Şimdi Ara

The Long Dark (2017) [ANA KONU] #Türkçe (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.592
Cevap
35
Favori
120.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir kaç videosunu izledim oyun gayet hoşuma gitti. Bakalım şuan alacağım oyunlar listesinde ilk başa girdi
  • şu kurtlara karşı ne yapabiliriz ? bi videoda gördüm adam üstüne flare atıp kaçıyor denedim olmadı. Ayrıca kurt ile kapıştıktan sonra kanamamı ve infection ı tedavi ediyorum ama kondüsyon yine düşüyor yemek yiyorum vs olmuyor ve ölüyorum. Anlamadım ben bu işi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hunglasxx

quote:

Orijinalden alıntı: Lifetaker

Oyunda belirli bir amacımız var mı yoksa sadece hayatta kalabildiğimiz kadar devam etmek mi?

şuan için alpha sürümünde sandbox modu mevcut. bu modda amacımız olabildiğince hayatta kalmak. ancak tam sürümde story yani hikaye modu da gelecek ki bu mod ile bölüm bölüm yeni olaylar olacak, olayın gizemini çözmeye çalışacağız ve aynı zamanda hayatta kalmaya çalışacağız.

Şuan 8. gündeyim(saatlerce üst üste oynayarak) zar zor geldim.Alfada olduğunu biliyorum ama yapılacaklar çok kısıtlı.Haritanın Bütün evlerini gezdim diyebilirim.Hatta dağda bir tane ev var onuda buldum.Ancak yemek ve odun ihtiyacı harcanan kaloriden fazla olduğu için.Bir yere kadar dayanıyorsun evde 2-3 gün durayım diye birşey olmuyor.Gazete bile tane tane çıkıyor ateşi yakmak için o olmazsa yakamıyorsun.Tabikide benden daha iyi oynayanlar var senden tavsiye istiyorum.Nasıl daha iyi koşullarda hayatta kalırım?.
  • ben de oyunun profesyoneli sayılman fakat hayatta kalmak istiyorsan girdiğin evdeki malzemelerle olabildiğince hayatta kalıp yeni yere geçmen gerekiyor. çünkü bir anda her şeyi bulursan çatır çutur malzemeleri harcıyorsun genelde. ek olarak bulduğunuz şeyleri hemen tüketmemize gerek yok, atıyorum çok aç olsanız bile yemeği hemen yemeyin, zira ileride daha da zor durumda kalabilirsiniz. kısacası tüm zorluk malzemeleri idareli kullanabilmekte. onun dışında soğuğa karşı hayatta kalabilirsiniz diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lifetaker

şu kurtlara karşı ne yapabiliriz ? bi videoda gördüm adam üstüne flare atıp kaçıyor denedim olmadı. Ayrıca kurt ile kapıştıktan sonra kanamamı ve infection ı tedavi ediyorum ama kondüsyon yine düşüyor yemek yiyorum vs olmuyor ve ölüyorum. Anlamadım ben bu işi.

kurtlardan kurtulabilmek için etrafından dolaşmanız gerekiyor. ayrıca kurtlar ateşe yaklaşmıyorlar, bu da yararlı bir bilgi olabilir...

ancak ben gerekirse eğilerek yavaş yavaş gitmenizi öneririm. genelde kurtların olduğu yerlerde güzel malzemeler çıkıyor.

• İngilizce gerektirecek türden bi oyun mu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basteryus

İngilizce gerektirecek türden bi oyun mu acaba ?

oyunun menüsündeki kelimeleri ezberleseniz kafi. zaten ekipmanınızdaki tüm eşyaları aynı zamanda görsel olarak da görüyorsunuz. toplamda 20-30 kelime öğrenerek(ki bazıları çok basit, oyunlardan hep bildiğimiz şeyler -map, inventory gibi-) oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

sormak istediğiniz ekstra bir şey olursa özel mesaj yoluyla sorabilirsiniz yahut daha hızlı bir cevap isterseniz steam'den ekleyip de sorabilirsiniz.
  • Hunglasxx kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için, sorun yok öyleyse, biraz daha inceledikten sonra ben de edinirim muhtemelen. Don't Starve baya iyi vakit geçirtmişti, bu da öyle olur umarım. Bu arada co-op modu da eklenir umarım. Don't Starve için kaç aydır bunu bekliyorum, oyunun ömrünü kat kat uzatan bi unsur olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 25 Eylül 2014; 23:20:42 >
  • Co-op gelmeli bence.Yapımcılar karşı gibi dursalar da eninde sonunda ikna olacaklar.Ancak oyuna daha eklenecek çok şey var.
    -Harita küçük.
    -Optimizasyon kötü.(benim sistemde dede artık gerçi.)
    -Kendi vücudumuzu görsek güzel olur.(yapımcılar buna olumlu yaklaşıyor.)
    -Açlık konusunda Will kurtları kıskandıracak kadar çabuk açıkıyor.(Aşırı soğuk ortamında yakılan kalori miktarını göz önüne alarak söylüyorum.)
    -Pek fazla hayvan yok henüz.
    Gibi...
  • açıkçası ben co-op olmaması taraftarıyım. sonuçta bir hayatta kalma oyunu ve bu deneyimi en iyi tek başınızayken tadarsınız. yanınızda birisi olduğunda işleriniz daha kolay olur, oyunun vermek istediği o yalnızlık hissiyatını, o atmosferi hissedemezsiniz. ha tabii gelirse ne âlâ, sonuçta tek kişi oynamayı sürdürebileceğiz co-op gelse bile.
  • şuan yapımcı firmanın twitter adresinde attığı tweeti retweetler iseniz 10 adet the long dark keyinden birisine erişme şansını elde edebilirsiniz.

twitter adresleri ise şu;
    https://twitter.com/HinterlandGames
  • Yahu arkadaş, şu köprünün oradaki binaya her girişimde ölüyorum kurt saldırınca. En son silahla gittim sıkamadan yine öldürdü. Dellendirdi oyun beni.
  • co-op düşüncesini ben şu şekilde savunuyorum.

öncelikle,oyunda survivor olacağı açıklandı ve bu survivorla ister işbirliği yapabilecek istersek de elimine edebileceğiz.Bundan dolayı o survivor'u başka bir oyuncu oynayabilir.

ikincisi,sıradan co-op olmasına ben de karşıyım.Ben daha çok,birbirlerine uzak yerlerde başlayıp biraraya gelip belli bir amacı gerçekleştirme gibi bir senaryo olsun isterdim.Yani senaryolar geldiği zaman bu şekilde co-op içeren senaryolar olabilir.Ancak PvP falan zaten oyunun tabiatına uymaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

Yahu arkadaş, şu köprünün oradaki binaya her girişimde ölüyorum kurt saldırınca. En son silahla gittim sıkamadan yine öldürdü. Dellendirdi oyun beni.

Vay arkadas oradaki kurda bende taktim hic abartmiyorum en az 10 kere denedim sag sol click olduremedim.Nereden geldigide belli degil. Oyunun bugu olsa gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: mr1907

quote:

Yahu arkadaş, şu köprünün oradaki binaya her girişimde ölüyorum kurt saldırınca. En son silahla gittim sıkamadan yine öldürdü. Dellendirdi oyun beni.

Vay arkadas oradaki kurda bende taktim hic abartmiyorum en az 10 kere denedim sag sol click olduremedim.Nereden geldigide belli degil. Oyunun bugu olsa gerek

Nereden geldiği belli aslında. O binaya girdiğin an, kurt otomatik olarak sana doğru yürüyor. Kapıdan girince sola döneceksin. Orada yer altına giden yol var. Oradan geliyor meret. Dışardaki kurtlarla uzun süre kapışabiliyorken, bu bazen sol sağ yapamadan öldün diyiveriyor. Dediğin gibi bug mıdır nedir.

Bir daha tüfekle gidebilirsem taktiğim şu olacak. Kapıdan girdiğimizdeki ilk oda yok mu. Onun sol köşesine gidip bekleyeceksin. O bir süre sonra odaya geliyor kapının önüne kadar ve orada kalıyor. Seni fark etmiyor. Sonra tüfekle boom. Böyle yapacam artık.
  • quote:

quote:

quote:

Nereden geldiği belli aslında. O binaya girdiğin an, kurt otomatik olarak sana doğru yürüyor. Kapıdan girince sola döneceksin. Orada yer altına giden yol var. Oradan geliyor meret. Dışardaki kurtlarla uzun süre kapışabiliyorken, bu bazen sol sağ yapamadan öldün diyiveriyor. Dediğin gibi bug mıdır nedir.

Bir daha tüfekle gidebilirsem taktiğim şu olacak. Kapıdan girdiğimizdeki ilk oda yok mu. Onun sol köşesine gidip bekleyeceksin. O bir süre sonra odaya geliyor kapının önüne kadar ve orada kalıyor. Seni fark etmiyor. Sonra tüfekle boom. Böyle yapacam artık.

bende 4 5 kere öldüm ancak çözdüm olayı elimde gaz lambası o odayı sessizce aydınlatıyorum sonra flare'ı gidip borunun içine atıyorum zaten borudan birşey gelme sesi duyuyorsanız kesinlikle geliyordur.arka tarafa geçiyorum üstüme doğru gelirken tüfekle vurdum hallettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adoring

quote:

quote:

quote:

bende 4 5 kere öldüm ancak çözdüm olayı elimde gaz lambası o odayı sessizce aydınlatıyorum sonra flare'ı gidip borunun içine atıyorum zaten borudan birşey gelme sesi duyuyorsanız kesinlikle geliyordur.arka tarafa geçiyorum üstüme doğru gelirken tüfekle vurdum hallettim.

Biraz önce gene öldüm. Her şey süper gidiyordu. Hiç bir sıkıntım yoktu. Hani şu tüfek bulduğumuz dağ evi var ya. Böyle bir şansızlık olur mu arkadaş ya. Bu sefer orada tüfek yoktu. Derken derken yine beni tüfeksiz sokturdu oyun oraya. Bir şekilde oraya girmemi istiyor oyun. Kapışmaya fırsat bile vermiyor ki. Çoğu zaman dokunduğu gibi ölüyorum.
  • ilginçtir, şu oyunu ne zaman oynasam gerçekten üşüme hissi geliyor. atmosferi bu minimal grafiklere rağmen o kadar güzel yapmışlar ki -hele karakterin konuşması ve o soğuk, tok ses tonu- resmen kendimi orada hissediyorum.
  • Hunglasxx kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam karakterin ses tonu çok iyi olmuş oyunun atmosferine yakışmış kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adoring

quote:

quote:

quote:

Beni kınamayın ama o aşağıya inen kapıyı yeni farkettim, gözümden kaçmış Flareyi attım merdivenlere, tüfekle bekledim, karanlığın içinde beliren parlak gözlerini görmemle vurmam bir oldu ama yeter mi yetmez, bir daha sıktım bi daha bi daha derken mermiler bitti anca rahatladım. Nasıl sinir olduysam. Taktiğini şimdi çözdüm sayenizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biseydenicem -- 28 Eylül 2014; 1:46:13 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.