Şimdi Ara

The Great Gatsby (2012) | Leonardo DiCaprio - Tobey Maguire - Carey Mulligan (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
0
Favori
5.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• kitabini okumadim ama filmi beni tatmin etti. kıyafetler müzikler arabalar super. parayi nasil kazanmis muamma ama mutlu sonu hakediyordu leo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

kitabini okumadim ama filmi beni tatmin etti. kıyafetler müzikler arabalar super. parayi nasil kazanmis muamma ama mutlu sonu hakediyordu leo

Bari kız da güzel olsaydı

• quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

quote:

kitabini okumadim ama filmi beni tatmin etti. kıyafetler müzikler arabalar super. parayi nasil kazanmis muamma ama mutlu sonu hakediyordu leo

Bari kız da güzel olsaydı

Gönül işte

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • WISDOM kullanıcısına yanıt
    O değil de senin buralarda ne işin var?
    Konu dışının dışına çıkmazdın.

• quote:

fena film dizi izleyicisiyim

• quote:

quote:

fena film dizi izleyicisiyim

Iyi o zaman

• Bitince atarım yorumu
  • Film az önce bitti.Olaylar oldu bittiye getirilmiş gibiydi.Ama o kadar uğraşına rağmen Gatsby'nin değerinin bir türlü bilinememesi (Nick dışında), gerçek aşk beslediği ve tek amacı eski sevgilisine kavuşmak olduğu halde kızın arada kalması ve genel anlamda paranın değil dostluğun öneminin yansıtılması çok iyiydi.
  • Çekimleri, görseli falan harikaydı.
  • Bu filmi izlemekte neden bu kadar geç kalmışım anlamadım. Gerek çekim açıları gerek müzikler gerek kadrajı doldurma açısında harika iş çıkartmışlar. Her sahne görsel bir şölendi resmen. Film tek kelime ile harikaydı ama
    mutlu bir son hakkediyordu :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cenkay KESER -- 14 Ekim 2016; 17:37:46 >
  • Uyarlamalar içinde romana bu kadar sadık başka bir film hatırlamıyorum,o açıdan tek kelimeyle mükemmel olmuş.Dekor,atmosfer,müzikler,oyunculuklar da enfes.7,3 IMDB puanı biraz düşük bence.Şahsen 8 veririm filme

• Leonun Ölmesi çok kötü oldu. Çok pis sövesim var vuran herife

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halikarnas Şakşakçısı -- 6 Mayıs 2017; 21:32:35 >
  • Kitabını okumuştum ama bunu izlemem

• endoplazmik bir kulum kullanıcısına yanıt
    Telefon eden nickti gösterdiler orasini zaten.

• 2K kullanıcısına yanıt
    Telefon eden nickti.

• quote:

Orijinalden alıntı: KOEMAN32

Telefon eden nickti gösterdiler orasini zaten.

4 yıl sonrasında bana yaşattığınız bu aydınlanma için cok tesekkür ederim 😄

• endoplazmik bir kulum kullanıcısına yanıt
    Önemli degil hocam. Yorumlari okuyoken dedim cevap veriyim.

• İyi güzel filmdi ama yine de daha iyi olabilirdi bence

• Bu filmi uzun zamandır erteliyordum. İzleyip bitirmek dün nasip oldu. The Wolf of Wall Street kadar iyi bir DiCaprio filmi olmasa da yine de güzel gitti. Oyunculuklar şahane özellikle Tobey Maguire ve Leonard DiCaprio adeta döktürmüş. Hem oyunculuklarını hem de canlandırdıkları karakterleri sevdim. Türkçe dublaj izledim bu arada. Her zamanki gibi yine aynı kişiler (Ahmet Taşar, Mustafa Oral) aynı oyunculara (Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire) ses vermişler ve güzel olmuş.

Filmin atmosferi de güzeldi. O yılları anlatırken epey renkli, epey hızlı göstermişler. 1920'li yıllardasın, o zamanın araçları mübarek Ferrari Enzo gibi uçuyor kaçıyor.

Filmin sonları da güzeldi. Nedense boğazım düğümlendi o kadar sağlam bir dram olmamasına rağmen. Filmin geneline de baktığında hikaye çok çekici değil ama filmi çeken yönetmen ve yazan senarist-romanı yazan yazar öyle şeyler çıkarmış ki ortaya müzik ve oyunculuklarla kendini izletir bir eser peydah olmuş. Bu yoklukta iyi gitti.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.