Şimdi Ara

The Medium [XBOX SERIES ANA KONU] - Korku (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
3
Favori
4.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xbox One Sde var görünüyor, gamepassde görünmüyor neden acaba

• Beklediğimden iyi çıktı oyun. Hikayesi çok güzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: shinji mikami

Kardeşim ağzına sağlık. 2. Bölüm ne zaman gelir.

Tesekkür ederim. Ikinci ve ücüncü bölüm yülkendi ;)

• Oyunda Türkçe altyazı ve Türkçe dil desteği bulunuyormu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: ado1231

Oyunda Türkçe altyazı ve Türkçe dil desteği bulunuyormu acaba?

maalesef konsollarda yok pc için yamalar mevcut ama

• yerdavader kullanıcısına yanıt

Vay arkadaş ya. Sırf ingilizce olduğu için oynayamadığım o kadar oyun var ki Xbox'da. Altyazı koymak bu kadar zormu ya. :((((((((

• Oyunda bir alan wake havası seziyorum yanılıyor muyum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknik acidan cok rahat eski nesil konsollarda calisirdi.
    Görsel ve animasyonlar PS3 Xbox360 kalitesinde hatta.
    En basit seyler bile yok yav. Mesela cimlerin ve ciceklerin üstünden giderken hicbir etkilesim olmuyor. Her sey statik.
    Optimizasyonu cok kötü yapmislar.
    Valla oyunda RTX isiklandirma olmasa, 720p olarak cok rahat bir Xbox360da calisirdi.
    Oynanis acisindan cok kisitli bir yapim, korku ve gerilimi de her zaman veremiyor. Yürüme similasyonu bildiginiz. Bulmacalar da cok tirtti. Hikayesi güclüydü.
    Gerisini spoiler icine yaziyorum.

Oyunun sonu beni hic tatmin etmedi. Sacma salak bir clifhanger ile bitirmisler. Aga ne gerek vardi buna.
    Bu oyundan bu oynanis ile ikinci bir oyun cikmaz zaten ne diye hikayenin finalini yapmiyorsunuz. Böyle bir sacmalik olabilir mi yahu?
    Ikinci bir bölüm gelir mi bilmiyorum ama bu oyunun aynisi bir daha oynanmaz yav. Böyle kisitli sekilde.

• neco6791 kullanıcısına yanıt

Özellikle oyunun "diğer taraf" kısmındaki detaysızlık ve texture ayarındaki kaplamalar beni çok yordu oynarken. Series X başlığında görsel paylaşıp çok kaliteli oyun diyenleri görünce bende mi bi sıkıntı var dedim ama yalnız değilmişim.

Ben hikayeyi de pek sevmedim. Oynanışı zaten sevmedim. Bunker kısmına geldiğimizde belki adam akıllı bulmaca tarzı bi bölüm görürüz dedim ama o kısım da çok sığ kalmış. Hiçbir şekilde sarmadı beni oyun.

Muhtemelen önümüzdeki sene falan ikinci oyun gelir ama bu oynanış ve kaliteyle gelirse anca Gamepass'tan indirilip oynanır. Para vermiş olsam çok üzülürdüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nopnog -- 2 Şubat 2021; 10:29:12 >
  • Para verilecek oyun kesinlikle değil. Bakmayın şuan oyun kıtlığından biraz ekmek yedi. Oyun tamamen yürü ve diyalog dinle üzerine kurulu.

• Dün akşam başlayayım dedim uyuya kalmışım. Benim oyun zevkime uygun değil. Still life diye bir oyun vardı. Etrafa bakıp ipucu topluyorduk. Bu da öyle olmuş. Ben eski RE, Dino Crisis gibi aksiyon oyunu bekliyordum. Yürüme simülasyonu olmuş.

• arkadaşlar selam. Gamepass ultimate aboneliğine sahibim fakat oyunu listede göremiyorum. en son eklenen yakuza serisi fakat medium yok. one x cihaza sahibim. aynı problemi yaşayan var mı?

app ve game pass sayfasından da baktım. arada ordan da konsola indiriyordum orada da gözükmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voltajkafa -- 3 Şubat 2021; 21:31:19 >
  • voltajkafa V kullanıcısına yanıt
    Medium konsol tarafında sadece Xbox Series SIX için çıktı, Xbox One X versiyonu mevcut değil
  • nopnog kullanıcısına yanıt

Ben series x de denedim demin kaplamalar bazı detaylar sonradan geliyor bazen bozulmalar yaşıyorum normal mi ? Hatta bazı yerlerde FPS düşüşleri diyemicem de garip hatalar yavaşlamalar mevcur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waleur5 -- 3 Şubat 2021; 22:28:22 >
  • waleur5 kullanıcısına yanıt

Normal, ben de X’te oynadım. Dinamik olmayan arka planlarda bile takılmalar gördüm. Mesela masanın üzerini inceliyoruz diyelim yakın planda sağa sola hareket ettiğinizde belli belirsiz takılmalar hissediyorsunuz. Görüntünün ikiye bölündüğü durumlarda Fps düşüşleri zaten var. Kaplamalarda ufak tefek görüntü bozulmaları da oluyor hem oyun içi hem sinematiklerde.

• nopnog kullanıcısına yanıt
    Hocam mesela bir yazıya bakicam tıklıyorum(tabela gibi) netliği sonradan geliyor gerçekten garip.Ve bazen beni korkutan bir sorun oldu yeşil/mor gibi ufak tefek renkler noktalar çıktı bölünmüş dünyadaki sahnede ve saati cevirdigimiz kısımda mor gibi garip renkler yanıp sönüyordu sahnede konsol mu bozuk diye korkmadım değil .

Edit o renk hatasına benzer durumu buldum:https://www.windowscentral.com/medium-xbox-series-xs-visuals-stunning-environments-quirky-animations-decent-performance?amp
    İlk hareketli video da yaşadığıma benzer sorun var

https://amp.reddit.com/r/XboxSeriesX/comments/l8ui3n/the_medium_graphic_glitch_on_xsx/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waleur5 -- 3 Şubat 2021; 23:57:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence çok güzel oyun olmuş. Ortamlar geriyor,diyaloglar güzel , modellemeler, mekanlar cok iyi5 6 saatlik kısmını oynadim. Yer yer platform oyunlari gibi oluyor. İki dünya arası geçişler güzel düşünülmüş. Bir tek karakter animasyonları sıkıntı gördüğüm. Bel fıtığı olmuş gibi kontolleri zor..

Dili çok zor değil.. Anlamadığım yerlerde bu arkadaştan izledim. Gayet güzel anlatıyor. Hikayesi iyi şimdilik merak ettiriyor. Baya emek harcanmış , farklı şeyler düşünülmüş güzel bir oyun bence. ufak sorunlar olsada tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLIHh8f2bqe2CQb96RoiVByY-MnpmdiH0n

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 4 Şubat 2021; 9:2:53 >

• Arkadas Series X'ini getirdi gecen butun gece oynadik, bitiremedik ama Youtube'dan devam edicem. Frame pacing'den kaynaklanan takilma hissiyati disinda oyunda ne performans ne de gorsellik olarak bir sorun yasamadik, zaten bu tarz shooter mekanigi olmayan bir oyunda 60 fps yerine 30 fps ve gorsellik tercih ederim.

Oyun tam olarak Silent Hill atmosferi ve sesleri + Syberia serisi oynanisi kombinasyonu. Yani etrafta dolasip anahtar vs. toplayip basit bulmacalar cozerek ilerlediginiz, canavarla savasmak yerine kacip saklandiginiz bir oyun ozetle. Seyrek de olsa iyi korkutan jump-scare'ler var. Hikaye merak uyandiriyor ve oynanis baymiyor. Artik bu turde buyuk butceli -nispeten- oyunlar goremiyoruz, o bakimdan sevindirdi. Beklentiniz dogru olursa turu sevenler icin iyi bir oyun bence, konsol sahibi arkadas mesela Resident Evil tarzi bir sey bekliyordu olmayinca sikildi biraz.

Ozetle ideal bir Gamepass oyunu olmus.

• darkesta kullanıcısına yanıt
    Işık çakmaları ve render bozulmaları ya da detayların geç yüklenmesi sorunu yaşamadım mi hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • waleur5 kullanıcısına yanıt

Garip renklenmeler gördüm sanki birkaç yerde, alakasız bulsam da oyunun efekti sandım :) Detayların geç yüklenmesi evet var maalesef, o konuda geliştiricilerin bir sıkıntısı olmalı bu nesilde kabul edilebilir değil. Ama 1 sn civarı en fazla ciddi seviyede değil.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.