Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

The Lord of the Rings (????) | Amazon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
152
Cevap
10
Favori
4.048
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Diziler >> Yabancı Diziler >> The Lord of the Rings (????) | Amazon
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1996 Mesaj
      14 Mart 2019 02:30:24
      Got yetişkinlere yönelik bir dizi. Lotr büyük ihtimalle 0-10 yaş arasına hitap eder Yüzüklerin efendisi film serisi gerçekten ihtişamlıydı fakat onbinlerce ordu birbirine girmesine rağmen tek damla kan, kopan uzuv falan görmememiz, etrafta birileri katledilirken espri yaparak savaşılması falan berbat birşeydi.

GOT dizi dünyasnın zirvesi onu tahtından indirmek çok zor olsa gerek. Lotr ancak got ciddiyetinde yapılırsa zorlar. yine geçemez belki ama got sonrası oluşacak boşluğu doldurur bir nebzede olsa.

• Yarbay
      2014 Mesaj
      14 Mart 2019 12:57:52

Sonuçta GoT dizisinin mutfağında HBO var. Kalitesiz iş çıkması zordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Sanat Günesi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2677 Mesaj
      14 Mart 2019 13:12:07
      quote:

Orijinalden alıntı: Sanat Günesi Got yetişkinlere yönelik bir dizi. Lotr büyük ihtimalle 0-10 yaş arasına hitap eder Yüzüklerin efendisi film serisi gerçekten ihtişamlıydı fakat onbinlerce ordu birbirine girmesine rağmen tek damla kan, kopan uzuv falan görmememiz, etrafta birileri katledilirken espri yaparak savaşılması falan berbat birşeydi.

GOT dizi dünyasnın zirvesi onu tahtından indirmek çok zor olsa gerek. Lotr ancak got ciddiyetinde yapılırsa zorlar. yine geçemez belki ama got sonrası oluşacak boşluğu doldurur bir nebzede olsa.
      İlk üçleme kesinlikle +15'di bence.Kopan uzuvda çoktu, akan kanda.Lakin hobbit serisi dediğin gibi düşük izleyici profiline hitap etti, peter jackson'ın bok yemesi işte.Lotr'un ilk 3'leme kitabını okuyan bile (okumayı başaran) serinin yetişkinlere hitap ettiğine kanaat getirir.
      |
      |

• Yarbay
      9563 Mesaj
      14 Mart 2019 16:02:53

quote:

Orijinalden alıntı: Dürüstİnsan Sonuçta GoT dizisinin mutfağında HBO var. Kalitesiz iş çıkması zordu. Alıntıları Göster
      ah ah ne vardı şu diziyi de HBO kapsaydı ya.

ama onlarda game of thrones spinoff'una yatıracaklar bütün parayı. Yine her türlü got'un spinoff'u bu diziyi geçecektir. HBO bu işin piri olmuş halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 14 Mart 2019; 16:3:14 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Sanat Günesi

• Yarbay
      2014 Mesaj
      14 Mart 2019 16:48:33

Amazon, Netflix'e göre yapımcıları daha rahat bırakıyor diye düşünüyorum. Bu işi ciddi ele almışlar görünüyor. Ayrıca Zaman Çarkı ve Kara Kule dizileriyle de igileniyorlar. Bana güven veriyorlar şahsen ama bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 14 Mart 2019; 16:48:55 >
      |
      |
      BlackLead kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      9563 Mesaj
      14 Mart 2019 17:17:52
      quote:

Orijinalden alıntı: Dürüstİnsan Amazon, Netflix'e göre yapımcıları daha rahat bırakıyor diye düşünüyorum. Bu işi ciddi ele almışlar görünüyor. Ayrıca Zaman Çarkı ve Kara Kule dizileriyle de igileniyorlar. Bana güven veriyorlar şahsen ama bakalım. Alıntıları Göster
      netflix'e göre her türlü daha iyi bir iş çıkarırlar orası kesin zaten, benim aklım HBO'da :D
      |
      |

• Yüzbaşı
      473 Mesaj
      15 Mart 2019 06:23:04
      Ne zaman başlayacak bu dizi?

"everyone's a whore. we just sell different parts of ourselves."
    • Yarbay
      2014 Mesaj
      15 Mart 2019 12:19:55

2021 olarak görünüyor.

|
      |
      RRelevant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      6981 Mesaj
      16 Mart 2019 17:10:30
      GOT kan gösterdiği için yetişkinlere hitap etmedi, ilk dönemler adeta erotik film şirketinin orta çağ da geçen parodi yapımı gibiydi. Doğru düzgün tanınırlığı olmayan bitmemiş bir serinin üzerine bu kadar para dökülmüşken dikkat çekebilmek için bazı konularda cüretkar olmaları gerekiyordu, adamlar da onu yaptı.

ASOIAF bir krallık hikayesi anlatıyor, Middle Earth ise bir mitoloji. Çap farkı var arada, beklenti farkı var, Sauron'un ArPharazon'u Valar'a karşı kışkırtmasını izlemenin keyfini GOT 50 sezon sürse veremez.

Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa

Varlığım Türk varlığına armağan olsun, Ne mutlu Türküm diyene

Fenerbahçe/PS-XBOX-PC
    • Yarbay
      18215 Mesaj
      16 Mart 2019 17:17:04
      quote:

Orijinalden alıntı: melkor23 GOT kan gösterdiği için yetişkinlere hitap etmedi, ilk dönemler adeta erotik film şirketinin orta çağ da geçen parodi yapımı gibiydi. Doğru düzgün tanınırlığı olmayan bitmemiş bir serinin üzerine bu kadar para dökülmüşken dikkat çekebilmek için bazı konularda cüretkar olmaları gerekiyordu, adamlar da onu yaptı.

ASOIAF bir krallık hikayesi anlatıyor, Middle Earth ise bir mitoloji. Çap farkı var arada, beklenti farkı var, Sauron'un ArPharazon'u Valar'a karşı kışkırtmasını izlemenin keyfini GOT 50 sezon sürse veremez.
      Katılıyorum, Tahmin etmek neyse ama Got evreni daha iyi diyenlere gülüyorum, Elf dili diye birşey icat etmiş adam bu evren için daha ne yapsın, Got dünyasını'da severim ama derinlere inince arada çok fark olduğu kesin farklı farklı bakıyorum ben kıyaslama yapmam ama Orta dünya evreni (Sadece orta dünya'da değil tabi) çok daha farklı bir yerde benim için, Zaten kıyaslama yapanların bilmesi gereken ilk şey, Lotr kitaplarıyla ünlü olmuş ve bu yüzden filmi yapılmış bir eser GoT ise dizi ile üne kavuşmuş sonradan kitapları daha fazla ilgi görmüş bir seri genel olarak.
      |
      |

• Binbaşı
      1996 Mesaj
      16 Mart 2019 19:22:30
      Evet lotr dünya çapında bir edebi eser ama bu çocuk masalı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Got ise direkt yetişkinlere hitap ediyor hem kitap hemde dizide.

Dizide, kitapta sex, işkence var, ensest, pedofili var, savaşlarda kol, bacak, iç organlar havada uçuyor. Böyle bir diziyi çocuklarınıza izletöez, kitabını okutmazsınız herhalde ?

Lotr evreni ise her yaşa hitap ediyor yani çocuklar için zararsız.

• Yarbay
      18215 Mesaj
      16 Mart 2019 19:47:20
      quote:

Orijinalden alıntı: Sanat Günesi Evet lotr dünya çapında bir edebi eser ama bu çocuk masalı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Got ise direkt yetişkinlere hitap ediyor hem kitap hemde dizide.

Dizide, kitapta sex, işkence var, ensest, pedofili var, savaşlarda kol, bacak, iç organlar havada uçuyor. Böyle bir diziyi çocuklarınıza izletöez, kitabını okutmazsınız herhalde ?

Ne demek istediğini anlamıyorum, Tamam Got evrenini daha çok seviyor olabilirsin ama bu yazdıklarının doğru olduğu anlamına gelmez, Çocuk masalı diye yazmışsın sadece güldüm, Tüm dünyada en çok sevilen eserlerden birine bunları yazman komik olmuş, Hobbit eseri bahsettiğin gibi çocuklar için yazdığı bir eser yazarın ama ondan sonra çıkan eserlere bakarsak alakası yok gayet ciddi ve güzel, Her yaşa hitap eden bir eser çocuklar için uygun olabilir ama çocuk masalı olmaz, Zaten çocuklar için zararlı veya zararsız olmasını tartışmıyoruz burada, Dizide akgezenlerden korkan çocuklar orkları görünce korkmayacakmı yani neye göre kıyaslama yapıyorsun onuda çözemedim

Kimse GoT kötü demiyor bence gayet iyi bir dizi, Kitaplarını okumadım ama incelemelerini filan okumuş incelemişliğim var diğer taraftan orta dünya kitaplarını okudum kısacası çocuk masalı filan değil, Kendi sevdiğin hayali dünyanın daha iyi olduğunu iddaa etmek için bu tarz yorumlarda bulunmak yanlış.
      |
      |

• Yarbay
      2677 Mesaj
      18 Mart 2019 14:49:51
      quote:

Orijinalden alıntı: Sanat Günesi Evet lotr dünya çapında bir edebi eser ama bu çocuk masalı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Got ise direkt yetişkinlere hitap ediyor hem kitap hemde dizide.

Evrene çok uzak olduğun belli, Hurin'in çocuklarını oku fikrin değişecektir.
      |
      |

Reklamlar
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
nice türkiye
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.