Şimdi Ara

The Legend of Zelda: Breath of the Wild PC [Cemu&WiiU Helper] [ANA KONU] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
606
Cevap
100
Favori
85.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
160 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun yağ gibi akıyor bende hiçbir kasma yok şuan da bir kaç kez fps düşüşü yaşadım ama zaten wii u nun kendisinde bile fps düşüşleri yaşatan bir oyun o yüzden sıkıntı yok. Konu sahibi arkadaş hakkını helal etsin çok güzel bir rehber hazırlamış gerçekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasomen -- 16 Nisan 2020; 16:55:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gtx 1060 ve ryzen 5 2600 kullanıyorum. 1080p de 60 fps sabit şu an. Rehber için elinize sağlık çok yararlı ve açıklayıcı olmuş. Her adımı ayrı ayrı açıklamanız ve videosnu çekmeniz çok yardımcı olmuş.

Gamepad olarak f710 kullanıyorum.
  • Anlatım ve videolar için teşekkürler. 1050 Ti, i5-8400 ve 16GB Ram ile 1080p'de 40-50 arası FPS aldım.

@TheMuyu mesajımı güncelledim, ilk mesajdakini de güncellersen daha iyi olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alooftie -- 18 Nisan 2020; 12:12:57 >
  • böyle kurup oynayan arkadaşları gördükçe rehberin boşa gitmediği sevindiriyor gerçekten. keyifli oyunlar cümleten :)
  • TheMuyu kullanıcısına yanıt
    Xbox ile Nintendo kontrol tuşları hep tam tersi yerde, sürekli yanlış tuşlara basıyorum refleksten :) oyunun değişik bir havası var sevdim baya.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam emeğinize sağlık. Bende bir ara uğraşmıştım ama kontrolleri klavye ile beceremeyince pes etmiştim. Aklıma Logitech F710 sahibi olduğum geldi ama sensörlü değil.
    Sensörlü bulmacalar elzem şeyler mi yoksa onları yapmasam da oyun bitirilebiliyor mu ?
    4790k + RX 580 var. FHD'de 60 verse yeter.
  • Benim CPU AMD Phenom II x4 965 3400GHz
    8 GB RAM
    ATİ MSI Radeon RX 480 Gaming X 8GB

Ayaları olabildiğince uyguladım 20-30 FPS arası gidip geliyor, yavaş çekimde oynanmıyor.
    Menüde 60-70FPS oyun girince düşüyor. 60FPS ve 1080p den 30FPS ve 720p aldım yine aynı problem başka yerde herhalde.

Birde Gamepad ayarlarını kendi profil ismimle kayıt ettim ama onları almıyor gibi. Sürekli Profil ismi gir olarak görünüyor.

Eğer buna yakın sistemle 50-60 fps alan varsa ayarları nasıl ayarladığını yazı versin bir zahmet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turk0gamer -- 16 Nisan 2020; 18:55:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turk0gamer

Benim CPU AMD Phenom II x4 965 3400GHz
    8 GB RAM
    ATİ MSI Radeon RX 480 Gaming X 8GB

Ayaları olabildiğince uyguladım 20-30 FPS arası gidip geliyor, yavaş çekimde oynanmıyor.
    Menüde 60-70FPS oyun girince düşüyor. 60FPS ve 1080p den 30FPS ve 720p aldım yine aynı problem başka yerde herhalde.

Birde Gamepad ayarlarını kendi profil ismimle kayıt ettim ama onları almıyor gibi. Sürekli Profil ismi gir olarak görünüyor.

Eğer buna yakın sistemle 50-60 fps alan varsa ayarları nasıl ayarladığını yazı versin bir zahmet.
    hocam işlemci çok iç açıcı değil maalesef.
    cemu da oyunun sağ tık edit graphics packs diyin.
    Enhancements sekmesi altında LOD Bias var onu aktif edin. lod bias a tıklayınca sağda active preset var orada oyunun texture ayarları düşürülebiliyor.
    o listede parantez içinde +1 olandan başlayın denemeye +2 veya +3 de deneyebilirsiniz. 30 fps sabit alabilirseniz en azından oynanır oyun.
    60 fps olabileceğini sanmıyorum

gamepad olayında ise kendi isminizle kaydettikten sonra öyle kalabilir tekrar o listede seçili görünmüyor ama ayarları tutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMuyu -- 16 Nisan 2020; 19:33:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: snowtger

Hocam emeğinize sağlık. Bende bir ara uğraşmıştım ama kontrolleri klavye ile beceremeyince pes etmiştim. Aklıma Logitech F710 sahibi olduğum geldi ama sensörlü değil.
    Sensörlü bulmacalar elzem şeyler mi yoksa onları yapmasam da oyun bitirilebiliyor mu ?
    4790k + RX 580 var. FHD'de 60 verse yeter.
    hocam sistem gayet iyi çok rahat FHD 60 FPS alacağını düşünüyorum.
    bizdeki kontrolcülerde motion sensörü işlemiyor hocam zaten ilk mesajda da anlattım kendi android telefonunuz varsa telefonu motion sensörlü olarak ayarlayıp o bulmacayı geçince kapatabilirsiniz.

önemliliğini şöyle açıklayayım bu bulmacalar oyundaki shrine denen küçük dungeonlar. toplamda 120 tane var ve 7-8 tanesi motion kontrol gerektiriyor.
    normalde her bir shrine orb veriyor 4 tane orb ile can veya stamina artırıyoruz. fakat zaten 120 tane olduğu için 7-8 tanesini de yapmazsanız olur fakat önemli noktası şu
    bu shrinelar aynı zamanda fast travel noktası mesela uzakta olan hateno village var bunun yanında da bir tane motion shrine var burayı yapmazsanız ileride bu köye tekrar gitmek istediğinizde tekrar yürümek zorunda kalırsınız fast travel açılmadığı için. zaten telefondan ayarlaması zor değil

• 40-45 fps alanlar için bile idea oyun kendi konsolunda 30 fps çalışıyor zaten.
    Anladım hocam. Açıkcası bu oyun biraz gözümü korkutuyor detay ve büyüklük olarak. TW 3'te tek bir soru işareti kalmayana kadar her yeri gezen biri olarak sanırım bu oyunda en az 150 saatlik bir macera beni bekliyor. Assassin's Creed Odyssey'i bitirdikten sonra sizin direktiflerinizle kurup oynamayı deneyeceğim. Teşekkürler şimdiden :)
  • Shader cachelerle uğraşmak istemeyenler için arkadaş konuda vermiş redditte diğer oyunları da kapsayan bir başlık var. Oradan takip edebilirsiniz. Bir de hareket sensörlü bulmacalar için arkadaşın anlattığı kadar uğraşmanıza gerek yok. Gamepadinize uygun cemu no gyro sürümünü indirip kolaylıkla halledebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adol125 -- 16 Nisan 2020; 20:22:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adol125

Shader cachelerle uğraşmak istemeyenler için arkadaş konuda vermiş redditte diğer oyunları da kapsayan bir başlık var. Oradan takip edebilirsiniz. Bir de hareket sensörlü bulmacalar için arkadaşın anlattığı kadar uğraşmanıza gerek yok. Gamepadinize uygun cemu no gyro sürümünü indirip kolaylıkla halledebilirsiniz.
    bu gyro olayını bilmiyordum hocam en kısa zamanda ilk mesaja ekleyeyim teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMuyu -- 16 Nisan 2020; 20:36:49 >
    deneyeceğim, oyunu her açışımda 'compiling cached shaders' yeniden yapması normal mi?
  • Teşekkürler. Rez şuan skyrim'e başladim daha sonra bakarim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: turk0gamer

deneyeceğim, oyunu her açışımda 'compiling cached shaders' yeniden yapması normal mi?
    normal hocam evet. oyun sırasında shader cache yapmaması için başta yapıyor
  • Emeğine sağlık güzel rehber olmuş. AMD sistem ile deneyip iyi bir fps yakalarsam ayarları paylaşırım.
  • Türkce yama cok iyi olur bu oyuna suan heavy rain oynuyorum sonlarindayim bitirdimi buna geçeceğim cok guzel rehber teşekkür ederim

• Elinize sağlık hocam. Zor oldu diyorsunuz ama çok faydalı bir iş yapmışsınız. Ne kadar teşekkür etsek az. Böyle şeyler olursa mutlaka rehberini yapın türkçe kaynak her alabda olduğu gibi buradada az.

• Konu başlığını yukarıda görünce Zelda'nın PC'ye geldiğini zannedip mutlu oldum. (Malum son zamanlarda birçok exc oyun multiplatform olmaya başladı.) Sonra baktım ki emulatörmüş. Ama rehber sağlam, fırsat bulursam deneyeceğim. Umarım sistemim yeterlidir. Paylaşım için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 17 Nisan 2020; 17:47:50 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.