Şimdi Ara

The Sinking City (2019) [PC ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
4
Favori
8.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Resmi Site
    http://frogwares.com/games/

Geliştirici: Frogwares
    Dağıtıcı: Bağımsız
    Tür: Adventure
    Çıkış Tarihi: 21 Mart 2019
    Platform: PC,PS4,Xbox One

Sherlock Holmes oyunlarının geliştiricisi Frogwares H.P. Lovecraft'ın çalışmalarından esinlenen yeni macera ve soruşturma oyunu The Sinking City için kısa bir tanıtım fragmanı yayınladı.

Kafanın içinde git gide yükselen o sesi duyabiliyor musun? O benim. Ve bu son konuşmamız değil.

1920'lerde açık dünyada geçen The Sinking City ünlü Amerikan korku yazarı H.P. Lovecraft'ın çalışmalarından esinlenen bir macera soruşturma oyunu.

Çılgınlığın eşiğinde titreyen New England, Oakmont Massachusetts'a varan özel bir dedektifin rolünü üstlenecekseniz. Bu kuşatılmış kasabadan kurtulabilecek ve trajik durumdan sorumlu gizemleri çözebilecek misin yoksa deliliğin ötesine mi sürükleneceksin?

The Sinking City | Teaser Trailer

The Sinking City | E3 2018 Trailer

THE SINKING CITY - Open World Gameplay Demo (Cthulhu Horror Game E3 2018)

The Sinking City | A Close Shave – Gameplay Trailer

The Sinking City Progress Update 1: Lighting + Weather

The Sinking City – Cinematic Trailer (Death May Die)

The Sinking City (2019) [PC ANA KONU] The Sinking City (2019) [PC ANA KONU] The Sinking City (2019) [PC ANA KONU] The Sinking City (2019) [PC ANA KONU] The Sinking City (2019) [PC ANA KONU] The Sinking City (2019) [PC ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 7 Temmuz 2020; 9:12:4 >

• Oyunda 15 saatlik bir süreyi geride bıraktım.Epic'te oyun süresi yer almadığı için haliyle ne kadar sürdüğünü ayrı not etmek gerekiyor.Bu sürede 3 ana vaka ve birkaç yan görev tamamladım.Karakterin tüm yeteneklerini tamamlamaya çalışıyorum çünkü haritada yer alan terk edilmiş bölgelerde çok fazla şansı olmuyor.Oyunun ne kadar süreceği konusunda emin değilim fakat ana hikayenin durumuna göre 50 saate yakın sürebileceğini düşünüyorum.Özellikle bazı yan görevler ana görevlere göre çok daha karmaşıklar ve çözmesi epey zaman alabiliyor.

Oyunda görsel kaliteyi artıran aynı zamandada daha akıcı olmasını sağlayan birkaç detayı paylaşmak istiyorum.

Oyunda 62 fps limiti bulunuyor bu durumda haliyle oyundan daha fazla performans alınmasını engelliyor ve özellikle yüksek tazeleme hızına sahip monitörlerde soruna neden oluyor.Eğer daha yüksek fps değerlerinde oynamak istiyorsanız aşağıda yer alan lokasyon üzerinden fps limitini kaldırabilirsiniz.

C:\Kullanıcılar\xxxxxx\AppData\Local\TSCGame\Saved\Config\WindowsNoEditor konumundaki "GameUserSettings" dosyasını açıp içerisindeki "FrameRateLimit" değerini değiştirerek(örneğin 144-240 yada 999 gibi) fps limitini devre dışı bırakıyorsunuz.Varsayılan olarak bu değer 0 olarak geliyor ve oyun bu değerde sabit 62 fps de çalışıyor.

Oyunda köşe yumuşatma yani Anti Aliasing TAA olarak seçildiğinde görüntünün bulanıklaşmasına neden oluyor.Bu durumu iyileştirmek yani TAA Keskinliğini artırmak için yukarıda paylaştığım konumda yer alan "Engine" dosyasını açarak ;

[SystemSettings]
    r.TemporalAACurrentFrameWeight=0.2
    r.TemporalAASharpness=0.8
    r.Tonemapper.Sharpen=1

komutlarını ekleyip kaydettiğinizde TAA aktifken daha net bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

Oyunda isteğe bağlı olarak SSAA yani SuperSampling aktif edilebiliyor.Bunun için ;

Engine dosyasına

[SystemSettings]
    r.ScreenPercentage=150

komutlarını girmeniz gerekiyor.Örneğin oyunu 1080p de oynuyorsanız bu ayarla oyun içi görüntü 1080px1.5 olarak işlenmiş olacak ve haliyle görüntü kalitesini artırmış olacaksınız fakat bu seçenek performansı ciddi ölçüde düşürebilir.Yeterli sisteminiz yoksa yada oyunu 2K-4K gibi çözünürlüklerde oynuyorsanız SSAA yı tercih etmemenizi öneririm.

Korku temalı oyunlarda genelde film grain efekti tercih ediliyor olsada eğer bu efekti devre dışı bırakmak istiyorsanız ;

Engine dosyasına

[SystemSettings]
    r.Tonemapper.Quality=0

komutlarını ekleyip kaydetmeniz gerekiyor.

Bu seçenekler oyunun grafik ayarlarında yer almıyor fakat oyun Unreal Engine 4 ile geliştirildiğinden dolayı önceki oyunlardaki komutlar bu oyundada geçerli bu sayede yeterli sisteminiz varsa oyunun mevcut görüntü kalitesini artırabilir ve fps limitini devre dışı bırakarak daha akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz.
  • The Sinking City | A Close Shave – Gameplay Trailer

The Sinking City Progress Update 1: Lighting + Weather
  • Bu oyun baya farklı olacak gibi görünüyor ayrıca yapımcısının fiyatları da absürt değil bu yüzden uygun bir fiyattan gelirse almayı düşünüyorum. Yayınladıkları son video ilginç ve güzel bir videoydu bakalım bugün ne gösterecekler.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CheKD -- 23 Ağustos 2018; 9:1:57 >
  • Oyunun Türkçe dil seçeneği olacak, resmi olarak Steam sayfasında belirtilmiş, konu başlığı bu doğrultuda güncellenirse güzel olur. Bu oyunu Lovecraft hastası biri olarak sabırsızlıkla bekliyorum. Üzerine bir de dil desteğinin gelmesi satın alma ihtimalimi %50 den %80'e çıkardı diyebilirim. Geri kalan %20 lik kısım da çıktıktan sonraki izlenimlerime göre değişecek.
  • Güzel bir oyuna benziyor. Resmi türkçe desteğide olacakmış. İstek listeme aldım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım ertelenme almaz ve 21 Mart'da çıkar.

• Oyunun ön sipariş bonusları belli fakat daha ortada ön sipariş ve çıkış tarihi yok. Yapımcı uzun süredir sessiz, çıkış tarihi konusuna açıklık getirmeleri lazım.

The Sinking City (2019) [PC ANA KONU]
  • Oyun 27 Hazirana ertelenmiş.

• Oyunun 12 dakikalık yeni oynanış videosu eklendi.
    Türkçe dil desteğiyle 27 Haziran şuanki çıkış tarihi.

https://youtu.be/FIbO4Qvd-VM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HaciTTOR kullanıcısına yanıt
    Steam 2020 yazıyor hocam. 2020'nin Haziranı mı o tarih?
  • MANGUTAY kullanıcısına yanıt
    Bu oyunda Epic'in Time Exclusive oyunlarından. 1 yıl sonra gelecek steame.

Edit ;

Yanlış smiley kullanımı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FORZAFATHER -- 2 Mayıs 2019; 18:24:17 >
  • Vay arkadaş bu da mı lan Ben de teknik sıkıntılardan dolayı oyunu bir yıl ertelediler sanıyorum. Zorla Epic kullandırtacaklar.
    Quantic Dream oyunları uygun fiyatlı gelirse veya RDR2 Epic exclusive olursa anca kullanır ve oyun alırım. Yoksa anca ayda yılda ilgimi çeken ücretsiz oyun olursa açarım.

Not : Forum ne sapıtmış arkadaş, smileyler bile hatalı çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FORZAFATHER -- 2 Mayıs 2019; 18:26:23 >
  • Yani şimdi bu oyunu da baya bekliyorum. Eğer adam gibi bir fiyattan verirlerse ilk epic oyunum olacak bakalım.
  • Oyunda gizemli bir atmosfer var, denemek lazım.
    Yayıncısı mı desem Epic mi desem 209 TL fiyat vermişler AA oyuna. Yanında da yapımcının önceki oyunu Sherlock Holmes: The Devil's Daughter veriyorlar.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.