Şimdi Ara

The Walking Dead (2010 - 2022) (2098. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.922
Cevap
289
Favori
1.494.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20962097209820992100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

negan reis, o yoklukta, lastik suratlı karıyı ....
    klostrofobik bölüm oldu. karanlıktan ne olduğunu da anlamadık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diziyi izlemeden önce Negan'ı neden sevdiklerini anlamazdım,hala anlamıyorum.Adam salt kötülük resmen.Bildiğin Şeytan.Karakteri bile değişmedi.Oyuncu iyi oynuyo diye mi bu kadar sevildi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7. sezon da bıraktım izlemeyi iyi ki bıramışım
  • 10 sezon 10. bölümü izledim, yine bir başka büyük oranda karanlık sahne içeren, %90'ı aptalca diyalog, hareket ve olaylardan meydana gelen bir bölümdü.

dizi hakkında genel düşüncelerim:

bu dizi benim 10 yıldır izlediğim bir dizi. 2010 yılında cnbc-e de rastgele denk gelince ilgimi çeken, daha sonrasında ise internetten izlemeye devam ettiğim bir dizi olmuştu. çok az sayıda dizi izleyen biri olarak bunu çocukluğumdan beri takip ettiğim için bırakmak istemedim. ancak son birkaç sezon beni devam ettiğime pişman etmekten başka işe yaramıyor. çünkü bu dizi benim her zaman çarpıcı, trajik, dramatik sahneleri ile şaşırtmayı başarmıştır. ve son birkaç sezonu düşünecek olursak bu terimlerin yavaşça ortadan kaybolduğunu görüyoruz. önemli yan karakterler ya kayboluyor, ya silik hale geliyor yani varlığı yokluğu bir oluyor ya da ölüyor. önemsiz yan karakterler önplana çıkıyor ancak pek bir şey başaramadıkları için çarpıcı etki yaratamıyorlar ve izleyici olarak beni sıkmaktan başka işe yaramıyorlar. rahip, rosita, michone bunlara birkaç örnek. michone önceden iyiydi tabi onu biraz istisna tutabiliriz. rick'in havada kalan kayboluşu ile beraber o da duygusal dengesizlik durumlarından ötürü sıkıcı bir karakter haline geldi. özellikle o büyük zaman atlamasıyla beraber rick'in kızının büyüdüğü gördüğümüz kısımların gelişinden bahsediyorum, michone saçma sapana artislik yapan kasıntı bir karaktere dönüşmüş, öte yandan negan desek diziye büyük bir manipülasyon ile girmişti. sevdiğimiz, önemli olarak aklımızda yer alan karakterleri mahvetti. herkesi diz çöktürüp yargı dağıtması gibi ya da rick'i ağlatması, düşürmesi ve karizmasını yerlebir etmesi gibi şeyler. böyle olunca ilgi ona kaydı. fakat çok abarttılar bu karakteri. sırf alaycı hareketleri yüzünden bazıları nefret etse de büyük oranda sevildi diye öldürmediler ve vali gibi efsane olmasını engellemiş oldular. şuan önemsiz bir fosilden ibaret. tıpkı ilk sezondan beri kalan 2 karakter olan daryl ve carol gibi. onlar da birer fosilden ibaretler. ancak carol sıkıcı bir karakter olsa bile en azından daryl bozulmadan kaldığı için şuan yalnızca onun için izleyen bile var. fakat lider bir karakter kişiliğine sahip olmadığı için kendi kafasına göre takılıyor ve diziye olan genel müdahalesi eksik kalıyor. bu da onu silik bir karakter haline getiriyor. hal böyle olunca: dizide doğru dürüst bir lider yok, doğru dürüst bir düşman yok, (negan bittikten sonra gelen fısıldayanların potansiyeli harcandı, hala bekliyoruz binlerce kişilik sürüyü salacaklar diye ama yok) çarpıcı olay yok, trajedi ve dram eksik (en son carl'ın ölüşüne üzülmüştüm, ondan önce de negan katıldığı zaman glenn'i öldürüşüne üzülmüştüm, daha da öncesini düşünürsek valinin hershel'i öldürüşü var, daha daha öncesinde lori'nin ölüşünün ardından rick'in tepkisi var, abisi ölünce daryl'in tepkisi var. bunlar aklımda kalan ve bu dizinin başarılı olduğu zamanlardan kalma trajik, çarpıcı ve etkileyici dramatik olaylar), rick gibi bir anakarakter öldü mü ölmedi mi belli değil, hala bir şeylerin değişmesini, çarpıcı etki yaratmasını bekliyoruz ama dizi hala bize en başta bahsettiğim aptalca olaylardan ötesini veremiyor.

• omer239 O kullanıcısına yanıt
    Zamundanın adresi mi ? değişti ben uzun zamandır açamıyorum siteyi

• Aga Carol gibi sağlam bir karakteri nasıl böyle gerizekalı birine çevirdiniz cidden

• cekkes kullanıcısına yanıt
    aynı reis zamunda.net/bananas
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patren

İlk bölümünü 31 Ekim 2010 CNBC-e de izlemiştim, 6 sezonda bırakmıştım zombiller azalınca siz iyi izlemişiniz 10 sezon.

Zamanında bu konu en popüler konu olurdu, got bile olamazdı.
    Al benden de o kadar kardeşim..

bu dizi güzel sürükleyici ama işte benim gibi seveni bile soğuttu..

dizide beni en çok soğutan konu bir umut ışığı olmaması..
  • focusrite kullanıcısına yanıt
    Harbiden ölmüş konu, 30 saniyede bir mesaj atılırdı dizinin yayıldığı gün.

• 10x11 güzeldi.Vikings bölümleri gibiydi

• Güzel bölümdü ben de beğendim Negan truva atı olacak o belli.

• Sezon finalini geç izlemiyim diye pazartesi okula gitmediğim günleri hatırlıyorum şimdi 2 sezondur izlemiyorum diziyi nereden nereye
  • ula 2 kişiye başgelemiyorlar yahu..tam bir belalar gerçekten ' de negan nerde devreye giricek acaba :) birde şu saçmalık var bu adamların dolu silahı vardı şimdi ortalıkta yok şaka gibi mantık hatası okla savaşıyorlar haha dizi işte
  • 10x11 izledim. sıkıcı ve uyuşuk diyaloglardan sonra nihayet biraz aksiyon gördük. fakat önceleri herkesin tabanca tüfekleri vardı. şimdi dizi resmen eski çağ savaş silahlarıyla kılıçlı kalkanlı mızraklı mancılıklı oklu yaylı sisteme geçti. gerçi bunlar diziye gireli çok oldu sonuçta kingdom denen yerle beraber bu zırhlı mızraklı kişiler diziye dahil olmuştu da bu durum şuan daha bi komiğime gitti. o değil de ben hala rick grimes'ı özlüyorum yav. ne zaman o küçük kızı görsem aklıma babası yani rick geliyor (shane de olabilir tam bilmiyoruz :D). ulan rick sen olsan hiç bu hallere düşermiydi bu karakterler
  • quote:

Orijinalden alıntı: gladyo38

ula 2 kişiye başgelemiyorlar yahu..tam bir belalar gerçekten ' de negan nerde devreye giricek acaba :) birde şu saçmalık var bu adamların dolu silahı vardı şimdi ortalıkta yok şaka gibi mantık hatası okla savaşıyorlar haha dizi işte
    Aradan geçen yılları es geçiyorsunuz sanırım...

• Diziyi izlediğim zamanlar(7.Sezona kadar.) aklıma geldikçe iç çekiyorum, duygulanıyorum. Hayatımın dizisiydi, her hafta büyük bir heyecanla bölümleri bekler ve izlerdim. Bu konuda mesaj yağmuru olurdu. Hepsi mazide kaldı. Şimdi yine bu tarzda bir dizi gelse yıllar önce TWD'de yaşadığım hisleri yaşayamayacakmışım gibi geliyor. Her şey zamanında güzel geliyor herhalde yada yaş ilerlediği için mi bilmiyorum, garip duygular. Benim gibi hissedenler vardır sanıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Iron Maiden'ın pek bilinmeyen ama çok sevdiğim parçası When the Wild Wind Blows'u dizide Eugene'in söylemesi... Bi garip ama güzel oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 11 Mart 2020; 0:10:13 >
  • 10x11 güzeldi baya sona doğru geliyoruz yavaş yavaş
  • oha negan reyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Aragorn Elessar

Diziyi izlediğim zamanlar(7.Sezona kadar.) aklıma geldikçe iç çekiyorum, duygulanıyorum. Hayatımın dizisiydi, her hafta büyük bir heyecanla bölümleri bekler ve izlerdim. Bu konuda mesaj yağmuru olurdu. Hepsi mazide kaldı. Şimdi yine bu tarzda bir dizi gelse yıllar önce TWD'de yaşadığım hisleri yaşayamayacakmışım gibi geliyor. Her şey zamanında güzel geliyor herhalde yada yaş ilerlediği için mi bilmiyorum, garip duygular. Benim gibi hissedenler vardır sanıyorum.
    Aynen dostum dizi inişli çıkışlı olsa da kendi içinde aksiyon dozu kâh düşüp kâh 5. sezon'da vahşete vardırılsa da genel hatlarıyla harika bir aroması vardı seyircinin; tadını alıp, adını koyamadığı.. 7. sezon başladığında ilk 2 bölüm inanılmaz iyiydi, uzun ve doygun ama daha sonra freni boşalmış kamyon misali yokuş aşağı koyverdi kendini TWD!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rick dangerous -- 15 Mart 2020; 9:50:27 >

• 
Sayfa: önceki 20962097209820992100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.