Şimdi Ara

The Expanse │ Amazon (2015) 6.Sezon EP-06 - FİNAL VE SON (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
506
Cevap
14
Favori
22.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Game of Expanse
  • 3. bölüm ile bazı şeyler daha anlaşılabilir oldu . Merakla bir sonraki bölümü bekliyorum . Tahminimce çok iyi bir bölüm olacak .

• Bir solukta 3 bölümü izledim birçok şeyi unutmusum ilk bölümde bunlar neydi dedirtti fakat 2. Bölümden sonra olaylar çözülmeye başlandı. Güzel dizi kanımca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. sezon netflix'e ne zaman eklenecek arkadaşlar, bir bilgisi olan var mı?
  • dizi bayağı sağlam bence, bizde pek tutmadı anlaşılan pek entry yok.
  • Ben de bekliyorum bakalım divxplanet gidince her şey yarım yamalak kaldı..

filmleri de takip edemiyorum..

Toptan izlemek gibisi de yok arkadaşlar.
  • Yeni sezon ateş ediyor, daha önce de yazmıştım bu sezon aksiyonlu başladı diye. Dört bölümdür üzerine koyarak gibiyor hem hikaye anlamında hem de aksiyon anlamında.

Eros'a gemiyi çarptırmak istediklerinde birşey olacağı belliydi ama koskoca astroidin saniyeler içinde hareket edip gemiden kaçması enteresan oldu.

Ellerinde tuttukları bilim adamı protomonokül birşey inşa ediyor demişti ve bunu erostan gelen sesleri dinleyerek anlamıştı. Merak ettiğim şey sesler gerçekten insanlara mı ait, yoksa protomonokül birileri oraya gelsin diye insanların seslerini mi taklit ediyor?

Miller en sevdiğim karakter, böyle basit bir şekilde ölmesi hoş olmazdı, kurtulması iyi oldu. Hani ölecekse de unutulmaz bir şekilde ölmeli, basit bir çarpışmada ölmesin bir zahmet.

Bunun dışında Miller projenin başındaki bilim adamını vurunca yaygara koparan Holden, çat diye 4 kişiyi aldı torpido ile. Güzel bir sahne oldu, karar vermenin toz pembe olmadığını anlamış oldu böylece.

Sonraki bölümün trailerında garip şeyler gösteriyor, pek spoiler vermek istemiyorum ama, hız kesilmeyecek anlaşılan.

• Dizi baya sağlam ilerliyor. Hikaye olarakta merak uyandırıyor bir sonraki bölümü heyecanla bekliyorsunuz.

Son bölümdeki Erosdan gelen o garip sesleri analiz etmişler redditte konusu vardı mother-f**ker diyor..

Gizli bir easter egg olabilir tabii.

Konusu:https://www.reddit.com/r/TheExpanse/comments/5uic70/yes_the_line_is_there_but_very_hard_to_hear/
    Burdan dinleyebilirsiniz:https://soundcloud.com/user-73177752/dyftm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Himurajutsu -- 19 Şubat 2017; 15:31:22 >

• OHA
    2x05
    Son sahneyi tepki veremeden sadece izledim resmen
    Miller

• Son bölüm harikaydı.Favori dizim şuan.

Son sahne çok fenaydı miller ve julie olayını çok güzel bağladılar.Millerın ölmesi çok koydu bee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-56D7221EF -- 23 Şubat 2017; 18:26:37 >
  • Yav, bu kadar duygu yüklü yapmayın insafsızlar.

5.Bölüm

Her sahnesi kusursuzdu bölümün, bu kadar güzel bağlanamazdı herhalde. Miller ilk seferde yırtmıştı ve basit bir şekilde çarpışmada ölmesin demiştim ama yine de çarpışmada öldü. Julie ile birlikte ölmesi, duyduğu son sözün, Julie'nin ağzından ''Bana aitsin,'' olması çok güzel ve anlamlıydı.

Avasarala'nın kocası ile konuşması, herkes sığınaklara veya Ay'a kaçarken geride kalması da güzeldi. Karakteri hakkında çok şey anlatıyor bu hareketler.

Fred ise en karlı çıktı bu işten. Her ne kadar birkaç yüz tane nükleer füzeyi Mars'a veya Dünya'ya karşı kullanmayacak biri olmasa da, o yanındaki hatun onu herşeye ikna edebilir gibi duruyor.

Venüs'e düşen Eros'taki protomonokül oluşan ısıdan ve nükleer enerjiden beslenecek kesin hikaye burada bitmeyecek sonuçta, daha 8 bölüm var. Venüs'te bir işler dönecek ama hayırlısı.

Geride Holden'ın sakladığı tüp var. Onunla ilgili ne yapacaklar merak ediyorum.

Adamım Miller resmen bütün sistemi karizması ve ikna ediciliği ile kurtardı, adamın adına sistemde Miller Station diye bir üs kursalar yeridir.

Sezon finali tadında bir bölümdü, bakalım ilerleyen bölümlerde hız mı keseceğiz, yoksa yaldır yaldır devam mı edecek hikaye. Bu beş bölümün güzelliği bir sezona bedel oldu bence.

• Ağladım resmen o nasıl bir sondu .

Miller'a anlamlı bir şeyler yapmaları lazım unutulmaması gerekiyor bu adamın .

Şimdi bu patlama ile Julie öldümü acaba eğer ölürse bu organizmayı ne yönetecek . Kendi kendini yönetebilir ise büyük sıkıntı çıkacak.
  • Ama olmazki ya Efsane bölümdü...

Dizideki en karizma karakter gitti :(( Olmadı beee...
  • Biriktiriyorum ama mesaj geldikçe de şeytan dürtüyor..

EFSANE BÖLÜMDÜ!!

NE BÖLÜMDÜ YA!!!

RESMEN ŞAHESER!!

ABİ FİNAL GİBİ BÖLÜMDÜ!!

Yapmayın la zalımlar..
  • Mükemmel bir bölümdü.Ben olsam diziyi burada bitiririm, şaheserdi resmen.Sinema havası vardı, hatta daha üst düzeydi.
  • son bölüm efsaneydi gercektende..imdb den anlmıştım zaten bölümün çok iyi oldugnu 10 puan vermişler.son içki içtikleri sahnede uzuldum gercektende....rip
    miller reyiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 24 Şubat 2017; 21:15:16 >

• hikaye/senaryo ne zaman yazıldı bilmiyorum ama, neredeyse "Mobile Suit Gundam 00 the Movie: A Wakening of the Trailblazer" ile aynı gibi... yaşayan ve sürekli çoğalan zeki organizma, dünya'yı tehdit etmesi, insanoğlunun silahlarına karşı kendisini koruyabilmesi veya birebir sistemi kopyayalabilme özelliği vs.vs.vs.. sadece "mecha" eksik dizi de :) o da olsa, %100 aynı diyeceğim.
    eğer dizi finalinde "sevgi ve empati" sayesinde organizmayı durdurursalar, büyük hayal kırıklığına uğrarım. çünkü yukarıda vermiş olduğum anime movie'sinde o şekilde bir son oluyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathWing

hikaye/senaryo ne zaman yazıldı bilmiyorum ama, neredeyse "Mobile Suit Gundam 00 the Movie: A Wakening of the Trailblazer" ile aynı gibi... yaşayan ve sürekli çoğalan zeki organizma, dünya'yı tehdit etmesi, insanoğlunun silahlarına karşı kendisini koruyabilmesi veya birebir sistemi kopyayalabilme özelliği vs.vs.vs.. sadece "mecha" eksik dizi de :) o da olsa, %100 aynı diyeceğim.
    eğer dizi finalinde "sevgi ve empati" sayesinde organizmayı durdurursalar, büyük hayal kırıklığına uğrarım. çünkü yukarıda vermiş olduğum anime movie'sinde o şekilde bir son oluyordu.

expanse serisini James S. A. Corey kalema aldı ilk kitap 2011 de çıktı..son kitapta gecen aralık ayında..su an 6 kitap var..ben kitapları okuamdım sadece özetine baktım..ilginç bir seri..senin dediğin anime bundan öncemi çıkmıştı..
    bir dip not:
    erosun venüse
    çarpması birinci kitabın sonu oluyor..şimdi olaylar dahada karısacak ileriki bölümler için ağır spoiler
    venuste organizma gelişecek mars ile sıkıntılar cıkacak 3. kitapta star gateden bahsediliyor. vs vs..
    ..ilk kitabıhttps://en.wikipedia.org/wiki/Leviathan_Wakes burdan inceleyebilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 25 Şubat 2017; 10:48:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: reko

quote:

hikaye/senaryo ne zaman yazıldı bilmiyorum ama, neredeyse "Mobile Suit Gundam 00 the Movie: A Wakening of the Trailblazer" ile aynı gibi... yaşayan ve sürekli çoğalan zeki organizma, dünya'yı tehdit etmesi, insanoğlunun silahlarına karşı kendisini koruyabilmesi veya birebir sistemi kopyayalabilme özelliği vs.vs.vs.. sadece "mecha" eksik dizi de :) o da olsa, %100 aynı diyeceğim.

expanse serisini James S. A. Corey kalema aldı ilk kitap 2011 de çıktı..son kitapta gecen aralık ayında..su an 6 kitap var..ben kitapları okuamdım sadece özetine baktım..ilginç bir seri..senin dediğin anime bundan öncemi çıkmıştı..
    bir dip not:
    erosun venüse
    çarpması birinci kitabın sonu oluyor..şimdi olaylar dahada karısacak ileriki bölümler için ağır spoiler
    venuste organizma gelişecek mars ile sıkıntılar cıkacak 3. kitapta star gateden bahsediliyor. vs vs..
    ..ilk kitabıhttps://en.wikipedia.org/wiki/Leviathan_Wakes burdan inceleyebilirsiniz..

2010'un son çeyreğinde yayınlandı.
    şimdiye kadarki gidişat neredeyse aynı, venüs yerine jupiter yer almakta ve uzay gemileri yerine de mechalar kullanılıyor.

evet, organizmanın gelişimi animede de aynı şekilde oluyor ve hatta bunun için dizideki gibi insanları kullanıyor, onları emerek tüketerek ve kendisinden bir dna haline getirerek geri dönüşü olmayacak şekilde... the expanse'in sonu nasıl bitecek hiç bilmiyorum, kitaplarını okumadım. ama eğer ki bir önceki mesajımda dediğim gibi bu organizmayı yenme veya durdurma yolu "sevgi & empati & fedakarlık"tan geçiyorsa, resmen taklit senaryo olacak :)

Edit: Anime'de, The Expanse'in son bölümdeki olayın aynısı oldu misal, dünya'dan yollanan füzelere karşı kendisini birden bire savundu (ilk defa aktif hale geçerek). Ve hatta ileride organizma daha da güçlenip tüm maddeler üzerinde kontrol ve dönüşüm özelliği geliştiriyordu anime de. Misal The Expanse'de şu an sadece insanları ve enerjiyi dönüştürebilmekte kendisine. Anime'de ise tüm maddelere hükmetmeye başlıyordu gelişiminin son aşamasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathWing -- 25 Şubat 2017; 15:52:42 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: reko

quote:

bir dip not:
    erosun venüse

2010'un son çeyreğinde yayınlandı.
    şimdiye kadarki gidişat neredeyse aynı, venüs yerine jupiter yer almakta ve uzay gemileri yerine de mechalar kullanılıyor.

evet, organizmanın gelişimi animede de aynı şekilde oluyor ve hatta bunun için dizideki gibi insanları kullanıyor, onları emerek tüketerek ve kendisinden bir dna haline getirerek geri dönüşü olmayacak şekilde... the expanse'in sonu nasıl bitecek hiç bilmiyorum, kitaplarını okumadım. ama eğer ki bir önceki mesajımda dediğim gibi bu organizmayı yenme veya durdurma yolu "sevgi & empati & fedakarlık"tan geçiyorsa, resmen taklit senaryo olacak :)

Edit: Anime'de, The Expanse'in son bölümdeki olayın aynısı oldu misal, dünya'dan yollanan füzelere karşı kendisini birden bire savundu (ilk defa aktif hale geçerek). Ve hatta ileride organizma daha da güçlenip tüm maddeler üzerinde kontrol ve dönüşüm özelliği geliştiriyordu anime de. Misal The Expanse'de şu an sadece insanları ve enerjiyi dönüştürebilmekte kendisine. Anime'de ise tüm maddelere hükmetmeye başlıyordu gelişiminin son aşamasında.

Çok spoiler vermek istemem ancak, protompnokül dizinin ''esas düşmanı'' değil. Sadece bir araç ve tek bir şey biliyor. Onun da ne olduğunu bu sezon sonunda göreceğiz büyük ihtimalle.

Yazar elbette etkilenmiş olabilir diğer eserlerden ancak, konu çok fazla dallanıp budaklanıyor. Arkadaşın da dediği gibi daha ilk kitap bitti. Dokuz kitap olacak sanırım seri toplam olarak.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.