Şimdi Ara

THE LAST OF US: PART II | ANA KONU | TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK ÖDÜL ALAN OYUNU (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25.302
Cevap
144
Favori
1.183.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun güzel ama çok şişirdiler. Açık dünya değil, etrafta etkileşim çok düşük. Grafikler güzel ama daha iyilerini gördü bu gözler. Yapay zeka ve hikaye çok başaralı bu konuda diyecek sözüm yok.

İkinci oyun için beklentiler yüksek olsa da karşılayamayacak gibi geliyor. Umarım ben haksız çıkarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16Kırmızı kullanıcısına yanıt
    Diğer Naughty Dog oyunlarını oynamadınız galiba? Film sektöründe Christopher Nolan. Oyun sektöründe Naughty Dog. Kötü bir şey çıkması imkansıza yakın hocam. Adamlar kanıtladı kendilerini çoktan.

Şişirdiler mi? kardeş sen call of duty ile assassin's creed serileri ile karıştırıyorsun galiba

Millet bu oyunu oynarken grafik aramıyor ki hikayesinin başarılı olduğu için oynuyor siz oynarken grafik mi arıyosunuz anlamadım. Açık dünya olsa ne olur olmasa ne olur her oyun açık dünya olması mı gerekli? düşencelerinize saygım sonsuz ama bence yanlış konuşuyorsunuz oyunu oynarken nasıl oynadınız bilemiyorum artık
    oyunu oynadin mi hocam?

Bu tip bi oyunun acik dunya olmasi asil dezavantaj olurdu oncelikle bunu belirteyim.

• yilmazz16 Y kullanıcısına yanıt
    Oyunu severek oynayıp bitirdim. Koridor ilerlemeli bir oyun olmasının tüm avantajlarını kullanmışlar. Grafik kalitesi ve hikaye bütünlüğü bundan kaynaklanıyor. Uncharted oyunu da böyle. Ama oyuncuda hikaye serbestliği ve seçim şansı bırakılmamış. Koridor ilerlemeli korku oyunlarında da seçim şansınız olmuyor. Ama bu oyun macera oyunu. Ben açıkçası oyunun abartıldığını düşünüyorum. Güzel birşeye haddinden fazla değer verilmesini anlamıyorum. Yani benim eleştirdiğim lastofus oyunu değil, oyuncuları.

Acik dunya istiyosan git gta oyna witcher oyna. yeni nesil sizin gibi oyuncular yuzunden ortalik acik dünya oyunlari coplugunden gecilmiyo. Soyle kendini ispat etmis oyunlara acik dunya değil diye elestiriyosan kusura bakma hatayi kendinde ara.

Hocam bizim neyimizi eleştiryosun o zaman bende bunu anlamadım.Biz sana kalkıp until dawn oyununu övmedik yada şöle böyle diye şişirmedik.Konuştuğumuz oyun Last of Us yahu 32 yaşındayım 10 yaşından beridir oyun oynuyorum ne hikayeler ne oyunlar gördüm ama ilk çıktığında 3 günde oturup bitirdiğim bir oyun daha yoktur,oyun bana ps3 aldırdı aldık oynadık sattım sonra remastered versiyonu çıktı dedim bu oyunu birde böyle oynamak şart çünkü ps3'te takıla takıla yüksek fan sesi ile oynamıştık,sonra ps4 ile oyunu tekrar sattım,sonra ps4 aldım tekrar Batman Atkham Knight için o zaman bi kez daha oynamıştım yani 3 kere oynadım hala daha bıkmadım,şimdi pro var indirimede girdi alıcam tekrar oynuycam yani o derece,tek kelime ile efsane.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • darkerdi kullanıcısına yanıt
    dostum brak sunlarla tartismayi ergenusun teki belli.Bunun gbiler duygudan hikayeden ne anlar kaldiki.Last of Us kult bi oyun milyonlarca oyuncu kabul etmis.Bu dengesizin lafina ne bakiyon sen tartisma sunlar.Bunla LOL oynar telefonda COC oynayan tipler.

• Tlou'ya abartı denir mi be el insaf
  • Sanırım fikrimi yanlış anlattım ya da ben yanlış anlıyorum. İkinci halin olmasını tercih ederim çünkü siz bu oyunu yere göğe sığdırmaktan çok adeta tapıyorsunuz.

Yani oyunu orijinal alarak oynayıp forumlarda güzel puanlar vererek firmalara destek olunması ayrı birşey ben böyle yapıyorum. Ama oyuna toz kondurmayıp eleştiri yapanları gelişigüzel kötülemek ayrı birşey.

Oyun güzel ama eksik yanları var! Nokta! Ben fikrimi söylüyorum katılmazsınız saygı duyarım. Sizden de aynısını beklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 16Kırmızı

Sanırım fikrimi yanlış anlattım ya da ben yanlış anlıyorum. İkinci halin olmasını tercih ederim çünkü siz bu oyunu yere göğe sığdırmaktan çok adeta tapıyorsunuz.

Yani oyunu orijinal alarak oynayıp forumlarda güzel puanlar vererek firmalara destek olunması ayrı birşey ben böyle yapıyorum. Ama oyuna toz kondurmayıp eleştiri yapanları gelişigüzel kötülemek ayrı birşey.

Oyun güzel ama eksik yanları var! Nokta! Ben fikrimi söylüyorum katılmazsınız saygı duyarım. Sizden de aynısını beklerim.

Hocam oyunla ilgili elestiri yapabilirsin buna tlou hayrani olan biri olarak saygi duyarim senaryosunu,kurgusunu,yapay zekasini veya grafigini elestirebilirsin ama oyunun acik dunya olmamasindan,cevreyle etkilesiminin dusuk olmasindan bahsedersen o biraz abes kacar.

Tlou'dan bahsettigin seylerin pek alakasi yok oyunun dogasi geregi...

• Bu oyunu PS3-PS4 kullanan 10 kişiye sorsak 9'u on numara der. 1 kişi gelir böyle illa kötü yorum yapmaya kalkışır dikkatleri üzerine çekmek için. Hiç bir oyun kusursuz değildir, kusursuz yanı hikayesidir ve bizi bağlayan karakterler. Grafiklerde gayet tatmin edici ayrıca şuan neyin kusurlu olduğunu düşünüyorum bir türlü bulamadım aydınlatırsan sevinirim. Burada kimseyi rencide etmiyorum sadece bu oyuna '' şişirilmiş '' diyorsanız sizde sorun vardır. Ayrıca eski oyuncu değilsiniz demek ki hala grafik peşindesiniz eski oyuncu olsaydınız grafik yerine hikaye arardınız neyse fazla da uzatmanın anlamı yok oyunun herkes ne kadar kaliteli olduğunu biliyor :)
  • 1. oyunun tek eksiği yapay zekası ve multiplayer modlarının yetersizliğiydi bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş acayip saçmalamışsın.

Kusura bakma da seninki eleştiri değil de bilgisizlik. Oyun bilmiyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16Kırmızı

Sanırım fikrimi yanlış anlattım ya da ben yanlış anlıyorum. İkinci halin olmasını tercih ederim çünkü siz bu oyunu yere göğe sığdırmaktan çok adeta tapıyorsunuz.

Bir oyunun hakkını vermek ona tapmak olmaz. Senin mantığın yanlış.Bir oyunun belli bir türe/kitleye hitap etmemesi onu eksik yapmaz. Senin mantığına göre bence The Witcher 3 çöp olmalı çünkü koridor mantığı yok açık dünya rpg var sonra fps değil adam vuramıyoruz. Bunlar oyunun eksikliği değil türünün/türün kısıtlamasıdır ki çok doğal. Zaten eleştirilirken de açık dünya değil diye eleştirilmiyor kendi standartları içerisinde değerlendiriliyor. Sen farklı kulvarlarda veya türlerde değil diye abartıyorsunuz diyorsun. Burada seni eleştirince de biz, saygı duymanızı beklerim diyorsun. Senin yaptığın eleştiri veya fikir de değil böyle saçma bir fikire veya eleştiriye de tabi karşı çıkılır.

• 1.oyun sonundaki sır perdesi 2. De aralanacak gibi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam bu hikaye anlatımıyla alakalı. Siz bu oyunda kendi karakterinizi değil ki Joel ve Ellie'nin hikayesini oynuyorsunuz. Ama mesela sizin söylediğiniz oyun tarzında çoğu zaman siz daha oyunun başında karakterinizi yaratıyorsunuz ismini kendiniz koyuyorsunuz vs.

Ayrıca last of us'ı beğenenler sizi neden rahatsız ediyor ki? Bırakın beğenilsin insanlar size soracak değil ki. Bu yüzden bu kadar tepki aldınız zaten siz kalkıp oyunu eleştirseniz kim ne diyecek size buradaki arkadaşlar mı yaptı oyunu. Siz kalkıp oyunu beğenenlere laf ederseniz böyle bir tepki gelmesini de anormal karşılamayın.

• Bence 2.ci oyunda ellie doğruyu öğrendikten sonra elie ile ayrılacaklar
    ve senaryo tamamen ellie üzerine kurulacak ( zaten bu biliniyor )geri dönüp ateş böceklerine insanlığın ilacı için kendisini feda etmek isteyecek. ama sonrası nasıl olacak onuda oyun çıkışıyla göreceğiz yalnız bu sadece benim varsayımlarım bakalım tutacakmı:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asterix_58 -- 28 Mart 2017; 22:28:24 >
  • asterix_58 kullanıcısına yanıt
    10 Numara Spoiler verdin

• quote:

Orijinalden alıntı: emretor23

10 Numara Spoiler verdin

Valla biraz öyle oldu ama herkes oynamıştır artık diye düşündüm oynamayıpta bunu spooler sayan arkadaşlardanda özür dilerim.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.