Şimdi Ara

The Walking Dead (2010 - 2022) (2109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
42.922
Cevap
289
Favori
1.494.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21072108210921102111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10x16'yı az önce izledim. 15. bölümü 6 nisanda izlemişim. Bu konudaki mesaj tarihime bakarak ve son bölüme göz atarak neler olduğunu hatırlayabildim. Aradan aylar geçince tabi haliyle unutuyoruz ama sonuçta dizinin bir suçu yok. Zorunlu ertelemeler bizi bu hale getirdi (ah ulan covid). 10. sezonun sezon finali bölümü güzel yapılmış. Olmasını beklediğimiz şeyler gerçekleşiyor ve haliyle şaşırtıcı bir durum bir süpriz falan göremedik.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Negan bu sezonla beraber kendini kanıtlayıp bizim gruba girişini tamamen kesinleştirmiş oldu. Dizide ilk defa bizim grubun düşmanı olan bir grubun lideri yaşanan olaylar ve savaşlar sonucu tarafını iyiye yöneltmiş oldu. Daha önceki bütün düşman gruplar yaşanan savaşlar sonucu yok edilmişti. Yani ilk defa tamamen kötü diyemeyeceğimiz bir karakter oldu ki ölerek diziden ayrılmak yerine kadroya yerleşti. Fısıldayanlar'ın elebaşlarının öldürülmesiyle beraber son sezonların düşman grubu da yenilmiş oldu. En büyük sürüleri de gitti. Artık onlardan tamamen kurtulmuş olduk. Kayıplara karışan Maggie'de geri döndü. Dizinin hristiyan propagandası yapan karakteri pederi ölümden kurtardı. Pederden yine kurtulamadık. Neyse, son sezon için de yeni topluluklar yeni karakterler yeni düşmanlar ve yeni olaylarla beraber bakalım bizi nasıl bir 11. sezon bekliyor 2021'de göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer239 -- 4 Ekim 2020; 18:3:57 >

• Altyazı bulma sıkıntılımı hala? Baya oldu izlemeyeli sanırım7 veya 8 de bırakmıştım net hatırlamıyorum.

• selamlar, son bölümü web den nereden izlerim.

saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fffiled1

İlk bölümü 2010 yılında yayınlanan The Walking Dead'in yıldızlarından Norman Reedus, dizinin eski başrollerinden Andrew Lincoln'ü diziye dönmesi için ikna etmeye çalışmış. 

Bildiğiniz üzere dizinin uzunca bir süre başrolü olan Andrew Lincoln, geçtiğimiz sezonlarda diziden ayrıldı ve kendisi için ayrıca bir film planlanıyor. The Walking Dead dizisi de 11. sezonu ile yayın hayatına veda edecek. 

Norman Reedus ise geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, hala Andrew Lincoln ile arkadaş olduğunu ve dizinin son sezonunda dönmesi için Andrew Lincoln'ü ikna etmeye çalıştığını açıkladı. Kendisi net bir cevap vermemiş. 

Rick karakterini son sezonda görsek süper olur:)

Rick karakteri 10 yıldır görmeye çok alıştığım bir karakterdi ve bu sezonda yokluğunu gerçekten fazlasıyla hissettim. Dizi bence yarım yamalak bir hale büründü başrolün ortadan kaybolmasıyla birlikte. Çünkü ölüp ölmediği muamma kalmıştı. Sadece kaçırıldığını biliyoruz. Bu açık kapı, diziye geri dönmek için büyük fırsat bence. Bu konudan okuduklarımdan hatırladığıma göre ailesine vakit ayırabilmek için diziden ayrılmak istemişti. O zamanlar zaten dizinin 11. sezonunun son sezon olacağı düşünülmüyordu. Son haberlerde ise 11. sezonun ciddi ciddi final sezonu olarak yapılacağı düşünülüyorsa The Walking Dead'in düzgün ve tam bir final yapabilmesi için Andrew Lincoln'ün mutlaka geri dönmesi lazım. Diziye 1. sezon 1. bölümde onu görerek başladık ve yine onu görerek veda edelim bari. Bence nasıl olsa final yapacaklar diyerek dönmesi lazım. Ben olsam dönerdim sırf fanların hatrına. Hem hayır işlemek için değil zaten final için bayağı para teklifi de olur. "İkna etme" çabası nedir anlamadım yani neyin nazıdır bu? Niye nazlanıyor bu kadar? İlla dayak istiyor bu herif   

• omer239 O kullanıcısına yanıt

Katılıyorum,Rick olmadan bölümlerin tadı tuzu yok.Yokluğu çok hissediliyor.Bu zamana kadar iyi kötü geldi dizi buraya kadar.Koskoca 11 sezon.2010 da başlamış bir diziden bahsediyoruz.Bu dizinin finali de Rick ile olmalı.Aksi durum herkes  açısından hayal kırıklığı olur.Şimdiye kadar yapılan açıklamaları dikkate alırsak Rick'i dizide göremeyeceğimizi biliyorduk ama bu durum yeni bir gelişme ve umarım gerçekleşir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar. webden izleyebileceğimiz bir yer var mı ??

• The.Walking.Dead.S10E16.1080p.WEB.H264-CAKES[rarbg]

indirdim. TR altyazı lazım.

nereden bulabiliriz ??

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

The.Walking.Dead.S10E16.1080p.WEB.H264-CAKES[rarbg]

indirdim. TR altyazı lazım.

nereden bulabiliriz ??

Birazcık ingilizceniz varsa ingilizce altyazı öneririm. Konuşmaları anlamak kolay.

• bobsantino kullanıcısına yanıt

eyvallah tr altyazı buldum .

• Sezon nasıl vasatsa final de öyle olmuş . Pek iyiye gitmiyor durum :(

• Bölüm beklentimi karşılamadı.Senarist yazık kafana ....

Ulan betayı çok kolay harcadılat,o kadar zombiden çok kolay kurtuldular.Nerdeyse verilen yarım senelik arada yaza yaza bu senaryoyu mu yazdınız :/

• Dizinin senaristleri bile artık ''bitse de gitsek'' havasına girmiş. Olmuyor beyler. Uzatmayın boşuna.

• çizgi romanda bu kısımlar nasıl işlenmiş? dizinin senaryosu oradan esinlenmiyor mu yoksa tamamen kafasına göre mi gidiyor?

• omer239 O kullanıcısına yanıt

Çizgi romana çok hakim değilim.Ancak ufak tefek bildiklerim var.Çizgi romanda da Fısıldayanlardan sonra Commonwealth kısmına geçiliyor.Hatta dizide gördüğümüz gibi beyaz zırhlı askerler.Çizgi romanda Rick ile ilgili olan CRM topluluğu yok.Bu bağlamda CRM kısmı dizide işlenemez büyük ihtimalle.Çünkü hem CRM hem de Commonwealth çok zor olur.Ancak Rick'in dönme durumu olursa nasıl ayarlarlar bilemiyorum.Farklılıklarına baktığımız zaman sezon finalinde her ne kadar Daryl Beta'yı öldürse de çizgi romanda Aaron bu işi yapan kişiydi.Aynı şekilde Gabriel kurtulmuş olsa da çizgi romanda Beta tarafından öldürülüyor.Yine bu duruma benzer şekilde Rosita meşhur kazık sahnesinde ölen karakterdendi ancak halen hayatta.Luke da Fısıldayanlar tarafından öldürülmüştü.Kalan karakter anlamında dizi çok farklı şekilde devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fffiled1 -- 7 Ekim 2020; 21:29:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• yazılanların aksine final oldukça akıcıydı(1.5 hızla izledi)

• quote:

Orijinalden alıntı: fffiled1

Çizgi romana çok hakim değilim.Ancak ufak tefek bildiklerim var.Çizgi romanda da Fısıldayanlardan sonra Commonwealth kısmına geçiliyor.Hatta dizide gördüğümüz gibi beyaz zırhlı askerler.Çizgi romanda Rick ile ilgili olan CRM topluluğu yok.Bu bağlamda CRM kısmı dizide işlenemez büyük ihtimalle.Çünkü hem CRM hem de Commonwealth çok zor olur.Ancak Rick'in dönme durumu olursa nasıl ayarlarlar bilemiyorum.Farklılıklarına baktığımız zaman sezon finalinde her ne kadar Daryl Beta'yı öldürse de çizgi romanda Aaron bu işi yapan kişiydi.Aynı şekilde Gabriel kurtulmuş olsa da çizgi romanda Beta tarafından öldürülüyor.Yine bu duruma benzer şekilde Rosita meşhur kazık sahnesinde ölen karakterdendi ancak halen hayatta.Luke da Fısıldayanlar tarafından öldürülmüştü.Kalan karakter anlamında dizi çok farklı şekilde devam ediyor.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Crm ile commonwealth'in savaşını zaten 3 serilik filmin 2.cisinde işleyecekler diye biliyorum hocam, yanlış olabilir ama öyle bi duyum okumuştum yabancı forumlarda, Rick'in dönememe sebeblerinden biri şey olayıydı crm grubu 10 bin kişiyi cocuk kadın demeden katlettiler. The Walking Dead: World Beyond denen mini dizide gösteriyor o grubu. Önümüzde ki sezon finali yaparlar film çekimleride bitmiş olur, artık bütün son olayları'da film serisine sığdırıp bitiricekler olayı sanırım. Commonwealth 50 bin kişilik koloni onların bile gücü yetmiyo crm'ye öyle sıkıntılı tipler.

• CRM farklı boyutta zaten çok net World Beyond da bu durumu izledik.Rick'in neden geri dönmediğini biraz olsun anladık.Özellikle benim söyleyeceğim film üçlemesinde sıkıntılar var gibi.Çok net bir şekilde açıklama bulamıyorum şahsen.Örneğin kimi yerde üçlemenin bir filme ineceğini bile okumuştum.Her ne kadar filmin kesin olacağını bilsek de sanırım tam kesin tarih açıklanmamasında,Norman Reedus'un Andrew Lincoln için diziye geri dönme teklifini de göz önünde bulundurursak,filmi diziden sonraya bırakma ihtimalini güçlendiriyor.Tek sıkıntı bunca olayı nasıl bağlayacaklar.Diziden sonra gelecek yeni diziyle nası bağlantı kuracaklar.Daha bir sürü bu tür soru var bence hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• The Walking Dead'in 10. Sezon Finali Reytingde Dibi Gördü.

Dizinin 10. sezon 15. bölümü 6 Nisan'da yayınlanmış ve geriye sadece final bölümü kalmıştı. Aradan tam tamına 6 ay geçti, tek bir final bölümü için izleyiciler 6 ay beklemek zorunda kaldı ve yayınlanan bölümde The Walking Dead reyting rekoru kırdı. The Walking Dead'in 10. sezon finali, dizinin tüm zamanlardaki en düşük reytingini ve izleyici sayısını elde etti.

Dizinin final bölümünü 2.7 milyon kişi izlemiş, bundan önceki en düşük izleyici sayısı Mart ayında yayınlanan bölüme aitti ve onu bile 2.9 milyon kişi izlemişti. 

• Akıcı ve sıkmayan bir sezon finaliydi ve bazı yerlerde epey gerildim.

The Whispers çok erken veda etti bence özellikle Beta karakteri biraz daha irdelenmeliydi. Klasik walking dead hareketleri grubun biri bitti hemen diğerinin işareti verildi.

• Dün yeni bölümü yoktu sanırım.Yine ara mı verdiler :/

• 
Sayfa: önceki 21072108210921102111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.