Şimdi Ara

The Expanse │ Amazon (2015) 6.Sezon EP-06 - FİNAL VE SON (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
506
Cevap
14
Favori
22.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk bözlüm güzeldi ben begendim...konusu bence çok kötü değil önü açık..bg den sonra sci fi ye doyarız inşallah..
    Edit: efektler fena değil hatta çok iyi film kalitesinde..ikinci bölüm 15 aralıkta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 29 Kasım 2015; 12:00:14 >
  • Arkadaşlar Syfy kanalının eski/yeni hangi dizilerini izlemeliyim hangilerini önerirsiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk bölüm için iyiydi. Önyargıyla yaklaşmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: real07

Arkadaşlar Syfy kanalının eski/yeni hangi dizilerini izlemeliyim hangilerini önerirsiniz ?

Belkide dizi tarihinin en iyi sezon finalını yapan ve en iyi bilim kurgu dizilerinden biri kabul edilen battlestar galactica

• reko kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam aldım listeye.Şu an elimde Syfy dizisi olarak Ascension var ona başlayacağım.
  • real07 kullanıcısına yanıt
    Alphas dizisi de iyidir. SyFy kanalının dizilerinin büyük çoğunluğundan kaliteli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lionel Fusco kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam attım listeye.
  • 2. bölüm ne zaman çıkar?
    15 Aralıkta

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende yeni başladım. Şimdilik fena değil gibi görünüyor, ilk bölümü beğendim.

• İlk bölümü az önce izledim. Fena değildi. İlk 15-20 dakika olaylar çok kopuk ilerledi kafamı çok karıştırdı ama sonradan bağlantılar oluştu.

2.bölümü bekliyorum.

• İzledim ilk bölümü, fena değil. Konuyu, karakterleri tam olarak anlayınca daha da keyif verir gibi.

Konu sahibi süresiz banlanmış, biri konuyu devralıp düzenlerse iyi olur :)
  • 3 bölüm birden düşmüş. kaçak mı tv yayınımı bilmiyorum nehirin çeviriyor..önce 3 sonra 4 en sonda 2.bölüm düştü..
  • Devamını getiren var mı dizinin 4 bölümüm de düşmüş nasıl izlenri mi?
  • 4. bölümü izledim bir bg olmasa dahi izlenebilir..son bölüm şu an kadarki en iyi bölümdü..
    koskoca marsın sancak gemisini yok ettiler..ortalıgı kim karıştırıyor acaba şu kız bıseyler yapıyor ama bakalım...
  • Lagari Hasan Çelebi kullanıcısına yanıt
    ortada buna benzer dizi yok o yüzden izlenir..biraz karışık ama güzel bir dizi kitaptan uyarlama ..5 kitap çıkmış 6. sı yolda..dizi 2 sezon onayınıda aldı..uzun süre devam edecek gibi..Game of tronesun syfi versiyou deniliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 20 Aralık 2015; 21:57:42 >
  • valla 4.bölüm çok güzeldi..

git gide açılan bir dizi... Öyle fakir gibi de durmuyor, çok sırıtan bir şey yok. Yönetmenin ellerinden öperim.
  • efektler daha ıyı olabılırdı sanki..son bolum baya ıyıydı imdb de 5 bolum ocakta gözüküyor sanırım bu bolumler sızma olanlar tvden once çıkmış..
  • Şimdilik üç bölüm izledim ve çok beğendiğimi söylemem gerekiyor. Özellikle scifi açlığını fazlasıyla gideriyor, en güzel kısmı ise hikaye anlatımı olmuş. Hakikaten merak uyandırıcı bir kurguya sahip, karakterler arası geçişler ve bağlantılar da bir o kadar başarılı.
  • Siteyi takip edenler bilir ki, bu sayfadan Syfy kanalına oldukça ağır eleştirelerde bulunmuşumdur. Bunda haksız da sayılmam hani. Aldıkları her işi eline yüzüne bulaştıran, bizi kaliteli bilim kurguya boğacağı iddiasıyla yola çıkan kanal Battlestar Galactica'dan beri bizi sadece hüzne boğmuştu. Ama bu sefer işi kotaracaklar gibi görünüyor. Oldukça iddialı açıklamalar yaptıkları The Expanse dizisinin ilk fragmanı aslında izleyicide yine "acaba" düşüncesini oluşturmadı da değil yani. Ama bir süre sonra ortaya çıktı ki, Syfy isimli loser kanal bu sefer kaliteli iş çıkarmış.

Dizinin giriş jeneriği başladığında "noluyoz lan" dedim bir an. Çünkü gerek jenerik videosu gerekse de jenerik müziği Game Of Thrones'u oldukça andırıyordu. Hani aklıma Game Of Thrones'un uzayda çekileni mi geliyor sorusu gelmedi desem yalan olur. Got ile jenerik dışında başka bir benzerlik daha fark ettim. Dizide aynı Got'ta ki gibi farklı ırklar mevcut. Ve hepsinin birbirinden bağımsız hikayeleri var. Tahminim ileriki bölümlerde bu hikayeler tek bir ortak paydada birleşecektir. Neyse lafı daha fazla uzatmadan dizinin konusuna geçelim.

The Expanse Konusu
    Dizi;
    "-İnsanlar 23. yüzyılda güneş sistemini kolonize etmişlerdir."
    "-Dünyayı Birleşmiş Milletler kontrol etmektedir."
    "-Mars bağımsız bir güçtür ve iç gezegenler Asteroid Kuşağı kaynaklarına bağlıdır."
    "-Kuşaklılar uzayda çalışıp yaşamaktadırlar."
    "-Kuşakta hava ve su altından daha değerlidir."
    "-Yıllardır gerginlikleri artan Dünya, Mars ve Kuşak artık savaşın eşiğindedir."
    "-Tümünü tutuşturacak tek bir kıvılcımdır." cümleleriyle başlamaktadır.

Yukarıdaki anlatımlardan da anlaşılacağı üzere günümüzden çokta uzak olmayan bir zaman diliminde insanlar 3 farklı gruba ayrılmışlardır. Burada tek fark Kuşaklılar yıllar boyu Dünya ve Mars güçleri tarafından sömürülmüştür. 3 grup arasında ciddi bir hammadde yarışı daha doğrusu savaşı vardır. Hammaddeye sahip olan güce de sahip olacaktır. İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizi, gelen olumlu tepkiler sonrası 2. sezon onayını da kapmıştır. The Expanse, hikayesi, oturaklı karakterleri ve heyecanıyla benden olumlu not aldı. Umarım bozmadan bu şekilde devam ederlerde içimizdeki bilim kurgu açlığını giderirler.

Kaynak : Yabancı Dizi Önerileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szmania -- 15 Ocak 2016; 21:02:41 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.