir nokta vardı ki oyunun bir bölümünde bir iksirin ismi envanterde farklı, görevde farklı çevrildiği için iksiri bulamayıp ana görevde ilerleyememiştim. Sonra google dan bulmuştum ne olduğunu. Böyle bir hatanın fark edilmemesi imkansız illa fark etmişlerdir ama neden düzeltilmemiş o kısmı anlamadım.
  • Bu oyunun açılış sinematiği bir yana, açılış bölümü de bir harika. Foltest ile savaş alanında gezerken yüzü geçmişe ait yara izleriyle kaplı boğuk sesli bir asker görüyoruz, oradaki diyalog yazımı çok çok iyi mesela. Ya da yine Foltest'in göz aşinalığı ile tanıyıp rütbe verdiği askerle arasındaki diyaloğu. Witcher serisi sinema için Lotr, dizi dünyası için Got ne ise, oyun dünyası için odur. Daha iyisi gelebilir mi emin değilim. Her ne kadar geçmişte telif hususunda yapımcı ekibe hak vermiş ve Sapkowskiye kızmış olsam da, adam her şeyiyle bir dünya yaratmış. Bataklıktaki yaratığın nasıl oluştuğu ve ne tür zayıflıkları olduğuna kadar bir gerçeklik tasarlamış, karakterlerin altını doldurmuş, geçmişlerini ve birbirleriyle bağlantılarını kurgulamış. Oyun dünyasına hakim olmayabilir. Telif hakları hususunda işin hukuki boyutundan zerre anlamıyor veya önemsemiyor da olabilir. Ancak o adam olmasaydı bugün Witcher üçlemesi olmazdı. Neyse ki hakkı olanı aldı en nihayetinde.
  • Kaç senelik oyun,fakat halen ubersampling ve birkaç nvidia filter ayarı ile harika görüntüler ortaya çıkıyor.Çok fazla resim olduğu için spoiler kısmına alıyorum,ne olur ne olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeeb12 -- 3 Mart 2020; 6:37:40 >
  • Merhabalar benim takıldığım bir nokta var.Kayıp askerleri bulduktan sonra Zyvikten ödül alıyoruz.Yeni görev açılıyor:Sisin diğer tarafına geçmek için bir fırsat bekle diyor görevde.Burada takıldım ben nasıl geçileceğini bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirm.

• bavep kullanıcısına yanıt
    Başka görevler yap; o görev kendiliğinden açılacak.
  • Kan laneti görevini takip et. Orada madalyonmu , kolyemi ne veriyodu onunla karşıya öyle geçebilirsin.
  • Ne oyundu be bence en iyi witcher oyunuydu siyaseti sevdiğim için çok hoş gelmişti hikayesi hele o triss

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ömrümüz bu soru ile geçti: Where is Triss Merigold?
  • Arkadaşlar tekrar oynayacağım. İlk oyunun kayıtlarını geçirmiştim zamanında w2'ye. Ama şimdi o kayıtlar olmadan oynamak istiyorum. Nasıl silebilirim?
  • Oyuna başlarken "birinci oyunun kayıtlarını kullanmak istiyor musunuz?" diye soru soruyor. Ona hayır diyebilirsin.

Ya da birinci oyunun belgelerdeki save dosyasının adını değiştir, böylece birinci oyunu algılamasın.
  • Yükledim oyunu ama fps çok düşük oynanmıyor :'( hevesim kaçtı. Var mı bir çözü mü?

Ryzen 5 3500u
    Vega 8 + 540x
    12 GB ram
    Ssd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmoslu -- 6 Temmuz 2020; 11:2:17 >
  • kozmoslu kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer açıksa Ubersampling ayarını kapatıp deneyin bir de

• Arkadaşlar tekrar W2 oynayacağım bu kez grafik paketi mi kullansam acaba diyorum? Böyle şeylerden hiç anlamam. Grafik paketi adı söyleseniz de yüklesem?
  • Ben de dün 3. oyunu 321 saat sonunda bitirmiş oldum ancak hala görmediğim şeyler var
  • Grafik paketlerini yükledim ama bence bildiğiniz aynı oyun. Ben herhangi hiçbir fark göremedim. Ayrıca bu oyun niye bu kadar zor ulan? Dark Souls mu oynuyoruz anlamadım ki? Trainer indirdim kullanıp kullanmamakla, oyunu normalden easye indiririp indirmeme ikilemlerinde kaldım. Oynamayı da istiyorum ama w2'deki sevmediğim bazı özellikler sevdiklerime ağır basıyor sanki. İlk oynayışımda tadına yeterince varamadığımdan bir kez daha oynamaktan da vazgeçemiyorum üstelik.

Teknik açıdan daha iyi olabilirdi bu oyun bence. Geralt'ın zıplayamaması ise muhtemelen teknik bir noksan değil,bir tercih. Haritanın zorluğunu oyuncuya yaşatmak istemişler gibi hissettim. Ve evet, hissediyorum. Zorluğu hissediyorum CDPR. Teşekkür ederim CDPR!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifeless. -- 25 Temmuz 2020; 13:8:38 >
  • Oyunun başı oldukça zordu ya kolay modda bile zorlanmıştım ama ilerleyince oyun baya kolaylaşıyordu o yüzden trainer yerine Flotsamda iken kolay moda sonra normale çekebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirtayfun -- 25 Temmuz 2020; 14:14:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Witcher 2deki resmi türkçe dil desteği kaldırılmış. Sebebini bilen var mı?

• Seriye ilk witcher 3'le başladım normal seviyesi çok zor gelmedi. Witcher 2'nin normal zor geldi :) Witcher 2 ile ilgili tavsiye verir misiniz ?

• Sameen Shaw S kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız oyunun flotsam da geçen bölümünü kolay seviyede ondan sonra normale çekmenizi tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirtayfun

Hocam haklısınız oyunun flotsam da geçen bölümünü kolay seviyede ondan sonra normale çekmenizi tavsiye ederim.

Flotsam biraz sıkıntılı cidden :) Flotsam'dan sonra normalde alırım o zaman. Birde J'ye basınca günlük çıkıyor ya Giriş bölümünde son iki tanesinde yeşil tik yok o çok sıkıntı olur mu ?

• 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.