Şimdi Ara

THE SİNKİNG CİTY | PS4 ANA KONU |27 HAZİRAN 2019

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
3.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • THE SİNKİNG CİTY | PS4 ANA KONU |27 HAZİRAN 2019

Ukraynalı yapımcı şirketi Frogwares, LoveCraft eserinden uyarlama olacak Korku/Gerilim atmosferik açık dünya oyunu duyurdu. 2018'de PS4, Xbox One ve PC için çıkış yapacak.

Ukraynalı şirket Frogwares, daha önce yapmış olduğu oyunları Sherlock Holmes: The Devil's Daughter, Sherlock Holmes: Crimes & Punishments gibi yapımlarla biliniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 1 Haziran 2019; 2:8:35 >

• Adamların Sherlock Holmes geçmişinden ötürü bu oyunu da aslında Lovecraft evreninde geçen bir çeşit Sherlock Holmes oyunu olarak değerlendirebiliriz. Lovecraftian atmosfer ve gerilim ile beraber detaylı bir dedektiflik içeriği eklemişler. Gizemli olayları çözerek, hem yan hem de ana olay akışını sonuca bağlıyoruz. Birkaç saat oynayabildim, sadece başlangıçtaki vakayı çözdüm, oldukça detaylandırmışlar.

İpuçları topluyor, onların birbiri ile bağlantısını bulup daha detaylı bir sonuca ulaşıyorsunuz. İnsanlarla konuşma imkanı epey fazla, diyalogları yönetebiliyor, olayı kendi kararlarınız doğrultusunda şekillendire biliyorsunuz. Lovecraft'ın hikayelerinde sokak, cadde, mekan isimleri çok geçer. Burada da aynı mantığı benimsemişler, mesela bir otelde kaybolan insanlarla alakalı bir vaka alıyorsunuz. Bu insanların yazdıkları notları okurken, A sokağı ile B caddesinin kesiştiği yerde şöyle bir durum yaşadım gibi, nerede ne yaşadıkları tek tek yazıyor. Haritayı açıyor, belirtilen sokak ya da cadde isimlerini buluyor, işaretliyor ve oraya giderek bilgiler öğrenmeye çalışıyorsunuz.

Yetenekler var, güç, silah ve zihinsel beceriniz olarak üç kısımdan oluşuyor. Görevleri yaptıkça elde edilen xp ise yetenek puanı olarak geri dönüyor ve bu puanla da yeteneklerini aktifleştiriyorsunuz. Ateşli ve yakın mesafe silahlar var, çok fazla mermi yok ama craft imkanı sunmuşlar. Mermilerden, sağlık çantasına kadar her şeyi craftlama imkanınız var. Bunu da haritayı gezerek, girilebilen yerleri iyice araştırarak elde ettiğiniz materyaller ile yapıyorsunuz. Keşif oyunda oldukça önemli bir yere sahip.

Yüksek bütçeli bir oyun olmadığı için bazı teknik sorunlar var, PC'de oynuyorum kaplamaların geç yüklenmesi, npc'lerin ya da yaratıkların aniden kaybolması gibi bazı teknik sorunlar mevcut. Görsel olarak zayıf ama Lovecraftian atmosferini çok başarılı bir şekilde yansıtıyor, gerilim ve korku hissiyatı kesinlikle var. Yine Lovecraft'ın yamuk yumuk varlık tasvirlerini de görmek mümkün. Oyun size mermiyi kullanma, kaç diyor ama bazı yaratıkları öldürmeden o mekanı araştırma imkanı bulamıyorsunuz ve büyük olanları öldürmek için de silahınızı kullanmanız gerekiyor.

H.P. Lovecraft'ın hikayelerini çok seven biri olarak, ilk birkaç saatlik dilim için çok keyif aldım ama ilerledikçe nasıl olur bilemiyorum. Çünkü olayları çözmek yavaş bir sürece sahip, hali ile oyunun temposu da düşük. Bitene kadar bu tempoda ilerleyecekse bir noktada insanı sıkma ihtimali de var.
  • The Sinking City E3 2018 Teaser Trailer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A r c h A n g e L. -- 28 Mayıs 2018; 2:41:25 >
  • Görseller :

• Yılın sürprizlerinden biri olabilir, E3 te oynanış görürüz muhtemelen daha net oturur oyunla ilgili düşünceler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Saga

Yılın sürprizlerinden biri olabilir, E3 te oynanış görürüz muhtemelen daha net oturur oyunla ilgili düşünceler.
    Gerçekten sürpriz olarak görülebilir çünkü biraz daha farklı bir konsept kullanılmış gibi.

Ortada bir felaket senaryosu ama bir başka türlü,
    Grafikler + Etkileşim şimdiye kadar güzel görünüyor.
    Detaylara önem verdikleri konsept ve gameplay'de belli oluyor. Tabi ekibin arkaplanda bize gösterdikleri de var.
    Atmosferi güzel yakalamışlar umarım fazla mantık hatası olmaz diye ümit ediyorum.

Şimdilik güzel görünüyor elbet çıktığında daha belli olacaktır. E3'te de boy gösterirlerse daha fazla fikir sahibi olabiliriz dediğiniz gibi. :)
  • Yeni Görseller :

• Oyun çok güzel olucak hikaye ilgi çekici atmosferi şahane bu oyundan umutluyum :)

• atmosfer çok iyiyye benziyor hikayede güzel olursa alınır oynanır.
  • The Sinking City | Death May Die Cinematic Trailer | PS4

• Aksiyona sokmak Lovecraft hikayelerindeki gibi gizemli, gerilim dozu yüksek bir oyun olursa bence müthiş olur. Aylar önce twitter da ufak bir oynanış videosuna denk gelmiştim, yeni Call of Cthulhu'dan daha iyi duruyordu.
  • The Sinking City korkunun ustası H. P. Lovecraft evreninden esinlenerek açık dünyada kurulmuş bir macera ve araştırma oyunudur. Yarı batık Oakmont şehri doğa üstü güçler tarafından ele geçirilmiş. Siz bir özel dedektifsiniz ve şehri neyin ele geçirdiği gerçeğini ortaya çıkartmalısınız.

H.P. Lovecraft'tan esinlenilen kasvetli atmosfer ve hikaye.

Uçsuz bucaksız açık dünyayı yürüyerek, botla, dalgıç kıyafetiyle keşfedin...

Açık soruşturma sistemi sayesinde yüksek tekrar değeri: her bir vaka bir çok yolla çözülebilir, hareketlerinize bağlı olarak farklı bir şekilde sona erebilir.

Kâbus gibi yaratıklarla 1920'lerde dövüşmek için bir silah cephanesi.

Deliliğin arkasındaki gerçeği çözebilmek için akıl sağlığını yerinde tut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Philipp_Plein -- 1 Mart 2019; 13:6:17 >
  • The Sinking City First-Look Preview: A Town Gone Mad

• New Gameplay Today – The Sinking City

The Sinking City Preview

• Hocam başlığı alabilir misiniz? son zamanlarda fazla müsait olamıyorum başlık çok aksadı her ne kadar bu yıl çok beklediğim oyun olsa da size vermek isterim başlığı almak ister misiniz? eğer müsait değilseniz, başka arkadaş varsa ona devredelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Hocam başlığı alabilir misiniz? son zamanlarda fazla müsait olamıyorum başlık çok aksadı her ne kadar bu yıl çok beklediğim oyun olsa da size vermek isterim başlığı almak ister misiniz? eğer müsait değilseniz, başka arkadaş varsa ona devredelim.
    Çok isterim almayı ama başka bir arkadaşa devretmeniz daha mantıklı olacak. :)
    Benimde beklediğim oyunlardan bir tanesi Konusu / Mekan tasarımları / Atmosfer gerçekten güzel görünüyor.
  • Başlığı isteyen arkadaş varsa yazsın adminlere söyleyelim devretsin başlığı isteyen arkadaşa. Vakitim yok bu aralar işler yoğun gidiyor eskisi gibi forum da yazamıyorum ne var ne yok bakıyoruz ara ara. Bu oyunu çok merak ediyorum Haziran'da çıkması güzel oldu. Call of Chutlu'ya başladım bende çok güzel gidiyor birde TR Yama yaptım mis gibi oldu oyun.
  • The Sinking City | A Delicate Matter - Commented Gameplay

• Oyunun ps4 versiyonunda Türkçe alt yazı olma ihtimali var deniliyordu. Ancak store da gözükmüyor. Acaba son durum nedir

• @ozanaksu Çok yüksek ihtimal tüm platformlarda Türkçe altyazı ile çıkacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanaksu

Oyunun ps4 versiyonunda Türkçe alt yazı olma ihtimali var deniliyordu. Ancak store da gözükmüyor. Acaba son durum nedir
    Ps Store'da Sherlock Holmes oyunu dil bilgileri yazıyor. Oyunu ön sipariş edenlere Sherlock Holmes Devil Daughter verileceği için yazılmış.

The Sinking City Ps4"de Türkçe olacak. Bir kaç ay önce bunu teyit etmiştik 👍

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.