Şimdi Ara

The Gray Man (2022) | Ryan Gosling - Chris Evans | NETFLİX | DEVAMI ve SPİN OFF'u Geliyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • The Gray Man (2022) | Ryan Gosling - Chris Evans | NETFLİX | DEVAMI ve SPİN OFF'u Geliyor!Netflixyoutube
    Ryan Gosling is THE GRAY MAN and Chris Evans is his psychopathic adversary in the Netflix/AGBO spy thriller directed by Anthony and Joe Russo - available globally July 22 on Netflix. Also starring Ana de Armas, with Regé-Jean Page, Billy Bob Thornton, Jessica Henwick, Dhanush, Wagner Moura and Alfre Woodard. Based on the novel The Gray Man by Mark Greaney, the screenplay is by Joe Russo, Christopher Markus and Stephen McFeely. THE GRAY MAN is CIA operative Court Gentry (Ryan Gosling), aka, Sierra Six. Plucked from a federal penitentiary and recruited by his handler, Donald Fitzroy (Billy Bob Thornton), Gentry was once a highly-skilled, Agency-sanctioned merchant of death. But now the tables have turned and Six is the target, hunted across the globe by Lloyd Hansen (Chris Evans), a former cohort at the CIA, who will stop at nothing to take him out. Agent Dani Miranda (Ana de Armas) has his back. He’ll need it. SUBSCRIBE: http://bit.ly/29qBUt7 About Netflix: Netflix is the world's leading streaming entertainment service with 222 million paid memberships in over 190 countries enjoying TV series, documentaries, feature films and mobile games across a wide variety of genres and languages. Members can watch as much as they want, anytime, anywhere, on any internet-connected screen. Members can play, pause and resume watching, all without commercials or commitments. THE GRAY MAN | Official Trailer | Netflix https://youtube.com/Netflix
    https://www.youtube.com/watch?v=BmllggGO4pM&feature=youtu.be

The Gray Man (2022) | Ryan Gosling - Chris Evans | NETFLİX | DEVAMI ve SPİN OFF'u Geliyor!

Aksiyon çok iyi deniyor, yorumlarınızı buraya alalım. Konusunu arattım bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 27 Temmuz 2022; 23:37:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Son yılların en iyi birkaç aksiyon filminden biri.

• İzledim, kesinlikle full aksiyon filmi. Hiç düşmüyor. Hikaye normal, efektler daha iyi olabilirmiş.

Puanım 10/7.3.

• Hiç beğenmedim ben sinema da gösterilse linç yerler tam bir vasat netflix filmi.

-Bol CGI lı efektler
    -Hızlı çekim aksiyon sahneleri
    -Kötü kamera açıları
    -İtici Ryan Gosling

4/10

• Bu film aslında çok iyi aksiyon filmi olmuş. Aksiyon hiç durmuyor , dövüş sahneleri de gayet iyi . Bu film yeşil perde önünde çekilmemiş , russo kardesler yeşil perde önünde çekmeyi pek sevmiyor zaten ama CGI kullanılması gereken yerlerde efektler biraz sırıtıyordu . Görsel efekt şirketi işinde pek iyi değilmiş anlaşılan .
    Asıl sorun başrolün insan olması . Evet arkadaşlar başrolümüz insan ama sanki süper kahraman gibi çok absürt durumlarda görüyoruz karakteri. Düşen uçaktan paraşüt olmadan sağ çıkması , yüzlerce silahlı adamın başrolü meydan gibi bir yerde bank arkasında öldürememesi vs .
    Eğer aksiyon filminde mantık aramam aksiyon olsun yeterli diyorsanız film kesinlik harika . Ben çok keyif aldım .
    Ayrıca içinde seks , eş cinsel olmayan Netflix filmlerini ne kadar özlemişim anlatamam .

• Filmi ilk seferinde izleyecek hatta konusunu açacaktım ama vakit olmadı veya üşendim. Zaten ilgili arkadaş hızlı davranmış. The Gray Man (2022) | Ryan Gosling - Chris Evans | NETFLİX | DEVAMI ve SPİN OFF'u Geliyor! 

Film tam anlamıyla mükemmele yakın. Son zamanlardaki leş film kalitelerini ve Netflix kalitesini düşündüğümüzde ise mükemmel ötesi. Netflix'in kendi yapımları arasındaki en iyi aksiyon filmi olabilir. Beklentilerimi şahsen aşan bir yapım olmuş bu kadarını beklemiyordum. Baştan sona aksiyonu dayayıp durmuşlar. Aksiyon kalitesi olarak oldukça iyi. Kurgu güzel. Belki birkaç yerde görsel efektler sırıtmış olabilir ama bütçenin dibine dibine vurulduğu dev Marvel sinema filmlerinde bile görsel efektlerde sırıtan sahneler olduğundan kesinlikle göz ardı edilebilir.

Ryan Gosling'i sevmem ama buradaki rolü, canlandırdığı sakin-soğukkanlı karakterini çok başarılı buldum. Olaylara olan tepkilerini diyaloglarını çok sevdim. Aynı şekilde Chris Evans'ın canlandırdığı o y*vş*k karakter de iyiydi. The Gray Man (2022) | Ryan Gosling - Chris Evans | NETFLİX | DEVAMI ve SPİN OFF'u Geliyor!  Yani bu karakter çok orijinal değil ama biraz modifiye ederek, güzel diyaloglar, güzel reaksiyonlar ekleyerek karakter kalitesini arttırmışlar. Doğal tepkilere yakınsamışlar.

Bakın ilk defa ajan temalı, ajanların harcandığı, birinin çıkıp baş kaldırdığı filmler izlemiyoruz. Ama bazı dokunuşlar filmi epey değiştirmiş ve güzelleştirmiş. Tipik Hollywood filmlerinde "lanet olsun"lu, artık Netflix dublajı ve yapımları olduğu için rahatsız edici derecede yoğun ve sansürsüz küfürlü diyalogları çok görürdük. Ama sanki bu yapım diyaloglar ve tepkilerle ABD klişe sahnelerinin üzerini çizip güzelleştirmiş. Yapımdaki Marvel'ın vasat ve çok iyi filmlerinde olduğu gibi komik olmayan, boktan ergen espri girişimleri yok mesela. Bu benim için bir artıdır artık. Karakterlerin motivasyonları da iyi ayarlanmış. En azından sırıtan, beni filmden alıkoyan, filme yabancılaştıran şeyler yoktu. Hakikaten Russo kardeşlerin dokunuşları bir başka oluyor. Dandik veya vasat bir şeyi çok iyi hale getirebiliyorlar. (Filme dandik demiyorum yanlış anlaşılmasın)

Elbette filmde mantık hataları veya kusurlar vardır ama pek takılmadım. Sadece takıldığım 2 yer vardı.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Aga caddenin içinde çatışma oluyor millet kaçıyor da 2. kez gelen o tramvayı kim kullanıyordu? Tramvay otonom filan mıydı, vatmanı yok kendi kendine gidiyor mübarek. The Gray Man (2022) | Ryan Gosling - Chris Evans | NETFLİX | DEVAMI ve SPİN OFF'u Geliyor!  Bir diğeri yine bizim Ryan Gosling'in salaklığı. Lan oğlum eline silah geçmiş, kelepçeni halledeceğine adamlara sıkmaya çalışıyon. Mermi bitiyor sonra aklına geliyor sıkmak. La normal biri olsa derim heyecan yaptı filan, la sen 20 senelik profesyonel, saha eğitim almış tehlikeli bir ajansın. Soğukkanlısın da. Yapılır mı bu hata. Bu hatayı ikinciye tekrar etti en son sıkıp öyle kaçtı. The Gray Man (2022) | Ryan Gosling - Chris Evans | NETFLİX | DEVAMI ve SPİN OFF'u Geliyor!  Gerisine çok takılmadım. He bir de filmin onca güzelliğine rağmen son kurtarma sahnesi sanki oldu bittiye gelmiş gibiydi.

Birde alışılagelmiş Hollywood ve özellikle Netflix yapımlarına nazaran yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi ne bir cinsel sahne, ne bir çıplaklık ne de bir eşcinsel sahne vardı. Hatta yapımda en ufak bir cinsel ima hatta ve hatta bir küfür bile yoktu. Yani şu filmi büyük bir rahatlıkla muhafazakar aile içinde açıp izleyebilirsiniz hiç sorun olmaz. O yönden de takdirimi kazandı bu yapım. Ben hemen her filmi izlemeden önce IMDB'den çıplaklık/cinsellik sahneleri var mı diye bakıyorum. Kırmızı ya da turuncuysa esgeçiyorum çoğunlukla. Bu film ise yemyeşil. The Gray Man (2022) | Ryan Gosling - Chris Evans | NETFLİX | DEVAMI ve SPİN OFF'u Geliyor! 

Netflix bize böyle filmlerle gel, sürekli bu Russo kardeşlerle çalış emi. The Gray Man (2022) | Ryan Gosling - Chris Evans | NETFLİX | DEVAMI ve SPİN OFF'u Geliyor! 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 27 Temmuz 2022; 0:8:37 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 27 Temmuz 2022; 23:47:8 >

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt

Hocam devamı ve Spin-Off geliyorsa bunları için ayrı bir konular açılmalı. Bu filmden ayrı filmler sonuçta. Umarım yine Russo kardeşlere verirler işi. Adamlar bu işi yapıyor.

Bir de hangi karakterin spin-off'u olacak ki. Kayda değer 2 önemli karakter var. Herhalde Chris Evans'a spin-off çekerler diye düşünüyorum, öncesini anlatır belki. Ryan Gosling zaten başrol. Geriye kayda değer bir karakter kalmıyor spin-off'luk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 27 Temmuz 2022; 23:46:56 >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Sadece haber vermek için yazdım hocam. Çekimleri başlayınca konusunu açar aktif forum üyeleri.

Tam çerez kolalık film. Kesinlikle böyle filmler ne kadar mantığı düşükte olsa, kurgusu kötüde olsa yapılmalı. Bence Gosling'e yardım eden ajan kadın için spin off yapacaklar.

ana de armas için 3 filmlik seri yapılır kurşun atılır kurşun yenir

• WINTER IS COMING kullanıcısına yanıt

Abartmayın yahu, kadın olması dışında hiçbir özelliği olmayan sıradan bir oyuncu. Canlandırdığı karakterin de bir numarası yoktu. Birkaç yerde replikleri fena değildi. Spin-off'u bunun için yapıyorlarsa eğer yok sayabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 28 Temmuz 2022; 0:54:26 >

Filmde bir tane Hintli ajan vardı aktörün adını bilmiyorum. Yalnız bizim iki ajanıda iyi haklamısti . Açıkçası onun bir filminin çıkmasını isterim :D

• Filmde böyle bitirim kadın ajan görmek güzeldi. Ana de Armas'ın oynadığı karakter iyi bir karakterdi ve Ryan Gosling'in de hiç küfür etmemesi, cıvık Romantizm olmaması falan

büyük artılar. Şiddet dışında aile ile izlenebilecek bir film idi.

The Gray Man (2022) | Ryan Gosling - Chris Evans | NETFLİX | DEVAMI ve SPİN OFF'u Geliyor!Thriller Soundtrack Musicyoutube
    Music by Henry Jackman Label - Netflix Music the credits of this video, song, image goes to the respected owners. I don't have any rights of this video. This Channel is NOT MONETISED. if You want To Support my Work I really Appreciate it. Support us ❤️ If you want to help me, please buy some products by amazon through this link https://amzn.to/3MgD6kj Request For Subscribe Which Means a lot For Us. Thank You :-) https://youtube.com/channel/UCyYAq7A-CXQvFp3Ass82ZIQ #thegrayman2022soundtrack #thegraymansoundtrack #thegraymanmoviesoundtrack
    https://www.youtube.com/watch?v=mbu38rKHUp0&ab_channel=ThrillerSoundtrackMusic

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 28 Temmuz 2022; 12:11:45 >
  • Moueson kullanıcısına yanıt

Evet. Ancak karakter olarak bize pek fazla ipucu vermedi. Hakkında pek bir şey bilmiyorduk. Tek bildiğimiz yıkamayacağı bazı prensipleri, bazı kırmızı çizgileri olduğu. Yapılır ama ne kadar dikkat çeker bilinmez.

Bence Lloyd Hansen karakteri spin-off için en iyi aday.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Tamam filmde öldü ama yaşandığı dönemde nasıl yetişti neler atlattı, geçmişi filan bunlar yapılabilir.

Bu karakterin tek zorlu tarafı soğukkanlı kötü bir karakter olması. Kötü karakteri anlatan bir yapım yapıp bunu izleyiciye aktarmak zordur. Çünkü çoğunluk iyidir ve kimse sosyopat bir villain ile empati kurmak istemez. Bu karakter aslında çok iyi bir tamamlayıcı karakter. Ama yine de bu filmde olduğu gibi zekice diyaloglarla donatılsa ve karşısına daha ruh hastası düşmanlar verilse neden olmasın. Ya zamanında biz Jackal filmini izledik kötü karakter başroldü ve hiç de yadırgamadık, bsyıla bayıla izledik. Yani neden olmasın.

Cinsiyetçilik yapıyorum gibi olmasın ama bana kadın karakterler dövüşün olduğu aksiyon filmlerinde çok kolpa geliyor. Hiç izleyesim gelmiyor açıkçası. Kürdan gibi kadın izbandut gibi herifi indiriyor filan çok tırt. The Gray Man (2022) | Ryan Gosling - Chris Evans | NETFLİX | DEVAMI ve SPİN OFF'u Geliyor! 

Gerçi bu filmdekinin öyle abartı sahneleri yoktu ama sonuçta yan karakterdi.

• Moueson kullanıcısına yanıt

Hocam öncelikle yazdığınız şeyi spoiler butonu aracılığıyla spoiler içine alırsanız iyi olur. Filmi izlemeyip izlemek isteyenler olacaktır. 2.si bahsettiğiniz şey büyük bir sorun değil. Değil spin-off, anlatacağını anlatıp bitirmiş bir ana film serisinin bile öncesini anlatan filmler olabilirken Lloyd gibi önemli bir karakterin nasıl oluştuğu, teşkilata nasıl girdiği, neler yaşadığı, hangi operasyonlara katılıp nasıl sağ çıktığı gibi şeyler anlatılabilir. Karakterin komple hayatı anlatılmayacak ki zaten. Hikayenin nasıl başladığı ve başından geçen önemli olay ya da olayları anlatacak. Zaten spin-off'larda da hep böyle değil midir? Farklı bir olay anlatılır ve biter. Bahsettiğiniz Hint arkadaşa spin-off çekseler de böyle olacak, Ana De Armas'ın canlandırdığı Dani Miranda karakteri olsa da böyle olacak. Asıl problem dediğim gibi karakterin sosyopat derecesinde kötü olması. Hani karakter gri bir karakter olsa eyvallah ama bayağı bayağı kötü. Ya kendisinden daha kötü ya da aynı derecede kötü başka birileriyle hesaplaşması gerekebilir.

Filmde görmüş olduğumuz bir karakter olması seyircinin filme olan hızlı adaptasyonu ve merakı için önemli. Aksi hâlde görmediğin bir şey için spin-off gelecek neden heyecanlanıp filmi listene ekleyesin ki. He bunun da hilesi var. Gidersin aksiyon filmlerinin demirbaşları olan ve ismi geçen her filmi gişe başarısına sürükleten Jason Statham ya da Dwayne Johnson veya Ryan Reynolds filanı koyarsın filme, spin-off olmasa bile hatta The Gray Man filmi izlenmemiş olsa bile film başarıya ulaşır. Ama bunun da spin-off'lukla pek ilgisi olmaz, spin-off oluşunun anlamı kalmaz. Organik bağ olsa daha iyi olur. Ha film iyi olduktan sonra önemi olur mu? Yani bu film kıtlığında bence olmaz. O kadar çok lüksümüz yok. 90'lı ve 2000'li filmlerdeki o içerik kalitesi yüksek yapım yoğunluğuna sahip değiliz. Teknik gelişme var ama içerikler boş. The Gray Man (2022) | Ryan Gosling - Chris Evans | NETFLİX | DEVAMI ve SPİN OFF'u Geliyor! 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 28 Temmuz 2022; 16:20:22 >

• Netflix standartlarına göre müthiş ama aslında çok normal bir aksiyon filmi. Van Damme, Steven Segal, Chuck Norris gibi adamlar bunlardan düzinelerce çekti oysa ve o zamanlar ikinci sınıf filmlerdi bunlar. Gel gelelim sinema sektörü bu streaming servislerle birlikte her geçen yıl küçülmeye ve basitleşmeye başladı. Vaktinde yüzüne bakmadığımız o aksiyon filmlerine iyi der hale getirildik. C. Nolan, Guy Ritche, Q. Tarantino gibi birkaç istisna sayesinde üzerinde düşünülmüş, üst seviye yapımlar görebiliyoruz ama onların da günleri sayılıdır bu gidişler; Martin Scorsese gibi bir adam Netflix olmasa Irisman'e kaynak bulamayacaktı. Bilim kurgu hastasıyım, kendimi resmen yok olan bir türün üyesi gibi hissediyorum. Bünye, 12 Monkeys, Blade Runner, The Thing, 2001 Space Odyssey, The Fly, Clockwork Orange gibi bir şey izlemek istiyor, yapan yok. Marvel filmlerine ve streaming'lerin Adam Project, Bird Box gibi uyduruk sci-fi'lerine kalmış vaziyetteyiz.

Neyse biraz içimi döktüm. The Gray Man (2022) | Ryan Gosling - Chris Evans | NETFLİX | DEVAMI ve SPİN OFF'u Geliyor! Spin off için bence en ideal tercih Sierra kuruluşu. Aynı John Wick'de tercih edilen Continental gibi.

Loyd olmaz.

Başka bir Sierra efsanesi yaratabilirler.

• Berbat diyemem ama vasat bir film. Üstüne yorum yapmaya değecek bir film değil, o şöyleymiş, bu böyleymiş, ajanmış, cart curt.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ya orijinal kaçış-dövüş-çatışma sahnesi yapılacaktı ya da böyle toplama film gibi yapılacaktı, mantıklı olan yolu seçmişler toplama film gibi yapmışlar.

Uğraşsa süper film yapsa, mesela Tenet gibi, filme Imdb kullanıcıları 7 puanı layık görecek.

En iyi aksiyon filminde olmayan kavga-dövüş-kaçış sahnelerine sahip sherlock holmes filmi gibi 8 puanı geçemeyecek.

Veya en kral savaş filminden daha heyecanlı savaş sahneleri içeren Fury gibi film yapacaksın, vurucu bir final yapacaksın, üstelik 2. dünya savaşı zamanında geçen bir film olacak ama 8 puana erişemeyecek.

Neden uğraşsın ki... En kral aksiyon filmini de yapsa boş eleştiriler yorumlar gelecek zaten. Top250de bile 1 tane saf aksiyon filmi var onun da sıralamaları 200lerde. O sebeple çok orijinal ve kaliteli olmasını beklemiyordum zaten ki öyle de değildi. İyi bir film bile yapsa yeterince değer görmeyecekti.

Hobbs and Shaw filminde gökdelenden askerlerin üzerine atlıyorlar, bunda uçaktan atlıyor, hızlı ve öfkeli 7'de otobüs düşerken son anda arabanın üzerine atlıyor bunda tramvaydan atlıyor, hızlı ve öfkelide silahları bırakıp sopalarla meydan kavgası yapıyorlar bunda da giriş ve finale yakın sahnede aynı kavga sahnesi var.

Filmdeki aksiyon sahneleri the batman filmindeki "süper" sahnelere 20 çeker, dövüş sahneleri zaten tasarım olarak çok daha iyi. ama görüntü yönetimi amatör, bazı aksiyon sahnelerini hızlandırmışlar garip duruyor, cgi sahneleri zaten ben burdayım diyor çok amatörce.

Yine de izlerken keyif aldım. Final çok iyiydi. Tek başına 30 kişiyle mücadele eden, her çatışmadan canlı kurtulan adam zaten aksiyon filmlerinin olayı.

Bunu mantıksız görüp düşük puan veren, kötü eleştiri yapan insanlar yüzünden aksiyon filmleri için çok uğraşmıyorlar artık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.