Şimdi Ara

The sim card inserted in this iphone does not appear to be supported (Çözümü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
22.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar iphone 2g 8gb geçen akşam 3.01 versiyon yapmaya çalışırken bu problemle karşılaştım nasıl çözdüğümü anlatmak isterim .itunnes de çıkan bu mesaj jailbreak işlemini yapamadığımız için çıkmakta zaten bu meajı gördüğünüz zaman restore işleminide yapamıyorsunuz yapmanız gereken iphoneyi daha önce kolayca jailbreak yaptığınız bir firmware düşürmek ,zaten restore edemiyoruz nasıl yapıcaz derseniz bunuda anlatıcam ben önce 2.2.1 e düşürdüm sonra tekrar 3.0 a yükseltim şimdi cihazı dfu moduna almanız gerekiyor en önemli konu bu burada hata yaparsanız restore işlemini yapamazsınız cihaz doğru şekilde dfu moduna geçerse itunnesde restore seçeneği aktif olacaktır nasıl yapılacağı ile ilgili link aşağıda arkadaşlar doğru şekilde dfu moda aldıysanız restore ederken hangi versiyona downgrade yapacaksanız o versiyonun itunnesini yüklemeniz gerekmekte yoksa restore işlemi sonunda hata alırsınız ve en son veriyonu sildikten sonra belgeleim klasöründeki dosyayıda mutlaka silin pc yi restart yapın eski veriyonu öyle yükleyin tabi downgrade işlemini başarıyla yaptıktan sonra tekrar 3.0 yüklemek isterseniz tekrar itunnesi güncellemeniz gerek yoksa yine hata mesajı alırsınız yukarıda verdiğim linkte arkadaş yardımcı olabilecek herşeyinlinkini vermiş konuyuda iyice açıklamış bana çok faydası oldu şu an problemsiz kullanıyorum telefonu umarım faydam dokunur iyi forumlar dilerim
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• sen bosa ugrasmissin ben 2g icin 3.0 ve 3.01 de nasil jailbreak ve unlock yapilir anlattim o uyariyi aldiktan sonra jailbreak yapcaktin. jailbreakin icinde unlock da var zaten. biraz forumu karistirmak gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkker

sen bosa ugrasmissin ben 2g icin 3.0 ve 3.01 de nasil jailbreak ve unlock yapilir anlattim o uyariyi aldiktan sonra jailbreak yapcaktin. jailbreakin icinde unlock da var zaten. biraz forumu karistirmak gerekiyor

işte bütün meselede jailbreak olmadığı için oluyor 3.01 de jailbrak bir türlü olmuyordu herşeyi denedim sonrada bu mesaj çıktı i tunnesde çözüm için araştırınca benim gibi bu durumda olan hatta bundan dolayı 2-3 gündür telefonunu kulanamayanlar olduğunu gördüm ben sorunumu çözdüm faydası olsun diyede burada konu açtım boşuna bir uğraş olduğunu düşünmüyorum
  • 3.01 de neden jailbreak olmasinki 3.0 firmware gostererek jailbreak yapacaksiniz. jailbreak yapmak downgrade den daha kolay. zaten downgrade yapmasinizda jailbreak yapmadan telefon aktive olmayacaktir.
  • Amerika'dan iphone 3GS 32GB best buy'dan aldım. Firmware 3.1 baseband 05.11.07 idi. Blackra1n ile jailbreak yapıp unlock ettim. Itunes'a bağladığım zaman "The sim card inserted in this iPhone does not apear to be supported" yazısı çıktı. Itunes'u son versiyonuna update ettim ve itunes'dan iphone'u 3.1.2'ye yükselttim. Tekrar Blackra1n ile jailbreak yapıp unlock ettim, cihaz çok güzel çalışıyor ancak "The sim card inserted in this iPhone does not apear to be supported" yazısı aynı şekilde çıkıyor. Bu durumda itunes'u nasıl kullanabilirim. Ne yapılması gerekli? yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalelih

Amerika'dan iphone 3GS 32GB best buy'dan aldım. Firmware 3.1 baseband 05.11.07 idi. Blackra1n ile jailbreak yapıp unlock ettim. Itunes'a bağladığım zaman "The sim card inserted in this iPhone does not apear to be supported" yazısı çıktı. Itunes'u son versiyonuna update ettim ve itunes'dan iphone'u 3.1.2'ye yükselttim. Tekrar Blackra1n ile jailbreak yapıp unlock ettim, cihaz çok güzel çalışıyor ancak "The sim card inserted in this iPhone does not apear to be supported" yazısı aynı şekilde çıkıyor. Bu durumda itunes'u nasıl kullanabilirim. Ne yapılması gerekli? yardımcı olursanız sevinirim.

blackra1n RC3 aktivasyon yapar ve bu yazı gelmez olaki çalışmaması durumu için yurtdışı custom 3.1.2 yani aktivasyonu ve jb si yapılmış custom versiyonu restore modda yükleyin

açıldıktan sonra cysia ile blacksn0w yükleyin ve kullanın bu dediğiniz durum birdaha belirmeyecektir..

• quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

Orijinalden alıntı: kalelih

Amerika'dan iphone 3GS 32GB best buy'dan aldım. Firmware 3.1 baseband 05.11.07 idi. Blackra1n ile jailbreak yapıp unlock ettim. Itunes'a bağladığım zaman "The sim card inserted in this iPhone does not apear to be supported" yazısı çıktı. Itunes'u son versiyonuna update ettim ve itunes'dan iphone'u 3.1.2'ye yükselttim. Tekrar Blackra1n ile jailbreak yapıp unlock ettim, cihaz çok güzel çalışıyor ancak "The sim card inserted in this iPhone does not apear to be supported" yazısı aynı şekilde çıkıyor. Bu durumda itunes'u nasıl kullanabilirim. Ne yapılması gerekli? yardımcı olursanız sevinirim.

blackra1n RC3 aktivasyon yapar ve bu yazı gelmez olaki çalışmaması durumu için yurtdışı custom 3.1.2 yani aktivasyonu ve jb si yapılmış custom versiyonu restore modda yükleyin

açıldıktan sonra cysia ile blacksn0w yükleyin ve kullanın bu dediğiniz durum birdaha belirmeyecektir..

benim de çok işime yaradı bu bilgi allah razı olsun

• The sim card inserted in this iphone does not appear to be supported (Çözümü)

telefonumu itunese bağladımda bu mesaj çıkıyor yurtdışından gelmişi ama türkçeleştirildi ve IP numarası alındı aktifleştirilmişti 3.0 versiyon yüklüydü 3.1.3 upload eddim telefonum şimdi açılmıyo ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim
  • arkadaşlar ben şimdi yaptım iphone 4 4.1 02.04.10 versiyonlu ve geveyli telefonumu itunes üzerinden Update ettim. Sonra sim kartı başka bir telde sim kilitsiz yapıp orjinal sim yuvasıyla telefona taktım ve JB yaptım JB için ayrıntılı bilgi linkte var Buraya tıklayınız. Sonra zaten tel eski haline geri geliyor ve gevey ile açıyorsunuz. Ayrıca tüm uygulamalarım duruyor ve sinyal gücü tepede.
  • merhabaalr arkadaslar ufak bi yardim isteyecegim 3 ay once ingiltereden iphone 4 geldi bunu turkiyede telefoncular birsekilde yaptilar gevey katla kullaniyordum almanyaya geldim buna jailbreak yapalim dediler bende iyi yapin bakalim dedim sonra olanlar oldu telefonun menusune giremiyoruz daha dogrusu aktive edemedik simcarti takiyoruz ileri dili seciyoruz ulke bolge derken aktive icin 3 dakika bekleyin yaziyor 5 saniye sonra ``the sim card inserted in this iphone does not appear to be supported geloyor 3 haftadir kullanamiyorum acaba bunu nasil active edebiliriz ki telefonun istedigi ozel bi hat mi var ya da jailbreak kurtarir mi bide itunese takincada zaten ayni yaziyi yaziyor telefonun suanda menusune falan giremiyorum bilgisi olan yazarsa cok sevinirim iyi calismalar
  • cihaz hangi hattan kilitli ise o karti takip aktive etmeniz lazim ama soruna cozum olmaz burda yine tr hattini takinca ayni uyariyi verecek.
    almanyada durum ne olur bilemem kilitlendigi hattin operatoru almanyada varsa takar kullanirsin.hangi hattan kilitli belki unlock olur allgsmunlock sitesine bakiniz google a yazin
    ote yandan o cihaza jb yapmamislar
    direk guncelle falan demisler sanirim yada jb yaparken biseyler yers gitti restore edip duzeltilmek istendi ama isler arap sacina donmus.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufbilgic

merhabaalr arkadaslar ufak bi yardim isteyecegim 3 ay once ingiltereden iphone 4 geldi bunu turkiyede telefoncular birsekilde yaptilar gevey katla kullaniyordum almanyaya geldim buna jailbreak yapalim dediler bende iyi yapin bakalim dedim sonra olanlar oldu telefonun menusune giremiyoruz daha dogrusu aktive edemedik simcarti takiyoruz ileri dili seciyoruz ulke bolge derken aktive icin 3 dakika bekleyin yaziyor 5 saniye sonra ``the sim card inserted in this iphone does not appear to be supported geloyor 3 haftadir kullanamiyorum acaba bunu nasil active edebiliriz ki telefonun istedigi ozel bi hat mi var ya da jailbreak kurtarir mi bide itunese takincada zaten ayni yaziyi yaziyor telefonun suanda menusune falan giremiyorum bilgisi olan yazarsa cok sevinirim iyi calismalar

sim kart yoksa redsn0w jb yaparsan cihazın açılır. İnşaallah baseband yükselmemiştir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.