Şimdi Ara

The Hobbit: The Battle of the Five Armies || Extended Edt. Çıktı! (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.838
Cevap
39
Favori
125.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonunda geldi fragman ve çok beğendim umarım kitaptaptaki duyguşarı yaşarız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu filmi 3 film yerine tek bir filmde çekselerdi mükemmel olacaktı. Ama paragözlülükleri yüzünden eminim ki bu filmden de zevk alamayacağım. Tek filmlik malzemeyi 3 filme bölmeleri şaka gibi. 3 saatlik bir tane film yapacaktın olay bitecekti.
  • Beklediğimize kesinlikle değdi bence çok güzel bir film olacak benim düşüncem bir kralın dönüşü olamaz belki ama yinede sağlam geliyor
  • Bence bu film ilk 2 Hobbit filmini affettirecek.Sağlam geliyor
  • Efsane yaaaa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

Smaug'un alevleri trailerda bile sırıtıyor resmen, 3B'de animasyon niyetine izleriz artık.

Kitap da Dünya, Yüzüklerin Efendisi'ni okuyanlar ve okuyacak olanlar diye ikiye ayrılır yazar; sağ olsun Peter kitabı okuyanlar ve filmi izleyenler şeklinde değiştirdi tüm algıyı... Biri durdursun artık bu adamı, bıraktsın Orta Dünya'nın yakasın! Ortada ne hikaye bıraktı ne karakter. Kitapları okumamış bir Orta Dünya hayranının kafasındaki Orta Dünya'yı gerçekten merak ediyorum.

Christopher emmi sağolsun Silmarillion'unun haklarını satmıyor, yoksa kim bilir ne saçmalıklar izliyecektik.

Kitapları okumayan, Orta Dünya hayranlarıyla falan konuşuyorum, adamlar çok ayrı bir dünyadalar cidden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fingolfin. -- 28 Temmuz 2014; 23:40:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Alper

Bu filmi 3 film yerine tek bir filmde çekselerdi mükemmel olacaktı. Ama paragözlülükleri yüzünden eminim ki bu filmden de zevk alamayacağım. Tek filmlik malzemeyi 3 filme bölmeleri şaka gibi. 3 saatlik bir tane film yapacaktın olay bitecekti.

Tek filmde çok az olurdu. Her şey eksik diyecektik bu seferde. Bu filmin tam hakkı 2 filmdir bence.
  • Galadriel ve Gandalf, hüzünlendim nedense.

"The Crow (1994) bu filmdeki sahneler Hobbit te ki sahnelere 10 basar yeminle ateş sahneleri için. CGI nin anasını bellemişler.

ELFLERİ 4 GÖZLE BEKLİYORUM

Türkçe Altyazılı Teaser

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daikataNa~ -- 28 Temmuz 2014; 23:42:13 >
  • Fragman harika olmuş bu arada
  • Hersey CGI yine aşırı yapay duruyor. Film çıkana kadar düzeltme yapılır ama bu kadar CGI çok çok fazla o kadar bütçeniz var adam gibi çeksenize şu filmleri. Keşke Nolan'a verseydiler şu hobbit serisini TDKR'de bile 8000 figüran topladı sokaktaki sahne için, TDK'da tıra takla attirilan sahnede falan hic birinde efekt yok doğal çalışıyor adam en iyiside bu.

• CGI seni çıkaranın, seni kullananın ALLAH müstehakını versin!

Filmi sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım CGI efektleri filmin önüne geçmez ve yine umarım IMAX HFR 3D izleme şansına bu sefer sahip oluruz!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeNcİLMaN

Şunun anismasyon ve efeklerini yapan firmanın geçmişine bakıyoruz en iyisi sonra şu Hobbit çalışmasına bakıyorum beş para etmez.Arkadaş bu kadarda edilmezki filmin içine.CGİ yapamıyorsan kullanma lan o zaman.viggo mortensen iyiki aragorn rolünü kabul etmedi Hobbit için böyle saçma sapan bir seri için oyunculuğuna yazık.

Mortensen’den Jackson’a Eleştiri

The Hobbit: The Battle of the Five Armies || Extended Edt. Çıktı!

Yüzüklerin Efendisi’ndeki Aragorn rolüyle izleyicilerin kalbinde taht kuran oyuncu Viggo Mortensen, yıllar sonra serinin yönetmeni Peter Jackson’ı eleştirdi.

Mortensen geçtiğimiz günlerde verdiği bir mülakatta, Peter Jackson’ın teknoloji tutkunu bir yönetmen olduğunu, Yüzük Kardeşliği’nin senaryosunun çok cesur olmasına rağmen, İki Kule ve Kralın Dönüşü’nde çok fazla görsel efekt kullanıldığını ve bunun da serinin son iki filminin “baştan savma” olmasına yol açtığını söylüyor.

Hatta ona göre Yüzük Kardeşliği başarılı olmasaymış, ardından gelen diğer filmlerin gişe yapması mümkün değilmiş. Aşırı görsel efekt kullanıldığı için seriyi genel olarak basit buluyormuş.

Mortensen’in eleştirileri bunlarla da sınırlı değil. En sert eleştirisini sona saklamış olacak ki, şöyle bir cümle sarf etmiş:

“Jackson, elbette bir gün büyük bütçe, kötü senaryo ve görsel efektlerden ibaret filmlerin kalitesiz olduğunu anlayacak. Umarım bunu anlaması uzun sürmez. Yoksa kariyerini bitirebilir.”

Aragorn reyisi bu yüzden seviyoruz.

Sonuna kadar haklı.

Gene LOTR bir nevi kurtarıyordu işi yani işin inceliği vardı. Ork'lar, insanlar hafiften savaş sahnelerinde falan el emeği göz nuru kostümler makyajlar falan kullanılıyordu. Peter Jackson bunda utanmasa aktörleri donla dolaştırıp üzerlerini bile CGI ile kaplayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Myronides

Hersey CGI yine aşırı yapay duruyor. Film çıkana kadar düzeltme yapılır ama bu kadar CGI çok çok fazla o kadar bütçeniz var adam gibi çeksenize şu filmleri. Keşke Nolan'a verseydiler şu hobbit serisini TDKR'de bile 8000 figüran topladı sokaktaki sahne için, TDK'da tıra takla attirilan sahnede falan hic birinde efekt yok doğal çalışıyor adam en iyiside bu.

TKDR'de 8000 figüran olduğunu bilmiyordum. Bu Batman v Superman için de 6000-7000 figüran alınmış. Anlaşılan Nolan'ın parmağı var işin içinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diablo12

quote:

Bu filmi 3 film yerine tek bir filmde çekselerdi mükemmel olacaktı. Ama paragözlülükleri yüzünden eminim ki bu filmden de zevk alamayacağım. Tek filmlik malzemeyi 3 filme bölmeleri şaka gibi. 3 saatlik bir tane film yapacaktın olay bitecekti.

Tek filmde çok az olurdu. Her şey eksik diyecektik bu seferde. Bu filmin tam hakkı 2 filmdir bence.

Aslında 2 olarak planlanmıştı da 3 sonradan ticari kaygılarla geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fingolfin.

quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

Smaug'un alevleri trailerda bile sırıtıyor resmen, 3B'de animasyon niyetine izleriz artık.

Kitap da Dünya, Yüzüklerin Efendisi'ni okuyanlar ve okuyacak olanlar diye ikiye ayrılır yazar; sağ olsun Peter kitabı okuyanlar ve filmi izleyenler şeklinde değiştirdi tüm algıyı... Biri durdursun artık bu adamı, bıraktsın Orta Dünya'nın yakasın! Ortada ne hikaye bıraktı ne karakter. Kitapları okumamış bir Orta Dünya hayranının kafasındaki Orta Dünya'yı gerçekten merak ediyorum.

Christopher emmi sağolsun Silmarillion'unun haklarını satmıyor, yoksa kim bilir ne saçmalıklar izliyecektik.

Kitapları okumayan, Orta Dünya hayranlarıyla falan konuşuyorum, adamlar çok ayrı bir dünyadalar cidden.

Yarısına anca geldim. Yarısına kadar bile 10 film çıkar :D

• quote:

Orijinalden alıntı: pirate19

quote:

Orijinalden alıntı: diablo12

quote:

Aslında 2 olarak planlanmıştı da 3 sonradan ticari kaygılarla geldi

biliyom :)

• Hobbit ilk duyurulduğunda ne ümitlenmiştim ama gel gör ki Orta Dünya'nın içine edildi. Olaylar, karakterler, efektler... neresinden tutsan elinde kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batman

quote:

Hersey CGI yine aşırı yapay duruyor. Film çıkana kadar düzeltme yapılır ama bu kadar CGI çok çok fazla o kadar bütçeniz var adam gibi çeksenize şu filmleri. Keşke Nolan'a verseydiler şu hobbit serisini TDKR'de bile 8000 figüran topladı sokaktaki sahne için, TDK'da tıra takla attirilan sahnede falan hic birinde efekt yok doğal çalışıyor adam en iyiside bu.

TKDR'de 8000 figüran olduğunu bilmiyordum. Bu Batman v Superman için de 6000-7000 figüran alınmış. Anlaşılan Nolan'ın parmağı var işin içinde.

Nolan, Zack'e söylemiştir böyle yap diye 300 Spartalı'nın 2. Filmindede çok CGI vardi Zack yönetmedi ama bu efekt olayları falan ondan çıktı diye biliyorum. Kaliteli CGI yapıyor ama bence fazlasi gereksiz ona kalsa batman v superman'de de çok CGI kullanırdı Nolan veya WB müdahale etmiştir mutlaka seviyor oda bu işi ama dedigim gibi zorunlu kalmadikca doğal yöntemler en iyisi. Animasyona dönüyor işler iyice

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Batman

quote:

Nolan, Zack'e söylemiştir böyle yap diye 300 Spartalı'nın 2. Filmindede çok CGI vardi Zack yönetmedi ama bu efekt olayları falan ondan çıktı diye biliyorum. Kaliteli CGI yapıyor ama bence fazlasi gereksiz ona kalsa batman v superman'de de çok CGI kullanırdı Nolan veya WB müdahale etmiştir mutlaka seviyor oda bu işi ama dedigim gibi zorunlu kalmadikca doğal yöntemler en iyisi. Animasyona dönüyor işler iyice

Aynen hocam, çok haklısın.

• Animasyon filmi olmuş bu arkadaş.
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.