Şimdi Ara

The Last Of Us Part I (Remake) PS5 ANA KONU (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.217
Cevap
21
Favori
54.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Shaun Escayg çok sağlam bir isim, Naughty Dog'a geri dönmüştü, demek ki bunun için çalışıyordu.

Lost Legacy'de de boş bir görevi yoktu, oyun yönetmeniydi, şimdi de Remake bir projeyi yönetiyor zaten, yeni bir şey yapmıyorlar, sonuç olarak her türlü güvenilir.

Aynı zamanda The Last of Us ve Uncharted 4'ün sinematik animatörü, tam yönetmen yani :)

Yanılmıyorsam kendisinin film sektöründe de işleri vardı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • TaKo kullanıcısına yanıt
    Aşamıyorum hala part2 yi yeni oynuyorum babası olduğunu yeni öğrendim , nefret ettiğim kadına karşı sinirim biraz azaldı , oda haklı aslında kafam allak bullak oldu😅

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Joel Part 1'de baba adam iken, Part II'de mahzun adamdı (tasarımsal olarak) bunu yıllarca yerleşik bir hayat kurup tehlikeden uzak yaşamasına bağlamıştık ama flashback'lerde de durum aynıydı, Ellie'de bir garipti, kızın 14 yaş yüz modeli 19 - 20'ye uyumlu olsun diye değiştirmişlerdi. Şimdi Part 1'e bakıyoruz, Part II'nin orijinal halini bozan modellemesini Part I Remake'te yapmışlar.

Sonuç olarak ortada kısmen bozulan ve özellikle ilk sahnelerde göze batan bir modelleme vardı, bu bozdukları durumu Part I'e entegre ederek tamamen uyumlu bir tasarıma kavuşturmuşlar, artık rahat bir şekilde Joel ve Ellie'yi hiç göze batmadan oynayacağız.

Ellie bu tasarımlara göre daha çocuksu duruyor, Joel ise daha mahzun duruyor, Sarah'ın ölümünü daha iyi yansıtmışlar gibi geliyor bana. Bu kararı bilerek aldılar muhtemelen.

Evet benim için düzeltilmesi gereken en önemli konu buydu diğer hususlara geçelim.

Madem Ps5'e özel yapıyorlar, görselleri Part II ile aynı yapmamalılar, Uncharted 4 ve Lost Legacy olayı gibi olmasın yani, onlar aynı motor kullanılarak yapılmıştı, gerçi aralarında 1 yıl falan vardı o çok önemli değildi fakat Last of Us Remake sadece bir kere yapılır değil mi? Grafikleri daha da yukarıya çekmeleri lazım, Part II'den daha iyi gözükmeli, hem de ciddi bir oranda.

Eski combatı, o animasyonları da aynı şekilde uyarlayıp, üzerine eklemeler yapmışlarsa, Joel ile John Wick gibi oynarız.

Bir diğer konu, bileceğiniz üzere Last of Us'ta ayarlar çok yetersizdi, şimdi Remake ile bir ton ayar gelecek, belki bu konuda Part II'nin üzerine bile çıkabilirler, sınırsız cephane, yazı boyutları, özel zorluk ayarları, görsel modlar vs. derken kusursuz olacak.

Çevresel olarak alanlarda da kısım kısım farklılıklar ve genişletmeler bekliyorum, hikaye olarakta küçük eklemeler ve çıkarmalar olacağını tahmin ediyorum.

Özet olarak, Last of Us'ı tam kusursuz bir şekilde yeni mekaniklerle oynayabilmek elbette güzel.

Ama şahsen ben isterdim ki, Part II teknolojisiyle değilde, Part III teknolojisiyle yapılsaydı, hem daha çok özlerdik, hem de o zamana kadar Remake'in gerçek anlamı ortaya çıkardı ve olabilecek en iyi şekilde Remake'i deneyim ederdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press a Key -- 11 Haziran 2022; 12:54:47 >

• classlord kullanıcısına yanıt

Bro mesajını spoilera al. İlk oyunun konusunda 2. oyundan spoiler veriyorsun. Belki 2. oyunu henüz oynamayıp bu oyunu bekleyenler vardır.

• Bence part 2 ye uygun senaryoda bir kaç ek sahne eklense iyi olurdu tekrar oynamaya daha şevk edici olur bird ek oynanış sekansları ekleseler keşke yeni AI ve dövüş mekaniği ile çok iyi olur mesela part 2 de olup 1 de olmayan zombi çeşitleri serpiştirilebilir bence yoksa remake likten çıkar olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wight Lord -- 11 Haziran 2022; 17:32:9 >
  • Orijinal oyunda düşmanlar yanımızdakileri fark etmiyordu. Bunun bir hata değil tercih olduğunu söylemişlerdi. Umarım düzeltmişlerdir.

• C-TRanger kullanıcısına yanıt

2 senelik oyundan spoiler yiyen yoktur sanirim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mertvontrier kullanıcısına yanıt
    Part 2 deki gibi olur en fazla

• Almam diyordum ama aldık asil multiplayer modunu bekliyorum ( bu oyun için değil ilerde gelecek olan multiplayer modu icin yazdim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brigand35 -- 11 Haziran 2022; 21:39:47 >
  • brigand35 kullanıcısına yanıt

multi modu yok hocam oyunun

• byvolcan kullanıcısına yanıt
    biliyorum hocam yeni cikacak olan multi daha seneye bilgiler gelecek 1. oyunun multisini ps4 te arkadaşlarla çok oynadik insan artik istiyor bu kadar guzellemeden sonra gelmesini

• İşte bunların hepsi GTA V yüzünden. PS3-PS4'e çıkmış oyunu neden ps5'e getirilir..

• The Last of Us Part 1 PS5 vs The Last of Us Remastered PS4 Pro Improvements Detailed!

Digital Foundryyoutube
    Oliver Mackenzie is a massive fan of The Last of Us, putting him in prime position to analyse the big improvements made to the remastered edition, as seen on PS5. Big boosts to detail, lighting animation and character rendering set the PS5 version apart from its predecessors - but it's in the comparisons to The Last of Us Part 2 that we perhaps get a better idea of what this new version will deliver. Join the DF Patreon for pristine video downloads, behind the scenes content, early access to DF Retro, early access to DF Direct Weekly and much, much more: https://bit.ly/3jEGjvx Subscribe for more Digital Foundry: http://bit.ly/DFSubscribe Want some DF-branded tee-shirts, mugs, hoodies or pullovers? Check out our store: https://bit.ly/2BqRTt0
    https://www.youtube.com/watch?v=HPyyrlxEBkQ
  • Naughty Dogtwitter
    “Tess' glow up ✨@Wersching 9 years ago vs. September 2, 2022 -- #TheLastofUs Part I”
    https://twitter.com/Naughty_Dog/status/1536854906056822785

İlk bakışta başarılı bir cosplay sandım.

• Ben ilk oyunu hiçbir nesilde oynamadım ve ps5'te remake olarak oynayacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Kendimi şanslı hissediyorum çok güzel deneyim olacak. Merak ettiğim şey şu: left behinde diye bir eklentisi vardı ilk oyunun. Remake başlığı altında o da olacak mı acaba?

playstation studios başka seviye cidden ya. Bende ilk başta gerçek insan sandım:))

• uzun1911 kullanıcısına yanıt

evet hocam dahil remake sürüme

• Çok ayrı bir seviye Naughty Dog şu remake oyunu bile kimisinin yeni nesil oyununa taş çıkartır.

Gerçekçi yapacağız derken teyzeye çevirmişler.  

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.