Şimdi Ara

The Hobbit: The Battle of the Five Armies || Extended Edt. Çıktı! (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.838
Cevap
39
Favori
125.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yanıyorsun Fuat Ağbi

Acaba filmden sonramı okusam kitabı ...

Hayır filmden önce oku olayları ögrenirsen kitaptan zevk alamassın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord of the Time

quote:

Orijinalden alıntı: john ronald reuel tolkien

quote:

Orijinalden alıntı: Lord of the Time

quote:

Orijinalden alıntı: john ronald reuel tolkien

quote:

Orijinalden alıntı: Yanıyorsun Fuat Ağbi

Acaba filmden sonramı okusam kitabı ...

Eğer okumadıysan sakın okuma filmden sonra oku hobbit serisinden soğuyabilirsin çünkü.

Sebep ?

Bu kitaptan ne beklediğine bağlıdır , yazarın bu kitabını da diğer kitaplarını da zevkle okudum .

Beni yanlış anladınız. Ben filmden bahsediyorum. Dikkat ederseniz seri dedim. Kitap seri şeklinde değil film seri şeklinde.

Bu arada bende tolkienin kitaplarını severek okurum.

Kusura bakma hocam , evet yanlış anlamışım .

O zaman yorumunuza da katılıyorum , bir tane kitaptan 3 film çekilince film de o kadar kaliteli olmuyor . Ama tek film olsaydı da orta dünyayı lotr dan sonra izleme süremiz 3 te birine düşerdi , sanırım diğer kitapları da film yapılmayacakmış

Evet ne yazıkki yapılamayacak. Biliyorsunuz Chirstopher amca izin vermiyor.

Aslında iki film yapılması daha iyi olurdu. İlk filmde kuyutormana gelirlerdi. İkinci filmde smaugu öldürüp savaş yaparlardı. Ama WB paragözü eminim PJ yi üç film konusunda sıkıştırmıştır.

• Elfler yayları gerdiği anda kitapta bir bölüm vardı.
  • Arkadaşlar bugün ilk iki filmi izledim. Kitapları okumadığım ve LOTR'u izlemediğim için biraz sorular oluştu kafamda.

1- Arkadaşlar Smaug zamanında cücelerin şehrini elinden almışsa tek başına(güçlülüğüne vurgu yapıyorum) 13 kişi toplanıp ejderhayı alt edebileceklerini nasıl düşündüler anlayamadım, tabi sonunda olayı bağladılar bir şekilde ama yinede benim aklıma takıldı.
    2- Arken Taşı tam olarak nedir, ne işe yarar?
    3- Thorin bazen iyi bazen kötü oluyor(filmin sonlarında) neden?
    4- Smeagol kimdir, nedir?
    5- Şimdi ben yüzüğün LOTR'da üretildiğini duymuştum, Smeagol yüzüğü nereden buldu?
    6- Gandalf bir gidiyor bir geliyor, amacı ne, bir şeyler mi saklıyor?
    7- Sauron kimdir? Aslında asıl kötü o da, filmde Smaug gibi mi gösteriliyor?
    8- 5 Ordular Muharebesi hakkında bir biglim yok, aydınlatır mısınız?

İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilal0 -- 31 Temmuz 2014; 18:10:35 >

• Bilal0 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yazdıklarını spoiler içine almalısın ceza yersin ikincisi sorduğun soruların çoğu filmlerde var az çok sen yüzüklerin efendisi serisini izledinmi baştan sona kadar izlediysen bunları bilmen lazım zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Öncelikle yazdıklarını spoiler içine almalısın ceza yersin ikincisi sorduğun soruların çoğu filmlerde var az çok sen yüzüklerin efendisi serisini izledinmi baştan sona kadar izlediysen bunları bilmen lazım zaten

Pardon unutmuşum alacağım şimdi. LOTR'u da izlemedim, kitabı da okumadım.

1- evet zamanında smaug şehri ele geçirdi. aradan baya zaman geçti ve smaug eskisi gibi değil zamanının çoğunu hazinenin üstünde geçirmiş ve egosu aşırı büyümüş durumda. cüceler de kendilerinin olan şeyi geri almak için ölüme koşmaya her zaman hazır olmuşlardır ve gandalfın da yardımcı olacağını düşünerek daha da heveslenmişlerdir.

2- arken taşı çok güzel ve eşi bulunmayan değerli bir mücevher. lanetli olduğu ve taşıyanı delirttiği söyleniyor. cücelerin en önemli hazinesi ve thorin onu ele geçirip cüceleri bir araya toplamak istiyor.

3- özellikle arken taşına olan saplantısı arada zihnini bulandırıyor ve kararlarını etkiliyor. bundan dolayı bazen kötü gibi görünebiliyor.

4- smeagol, gollum dur. daha yüzüğü bulmadan önce kendisi bir hobbitti ve adı smeagol idi.

5- yüzük lotr da değil hobbitten de çok önce yapılmıştır. smeagol yüzüğü nehirde balık tutarken suya düşüp yüzüğü bulan arkadaşı deagol dan zorla almıştır.

6- gandalf kuytuormanda yükselen gölgenin sauronun dönüşünü gösterdiğini düşünüyor ve ak divan için kanıt bulmak için oraya gidiyor. bir yandan da olası sauron dönüşünde yanına bir de smaugu katmasın diye cücelere de yardım ediyor.

7- sauron tek yüzüğü yapan ve orta dünyaya hükmetmek isteyen bir maia. smaug ise bir ejderha.

8- 5 ordular savaşı ejderhanın düşüşü ile ortada kalan hazineyi ele geçirmek isteyen insan, elf, cüce ırklarının uzlaşmaya çalışırken büyük bir or ve goblin ordusunun saldırısıyla birlik oluşturup onlarla yaptıkları büyük savaş. 5 ordu kaşılaştığı için adı da 5 ordular muharebesidir.

uzun zaman oldu okuyalı hatırladığım kadar cevap vermeye çalıştım. eksiklerim ya da hatalarım varsa özür dilerim şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnuviel37 -- 31 Temmuz 2014; 18:19:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tnuviel37

1- evet zamanında smaug şehri ele geçirdi. aradan baya zaman geçti ve smaug eskisi gibi değil zamanının çoğunu hazinenin üstünde geçirmiş ve egosu aşırı büyümüş durumda. cüceler de kendilerinin olan şeyi geri almak için ölüme koşmaya her zaman hazır olmuşlardır ve gandalfın da yardımcı olacağını düşünerek daha da heveslenmişlerdir.

2- arken taşı çok güzel ve eşi bulunmayan değerli bir mücevher. lanetli olduğu ve taşıyanı delirttiği söyleniyor. cücelerin en önemli hazinesi ve thorin onu ele geçirip cüceleri bir araya toplamak istiyor.

3- özellikle arken taşına olan saplantısı arada zihnini bulandırıyor ve kararlarını etkiliyor. bundan dolayı bazen kötü gibi görünebiliyor.

4- smeagol, gollum dur. daha yüzüğü bulmadan önce kendisi bir hobbitti ve adı smeagol idi.

5- yüzük lotr da değil hobbitten de çok önce yapılmıştır. smeagol yüzüğü nehirde balık tutarken suya düşüp yüzüğü bulan arkadaşı deagol dan zorla almıştır.

6- gandalf kuytuormanda yükselen gölgenin sauronun dönüşünü gösterdiğini düşünüyor ve ak divan için kanıt bulmak için oraya gidiyor. bir yandan da olası sauron dönüşünde yanına bir de smaugu katmasın diye cücelere de yardım ediyor.

7- sauron tek yüzüğü yapan ve orta dünyaya hükmetmek isteyen bir maia. smaug ise bir ejderha.

8- 5 ordular savaşı ejderhanın düşüşü ile ortada kalan hazineyi ele geçirmek isteyen insan, elf, cüce ırklarının uzlaşmaya çalışırken büyük bir or ve goblin ordusunun saldırısıyla birlik oluşturup onlarla yaptıkları büyük savaş. 5 ordu kaşılaştığı için adı da 5 ordular muharebesidir.

uzun zaman oldu okuyalı hatırladığım kadar cevap vermeye çalıştım. eksiklerim ya da hatalarım varsa özür dilerim şimdiden.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim, sorularımın büyük bölümü cevaplandı ama hala aklıma takılanlar var.

-Arken taşı lanetli ise neden onu ele geçirmeye çalışıyorlar?

-Gollum nedir?

-Sauron'un dönüşü derken(Hobbit LOTR'dan önce geçmiyor mu? Yani bu Sauron'un ilk kez görülmesi değil mi?)

-Maia nedir?

-Ak Divan nedir?

-Yüzükler nedir, kimler yapmıştır?

Yeniden teşekkür ederim, nedir'li sorulara çok kısa cevap verirseniz zamanınızı almamış olurum. Sağoun.

Sana tavsiyem ilk önce yüzüklerin efendisi serisini dikkatlice izle ondan sonra araştırmaya başla internetten mesela bu sitedeki bilgilere bakabilirsin kabaca anlatılmış çoğu olay ve karakter
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Sauron
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilal0

quote:

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim, sorularımın büyük bölümü cevaplandı ama hala aklıma takılanlar var.

-Gollum nedir?

-Sauron'un dönüşü derken(Hobbit LOTR'dan önce geçmiyor mu? Yani bu Sauron'un ilk kez görülmesi değil mi?)

-Maia nedir?

-Ak Divan nedir?

Yeniden teşekkür ederim, nedir'li sorulara çok kısa cevap verirseniz zamanınızı almamış olurum. Sağoun.

Arkentaşı lanetli değil sıradan bir mücevher. Delilik Thror'da ve onun soyunda var. Tam da delilik değil aslında. Bu kadar mücevhere sahip olmak zihnini bulandırıyor. Bi nevi kendini tüm orta-dünya'nın hakimi olarak düşünüyor. Arkentaşını almalarının sebebi filmde farklı yansıtılmış. Taşa sahip olan tüm cüce ordularını yönetir tadında bi hava vermişler ancak öyle bir şey yok.

Gollum, İsildur yüzük ondan gittikten sonra nehrin dibinde buluyor yüzüğü. Daha doğrusu deagol buluyor ve smeagol onu öldürerek elinden alıyor. Yüzük çok uzun zaman onda kalıp onu bir yaratığa yani gollum'a dönüştürüyor.

Sauron'un dönüş meselesi de filmde yanlış anlatılıyor diye hatırlıyorum. Filmle kitap arasında bir çok uyuşmazlık var zamanlama konusunda.

Maia yarı tanrı gibi bir şey. Eru önce vaları yaratıyor daha sonra maiarı.

Akdivan pek büyücü yani istarilerden ve bazı önemli elflerden oluşan bir konsey. Ortadünya'nın yöneticileri diyebiliriz kaba tabirle. Tam olarak böyle değil tabi.

Yüzük meselesi çok eski bir olay. Yanlış hatırlamıyorsam veya karıştırmıyorsam. Sauron kılık değiştirip elflere sihirli yüzükler yapmasını öğretiyordu. Daha sonra hepsine hükmedecek tek yüzüğü kendi için yapıyor.

• quote:

Sana tavsiyem ilk önce yüzüklerin efendisi serisini dikkatlice izle ondan sonra araştırmaya başla internetten mesela bu sitedeki bilgilere bakabilirsin kabaca anlatılmış çoğu olay ve karakter
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Sauron

Vaktim olunca izlemeye çalışacağım hocam sağolun ilginiz için.
    Kesin izle hobbit ten çok daha iyi bence
  • quote:

Arkadaşlar bugün ilk iki filmi izledim. Kitapları okumadığım ve LOTR'u izlemediğim için biraz sorular oluştu kafamda.

1- Arkadaşlar Smaug zamanında cücelerin şehrini elinden almışsa tek başına(güçlülüğüne vurgu yapıyorum) 13 kişi toplanıp ejderhayı alt edebileceklerini nasıl düşündüler anlayamadım, tabi sonunda olayı bağladılar bir şekilde ama yinede benim aklıma takıldı.
    5- Şimdi ben yüzüğün LOTR'da üretildiğini duymuştum, Smeagol yüzüğü nereden buldu?

Yüzüklerin efendisi in ilk 10 dakikasını izle soru işareti kalmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fragman çok kısa olmuş 1.30 dk yetmedi
    Dostum yüzüklerin efendisi serisini seyretmediysen ne bu odaya gir nede soru sor. İndirebilirsen hemen "Genişletilmiş-Extended" versiyonunu türkçe düblajıyla indirip izle, 2 tanede hobit filmi var daha sonrada onları izle. Sorular soruları doğurur, cevaplarda filmden alacağın hazzı azaltır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

quote:

quote:

-Gollum nedir?

-Maia nedir?

-Ak Divan nedir?

Arkentaşı lanetli değil sıradan bir mücevher. Delilik Thror'da ve onun soyunda var. Tam da delilik değil aslında. Bu kadar mücevhere sahip olmak zihnini bulandırıyor. Bi nevi kendini tüm orta-dünya'nın hakimi olarak düşünüyor. Arkentaşını almalarının sebebi filmde farklı yansıtılmış. Taşa sahip olan tüm cüce ordularını yönetir tadında bi hava vermişler ancak öyle bir şey yok.

Gollum, İsildur yüzük ondan gittikten sonra nehrin dibinde buluyor yüzüğü. Daha doğrusu deagol buluyor ve smeagol onu öldürerek elinden alıyor. Yüzük çok uzun zaman onda kalıp onu bir yaratığa yani gollum'a dönüştürüyor.

Sauron'un dönüş meselesi de filmde yanlış anlatılıyor diye hatırlıyorum. Filmle kitap arasında bir çok uyuşmazlık var zamanlama konusunda.

Maia yarı tanrı gibi bir şey. Eru önce vaları yaratıyor daha sonra maiarı.

Akdivan pek büyücü yani istarilerden ve bazı önemli elflerden oluşan bir konsey. Ortadünya'nın yöneticileri diyebiliriz kaba tabirle. Tam olarak böyle değil tabi.

Yüzük meselesi çok eski bir olay. Yanlış hatırlamıyorsam veya karıştırmıyorsam. Sauron kılık değiştirip elflere sihirli yüzükler yapmasını öğretiyordu. Daha sonra hepsine hükmedecek tek yüzüğü kendi için yapıyor.

Çok sağolun yardımınız için, kafamda hemen hemen soru kalmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpalp84

Dostum yüzüklerin efendisi serisini seyretmediysen ne bu odaya gir nede soru sor. İndirebilirsen hemen "Genişletilmiş-Extended" versiyonunu türkçe düblajıyla indirip izle, 2 tanede hobit filmi var daha sonrada onları izle. Sorular soruları doğurur, cevaplarda filmden alacağın hazzı azaltır.

Peki dostum öyle yapayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abinos41

quote:

Arkadaşlar bugün ilk iki filmi izledim. Kitapları okumadığım ve LOTR'u izlemediğim için biraz sorular oluştu kafamda.

Yüzüklerin efendisi in ilk 10 dakikasını izle soru işareti kalmaz

Vaktim olduğunda tüm seriyi izleyeceğim.

• quote:

Kesin izle hobbit ten çok daha iyi bence

Zaten Hobbit'i çok beğenmedim.
  • bu trailerdan sonra gelde 17 Aralığı bekle
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.