Şimdi Ara

The Last Guardian (ANA KONU - PS4 / PS4 Pro Enhanced) [Türkçe Altyazı Destekli] (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
958
Cevap
8
Favori
31.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wrisy

Epik bir oyun olacağı muhakkak. Eski nesil oyuncuları olarak büyük keyifle oynayacağız fakat firmaların da biraz daha özen göstermesi gerekmiyor mu? Oyuncuya saygıdır bu. Az paralar verilmiyor bu oyunlara. Aradan uzun yıllar gecince haliyle beklenti de artıyor. İnsan istiyor ki hic problemi olmayan bir oyun sunsunlar. O kadar kusur kadı kızında da olur diyemiyor insan. Sonuçta kimse bedavaya oynamıyor bu oyunları. Bu problemler çozulene kadar zaten büyük bir çoğunluk oyunu oynayıp bitirmiş olacak. Bırakın bu kadar da sitem hakki olsun insanların.

Oyun inceleme siteleri zaten kale alınacak gibi degil. Owerwatch gibi multiplayer bir oyunun goty olduğu günleri gördük sonuçta.

Senin dediğin bu oyun için geçerli değil bu oyun istisna ! Neden mi ?

1) Bu oyun İPTAL oldu !

2) Adam SONY ile yolları ayırdı (Belki adam departman müdürü ile küfürü ayrıldı ne biliyoruz ?)

3) Ps3 de CELL de programlama ZORDU gereken desteği belki alamadı ?

4) Adam yaratıcılığını kaybetmiş olabilir ilham gelmemiştir istediğini yapamamıştır ayrılmıştır !

SONUÇ : Ueda SONY den ayrıldı kendi çapında kutu bir ofis kurdu OYUN DA İPTAL OLDU İPTAAAAAAAAL!!!!!!!!!!!!!

Sonra ne mi oldu . ICO serisi hayranlarının AŞIRI BASKISI ile önce başka bir grup oyunun devamı için uğraştı bu arada platform PS3 dü birde PS4 e uyarlıyorlar . Cell için yazılmış kodu başında BAŞ MİMAR da olmadan çevirip oyunu bir de bitirecekler FANTEZİYE GEL !

Neyse baktılar olmuyor Ueda geldi bitirdi oyunu . Neymiş 29 fps den 24 e mi 26 a mı ne FPS düşmüş AOOOOOOOOOOOOOOOOOO ne AOOOOOOOOOOOOOOooo NE AOOOOOOOOO ???? PORT bu oyun bir milyon zorlukla çıkıyor !!!!

OYUN ==> PORT PORT PORT !!!!!!!!!!!!!!!!!!

SON NOT: Oyun hiçbir serisinde hiçbir zaman ne grafik ne yağ gibi akan Fps performansı vs ile İDDİA sahibi olmadı. Hikaye doğallık ve duygusallık ile ön planda oldu. PARA verip vermemek sana kalmış SEN PARA VERME MESELA MAZALLAH 3 FPS düşer SAKAT KALIRSINIZ !!!!!!!!!

BU OYUN ICO FANLARININ ZORLAMASI RİCASI İLE MİNNETİ İLE ÇIKTI Kİ ONLARDA ŞİKAYET ETMİYORLAR SİZLERE NE OLUYOR ONU ANLAMIYORUM ?

TÜM KONU HAKKINDA YAZANLARA BU SÖZÜM ==> BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OL MA YIN !!!!!!!!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ps4Vr -- 6 Aralık 2016; 0:22:29 >

• Ps4Vr P kullanıcısına yanıt
    Hocam şurayı atlıyorsunuz. Oyun çıkmasına az bir zaman kala ertelenmedi mi? Ertelendi. Madem performans sorununu daha çözememişlerdi; biraz daha erteleselerdi.

Siz Port olayına takmışsınız. Oyun Port! diye PS2 grafikleriyle 5-10 fps aralığında çalışsaydı, oyunda sık sık çökme hataları görülseydi; yine de Port! bu oyun olacak o kadar denilebilir miydi?

Örneğin Batman Arkham Knight PC'ye nasıl sorunlarla çıktı, birçok kişinin iade süreçleri sonrasında da satıştan çekildi. Neden satıştan çekildi? Port bu oyun Port da denilebilirdi...

Rica, Minnet, Hatır uğruna çıktı diyorsunuz, ne olursa olsun sonuçta Ücretsiz mi yayınlanıyor? Ücretsiz bir yayın olur, insanlar katlanır. Fakat insan Para verdiği halde bu sorunlara katlanıyor. Son erteleme sonrasında bile bu sorunları görmek haliyle üzüyor insanı.

Bende de grafik takıntısı yoktur, PS4 üzerinde Uncharted'ın ilk oyununu bile bayıla bayıla oynadım yani. Yeterki performansı yeterli düzeyde olsun, grafikleri de neslin çok uzağında kalmasın yeterli benim içinde, Hikaye ve Oynanış iyi olduktan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 6 Aralık 2016; 0:57:20 >

• Sanat eseri olmuş resmen. Mükemmel...
  • Ps4Vr P kullanıcısına yanıt
    Sen neyin kafasını yasadın da bu kadar atarlandin? Bravo sana köküne kadar takip etmişsin. Bu anlattıklarının hepsi boş. Adamlar milyon dolarları götürürken o ordan kovulmuş bu burdan çekilmiş. Bırakın bu isleri. Benim derdim fps falan degil. Sadece düzgün bir şekilde insanların eleştiri hakkina sahip olduğunu ifade etmeye çalıştım. Hangi oyunu alıp oynayacağımı sana soracak değilim. Hic tanımadığın bir insanı yargılarken biraz daha edepli olmanı öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wrisy

Sen neyin kafasını yasadın da bu kadar atarlandin? Bravo sana köküne kadar takip etmişsin. Bu anlattıklarının hepsi boş. Adamlar milyon dolarları götürürken o ordan kovulmuş bu burdan çekilmiş. Bırakın bu isleri. Benim derdim fps falan degil. Sadece düzgün bir şekilde insanların eleştiri hakkina sahip olduğunu ifade etmeye çalıştım. Hangi oyunu alıp oynayacağımı sana soracak değilim. Hic tanımadığın bir insanı yargılarken biraz daha edepli olmanı öneririm.

Edebi, emeğe saygısı olmayan boşlardan öğrenecek değiliz. Klavye delikanlılarına ayrıca karnım tok .
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam şurayı atlıyorsunuz. Oyun çıkmasına az bir zaman kala ertelenmedi mi? Ertelendi. Madem performans sorununu daha çözememişlerdi; biraz daha erteleselerdi.

Siz Port olayına takmışsınız. Oyun Port! diye PS2 grafikleriyle 5-10 fps aralığında çalışsaydı, oyunda sık sık çökme hataları görülseydi; yine de Port! bu oyun olacak o kadar denilebilir miydi?

Örneğin Batman Arkham Knight PC'ye nasıl sorunlarla çıktı, birçok kişinin iade süreçleri sonrasında da satıştan çekildi. Neden satıştan çekildi? Port bu oyun Port da denilebilirdi...

Rica, Minnet, Hatır uğruna çıktı diyorsunuz, ne olursa olsun sonuçta Ücretsiz mi yayınlanıyor? Ücretsiz bir yayın olur, insanlar katlanır. Fakat insan Para verdiği halde bu sorunlara katlanıyor. Son erteleme sonrasında bile bu sorunları görmek haliyle üzüyor insanı.

Bende de grafik takıntısı yoktur, PS4 üzerinde Uncharted'ın ilk oyununu bile bayıla bayıla oynadım yani. Yeterki performansı yeterli düzeyde olsun, grafikleri de neslin çok uzağında kalmasın yeterli benim içinde, Hikaye ve Oynanış iyi olduktan sonra.

Bir oyunun çıkışına yakın ertelenmesi o oyunun %90 ının yapıldığı sonucunu mu veriyor ? Tabiki hayır . Bunu firma sizinle paylaşmaz oyun ertelnir detayını size söylemezler işte %46.7 de kalmıştık en son diye zaten toparlanma sürecinden sonra oyunun hızlı bir şekilde bitmemesi yani gold olamaması da oyunun sizin zannettiğiniz gibi %90 ının bitmemiş olduğunun en büyük ıspatıdır.

Batman Arkham Knight örneği biraz elma ile armut örneği olmuş. biri yaralı pansuman edilmiş diğeri ölü diriltilmiş arada baya zorluk farkı var artık örneği tıptan verdim napim ?

Sizde grafik takıntısı yok diğerinde fps takıntısı var. Bu gereksiz şeyler yüzünde SEKTÖR OLUŞTU ! Digital foundry gibi Eurogamer gibi siteler fps anlizi üzerinde köşe oldular. güler misin ağlar mısın . Ben 35 yaşındayım 20 yıllık aktif oyuncuyum utanıyorum.PC ye çevirdiler konsolları , Ben bu işin sonu nereye gidecek biliyorum zaten PC de oyunculuk yok konsolu da benzettiler artık 5000 Fps 9865 K da Facebook açıcaz . Çıkan oyunlarda RUHSUZ CRYENGINE ULTIMA 458 ile 10 dk da sıkacak. Her güzelin bir kusuru olur iyi yönlerine bakın onları konuşun iyi yönleri %80 ise %20 de boğulmayın.

Şu yaşıma geldim bir kere İMDB ye göre film alıp izlemedim . Yada meta ya göre . Ergenken de yapmadım . Hani diyemiyorum ergenler yapıyor ben niye yapmadım o zaman ? Allah akıl vermiş zevk vermiş iyi kötü senin zevkin kendi fikirlerin var bitti gitti SEKTÖRÜN KÖLESİ OLMAYIN . Meta 90 kesin alim hayır Meta 50 almim hayır kendin dene demo oyna birinde bak video izle. vs...

Son olarak şu PARA = FPS eğrisine gelelim . Yapımcıya bağlı bir sürü de seçenek var

a) 30 fps kilitli
    b) 30 fps kilidi olmayan
    c) 60 fps ama min 45 i gören
    gibi gibi....

Yapımcılara kalmış. Eldeki ve doğasına uygun olan FPS seçilmekte. Yani Fps düşüyor para veriyorum dan ziyade sebebine inilmeli zaten zorla da satmıyorlar oyunu kimseye.

Oyun yapımcısı değilim ama atıyorum bir oyun düz AI ye sahiptir grafiği bassada 60 fps yi kilit olmasa da ona yakın yakalar misal Infamous bir oyun vardır hayvanın tüyleri herbiri ayrı fiziğe sahip hayvanı gerçek köpek tepkisi vermek için ona yakın AI için kod kasılmıştır buda cihaza yüktür "işlemciye" fps düşürür atıyorum. Konsollar son model PC ler gibi güçlü değiller doğalarına aykırı . Bugün bunları konuşuyoruz ama 50 yıl sonrada bu fark aynı olur. Yada konsol pc olur ozaman da konsol olmaz zaten. O yönde gidiyoruz örn : Pro sırf bu fps grafik hastalığı yüzünden çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ps4Vr -- 6 Aralık 2016; 1:42:30 >

• Oyun sanatsal açıdan çok iyi. Ona kimsenin itirazı yok. 10 yıldır geliştirilen bir oyunun teknik ihtiyaçları da karşılayabilmesi lazım. Kamera açıları, fps vs...
  • spot'a gelir mi bugün?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

Yapacaginiz oyunun içine edeyim 10 yildir bekletilen ps3 grafikli oyun ps4te 30fpsyi gormuyor nerdeyse paso drop 22-28 arasi resmen rezalet.

Oynayanlar frame nasil rahatsiz ediyor mu nasil sinir oldum akşam akşam

"rezalet" kelimesini hak ettiğini düşünüyorsa oynamazsıon olur biter

çık hava al biraz

bu kadar dert etme

• 10 yıl deyip duruyorsunuz, 10 yıldır geliştirilmiyor bir ara iptal oldu sonradan ps4 için tekrar yapılmaya başlandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pinky_Demon

Ps4 de frame yerlerde 26fps yı gecmıyor tam bir rezillik. En ıyı PS4 Pro 1080p de çalışıyor 4K'da da frame 30'u görmüyor yazıklar olsun.

sana ne?

sen o zehirli ellerini dualshock'a sürmeye utanmıyor musun?

oynama

rahat et

üzme kendini işte

seni düşünüyoruz

ne gerek var kasılacaksın, gerileceksin, sinirleneceksin falan fps düştü diye

kalbe zarar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

10 yıl deyip duruyorsunuz, 10 yıldır geliştirilmiyor bir ara iptal oldu sonradan ps4 için tekrar yapılmaya başlandı.

kafaları almıyor bazı arkadaşların

zorlama :)

hala "10 yıldır geliştiriliyor" diyorlar

iq düşüklüğü yapacak bir şey yok :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: freshmind

Call of Duty'lere 9 puan veren sözde inceleme mecraları bu oyuna ne tesadüftür ki 7-8 puanları hak görmüşler. Oyun dünyasının geldiği konuma dair daha da söylenecek söz yok.

Aynen. Multiplayerdan da grafik takıntılı tiplerden de nefret ederim. Bu oyun rahat 9 u hakedecek bence benim gözümde

• quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Bu arada 10 sene önceki incelemeyi yapan editörler ile şimdiki velet editörler arasında baya bir fark var. Şimdiki editörlerin bir çoğu fps ve multiplayer manyağı şahsiyetlerdir. Onlara göre böyle oyunlar kafadan 20-30 düşük puan demektir. Multiplayer yoksa zaten mutlaka 80 puandan aşağı not verilmesi lazımdır. Shadow of colossus şimdi çıksaydı , bu veletler yine aşağı yukarı aynı puanı verirdi. Kısacası çöpçü fps ve multiplayer manyağı editör müsveddelerinin yaptığı incelemeyi kaaleye almıyoruz. Kendimiz oynayıp , kendi puanımızı veriyoruz.

muhteşem bi yorum !!!
  • Ulan isterse bu oyun 5 fps olsun alınır yine oynanır....Böyle sanat eseri oyunlarda anlatılmak istenileni anlamak önemlidir..... Oyunda hikaye, duygu ve müzikler inanılmaz

Animasyonlar dehşet olmuş süper....
    Müzikler zaten efsane olmuş....
    Grafikler mi böyle bir oyun da grafiklere bakılır mı... Fps değerlerine bakılırmı yazık çok yazık şimdiki çoluk çoçuklar çok garip :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 saattir oynuyorum büyülenmiş durumdayım. En son shadow'da hissettiğim duygular. Tarif etmesi zor, zevk almanın ötesinde bir duygu bunu sadece Ueda'nın oyunlarında hissediyorsunuz. Herşey çok farklı, her anı, her noktası hayal gücü. Görsellik tamamı ile farklı bir boyutta bunu nasıl başarıyor bilemiyorum diğer oyunlar için "kaliteli", "gerçekçi" veya değil diyebiliriz ama Ueda'nın oyunlarında görselliği tanımlandıramıyorum güneş ışığında bile baktığınızda iyi hissettiren bir duygu var. Kalite kavramı yok tamamı ile hislerden ibaret ve eminim bu herkesin yakalayamayacağı bir his. Yaratık hakkında da çok kısa olarak şunu söylim haraketleri,tepkileri,bakışları çok etkiliyici. Yine iyi bir tasarımdan fazlası olarak karakterimiz ile arasında oluşan bağ ve sevgiyi çok iyi yansıtıyor. Şimdi müsadenizle oyuna geri dönüyorum...

• Şu ana kadar çıkan hemen her konsola sahip oldum, kullandım ve oynadım. Bu süreç boyunca hayatımda bir kez bile oyunların inceleme puanlarını dikkate alarak bir oyunu almaya veya almamaya karar vermedim.

Kendini gerçekten "gamer", Türkçe tabiri ile "oyuncu" olarak nitelendiren herkes, kendisine hitap ettiği tür ve içerikte olan her oyunu oynar, dener ve zevk almaya çalışır. Hitap etmeyenlere de çöp vb. tabirlerle çamur atmaz.

Burada 30 fps altı hesabı yapanların yaş ortalaması da 30'un üstünde olmadığı için hiçbir zaman bizi anlamayacaklar.

Bu forum yıllardır bir çok bilgi öğrenebildiğim, bir çok ürün denememe vesile olmuş, bir çok konu hakkında da fikir yazdığım bir ortam. Ama yıllardır yine bu forum hakkında çok net öğrendiğim bir konu daha var. Bazı görüşleri -özellikle ergen diliyle, yazım kurallarına dikkat etmeden, başkasına bağırıp çağırma diliyle yorum yazan- kimsenin yorum ve eleştirilerini dikkate almamak.

Konuyu saygı çerçevesinde eleştirip çok güzel yorumlar yazan arkadaşları tenzih ederek söylüyorum bunlar.

The Last Guardian konusuna gelince, yıllardır beklediğim bu oyunu sırf hikayesi için ve yaşatacaklarını tahmin ettiğim için 8 piksel dahi olsa alıp oynayacağım.

Gerisi benim için önemli değil.

Zevk almaya bakın, yaşadığımız ortam ve dönemde zevk alacağımız 1-2 şey var çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: defected

spot'a gelir mi bugün?

Geldi. Bugün satışa başladılar.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.