Şimdi Ara

The Great Wall (2016) | Yimou Zhang | Sinemalarda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
2.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • The Great Wall (2016) | Yimou Zhang | Sinemalarda

Vizyon tarihi 30 Aralık 2016 (1s 43dk)
    Yönetmen Zhang Yimou
    Oyuncular: Matt Damon, Jing Tian, Pedro Pascal devamı
    Tür Macera, Tarihi, Fantastik
    Ülke Abd, Çin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Intruder -- 31 Aralık 2016; 10:48:40 >

• Edward Zwick başarılı bir yönetmen konuda güzel umarım iyi birşeyler ortaya çıkar...
  • Film büyük ihtimalle abartılı olacaktır. Çünkü bu zamana kadar böyle bir filmin gelmemesi Çin Hükümeti'nin bu konuda çok titiz davranmasından kaynaklanıyor olabilir. Edward Zwick' de bunun farkında olduğu için abartı koyup Çin Hükümeti'nden izni bu yolla alacaktır. Çünkü hiçbir hükümet "korktukları için böyle bir yapı yapmışlar" düşüncesinin yayılmasını istemez.

• Toto korkusu neleri yaptırıyo insana temalı filmi yapıcaklar
  • Bu çin seddi çinliler birbirleri arasındaki savaştan korunmak için yapmışlardır.. sonra bu duvarları birleştirmişlerdir.. hala türklerden korunmak için yapıldığı söylenir gerçeği budur
  • Çin seddi'nin bu kadar büyük olmasının asıl amacı Türk'lerden (Hun) korkduklarındandır. Yinede aşmışız orası ayrı konu.

quote:

Çin'in Savaşan Beylikler döneminde (M.Ö.403 M.Ö.221), Çin seddinin temeli 20den fazla ayrı ayrı krallık tarafından atılmıştı.
    Chu, Qi, Yan, Wei, Han, Zhao, Qin Krallıkları birbirinden korumak için sınırlarında ilk setler inşa ettiler.
    Qin,Zhao,Yan kralıkları ise XiongNu, DongHu, LinHu, Hiung-nu'ların saldırılarını durdurmak ve ülkenin kuzey sınırlarını
    koruma amacıyla da inşa ettiler. Çin'in ilk İmparatoru Qin Shi Huang, burayı boydan boya aşılmaz bir
    savunma duvarıyla kapatmaya karar verdi. Bu devasa inşaata girişmekteki amacı konusunda tarihçiler farklı görüşler sürmüşlerdir.
    Bunlardan bazıları:
    Ülkenin sınırlarını başta Hiung-nu olmak üzere kuzeyden Çin'e karşı Türk boylarının saldırısına karşı savunmak.
    Uzun savaşlar sonunda yıktığı beyliklerin esir düşen yöneticilerini sürgün ve ağır işe sürerek cezalandırmak.
    Ülkeden kaçısları önlemek.
    Ülkenin tek yönetim altında birleştiğini içeriye ve dışarıya göstermek.
    Kuzeyden gelen Türk saldırılarına karşı savunmak için.

Alıntı: Wikipedia

• quote:

Orijinalden alıntı: expander_

Çin seddi'nin bu kadar büyük olmasının asıl amacı Türk'lerden (Hun) korkduklarındandır. Yinede aşmışız orası ayrı konu.

quote:

Çin'in Savaşan Beylikler döneminde (M.Ö.403 M.Ö.221), Çin seddinin temeli 20den fazla ayrı ayrı krallık tarafından atılmıştı.
    Chu, Qi, Yan, Wei, Han, Zhao, Qin Krallıkları birbirinden korumak için sınırlarında ilk setler inşa ettiler.
    Qin,Zhao,Yan kralıkları ise XiongNu, DongHu, LinHu, Hiung-nu'ların saldırılarını durdurmak ve ülkenin kuzey sınırlarını
    koruma amacıyla da inşa ettiler. Çin'in ilk İmparatoru Qin Shi Huang, burayı boydan boya aşılmaz bir
    savunma duvarıyla kapatmaya karar verdi. Bu devasa inşaata girişmekteki amacı konusunda tarihçiler farklı görüşler sürmüşlerdir.
    Bunlardan bazıları:
    Ülkenin sınırlarını başta Hiung-nu olmak üzere kuzeyden Çin'e karşı Türk boylarının saldırısına karşı savunmak.
    Uzun savaşlar sonunda yıktığı beyliklerin esir düşen yöneticilerini sürgün ve ağır işe sürerek cezalandırmak.
    Ülkeden kaçısları önlemek.
    Ülkenin tek yönetim altında birleştiğini içeriye ve dışarıya göstermek.
    Kuzeyden gelen Türk saldırılarına karşı savunmak için.

Alıntı: Wikipedia

Hocam doğru yazmışsında temelinde bizden korktukları için yapılmamış işte.. sonra olan bu duvarları kuzeyden saldırılar için birleştirilmiş.Öle bi lanse ediliyor ki sanki tüm çin bizden korktukları için hemen çin seddini yaptılar

• Film güzel olacaktır ama türkleri ve korelileri kötü göstereceklerdir yada sadece türkleri.Çünkü Çin settinin yapılmasının en büyük nedeni türkler ve korelilerin yani Koguryonun ani baskınlarından dolayı çinlileri bezdirmesinden sonra yapılmıştır ki bunu engellememiştir bile bizimkiler her türlü dalmışlar
  • Trailer geldi...

Edit: İlk mesajdan tek doğru bilgi olarak filmi yapan şirket olan Legendary kalmış;
    Film 2017 Şubat'ta vizyona giriyor, baş rolde Matt Damon var ve yönetmen Yimou Zhang.
    Filmin bütçesi 135 milyon dolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ürüng Ayığ Toyon -- 28 Temmuz 2016; 22:50:57 >
  • Fantastik öğeler barındıran bir film olacak galiba ya da fantastik bir dille anlatılacak, fragmanda elemanın birini bir şey duvardan çekip aşağı attı. Bu arada böyle bir filmde Matt Damon gibi bir aktörün yer almasını çok alakasız ve anlamsız buldum. Herhalde Çinliler için Matt'in reklam yüzü kullanılacak galiba. Yani dünya çapında filme olan ilgiyi arttırır diye seçmişler adamı belli ki ama çok fena sırıtıyor bu filmde. Yine de listeye ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 3 Aralık 2016; 15:55:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç beklediğim gibi değil hayal kırıklığı
  • Yaratık vs olmamış keşke adam akıllı savaş filmi olsaydı bu hali ancak evden izlemeli.

• vay be gelsin kaçırmam, diyecek bir şey göremedim. Matt Damon olmasına rağmen, pek ilgimi çekmedi film
  • Tam sinemada izlenecek bir film ve 135 milyon Dolarlık bütçesi var.Bütçesini geçeceğini düşünüyorum 300 Milyon falan yapar bence.Ama Imdb puanı 5.6 ve şöyle bir yoruma denk geldim: Film Görsel olarak harika ama diğer her yönden çok zayıf Haftaya da kesinlikle sinemasına gideceğim.
  • Yarın vizyonda..

The Great Wall (2016) | Yimou Zhang | Sinemalarda
  • imdb puani neden boyle
  • E hani Türkler nerede? Alakasız birşey mi geliyor nedir? Yaratıklar falan... İşi ejderhalara mı bağlayacaklar? Görsel efektler fena değil gibi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fantastik değilde son samuray tarzı olsaydı kesinlikle izlenirdi. Merak etmiyorum açıkcası.
  • filmden az önce geldim.görsel sahneleri hoştu.
    ama yinede benim beklentimi karşılamadı.yaratık değilde orduların savaşı şeklinde olsa film bence daha kalıcı bir etki bırakırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intruder

Edward Zwick (The Last Samurai,Glory,Blood Diamond) The Great Wall of China filmini yönetecek.
    Film Çin Seddi'nin yapılışına dair olması bekleniyor.
    Başrolde Henry Cavill (Man of Steel) yer alacak.
    Yapımcılığını Thomas Tull ve Charles Roven'in ortakları olduğu Legendary Pictures'ün Legendary East kolu yapacak.

Filmin 2013'te vizyonda olması bekleniyor.

Konuyu güncellermisiniz hocam filmin yönetmeni Edward Zwick değil en basitinden.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.