Şimdi Ara

The Witcher: Enhanced Edition Türkçe Yama (97. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.497
Cevap
76
Favori
299.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
192 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elinize sağlık çok güzel bir iş çıkarmışsınız ortaya
  • 4K sisteme geçtim. Az önce serinin 3 oyununu da bilgisayara kurdum. 4K ile sanki oyunlar yeniden yapılmış. 1. Oyunu türkçe olarak sizin sayenizde iki kere bitirdim bir de 4K da bitireceğim. Özellikle Witcher 3 4K da mükemmel görünüyor imkan varsa tavsiye ederim...
  • Prosouls kullanıcısına yanıt
    Witcher 1'i 4K test edeceğim inşallah.

Final yamasını hazırlıyorum arkadaşlar, satır bazlı kontrolleri nihayet bitirdim, oyun içi testler kaldı. Önümüzdeki 1-2 ay içinde noktayı koyarım diye tahmin ediyorum. Binlerce satırda ufak tefek hataların yanında elden geçen terimler var. Ayrıca görev metinleri, arayüz ve kitaplar da elden geçti. Belki bir ihtimal kısa maceralara da el atarım. Sonra Divinity yamamı betadan çıkarmak için onu oynayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

Bu arada son bir şey söylemek istiyorum, Witcher 1 ve 2nin çevirilerini karşılaştırırsak diz çöküp tövbe istemeleri lazım. Ya nasıl sinir oldum anlatamam, o kadar bariz hatalar var ki imla ve kelime anlamında, adam kendi dilini bilmiyor ancak bu işten para kazanıyor. Yani elim kaydı yanlış olduyla da açıklayamazsın bunu, resmi bir çeviri yapıyorsun sonuçta, bağlaçlar birleşik diye iki üç kere okumam gereken cümleler oldu Witcher 2 çevirisinde. Yani sadece onları gördükten sonra senin gibi kimselerin bu işi ciddi yapmasını arzuluyorum. Elbette ki hayatın akışı içinde vakit ayıramam bu tarz şeylere diyebilirsin. Witcher 3 için de şimdi forumdaki arkadaşların yamasını kuracağım, çünkü aynı haltı gene yemişler gibi duruyor. Tabii kadrodaki herkesi kötülemiyorum, çünkü belli yani içlerinde bir kaç kişi tamamen özensiz yapmış, oldukça kaliteli çevrilen kısımlar da vardı. Umarım gelecekte tüm oyunlar resmi olarak çevrilir de Türkçe yama konuları mazide tatlı bir anı olarak kalır.

Forumdaki arkadaşların Witcher 3 türkçe yaması na güvenebilirsin. Witcher 2 deki gibi kalitesiz yapmamislar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• KarapathiaN kullanıcısına yanıt
    Kısa maceraları çok oynamak istiyorum şahsen. Eğer sizi fazla alıkoymazsa da çevirebilirseniz çok mutlu olurum.
  • baddogan35 kullanıcısına yanıt
    El atarsam tester olarak sana gönderirim dosyaları. sen iyi geribildirim yapıyorsun. Bunları düzenlemek yamayı ilk çıkardığım zaman söylediğim gibi çok zahmetli.
    eğer ki çevirirsen seve seve geri bildirim yaparım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KarapathiaN

Witcher 1'i 4K test edeceğim inşallah.

Final yamasını hazırlıyorum arkadaşlar, satır bazlı kontrolleri nihayet bitirdim, oyun içi testler kaldı. Önümüzdeki 1-2 ay içinde noktayı koyarım diye tahmin ediyorum. Binlerce satırda ufak tefek hataların yanında elden geçen terimler var. Ayrıca görev metinleri, arayüz ve kitaplar da elden geçti. Belki bir ihtimal kısa maceralara da el atarım. Sonra Divinity yamamı betadan çıkarmak için onu oynayacağım.

Oha! habere bak daha önce görmemiştim çok iyi ya özellikle Divinity için beklemeye başladım şimdi Enchanted Edition için değil mi yoksa standart Edition'da sorun yok 86 saat oynadım tüm yan görevleri yaptım çok az yazım hatası ile karşılaşmıştım. Enchanted Edition'ı oynamadın yarım dediğin için eğer tamamlarsan bir daha başlarım çok güzel oyundu inşallah 2.oyunu da bizlere kazandırırsın.

• cozepud C kullanıcısına yanıt
    EE için herhangi bir şey söylemedim. Divinity serisiyle bir daha işim olmaz sanırım. Sadece yamayı betadan çıkarmak için oyunu oynayacağım, karşılaştığım hataları düzelteceğim. 2 yılım boşuna gitti zaten, bir daha yüzüne bakmak istemediğim bir oyun. Kitlesi belli harcanan zamana değmez. Olur da gönüllü çıkarsa alıp EE'ye uyarlayabilir elbette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KarapathiaN -- 5 Mart 2017; 17:53:39 >
  • Üstlendiğin zorluklar ortada biliyorum destekte alamadın biz oyunculara kattığın Türkçe yamalar için teşekkürlerimi sunarım.
  • Yama için ne kadar teşekkür etsek az yama ile oyunu bitireli çok uzun olsada birgün ek maceralar çevrilir mi diye sürekli takipteyim :)
  • Vernian V kullanıcısına yanıt
    Çevriliyor. Son 2 paket kaldı ama oyunu baştan kontrol etmeden çıkmaz, 1-2 ay bekleyeceksiniz.

Bu arada Yeni Maceralar'da pek bir şey yok. Çoğu zaten fan yapımı, sessiz sinema...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KarapathiaN -- 24 Mart 2017; 13:32:9 >
    Witcher serisinin yeri fazlası ile ayrı bende beklemek sorun olmaz :) çevrildiğini öğrenmek güzel oldu tekrardan teşekkürler :)
  • Vernian V kullanıcısına yanıt

Son çevrilen dosyadan kesit. Diyaloglar tahmin ettiğimden fazla çıktılar ayrıca bu arayüzle çalışmak da biraz sıkıntı sistemi kararsız hale getiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KarapathiaN -- 24 Mart 2017; 14:54:59 >
  • Kontroller ve Yeni Maceralar çevirileri bitti arkadaşlar. Yalnız eski sistemim çok sorunluydu, biraz sıkıntı yaşadım. bazı kontrol ettiğim dosyalarda çevirilerin üstünden geçip kaydetmeme rağmen yer yer eski çevirilerle karşılaşıyorum. Önümüzdeki hafta oyun içi testlere başlıyorum, umarım 2-3 hafta içinde oyunu bitirir final yamasını yayımlarım. İlginiz için teşekkürler.
  • quote:

Kontroller ve Yeni Maceralar çevirileri bitti arkadaşlar. Yalnız eski sistemim çok sorunluydu, biraz sıkıntı yaşadım. bazı kontrol ettiğim dosyalarda çevirilerin üstünden geçip kaydetmeme rağmen yer yer eski çevirilerle karşılaşıyorum. Önümüzdeki hafta oyun içi testlere başlıyorum, umarım 2-3 hafta içinde oyunu bitirir final yamasını yayımlarım. İlginiz için teşekkürler.

Asıl biz teşekkür ederiz.Forumdaki çoğu güzel işte emeğin var,eksik olma..

Hayatta her dileğin gerçek olur inşallah..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkçe yamayı kurdum ve chapter 2'ye geldim fakat sormak istediğim bir sorum var. Oyunum orjinal steam üzerinden oynuyorum. Fakat bilgisayarıma format atmak zorundayım. Kayıtlar otomatik sanırım. Şimdi format attıktan sonra yüklediğimde oynadığım oyunun üstüne türkçe yama kuramıyor muyum? Yeni kayıttan başlamadan?
  • -Master kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı olmaz, mevcut yama ve save dosyası birbiriyle uyumlu. Ama yama güncellenirse o kayıtlar yeni yamayı etkiler, yeni satırların bir bölümünü görmezsin. Oyun içi testlere başladım, 1 ay içinde final sürümü gelecek. oyuna kaldığı yerden devam edenler haliyle güncellenen satırların bir bölümünü göremeyecekler.
  • quote:

Sıkıntı olmaz, mevcut yama ve save dosyası birbiriyle uyumlu. Ama yama güncellenirse o kayıtlar yeni yamayı etkiler, yeni satırların bir bölümünü görmezsin. Oyun içi testlere başladım, 1 ay içinde final sürümü gelecek. oyuna kaldığı yerden devam edenler haliyle güncellenen satırların bir bölümünü göremeyecekler.

Keşke yama çıktıktan sonra başlasaydım oyuna. Çıkması ortalama ne kadar sürer? Ona göre biraz ara vereyim.

The Witcher'ın kendi hikayesini etkileyecek mi peki yeni yama? Ana oyunu bitirip yeni maceralara yeni yamaya kursak olmuyor mu?

• -Master kullanıcısına yanıt
    Baştan aşağı satırları okudum düzelttim, şimdi oyunu oynuyorum bitirince çıkaracağım ama ne zaman biter bilmem. Saatlerce oyun oynayabilen birisi değilim. Özetle hem ana hikayede değişiklikler olacak hem de kısa hikayeler çevrilmiş olacak.
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.