Şimdi Ara

The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022 - ) | Amazon (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.761
Cevap
50
Favori
95.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • The Man in the High Castle'daki yansıttıklari başarılı atmosferden dolayı çok negatif değilim Amazon'a. Evet çok önemli baş yapıt. Filmlerini her izlediğimde aldığım keyif, Battle For Middle Earth açıp oynadığımda aldığım haz başka. Kalbimizde yeri hep ayrı. Ama Orta Dünya koca bir evren. Islenmemis madenleri çok. Farklı yorumlar, çeşitlilik görmek kült filme zarar vermez. Ben diziyi büyük bir heyecanla bekliyorum şahsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caner-Medley -- 19 Kasım 2017; 12:21:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baran Köse de hikayeyle ile ilgili tahmin videosu yapmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 19 Kasım 2017; 14:25:58 >
  • lafı bile heyecanlandırdı beni

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yönetmen seçimi çok önemli umarım yeni yetme biri çekmez diziyi oyuncu kadrosunda tanınmayan isimler olsun ona razıyım ama yönetmen seçimi iyi olsun bize saçma salak sahneler çizgi filmden fırlama sahneler izletmesinler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dürüstİnsan

Ya kardeş ne saçma sapan konuşuyorsunuz yahu. Amazon diziyi tek başına yapmıyor. Daha çok finansını ve yayınlamasını sağlayacak. Film serisinde görev alan New Line Cinema ve Tolkien derneği de işin içinde. Hobbit serisindeki hataları yapmazlarsa sorun olmaz bence

Seni gorende amazon un CEO su sanacak . biz fikrimizi beyan ediyoruz . hâla diyorum üçlemeyi fena batiracaklar .

• Kesinizmirliksk2 kullanıcısına yanıt
    Saçma sapan konışmaya devam. Böyle yorum yapmak için CEO mu olmam gerekir? Boş boş yorum yapacağına fikir belirt dizi ile ilgili. Ayrıca ilk filmden önceki zamanı anlatacak dizi zaten üçlemeyi neden batırsınlar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou

Orta dünya ile ilgili dünya kadar kitap varken neden hali hazırda efsane bir filmi olan Yüzüklerin Efendisi seçiliyor ki? Ah şu Silmarillion telif mevzusu çözülse de efsane eseri ekranlarda görebilsek. Okumayanlar için söylemek gerekirse Yüzüklerin Efendisi, uzay boşluğundaki Dünya gibi kalır Silmarillion karşısında.

Silmarillion için alamazlar bence yayın haklarını zaten alsalar bile ne kadar kitaptaki gibi güzel ve doğru yansıtırlar ekrana bilemiyorum, LOTR film serisi olarak türünün zirvesi bir başyapıt eksikleri olsada izlerken göze çok batan eksiklikler yok gibi birşey, Dizi işi olursa eğer umarım olmaz ama en azından sadece sauron'un hikayesini anlatırsa güzel olabilir, Yeni bir gandalf, Saruman, Aragorn ve diğerlerini yeni karakterlerde izlemek rahatsız edici olabilir

Göze batan eksiklikleri yok gibi bir şey lafına kesinlikle katılmıyorum. Olmayan karakterler (bombadil ve glorfindel özellikle) vardı ve birçok şey farklıydı filmde. Kısa tutulan, hemen geçiştirilen çok olay vardı. He tabi film olduğu için kısa tutulacaktı orası normal. Filmlere uyarlama olarak bakarsak sıkıntılar var baya ama muazzam kalitede filmler. Dediğim gibi ben filmleri çok seviyorum sadece dediğinize takıldım yoksa lafım yok filmlere

Diziye gelirsek bence lotrdan önceki olayları anlatması tam isabet olmuş. Gimlinin açıklamalarını abartı olarak görüyorum. Sanki filmler para için çekilmedi. Sonuçta hepsinde para amacı var. Direk lotr çekilecek olsaydı yine bir nebze haklı olurlardı ama tolkienin özel notları filan da kullanılarak lotr öncesi çekilecek.

Tolkien'in istifası ise üzücü. Silmarillion yayın hakları belki bu sayede alınabilir ama şu anlık pek gerek yok ona. Yine de bence silmarillionun haklarının alınması c.tolkiene saygısızlık olur. Çünkü onun da o kitapta emeği büyük ve haklarının satılmasını istemiyorsa bu onun en doğal hakkıdır diye düşünüyorum

Senaryoyu düzgün kurup orta dünya atmosferini iyi oluştururlarsa diğer tüm diziler yalan olur. En büyük temennim hobbitteki gibi cgi'a boğulmaması dizinin. Lotr'da cgi gayet yeterliydi ve çok iyi kullanılmıştı (her izleyişimde ulan gollum bu kadar mükemmel yapılır herhalde derim) ama hobbit cgi doluydu.

• Peace Sells.. kullanıcısına yanıt
    Bir bütün olarak bakarsak daha iyi olamazdı diye düşünüyorum ben hocam, Sadece Glorfindel dahil edilseymiş dedim kitapları okuyunca, Aslında yazdığın gibi ufak tefek bir çok şey var ama aşırı sapma yok manasında yazmıştım ben yoksa tabiki kitapla birebir gitmemiş zaten çok zor oda illaki olmayan şeyleri katacak bir şekilde, Hobbit serisini gördükten sonra özellikle LOTR daha bir büyüdü gözümde
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Bir bütün olarak bakarsak daha iyi olamazdı diye düşünüyorum ben hocam, Sadece Glorfindel dahil edilseymiş dedim kitapları okuyunca, Aslında yazdığın gibi ufak tefek bir çok şey var ama aşırı sapma yok manasında yazmıştım ben yoksa tabiki kitapla birebir gitmemiş zaten çok zor oda illaki olmayan şeyleri katacak bir şekilde, Hobbit serisini gördükten sonra özellikle LOTR daha bir büyüdü gözümde

Bence filmler daha da iyi olabilirdi. Özellikle karakterler konusunda. Frodo çok kötü işlenmişti diye düşünüyorum. Hatta kitabı okuyana kadar gıcıklanırdım frododan. Aptal ergenin teki gibi duruyor (biraz mübalağa içerir) ve eşcinselimsi bir havası var filmde. Oysa adam (adam diyorum bakın yoksa kitabı okumadan önce çocuk diye hitap ederdim) 51 yaşında. Ve kesinlikle filmde işlenen gibi bir tip değil. Frododan çok sam'in üstüne yüklenilmiş filmde. Karakter olarak da çok iyi işlenmiş samwise gamgee. Gimli ta*akoğlanı muamelesi görüyor zaten. Hani aragornun isildurun varisi olmasını sanki kimsenin bilmek istemiyormuş tavrı bile gözüme batıyor filmde. Oysa kitapta öyle miydi aragorn? Öte yandan gandalf, saruman, gollum gibi muhteşem işlenmiş karakterler de var. Ian mckellen gerçekten harika oynuyor. Balrog sahnesi hayatımda izlediğim en iyi sahnelerden biridir

• Peace Sells.. kullanıcısına yanıt
    Kitabı okurken frodo için bende bu şekilde düşünmüştüm filmde ben beğensem'de sanki bir şey eksik veya yanlışmış gibi hissettim, Bu şekilde örnekler çoğalabilir tabi detaylıca düşününce özellikle.
  • hikaye hakkında bir bilgi var mı ?
  • açıklandığı günden beri heyecanla bekliyoruz. filmdeki ekip oynarsa varya Game of Thronesi felan sollar geçer 100 sezon yapsalar izleriz
  • 1 milyar dolara en iyisi yapılır.

• Konudaki herkes bir Game of Thrones ile karşılaştırma yapmış nedensizce. Bilmiyorum farkında mısınız ama Orta Dünya ile GOT Evreninin hitap ettiği kitleler çok farlı ve üzülerek söylüyorum ki GOT Evreni çok daha büyük bir kitleye hitap ediyor.

Dizinin çıplaklık içermeyen bölümü yok neredeyse üzerine sürekli entrikalar dönmesi ise ayrı konu. Bunlar ile büyük bir kitlenin ilgisini çekiyorlar ama Orta Dünya'da böyle bir şey yapamazlar/yaptırmazlar. O yüzden ne kadar para harcanırsa harcansın GOT'un popüleritesini çok geçeceğini düşünmüyorum.

Biraz etrafınıza bakarsanız farkedebilirsiniz. Bu seneye kadar gelip Yüzüklerin Efendisi izlememiş o kadar çok kişi varki şaşırırsınız. Bunu bir de normal karşılıyorlar. Ancak o kitle GOT için çıldırıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Konudaki herkes bir Game of Thrones ile karşılaştırma yapmış nedensizce. Bilmiyorum farkında mısınız ama Orta Dünya ile GOT Evreninin hitap ettiği kitleler çok farlı ve üzülerek söylüyorum ki GOT Evreni çok daha büyük bir kitleye hitap ediyor.

Dizinin çıplaklık içermeyen bölümü yok neredeyse üzerine sürekli entrikalar dönmesi ise ayrı konu. Bunlar ile büyük bir kitlenin ilgisini çekiyorlar ama Orta Dünya'da böyle bir şey yapamazlar/yaptırmazlar. O yüzden ne kadar para harcanırsa harcansın GOT'un popüleritesini çok geçeceğini düşünmüyorum.

Biraz etrafınıza bakarsanız farkedebilirsiniz. Bu seneye kadar gelip Yüzüklerin Efendisi izlememiş o kadar çok kişi varki şaşırırsınız. Bunu bir de normal karşılıyorlar. Ancak o kitle GOT için çıldırıyor...

GoT sadece çıplaklıktan mı ibaret? Kitapları okuyanlar diziden daha etkileyici olduğunu söylüyor. Orta dünya başka bir evren ama LotR bu evrende küçük bir bölüm olarak kalır. Çıplaklık ve entrikalar olması aslında onun ne kadar gerçekçi olduğunu gösterir. İlk sezonlarda vardı daha çok o sahneler. Hbo izleyici çekmek için daha rahat davranıyor zaten. GoT fantastik ile gerçekliğin güzel bir uyumudur. Orta dünya yaratılan dünyasına daha sadık ilerler. Daha fantastik bir kurgudur ve güzel bir anlatıma sahiptir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 21 Kasım 2017; 14:27:10 >
  • quote:

quote:

Konudaki herkes bir Game of Thrones ile karşılaştırma yapmış nedensizce. Bilmiyorum farkında mısınız ama Orta Dünya ile GOT Evreninin hitap ettiği kitleler çok farlı ve üzülerek söylüyorum ki GOT Evreni çok daha büyük bir kitleye hitap ediyor.

GoT sadece çıplaklıktan mı ibaret? Kitapları okuyanlar diziden daha etkileyici olduğunu söylüyor. Orta dünya başka bir evren ama LotR bu evrende küçük bir bölüm olarak kalır. Çıplaklık ve entrikalar olması aslında onun ne kadar gerçekçi olduğunu gösterir. İlk sezonlarda vardı daha çok o sahneler. Hbo izleyici çekmek için daha rahat davranıyor zaten. GoT fantastik ile gerçekliğin güzel bir uyumudur. Orta dünya yaratılan dünyasına daha sadık ilerler. Daha fantastik bir kurgudur ve güzel bir anlatıma sahiptir.

Mesajımda GOT'a sadece çıplaklıktan ibaret gibi bir söylemde bulunmadım. İnsanların çıplaklık ve entrikaya olan ilgisi için izlediğini söyledim. O evreni ciddi manada anlayan kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Özellikle ülkemizde "Abi her bölüm vurdulu kırdılı sahne var, izle." diyerek büyüdü GOT. Yoksa tutup GOT hep seks, başka bir şey demiyorum tabii ki
  • Diss to Game of Thrones

• quote:

quote:

quote:

Mesajımda GOT'a sadece çıplaklıktan ibaret gibi bir söylemde bulunmadım. İnsanların çıplaklık ve entrikaya olan ilgisi için izlediğini söyledim. O evreni ciddi manada anlayan kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Özellikle ülkemizde "Abi her bölüm vurdulu kırdılı sahne var, izle." diyerek büyüdü GOT. Yoksa tutup GOT hep seks, başka bir şey demiyorum tabii ki

Yazdığın yorum bu sonuca da çıkıyor. İnsanlar bunun için izlemiyor o diziyi. Entrika için izlerler ama daha çok o dünyanın güzel bir şekilde yansıtılmasından dolayı seviyor. Bunu da son derece gerçekçi bir şekilde yapıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yazdığın yorum bu sonuca da çıkıyor. İnsanlar bunun için izlemiyor o diziyi. Entrika için izlerler ama daha çok o dünyanın güzel bir şekilde yansıtılmasından dolayı seviyor. Bunu da son derece gerçekçi bir şekilde yapıyor.

Onun için izlemiyor mu Dünya'yı kendi çevrenizden ibaret sanıyorsunuz sonra böyle komik yorumlar ortaya çıkıyor. GOT izleyicisinin %60-70'i sadece çıplaklık ve entrikalarla ilgileniyor gerisi umrunda değil
  • Kefelon kullanıcısına yanıt
    Kardeş senin yaş küçük heralde ama neyse. Dediğin gibi olsun hadi. Senin gibilere laf anlatmaya çalışsam da sakız gibi uzatırsın. Bu gibi durumlarda uzaklaşmayı tercih ederim. Sana hayatında başarılar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 17 Aralık 2017; 0:36:28 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.