Şimdi Ara

The Long Dark (2017) [ANA KONU] #Türkçe (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.592
Cevap
35
Favori
120.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uffff..
    Bu risklere girmemek için her uzun oynayışımda kayıt yedeği alırım ben, tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

360. günde miyim neyim 362 sanırım , geyik eti deri ,ok , kap kacak zulalamışım oh ne güzel , hani turlamadan kafadan 50 gün yetecek kadar et ,odun kibrit şu bu var , muntazam bir şekilde lootlamışım 2 haritayı ,

gizemli göl aşağı taraftaki avcı kulübesini ana ev yapmıştım,
    yeterince ok başlığım olmasına rağmen bataklığa gidip biraz demir döveyim dedim ....Bu arada
    gece saat 2.30 -3.00
    bilgisayar başında uyuyakalmışım , karakter de sizlere ömür açık alanda donmuş.
    gitti 360 gün , bir sürü malzeme de cabası ,
    Ne yaptım böyle eyvah eyvah
  • Arkadaşlar bu gelen event tarzı şey nedir tam olarak bilen var mı ? Hayatta kalma modu gibi ancak rozetleri nasıl elde edeceğiz, görev tarzı bir şeyler var mı?

Kendime Edit:
    Kanada Şöleni: WINTER'S EMBRACE etkinken 25 şişe Maple Şurubu ve 25 torba Ketçap Cipsi bulun ve tüketin.
    Temmuz ayında kış: Etkinlik etkinken tek bir KIŞIN EMBRACE tasarrufunda 25 gün boyunca hayatta kalın.

Rozetleri böyle alabiliyormuşuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EsmeR -- 5 Temmuz 2020; 17:8:59 >
  • Zor seviyede 98. gündeyim. Gizemli gölde ve tatlı vadideki tüm kaynakları bitirdikten sonra sahil yoluna geçtim. Sahil yolunda paletleri kırarak sürekli balık pişirdim su kaynattım. Pişirme, balık tutma seviyem 5 oldu. Ateş yakma seviyem 5'e yaklaştı.Ayı postundan 2 mont, geyik derisinden 2 pantolon, bir ayakkabı yaptım. Ateş yaktığınızda közlenmiş kömürleri al deyip haritaları bölge bölge açabiliyorsunuz.
    Şimdi tek sıkıntım kibrit. Bu haritadan ayrılmak da istemiyorum. Büyüteç( mercek) ile ateş yakıldığı söyleniyor. Ben yapamadım bilen varsa paylaşırsa çok sevinirim.
  • xiandw kullanıcısına yanıt
    Dışarıda yakabiliyorsunuz sadece büyüteç ile, gündüz ve açık olmalı hava.
  • siberarmi kullanıcısına yanıt
    Büyüteç de var ha hmm
  • Bu oyunda otomatik yürümeyi beceremedim bir türlü arkadaşlar bilen var mı? Z'ye basıyorum ama hiçbir şey olmuyor.
  • Ayarlardan aktif etmeniz gerekiyordu sanırım

• .Meraxes. kullanıcısına yanıt

Tamamdır çok teşekkürler.

• Episode 4-5 gelsede oynasak yaa

• Hinterland Geliştirici günlüğü paylaşmış

-Hallowen özel 'ESCAPE THE DARKWALKER' etkinliği gelcekmiş

-Aralıkta Hayatta Kalma Modu Güncellemesi -> Arayüz Geliştirmesi + Birkaç yeni eşya + 'Ash Canyon' adlı yeni bir bölge eklenecekmiş.

Episode 4 2021'e ertelenmiş :( (COVİD sebebiyle)

Okumak isteyen:

https://store.steampowered.com/app/305620/The_Long_Dark/

The Long Dark (2017) [ANA KONU] #Türkçe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jutdxx -- 20 Ekim 2020; 23:21:25 >
  • Oyun indirimde aldım ama hangarda sağ sola bakınırken veya uçuşa hazırlanırken bilgisayarı resetliyor?

• ilk önce ateşin sönmemesi için ağaçlık yada bi kaya arkası bul orada ateşin arkasnıda uyu eğer biri saldıracaksa ateşi görüp gider

• The Long Dark Epic games'te şu an bedava, kütüphanenize eklemenizi öneririm.

• Oyunu bugün yükledim. Ara sahnelerde ve başlangıçta siyah ekran hatası alıyorum. Çözümü bilen var mı?

• Bende the long dark acemiliğinde korucu modunda 36 gün yaşadım önemli olan

1. Tüfek bul (mermini boşa harcama hayvanları kafasından vurmaya çalış gövdesine vurduysan yine vurup mermi harcama diğer gün dışarı çık karga neredeyse leş oradadır bide tüfek temizleme kiti bul yoksa tüfek tutukluk yapar ayrıca tutukluk yaptığında bir mermi yere düşer onu yerden al)

2.

• Hastalıklar & Yaralanmalar

Kan Kaybı

Kan kaybı; kurt veya ayı saldırısı ardından ya da dağcılık halatından düşmeyle oluşur. Her saat başı karaktere %30 kondisyon kaybettirir ancak bandaj ile tedavi edilebilir.

Zedelenme

Zedelenme; bir kurt saldırısı sonrasında ya da düşmelere bağlı olarak oluşur. Kondisyona %'lik etki eder ancak direkt tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyulmaz. Kendiliğinden iyileşir.

Yanık

Yanık; bir kamp ateşi üzerinde durulması veya üzerinden geçilmesiyle oluşur. Kondisyonu en fazla %75 seviyesine indirir. 30 saat içerisinde kendiliğinden iyileşebilir.

Kabin Ateşi

Kabin Ateşi; Oyun içerisindeki 6 günün sadece iç mekanlarda geçirilmesiyle ortaya çıkar. Ortaya çıktığında 24 saat boyunca iç mekanlarda zaman geçirme ve uyuma yetisi engellenir.

Dizanteri

Dizanteri; arıtılmamış su içilmesiyle gerçekleşir. Her saat başı%4 kondisyon kaybettirir. 2 antibiyotik, 2 litre arıtılmış su ve 10 saat dinlenme ile iyileştirilebilir.

Gıda Zehirlenmesi

Gıda Zehirlenmesi; kondisyonu %20'nin altında olan yiyecekler ve arıtılmamış su tüketilmesi ile ortaya çıkabilir. 2 antibiyotik ve 10 saat dinlenme ile iyileştirilebilir.

Hipotermi

Hipotermi; ince buzun kırılıp suya düşülmesi veya iki saat boyunca ısı değerinin donma noktasında seyriyle ortaya çıkar. Sıcak gıda tüketerek ve alanlarda kalarak iyileştirilebilir.

Soğuk Isırığı

Soğuk Isırığı; dış mekanlarda geçirilen zamana bağlı olarak, giyisi koruması olmayan bölgelerde veya yetersiz olan bölgelerde ortaya çıkmaktadır. Sıcak alanlarda kalarak iyileştirilebilir.

Enfeksiyon Riski

Enfeksiyon Riski; kan kaybı ile birlikte ortaya çıkar. Risk, %50'den başlar ve ilk yardım uygulanmazsa saat başı %5 artar. Antiseptik ve bandaj ile iyileştirilebilir.

Enfeksiyon

Enfeksiyon; açık yaralanmalar dezenfekte edilmediğinde ortaya çıkar. Oyuncuya saat başı %5 kondisyon kaybettirir. 2 antibiyotik ve 10 saat dinlenme ile iyileştirilebilir.

Yırtık

Yırtık; kurt mücahadelesi sırasında ortaya çıkar. Direkt olarak tedaviye ihtiyaç duyulmaz ve kendiliğinden iyileşir.

Parazit Riski

Parazit Riski; kurt ve ayı eti tüketildiğinde ortaya çıkabilir. Takip eden her et tüketiminde risk %1, %4 ve %5 şeklinde katlanarak artar.

Parazit

Parazit; parazit riskinin iyileştirilemediği durumlarda takiben ortaya çıkar ve 50 gün içerisinde öldürür. 10 gün boyunca günde bir kez iki doz antibiyotik kullanarak iyileştirilebilir.

Ayak Bileği Burkulması

Ayak Bileği Burkulması; yüksek bir yerden düşmeyle veya ağır bir yük ile uzun süre yürümeyle oluşur. 2 ağrı kesici ya da 4 saatlik dinlenmeyi takiben iyileştirilebilir.

El Bileği Burkulması

El Bileği Burkulması; yüksek bir yerden düşmeyle veya ağır bir yük ile uzun süre yürümeyle oluşur. 2 ağrı kesici ya da 2 saatlik dinlenmeyi takiben iyileştirilebilir.

● Tedaviler & İyileştirmeler

Kan Kaybı

Bandaj uygulanır.

Zedelenme

Kendiliğinden iyileşir.

Yanık

Bandaj uygulanır ve ardından iki ağrı kesici veya bir bardak kuşburnu içilir.

30 saat içerisinde kendiliğinden iyileşebilir.

Kabin Ateşi

Kendiliğinden iyileşir.

Dizanteri

İki adet antibiyotik veya bir bardak reichi çayı içilir, takiben 2.0 litre temiz su içilir ve 10 saat dinlenilir.

Gıda Zehirlenmesi

İki adet antibiyotik veya bir bardak reichi çayı içilir ve takiben 10 saat dinlenilir.

İlerleme sürmüyorsa ve ilk yardım uygulanmadıysa, 18 saat sonra kendiliğinden iyileşir.

Hipotermi

Sıcak alanda zaman geçirerek, kendiliğinden iyileşir.

Soğuk Isırığı

Sıcak alanda zaman geçirerek, kendiliğinden iyileşir.

Enfeksiyon Riski

Bandaj uygulanarak risk %25 oranında indirilebilir.

Antiseptik uygulanarak risk %40 oranında indirilebilir.

Enfeksiyon

İki adet antibiyotik veya bir bardak reichi çayı içilir ve takiben 10 saat dinlenilir.

Yırtık

Kendiliğinden iyileşir.

Parazit Riski

Risk ortaya çıktıktan sonra et tüketilmez ise kendiliğinden iyileşir.

Parazit

10 gün boyunca, her gün iki antibiyotik veya bir bardak reichi çayı içilir.

Ayak Bileği Burkulması

İki ağrı kesici içerek iyileşir.

4 saat dinlenme ile iyileşir.

El Bileği Burkulması

İki ağrı kesici içerek iyileşir.

2 saat dinlenme ile iyileşir.

Yorgunluk Azaltımı

Yorgunluk Azaltımı; bir fincan kahve içerek sağlanır. Bir saat boyunca etki eder, yorgunluğun azalmasını engelleyerek harcanan enerjiyi yarı-yarıya dengeler.

Geliştirilmiş Dinlenme

Geliştirilmiş Dinlenme; bir bardak bitki çayı içerek sağlanır. Uykudayken 6 saat boyunca %2 kondisyon artısı sağlar.

Isınma

Isınma; sıcak yiyecek veya içecek tüketerek sağlanır. İki saat boyunca etkilidir ve 4 derece vücut ısısı artışı sağlar.

● Kıyafetler: Genel Bilgi

Kıyafetler, karaktere sıcaklık bonusu ve rüzgar geçirmez bonusu ekleyerek dış kaynaktan ısı sağlar. Sadece en dıştaki kıyafet rüzgar geçirmez bonusu sağlar, bu yüzden kıyafetlerde en dış katmana rüzgar geçirmez bonusu en yüksek kıyafeti giymelisiniz. Buna ek olarak koruma ve su geçirmezliği de göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca giydiğiniz kıyafetler, karaktere ağırlık olarak etki edecek ve depar kabiliyetini azaltacaktır/arttıracaktır.

Sıcaklık bonusu sabit bir efekttir. Giydiğiniz kıyafetlerin türü, giyim şekli, kondisyonu ve miktarına göre değişmektedir. Her kıyafetin etki ettiği farklı bir alan bulunmaktadır. Soğuk ısırığı ve hipotermi riskinden korunmak için karakterinizin vücudunda açık bölge bulunmamalı, olabildiğince sıcaklık ve rüzgar geçirmez bonusu yüksek kıyafetler giymelisiniz.

Dışarıda geçirdiğiniz ve kar üzerinde yürüdüğünüz vakit boyunca kıyafetleriniz ıslanmaya başlayacaktır ve bu size olumsuz etki olarak geri dönüş sağlayacaktır. Isı ve hareket kaybına maruz kalırken, hastalık riskini de arttıracaktır. Kıyafetlerinizi iç mekanlarda vakit geçirerek ya da ateş kenarında oturarak kurutabilirsiniz.

Rüzgar geçirmez bonusu, giydiğiniz en dış katmandaki giyisinin kondisyonu ve türüne göre değişmekte olan bir etkendir. Karakterinizi dış mekanlarda maruz kalacağınız rüzgardan koruyarak iç ısıyı sabit tutmaya yardımcı olacaktır.

Koruma, kıyafetlerinizin sizi karşılaşacağınız kurt veya ayı saldırıları ile yüksekten düşme, ince buzun kırılması ve hafif zedelenmelere karşı koruyacak dış katmanın yüzdelik dilimini gösterir. Ne kadar kalın ve kaliteli kıyafetler giyerseniz o kadar koruma yüzdesi artacaktır ancak depar kabiliyetinize olumsuz etki edecektir.

Depar, karakterinizin üzerindeki kıyafetlerin ona karşı uyguladığı ağırlık engelini gösterir. %100'lük bir depar seviyesi karakterinizin normalden uzun süre tam kapasite koşabileceğini belirtir. Giydiğiniz kalın kıyafetler yüzdelik dilime eksi etki eder.

Kıyafetlerinizi kurutulmuş deri ve kumaş ile, olta takımı veya dikiş kiti yardımı ile onarabilirsiniz.

● Kıyafetler: Kafa

NameWeight(kg)Warmth(C)Windproofing(C)Waterproofness(%)Protection(%)Mobilty Penalty(%)İsimAğırlık(kg)Sıcaklık Bonusu(C)Rüzgar Geçirmez Bonusu(C)Su Geçirmezlik(%)Koruma(%)Depar Etkisi(%)

● Kıyafetler: Eldivenler

NameWeight(kg)Warmth(C)Windproofing(C)Waterproofness(%)Protection(%)Mobilty Penalty(%)İsimAğırlık(kg)Sıcaklık Bonusu(C)Rüzgar Geçirmez Bonusu(C)Su Geçirmezlik(%)Koruma(%)Depar Etkisi(%)

● Kıyafetler: Gövde(İç Giyim)

● Kıyafetler: Gövde(Dış Giyim)

● Kıyafetler: Bacak(İç Giyim)

● Kıyafetler: Bacak(Dış Giyim)

● Kıyafetler: Ayak(Çoraplar)

● Kıyafetler: Ayak(Ayakkabılar ve Botlar)

● Kıyafetler: Aksesuarlar

● İlk Yardım Malzemeleri

İlk Yardım malzemelerini yaralanmalarda ve hastalıklarda kullanabilirsiniz.

Doğal ve yapay olarak ikiye ayrılmaktadırlar.

● Doğal ilk yardım malzemeleri; orman asması liken bandajı, reichi mantarı ve kuşburnudur.

● Yapay ilk yardım malzemeleri; antibiyotik, ansiteptik, bandaj, acil durum uyarıcısı ve ağrı kesicidir.

(( Su Arıtma Tableti, ilk yardım malzemesi olmasa da bu kategoriye girmektedir. ))

Antibiyotik

Antibiyotik; gıda zehirlenmesi, parazit, enfeksiyon ve dizanteri durumlarında kullanılabilir.

Antiseptik

Antiseptik; kurt veya ayı saldırılarından sonra enfeksiyon riskini kaybetmek için bandaj ile birlikte kullanılır.

Bandaj

Bandaj; çeşitli yaralanmalarda ve burkulmalarda kullanılabilir.

Acil Durum Uyarıcısı

Acil Durum Uyarıcısı; kullanıldığı andan itibaren bir dakika boyunca sınırsız bir şekilde koşmanıza veya tırmanmanıza olanak sağlar. Ayrıca kondisyonunuzu %15 arttırır ancak etkisi geçtikten sonra yorgunluğunuzu en yüksek seviyeye çıkartır.

Orman Asması Liken Bandajı

Orman Asması Liken Bandajı; enfeksiyonlara karşı kullanılabilir.

Ağrı Kesici

Ağrı Kesici; çeşitli burkulmalarda ve yaralanmalarda kullanılabilir.

Reichi Çayı

Reichi Çayı; antibiyotik ile aynı görevi gören doğal ilk yardım malzemesidir.

Kuşburnu

Reichi Çayı; ağrı kesici ile aynı görevi gören doğal ilk yardım malzemesidir.

Su Arıtma Tableti

Su Arıtma Tableti; bir adet su arıtma tableti = 1 litre içilebilir su prensibine dayalı, kirli suyu içilebilir suya çeviren tabletlerdir.

• 4.bölümü kisa yapmişlar hikaye olarak cogu zaman yolda geçiyor.Umarim 5.bölümü cok beklemeden gelir.
  • oyuna sıfırdan başladım. 2. bölüme yeni geldim, ama 1.bölümdeki ninenin evinde bir sürü eşya bıraktım, 2.bölümden 1. bölüme geçiş var mıdır? yoksa oradaki eşyalar gg mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: EnergyHill

4.bölümü kisa yapmişlar hikaye olarak cogu zaman yolda geçiyor.Umarim 5.bölümü cok beklemeden gelir.

Bu yorumu aramak için geldim. Bana da çok kısa geldi. 5. bölüm son olacak sanırım bu kadar kısa olmaz tahminen

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.