Şimdi Ara

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.256
Cevap
27
Favori
208.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tinúviel

Thorin ile başlayan ağıtı tekrar tekrar dinleyen bir tek benmiyim?

Audio olsa iPod'a arabaya telefona her yere atar 3000 kez dinlerim.

Far over the Misty Mountains cold,
    To dungeons deep and caverns old,
    The pines were roaring on the heights,
    The wind was moaning in the night,
    The fire was red, it flaming spread,
    The trees like torches blazed with light.

http://allpoetry.com/poem/8500007-Over_The_Misty_Mountains_Cold-by-J_R_R_Tolkien

ayrıca şiirin tamamı burda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Lanaya- -- 21 Aralık 2011; 17:03:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cnbzkrt

quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

quote:

Orijinalden alıntı: sinager_dante

Alakasız olacak ama bu serinin kitaplarını okumak istiyorum lord of the rings ve silmarillion u biliyorum diğer kitaplar nelerdir toplu olarak alacağım?

Kronolojik olarak Yüzüklerin Efendisi en son yani beşinci, Silmarillion ise birinci kitap. İkinci olarak Hurin'in Çocukları, üçüncü olarak Güç Yüzüklerine Dair, dördüncü olarakta Hobbit okunur. Ancak yanlış bilmiyorsam İthaki'nin yayınlandığı Silmarillion'un içinde Güç Yüzüklerine Dair'de var. Yani iki kitabı bir arada almış oluyorsun.

Bunların dışında kronoloji ile ilgisi olan Kayıp Öyküler var, Silmarillion'daki bazı şeylerin detaylı anlatı var, malum Silmarillion heyvani bir zaman diliminde geçtiği, yaşananlar bazen anlamsız ve basit gelebiliyor. Ama bu kitabı okumadığım için tam içeriğini bilemiyorum.

Seriyi bende cok okumak istiyorum ama siralamyi bilmedgimden baslamadim. Sizin dedginize gore siralama
    1.Silmarillion
    2.Hurinin cocuklari
    3.Guc yuzuklerine dair
    4.Hobbit
    5.Yuzuklerin efendisi
    Bu siralama asil olan dogru siralama dimi ?
    Bide Sigurd ile Gudrun Efsanesi diye bi kitap var onun yukardaki kitaplarla bi ilgisi varmi konu acisindan ?

Evet, doğru sıralama o; ama dediğim gibi bu hikayenin kronolojik sıralamasıdır. Tolkien, sondan başa doğru yazmış hikayeleri, yani tam tersi olarakta okunabilir elbette. Ama Hurin'in çocukları ve Güç Yüzüklerine Dair kitapları, Silmarillion okunmadan fazlasıyla karışık gelecektir. Tabii işin garip kısmı ise Silmarillion, serideki anlaması ve okunması en zor kitap, dolayısıyla ilk başlarda çok sıkıcı bile gelebilir. Bir 200 sayfa kadar dayanmak gerekiyor.

Söylemiş olduğunuz kitap, başka bir konu ile ilgili.

• quote:

Orijinalden alıntı: zUbE

quote:

Orijinalden alıntı: Lithium 

quote:

Orijinalden alıntı: zUbE

quote:

Orijinalden alıntı: Lithium 

gandalf la galadriel ilişkisine herkes şaşırmış ama ben lotr da içimden geçirmiştim acaba olabilir mi diye pj sesimi duydu

Kızma ama Yuh diyorum ortak.

ister inanın ister inanmayın ama daha 3 gün önce lotr serisini tekrar izledim.orada gandalf ile galadriel in hiç karşılaşmadığını farkettim tabi ki direk sevgili olduklarını düşünmedim ama aralarında bir bağ olabileceği aklıma geldi.

Taktır ettım usta.

yanlız kitapda böyle birşey yokdu fakat aksiyon da fazla yokdu eklemeler umarım aşk larla vs. sınırlı kalmaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

Fragmanin basi kotu sonu guzel...

anlamadim bisey var yuzuk ve su canavarhttp://4.bp.blogspot.com/_vME03eac4FI/SwR-Ptz_3HI/AAAAAAAAAFc/hNo6w21r5JY/s1600/Gollum-LOTR-Posters.jpg volkanda olmemislermiydi ?

hay o küçük parmağın sehpaya çarpsın

• Çok güzel bir fragman, kitapta ne okuduysak gördük resmen. Vay be Ulu Thorin, büyük karizma gerçekten.

Boş iş çıkmayacak, sıkı sıkı geliyor. Thorin'in şiiri müthişti, tüyleri diken diken etti.
  • İzlediğim en iyi fragman diyemem (DeathlyHallows'ta ki gibi bir hava görmedim) ama güzeldi arkadaşların dediği gibi başı biraz soluksuz sonu cidden iyiydi kitabı okumadığım için filmle ilgi bir şey söyleyemiyorum ama fragmandan anlaşılacağı üzere iyi bir film bizi bekliyor diyebilirim Gollum'la ilgili kısımlar beni meraklandıran konu aslında.Kısa zaman içinde kitabı okumayalıyım diye düşünüyorum Jackson'ın ne yaptığınıda merak ediyorum Lord Of The Rings'te eklemeler vardı bunda da olursa şahane olur diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CR7_35 -- 21 Aralık 2011; 19:16:41 >
  • son saniyelerde çalan müzigi çok iyi hatirliyorum yüzüklerin efendisinden... mesekalkanin söyledigi siir-sarkida çok güzel bende 1000 defa dinleyebilirim
  • Fragman'ı 2. kez izledim ilk yorumum hafif kalmıştı biraz daha iyi diyebilirim bahsettiğin şiir çok iyi özellikle Dubaj kısmı halen soru işareti diyebilirim Trailer'da o sesleri duymak tüyleri diken diken yapan tarzdan umarım Orjinal'ini arar duruma gelmeyiz.
  • Böyle bir seriye verilebilecek en güzel emeği veriyor Peter Jackson. Oluşturulan karakterler harika bir de bunlara seçilen oyuncular ve atmosfer birleşince efsanenin hakkı veriliyor.
  • fragmandaki şiiri duyunca aklıma hemen bu geldi

her izleyişimde tüylerim diken diken oluyor, harika

• Nezaman izliyoruz :)
  • Fragman şahane olmuş, Bombur kitaptaki gibi yarıcak bizi belli..

Şu fıçı olayını merak ediyorum.. Nasıl sığacaklar
  • Tolkien yazarken nasıl düşündüyse PJ perdeye aktarirken o sekilde fantastik düşünebiliyor en büyük avantajı bu iyi varsın PJ umarım tüm Tolkien eserleri perdeyi onun elinden görür.
    Ayrıca Thorin'in agiti okudu sahne Oscar almasına yeter şimdiden yazalım tutarsa hortlarım ileride.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eru ilúvatar

fragmandaki şiiri duyunca aklıma hemen bu geldi

her izleyişimde tüylerim diken diken oluyor, harika

Fragmanda ki başkada bu müthiş bir şey dediklerin doğru ayrıca Hobbitlerin önünde eğilmeleri mükemmeldi tek kelimeyle.

• Paso izliyorum deli olucam 1 sene nasıl geçicek

Bu arada başka sitelerde gerzekler öyle saçma yorumlar yapmışki, bunlarla nasıl aynı oksijeni soluyorum şaşırıyorum..

Örnekler ;

-Gandalf neden tekrar gri gandalf olmuş ?
    -Gollum ölmüştü neden geri geldi ?
    -Eski karakterler neden yok ,hep cüceleri işlemeleri saçma olmuş
    -Bu yüzük yok olmamışmıydı ? nerden aynısı çıktı bir daha ?

Allahım aklıma mukayet ol.....

• şu müziği dinlemek için replay butonuna tecavüz ediyorum resmen.. Muhteşeml lan
  • Galadriel'in ne işi var?, Thorin cüce mi insan mı belli değil, yüzük kabak gibi ortada ve neden parıldıyor? Kitapla örtüşmüyor bence hiç.

Adı "The Hobbit" yerine başka bir şey olsa ben de müthiş derdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bensatanistdegilim

Paso izliyorum deli olucam 1 sene nasıl geçicek

Bu arada başka sitelerde gerzekler öyle saçma yorumlar yapmışki, bunlarla nasıl aynı oksijeni soluyorum şaşırıyorum..

Örnekler ;

-Gandalf neden tekrar gri gandalf olmuş ?
    -Gollum ölmüştü neden geri geldi ?
    -Eski karakterler neden yok ,hep cüceleri işlemeleri saçma olmuş
    -Bu yüzük yok olmamışmıydı ? nerden aynısı çıktı bir daha ?

Allahım aklıma mukayet ol.....

• yapılmadıysa şöyle bir iyilik yapayım. bathory-ring of gold gibi yahu, gittim başka diyarlara.

• Fragmanı izlerken kendimi ortaokul yıllarımda gibi hissettim. İlk Lotr Trailerını izlerken ortaokula gidiyordum. Ne günlerdi bea. O zamanlar sinemada Lotr izlemek nasip olmamıştı inşallah şimdi Hobbiti izlerim
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.