Şimdi Ara

The Legend of Zelda: Breath of the Wild PC [Cemu&WiiU Helper] [ANA KONU] (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
606
Cevap
100
Favori
85.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
160 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rx560x kart ile 4-5 fps lik bir performans artışı yaşadım. Güncellememin kilit noktası pipeline-shader olayı bence. Eskiden 1dk yi geçen yüklenme süresi 7 8 saniyeye düştü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yurtdışı sitesinde tevafuk etti, Zelda BOTW 2 en erken 03-2021'de çıkarmış.
  • Merhabalar
    Öncelikle emekleriniz için çok teşekkür ederim. Benim gibi yabancı dili olmayanlar için çok güzel bir Türkçe kaynak. Probleme gelecek olursak, bende Logitech F710 kontrolcü var. B bölümünün 10 hariç tüm adımlarını yaptım. Sizin gösterdiğiniz videoda 10. Adımda, Wii U Gamepad ve Xinput seçiminden sonra Controller 1 seçeneği çıkıyor ve o seçiliyor. Bende ise 10. Adımda Wii U Gamepad ve Xinput seçiminden sonra hiçbir şey çıkmıyor bomboş. Tahminim kontrolcüyü görmüyor. Gamepadi evdeki tv box’a bağladım çalışıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Saygı ve selam ile …
  • Bilgsayar da orijinal Logitech sürücüleri yüklü mü?
    Yoksa standard/otomatik Windows'un sürücüleri ile mi çalışıyor?
    Bir kere nasıl yaptın bilmiyorum, kontrolcü üzerinde Mode Düğmesi vardır, onu ışığı yanmadan denediysen birde bir kere bas ışığı yansın ondan sonra dene eğer yine olmazsa, doğru sürücüleri (Windows Modeli) logitech sayfasından indir kur sonra tekrar iki seçenekle dene.
  • Cemu son güncellemeyle 60 FPS alıyorum öncesini denemedim. Konudaki graffik ayarlarını yaptım ve 1080p de oynuyorum. Ekran Kartım Vega 64. Bazen çok kısa takılmalar oluyor ama genel deneyim iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: erdal73

Merhabalar
    Öncelikle emekleriniz için çok teşekkür ederim. Benim gibi yabancı dili olmayanlar için çok güzel bir Türkçe kaynak. Probleme gelecek olursak, bende Logitech F710 kontrolcü var. B bölümünün 10 hariç tüm adımlarını yaptım. Sizin gösterdiğiniz videoda 10. Adımda, Wii U Gamepad ve Xinput seçiminden sonra Controller 1 seçeneği çıkıyor ve o seçiliyor. Bende ise 10. Adımda Wii U Gamepad ve Xinput seçiminden sonra hiçbir şey çıkmıyor bomboş. Tahminim kontrolcüyü görmüyor. Gamepadi evdeki tv box’a bağladım çalışıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Saygı ve selam ile …
    Hocam yanlış hatırlamıyorsam kolun üzerindeki mod değişikliği yapan düğme var onu değiştirip tekrar deneyin onlardan birisi kolu xbox gibi gösteriyordu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• TheMuyu kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim. Aşağıdaki linkte yapılanları yapınca sorun düzeldi. Windows 10 logitech f710'u tanımıyormuş, genel bir sorunmuş. Sayenizde sorunsuz oynayabiliyorum. Daha oyunun başındayım, çatışma sahnelerinde ne olur bilmiyorum ama 40-60 FPS arası değişiyor. Sistemim 4820K işlemci 1070Ti ekran kartı 16 Gb ram. İlk mesaja ekleyebilirsinizhttps://www.technopat.net/sosyal/konu/logitech-f710-windows-10-sueruecue-kurma-rehberi.232041/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdal73 -- 17 Mayıs 2020; 15:11:42 >
  • İlginiz için teşekkür ederim. Sayenizde sürücülerde bir problem olabileceği aklıma geldi ve biraz araştırınca aşağıdaki linkteki söylenenleri yapınca sorun halloldu. Tekrar teşekkür ederim.https://www.technopat.net/sosyal/konu/logitech-f710-windows-10-sueruecue-kurma-rehberi.232041/
  • i7 6700hq ve GTX960m ile 720p'de 35-45 fps alıyorum. Konuya ekleyebilirsiniz.
  • Arkadaşlar monster pusat gamedpad alsam botw oynatır mı?cemuda?

• RX 5700 + Ryzen 2600 ile 1080P'de 60 FPS üstü akıcı oynayabiliyorum. Graphic Packs ayarını kendime göre yaptım, Anti Aliasing falan açık hiç bir ayarı kısmadım.

Completionist kimliğime yenik düştüm, biraz tecrübe edindikten sonra baştan başladım ve şu şekilde oynuyorum.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild PC [Cemu&WiiU Helper] [ANA KONU]

Cemu gerçekten büyük nimetmiş, beni bir sürü güzel oyunla tanıştırdı:

Cemu'yu her daim güncel tutmaya çalışıyorum. 1.8.2 sürümüyle tek seferlik pipeline compile ile shader compile esnasında yaşanan shuttering sorunu kısmen çözmüşler. Ayrıca performansın önemli düzeyde arttığı söyleniyor:

Cemu changelog:
    https://cemu.info/changelog.html

• TheLordOfTheGames kullanıcısına yanıt
    Monster pusat nerde var hocam ikinci el mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eline sağlık hocam r5 1600-1060 6g-16 gb ram ile 1080p 60 fps oyun süper çalışıyor.
  • Xientina kullanıcısına yanıt
    Yok hocam stoğa gelince alsam manasında demiştim

• Burada ki bütün arkadaşlara duyurmuş olayım. Cemu'nun 1.19.0d sürümü çıktı. Ve bu sürümde ShaderCache den ötürü oyununda gerçekleşen takılmalar tamamen çözüldü. Arada takılan oyunum hiç takılmaz oldu.Shadercache indirip kurmaya gerek kalmadı. Yapılması gereken cemuyu güncellemek ve Debug/Experimental i aktif etmek. Bunun düzgün çalışması için ekran kartı driver'larınızın son sürüm olması lazım. Amd de beta sürücüyü kurmanız lazım. Konu sahibi arkadaş bunu araştırıp, yapıp konuya eklemek istersen seninde haberin olsun.
  • asil_kan26 kullanıcısına yanıt
    Haber için teşekkür ederim. Patch notları şunlar:
    http://cemu.info/changelog/cemu_1_19_0.txt

Vulkan: Fixed an issue where async pipeline compilation could block the render thread
    This should reduce stutter even further when async compilation is enabled

OpenGL: Fixed 'Compiled x shaders...' notification not showing since 1.19.0

# New in 1.19.0c:

Vulkan: Tweaked sync/async decision algorithm
    Async shader and pipeline compilation should no longer break Splatoon ink mechanics

Vulkan: Fixed a bug that caused Xenoblade Chronicles X character models to be broken on Nvidia Vulkan beta drivers

Vulkan: Fixed a texture leak which could lead to performance slowly degrading

# New in 1.19.0b:

general: Fixed crash that could occur during the shader cache loading screen

# New in 1.19.0:

general: Updated language files

Vulkan: Added experimental option to enable asynchronous compilation of shaders and pipelines
    This option trades stutter vs emulation accuracy

--- Details ---
    When enabled, uncached shaders and pipelines will be compiled asynchronously in the background
    While a pipeline is compiling, all drawcalls for it will be skipped, leading to missing or broken graphics for a period of time
    Since Wii U's GPU is a GPGPU, not all drawcalls can be skipped without causing gameplay bugs or persistent graphic artifacts
    To deal with this problem Cemu includes speculative logic to identify essential shaders that must not be skipped
    These shaders will always be compiled synchronous and will still introduce stutter
    False negatives are possible and long lasting graphic bugs can occur when async compilation is used

Per default this option is disabled. It can be toggeled in the menu under debug -> experimental
    It will only work if VK_EXT_pipeline_creation_cache_control is supported by the graphics driver
    As of writing this, the required Vulkan extension is only supported by:
    Nvidia Vulkan 1.2 beta drivers (442.75 - 443.15)
    AMD optional drivers (Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.3.1 or higher)

On a personal note, we consider this feature a hack due to the unreliable and workaround-like nature
    However we also understand that stutter-free gameplay is often more important than having accurate rendering
    In the (far) future, we will introduce additional methods to reduce shader stutter without sacrificing accuracy

Vulkan: Fixed an issue where depth clear operations on newly created textures would be skipped
    This fixes lighting issues in MK8 and Splatoon

Vulkan: If supported by driver use VK_EXT_custom_border_color to emulate arbitrary sampler border colors
    This fixes grass LOD transitions and other more subtle issues in Breath of the Wild

Vulkan: Tweaks to shader & pipeline compilation counter overlay

coreinit: Fixed FSGetMountSource correctly iterating devices when called repeatedly (#292)

gfxPack: Added support for specifying "default=1" to select a default preset per preset category (#283)

nn_acp: Implemented ACPCreateSaveDirEx()
    nn_act: Added support for persisid.dat which handles the highest used account id

Note:
    (#xx) refers to bug tracker issues resolved by this change. Seehttp://bugs.cemu.info/projects/cemu/

BSoD Gaming, Cemu 1.19.0 için video yapmış:

En müsait zamanda güncelleyip deneyimleyeceğim.

• Oyun bitti ne oynasak ki? Bir new mario vardı 400-500MB indirdim kurmaya gelince kurdurmuyor.
  • Wii-U USB helperın Wii-U arşivi eksiksiz gibi bir şey. biraz kurcalaman lazım böyle nimet görmedim ben konsol tarafında

şimdilik bunlar var. sırada ninja gaiden 3, bayonetta 2, maiden of black water var

• The Legend of Zelda: Breath of the Wild PC [Cemu&WiiU Helper] [ANA KONU]

bu hatayı alan var mı? Cemu ekran kartı windows vs her şey güncel.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.