Şimdi Ara

The Last of Us Part II 20 Dakikalık Oynanış Videosu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yayıncı Sony Interactive Entertainment ve geliştirici Naughty Dog, bugün düzenlenen State of Play sunumunda The Last of Us Part II'den 20 dakika uzunluğunda oynanış görüntüsü paylaştı.

Yönetmen Neil Druckmann 14. dakikaya kadar oynanış görüntüleri eşliğinde oyunun hikayesi ve oynanış mekanikleri hakkında yeni detaylar veriyor. 14:26 itibarıyla daha önce paylaşılmamış saf oynanış gösteriliyor.

The Last of Us Part II ilk oyundaki olaylardan beş yıl sonrasında geçiyor. Bir süre huzurlu bir düzen sağlanmışken vahşi bir olay sebebiyle bu huzur bozulduğunda Ellie, adaleti yerine getirmek ve intikam almak için amansız bir maceraya atılıyor. Ellie tüm sorumluları teker teker avlarken, yaptıklarının fiziksel ve duygusal açıdan yıkıcı etkileriyle yüzleşmek zorunda kalıyor.

Yeni ve gelişmiş oyun sistemleri, Ellie'nin tehlikeli ölüm kalım macerasını daha da zorlu hale getiriyor. Yoğun yakın dövüş, akıcı hareketler ve dinamik gizlilik mekanikleri gibi gelişmiş özelliklerle Ellie'nin hayatta kalma mücadelesinin zorluklarını hissedeceksiniz. Çeşitli silahlar, inşa ekipmanları, beceriler ve güncellemeler sayesinde Ellie'nin yeteneklerini kendi oyun tarzınıza göre kişiselleştirmek mümkün olacak.

19 Haziran'da Türkçe altyazı ve dublaj seçenekleriyle PlayStation 4 için çıkacak.

Oynanış görüntülerini aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

• Geliyor gönlümün efendisi
  • Goty len.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • izlerken kalbim yerinden çıkacaktı bu duyguyu en son rdr 2 ve gow da yaşadım oynarken nasıl olacak düşünemiyorum
  • Yüz animasyonlari muhteşem olmuş

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Grafikler, atmosfer, animasyonlar falan gayet güzel ama hepsi bu kadar. Hikaye yok hükmünde benim için. Karakterle bağım 0(sıfır). İlk oyunda Joel ile olan iletişimimin 10'da 1'i olmayacak diye düşünüyorum. Ayrıca farklı bir insanı, karakteri yönlendirmemize rağmen ilk oyundaki benzer taktiklerle savaşıyoruz. İnsan istiyorki, koskoca ana karakter değişmiş madem savaşma teknikleride değişsin. Tek yenilik zaten Uncharted 4'te yaptıkları otların arasına girip gizlenmek olmasın, ama işte yapacak birşey yok. Reklamlama ve fanların gazıyla 100 leri toplar. Benim için ise bir kere oynayıp hafızada yok olmaya terk edilir. Şöyle düşünün, 10 yıl sonra bu oyuna dönüp baktığınızda, grafikleri güzelmiş hakkaten dışında ne söyleyeceksiniz ? Oyunların kendilerine has bir kimliği olmalı. İlk oyunun olayı, acı yüklü bir adamın geçirdiği travmayı ve sonrasında hayata adım adım tutunuşunu deneyimleyişimizdi. Peki ya bunda ?

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >

• Teknik detaylar harika gerçekten. Oynanış çok zevkli ve şekillenebilir görünüyor, hikayeyi bilmiyorum spoiler konularına hiç bakmadım. Boş uydurma ideallerin ardına saklanarak sapıklığın savunucusu değilimdir o yüzden umarım bütün mesele gey kızlar üzerine kurulu değildir. Yani olay sevgili intikamından öteye biraz bile gitse iyi olur.

Yeni oynanış mekanikleri getirmiş olmalarını beğendim ve beni rahatlattı. Önceki sunumlarda oynanış mekanik olarak önceki oyunla aynı görünüyordu. Şimdi halat kullanma, bot kullanma, çatışmalarda çevreyi daha iyi değerlendirme (camları kırıp kısa yol oluşturmak gibi) türündeki yeni mekanikler gameplay'i zenginleştirmiş.

Çevreyi kuşatan iki grubun birbirinden farklı özelliklere sahip olması süper bir durum. Her gurubun düşman tipi aynı değil, hangisi ile karşılaşırsan ona göre taktik değiştirmen gerekecek. Bir tanesi askeri bir grupmuş zaten, köpekleri falan var, gördüğün yerde vur odaklılar. Onlarla hem savaşmak zor, hem de köpekler yüzünden gizlenmek zor. Ortaya karışık bir oyun stili çıkarmak lazım.

Diğer grup çevresel avantajlardan faydalanma özelliğine sahipmiş ve avcı bir toplulukmuş. Örneğin fazla uzamış sarmaşıklara falan gizlenebiliyorlarmış. Çoğunlukla sessiz silahları kullanmayı tercih ediyorlarmış. Bol bol pusu kurarlar artık, bunlarla karşılaşınca da paranoyak gibi her köşeyi dönerken hazırlıklı olmak lazım.

Böyle farklılık taşıyan düşman tipleri olması bence harika. Mücadeleyi zenginleştirmişler. Biz otların içine sakladnığımız zaman da eskisi gibi dibine bile gelince seni görememeleri gibi bir durum yokmuş, yeterli mesafeye gelince otlara yatsak bile fark edileceğiz. Uzun süreli pusulara elveda yani. Silah özelleştirmeleri, yeni yetenekler, daha geniş çevreler vs. baya bi açıklamış oldular oyunu, ben memnun kaldım detaylar gayet güzel.

Bunlar yaptıklarımızın sadece bir kısmı diyordu videoda. Dahasında da kaydadeğer özellikler varsa zaten tamam bu oyun olmuştur. Şu haliyle bile bence tamam. 1 ay'dan az kaldı hadi bakalım meraklar içindeyim.

• quote:

Orjinalden alıntı: FU-Frank Underwood

klasik sony oyunu. düz 7 puanlık oyun aslında ama işte fanboyluk çok kötü bir şey, en iyi marketing stratejisinden bile firmaya daha fazla yarar sağlar. bu sony ve ms oyunları çok abartılıyor ve hepsi birbirinin kopyası neredeyse gow, hzd, uncharted, tlou ve diğerleri alayı tps çünkü konsollarının limitlerini biliyorlar yani adamlardan strateji, fps, platform vb türler asla gelmez. third person shoulder'dan sıkıldım artık sony. bu arada fanboylar ağlamayın lütfen.

HEEE 7 HEEEE goat simulator 9'dersin sen şimdi şuursuz

• Oyun inşallah az satar. Az satarsa hem erkenden indirime girer hemde hikayenin içine eden neil druckmann kovulur.

• Ellie'yle oynanacak bütün yerleri gösterdiler o zaman

• 10/7.9 verilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: porsux

Grafikler, atmosfer, animasyonlar falan gayet güzel ama hepsi bu kadar. Hikaye yok hükmünde benim için. Karakterle bağım 0(sıfır). İlk oyunda Joel ile olan iletişimimin 10'da 1'i olmayacak diye düşünüyorum. Ayrıca farklı bir insanı, karakteri yönlendirmemize rağmen ilk oyundaki benzer taktiklerle savaşıyoruz. İnsan istiyorki, koskoca ana karakter değişmiş madem savaşma teknikleride değişsin. Tek yenilik zaten Uncharted 4'te yaptıkları otların arasına girip gizlenmek olmasın, ama işte yapacak birşey yok. Reklamlama ve fanların gazıyla 100 leri toplar. Benim için ise bir kere oynayıp hafızada yok olmaya terk edilir. Şöyle düşünün, 10 yıl sonra bu oyuna dönüp baktığınızda, grafikleri güzelmiş hakkaten dışında ne söyleyeceksiniz ? Oyunların kendilerine has bir kimliği olmalı. İlk oyunun olayı, acı yüklü bir adamın geçirdiği travmayı ve sonrasında hayata adım adım tutunuşunu deneyimleyişimizdi. Peki ya bunda ?
    Ana konuya girdim yorumları okuyunca ben mi yanlış videoyu izledim diye düşündüm. Sonra buraya gelip senin yorumunu gördüm hocam işte dedim ki "hah oyundan anlayan bir arkadaşımız" bu kadar güzel anlatılabilirdi işte bazıları anlayamıyor. İlk oyunu da çok beğenmemiştim ama o daha oturaklıydı.

• quote:

Orjinalden alıntı: porsux

Grafikler, atmosfer, animasyonlar falan gayet güzel ama hepsi bu kadar. Hikaye yok hükmünde benim için. Karakterle bağım 0(sıfır). İlk oyunda Joel ile olan iletişimimin 10'da 1'i olmayacak diye düşünüyorum. Ayrıca farklı bir insanı, karakteri yönlendirmemize rağmen ilk oyundaki benzer taktiklerle savaşıyoruz. İnsan istiyorki, koskoca ana karakter değişmiş madem savaşma teknikleride değişsin. Tek yenilik zaten Uncharted 4'te yaptıkları otların arasına girip gizlenmek olmasın, ama işte yapacak birşey yok. Reklamlama ve fanların gazıyla 100 leri toplar. Benim için ise bir kere oynayıp hafızada yok olmaya terk edilir. Şöyle düşünün, 10 yıl sonra bu oyuna dönüp baktığınızda, grafikleri güzelmiş hakkaten dışında ne söyleyeceksiniz ? Oyunların kendilerine has bir kimliği olmalı. İlk oyunun olayı, acı yüklü bir adamın geçirdiği travmayı ve sonrasında hayata adım adım tutunuşunu deneyimleyişimizdi. Peki ya bunda ?

Hocam bu dedikleriniz her oyun için geçerli, Dediğiniz gibi devrim yapan pek oyun yok ki..RDR 2 oynadım ilk oyunun daha detaylısıydı, Gta deseniz onada harita degiştirip yeni oyun yapıyorlar desek yeridir, Benim son dönemlerde gördüğüm kendi içinde en devrim yapan oyun Gow'du..Yok yani oyun yok..Siz çok uçuk beklentilerle yaşıyorsunuz bence..

• Yakın aksiyon animasyonları ilk gösterilen kadar akıcı değil. Yani anlaşılan ilk tanıtımda video gösterip bizi yemişler. Sektörden bir eleman aynı gün çıkıp söylemişti gerçek olmadığını da millet linç etmişti. Şimdi iyice hak verdim. Neyse yine güzelde ama o kadar değil be.
  • Demek zevkler ve renkler dedikleri bu.. İlk oyunun tanıtımını izlediğim gündeki heyecanın 10 da 1'i bile yok ki o zamanlar PS3'üm bile yoktu. Şimdi Pro'm olmasına rağmen.. Neyse. Sevenler adına sevindim.
  • Downgrade yemiş gibi. İlk fragman daha etkileyiciydi.
  • Efso yaa, İşte 2020'de aradığım animasyon, grafik, oynanış kalitesi bu!! Bunun yüzünden konsolu elimde tutuyorum, O ortamları o atmosferi yaşamayı o kadar özledim ki...Şunu oynayim birkaç defa bitirim sonra konsola çekecem s.....i :) Bir dahada konsol almam için Gow 2, Gta 6 falan çıkması gerekir anca, Yola PC ile devam..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.