Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU] (893. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.322
Cevap
126
Favori
1.621.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 891892893894895
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Treth

İlk çıktığı günlerde 1,5 ay kadar oynayıp bırakmıştım. Yeni güncelleme oldu mu hiç? Sanal zekayı geliştirdiler mi? Yoksa hala kafasına oku yedikten sonra seni göremeyince sakinleşen mob lar varmı oyunda ? Takipçi olan varsa biraz bilgi versin

bu muhabbet hala devam ediyor.

Geri kalan şeyler düzeldi bana kalırsa ben herhangi bir sorun göremiyorum çok büyük.

+ eklenti paketimiz geldi vampirler ve vampir avcıları.

1.6 güncellemesi ile at üzerinde savaşma yeteneği getirdiler.

Başka bir şey gelmiyor şuan aklıma.Belirli sorularınız varsa daha çok yardımcı olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: shallipushthebutton?

quote:

İlk çıktığı günlerde 1,5 ay kadar oynayıp bırakmıştım. Yeni güncelleme oldu mu hiç? Sanal zekayı geliştirdiler mi? Yoksa hala kafasına oku yedikten sonra seni göremeyince sakinleşen mob lar varmı oyunda ? Takipçi olan varsa biraz bilgi versin

Geri kalan şeyler düzeldi bana kalırsa ben herhangi bir sorun göremiyorum çok büyük.

Başka bir şey gelmiyor şuan aklıma.Belirli sorularınız varsa daha çok yardımcı olabilirim.

Hıım.. Ana görev tabi hala kısa yanı 1 2 gün oynadıktan sonra yine boş boş dolasıp ejderha avlayıp boş mağraları gezıyor değil mi ? extra bir amaç getirdiler mi oyuna ?

• quote:

quote:

quote:

Hıım.. Ana görev tabi hala kısa yanı 1 2 gün oynadıktan sonra yine boş boş dolasıp ejderha avlayıp boş mağraları gezıyor değil mi ? extra bir amaç getirdiler mi oyuna ?

Evet ana görev deli gibi oynarsak bir iki güne biter.

ek olarak;
    Companions

College of Winterhold
    Thieves Guild
    Nightingales
    Dark Brotherhood

Imperial Legion
    Stormcloaks

Blades
    Bards College

Dawnguard
    ve
    Volkihar Vampire Clan

Sizin ne istediğinize bağlı bunlarda yan görevler bir nevi.
    Zaten anladığım kadarıyla oyun tarzınıza uymuyor Skyrim.Oyunu bir nevi siz şekillendiriyorsunuz sonuçta sizin elinizde ister elli günde biter ister yüz günde.İlla ana görevi bitireceğiz diye bir kural yok sonuçta

• quote:

ek olarak;
    Companions

College of Winterhold
    Thieves Guild
    Nightingales
    Dark Brotherhood

Imperial Legion
    Stormcloaks

Blades
    Bards College

Dawnguard
    ve
    Volkihar Vampire Clan

Zaten anladığım kadarıyla oyun tarzınıza uymuyor Skyrim.Oyunu bir nevi siz şekillendiriyorsunuz sonuçta sizin elinizde ister elli günde biter ister yüz günde.İlla ana görevi bitireceğiz diye bir kural yok sonuçta

ilk oynadığımda

Main quest

Thieves Guild
    Nightingales
    Dark Brotherhood

stormcloaks

blades

bard collage

bu görevleri tamamlamıştım. Zaten stormcloak secince imperial legion görevlerini alamıyorduk.

Dawnguard
    ve
    Volkihar Vampire Clan Bu iki clanı oyunda hiç görmedik haklarında bilgim yok.

Birde buyucu okulu vardı.. Oranıdna görevlerını yaptım ama karakterim warrior olduğu için büyü ile ilgilenmediğim için öylesine yapmış oldum kısa sürdü zaten..

Bir buçuk ay filan sürdü görevlerin tamamlanması yayarak oynadım ama sonra bitti ..

Aklıma gelmişken şu blacksmith yeteneğini arttıran potionlar ve alchemy yeteneğini arttıran potionlarla kombine olarak inanılmaz güclü eşyalar craft ediyorduk bunu fixlediler mi ?

Son olarak şu anki son versiyon 1.7.7.0.6 mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 21 Ağustos 2012; 15:39:19 >

• quote:

quote:

ek olarak;
    Companions

College of Winterhold
    Thieves Guild
    Nightingales
    Dark Brotherhood

Imperial Legion
    Stormcloaks

Blades
    Bards College

Dawnguard
    ve
    Volkihar Vampire Clan

ilk oynadığımda

Main quest

Thieves Guild
    Nightingales
    Dark Brotherhood

stormcloaks

blades

bard collage

bu görevleri tamamlamıştım. Zaten stormcloak secince imperial legion görevlerini alamıyorduk.

Dawnguard
    ve
    Volkihar Vampire Clan Bu iki clanı oyunda hiç görmedik haklarında bilgim yok.

Birde buyucu okulu vardı.. Oranıdna görevlerını yaptım ama karakterim warrior olduğu için büyü ile ilgilenmediğim için öylesine yapmış oldum kısa sürdü zaten..

Bir buçuk ay filan sürdü görevlerin tamamlanması yayarak oynadım ama sonra bitti ..

Aklıma gelmişken şu blacksmith yeteneğini arttıran potionlar ve alchemy yeteneğini arttıran potionlarla kombine olarak inanılmaz güclü eşyalar craft ediyorduk bunu fixlediler mi ?

Son olarak şu anki son versiyon 1.7.7.0.6 mı ?

Hayır o bugu düzeltmediler hala simya kasarak inanılmaz enchanting ve blacksmith kasarak milyon küsur armor ratinge ulaşabiliyoruz.

Evet son güncelleme o şuan.Birde dawnguard eklenti paketi çıktı istiyorsanız onu indirip denebilirsiniz.

Vampire lord ve kurt adamlara özel perk ağaçları ve yetenekler geldi ve zevkli oldu oynaması.

• quote:

Hayır o bugu düzeltmediler hala simya kasarak inanılmaz enchanting ve blacksmith kasarak milyon küsur armor ratinge ulaşabiliyoruz.

Evet son güncelleme o şuan.Birde dawnguard eklenti paketi çıktı istiyorsanız onu indirip denebilirsiniz.

Vampire lord ve kurt adamlara özel perk ağaçları ve yetenekler geldi ve zevkli oldu oynaması.

Anladım bu gece insin. Yarın gece diz üstü makineme atar işyerinde bakarım biraz sağol cevapladığın için. Bir hırsız kedi yapayım kendime bakalım nasıl olacak.
  • Dawnguard görevinde vampir mi olayım yoksa vampir avcısı mı olayım karar veremedim. bu ikisinin avantajlarını dezavantajlarını söyleyebilcek var mı?
  • quote:

quote:

Anladım bu gece insin. Yarın gece diz üstü makineme atar işyerinde bakarım biraz sağol cevapladığın için. Bir hırsız kedi yapayım kendime bakalım nasıl olacak.

önemli değil hocam iyi oyunlar

@JaSoN_;

vampir lord veya kurt adam halindeki avantajlardan mı bahsediyorsunuz yoksa genel olarak mı

• quote:

Orijinalden alıntı: JaSoN_

sisli ortamlarda kasıyor bunun bir çözümü var mı? havada sis puslu filan varsa böyle hafif hafif ağırlaşıyor oyun.

bende de kasıyor, biraz rahatlatmak için bugün formatladım ps3'ü save dosyasını hard diske attım vs.. yeni patchler geliyor sürekli oyunu düzeltmek için, 1.7 patch şu an çıktı ama bizde daha çıkmadı.. başka bir forumda 1.7 patch ile düzeltildiğini yazmış arkadaşın biri:
    http://www.neoseeker.com/forums/52479/t1754178-patch-1-7-causes-lag-freezing-on-ps3-skyrim/

MK'da ise şöyle yazmışlar:

quote:

Bethesda, Skyrim için 1.7 sürümünde bir yama yayımlamıştı. Hatta bu yama PC için de Steam üzerinden çıktı. Ancak bu yamayla ilgili bazı detaylar belli değildi. 1.7 güncellemesi bellek ve stabilite iyileştirmeleri yapıyor. Ayrıca su Shader'ındaki hatayı, ejderhanın yere indiği zamanki hatayı düzeltiyor. Bunlar haricinde X360 sürümünde vampir tutuşunda ve yüzme animasyonunu düzeltiyor. Kinect ses komutlarında da iyileştirmeler yapıyor.

yani sürekli patchler çıkartıp halledecekler bu işi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scatyagiz -- 21 Ağustos 2012; 16:08:59 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CodnameAlp

Merhaba,

Oyunda epey zamandır vampir olarak geziyorum. Acaba kurtulmanın hilesi veya çözümü varmı? yardımcı olursanız sevinriim..

Vampir iken şehirlerde bulunan innlere son dedikoduları sorarsanız size Falion denilen büyücünün vampirliğin tedavisi hakkında çalıştığını söylerler ve tedavi görevi başlar.

Kısa yoldan konsolu açıp; ''setstage 000EAFD5 10''
    yazabilirsiniz.

@ornitolog;
    hocam sizde vampir olmuş olmalısınız gündüzleri canınızı doldurmaz.Yani başka bir şey aklıma gelmiyor şuan.

valla geceleride aynı durumda, ne canım ne stamina dolmuyor,
    şu mod yüklüydü sanırım o bozdu,modu kaldırdım yine düzelmedi.
    vampir olsam büyülerde göstermiyor mu? benim büyülerde herşeyim temiz
    http://skyrim.nexusmods.com/mods/10843

dostum yüklediğin mod ile acıkınca ve susuzluk çektiğin zaman karakterin stamina ve health onarımı duruyormuş.Hiç yemek ve birşeyler içmeyi denedin mi düzelir belki

denedim ama modu kaldırınca otomatik düzelme olayı bozuldu,problem orada

Evet hocam modu silmek öyle kaldırdım demekle olmuyormuş biraz dertli bu.Modu tekrar yükleyin sonra aşağıdaki dediğim yolları takip edin düzeltir sorunu.

1. Bütün efektlerin kapalı olduğundan emin olun ilk önce.Kontrol etmek için Magic Effects Listings girin ; orada açlık susuzluk ve yorgunluk varsa bunları ortadan kaldırın.
    2. Sonra yeni bir oyuna başlayın.
    3. Başladıktan sonra oyunu kapatın ve modu kaldırın.
    4. Oyunun kayıtlı dosyasını tekrardan açın ve biraz bekleyin; scripts dosyaları kendini yeniden düzenlesin.
    5. Oyunu tekrar kaydedin ve kurtuldunuz

bişeyi anlamadım,
    modu nasıl kaldırmak lazım. modmanager ile mi kaldırmalıyım, elle mi silmeliyim yoksa modun oyun içinde uninstall seçeneği var onunlamı olacak..
    sanırım save dosyam bozuldu mecburen can hilesi yapacağım :\

• quote:

Orijinalden alıntı: scatyagiz

quote:

sisli ortamlarda kasıyor bunun bir çözümü var mı? havada sis puslu filan varsa böyle hafif hafif ağırlaşıyor oyun.

bende de kasıyor, biraz rahatlatmak için bugün formatladım ps3'ü save dosyasını hard diske attım vs.. yeni patchler geliyor sürekli oyunu düzeltmek için, 1.7 patch şu an çıktı ama bizde daha çıkmadı.. başka bir forumda 1.7 patch ile düzeltildiğini yazmış arkadaşın biri:
    http://www.neoseeker.com/forums/52479/t1754178-patch-1-7-causes-lag-freezing-on-ps3-skyrim/

MK'da ise şöyle yazmışlar:

quote:

Bethesda, Skyrim için 1.7 sürümünde bir yama yayımlamıştı. Hatta bu yama PC için de Steam üzerinden çıktı. Ancak bu yamayla ilgili bazı detaylar belli değildi. 1.7 güncellemesi bellek ve stabilite iyileştirmeleri yapıyor. Ayrıca su Shader'ındaki hatayı, ejderhanın yere indiği zamanki hatayı düzeltiyor. Bunlar haricinde X360 sürümünde vampir tutuşunda ve yüzme animasyonunu düzeltiyor. Kinect ses komutlarında da iyileştirmeler yapıyor.

yani sürekli patchler çıkartıp halledecekler bu işi

Jason nickli arkadaş ps3 değil pc platformunda oynuyor büyük ihtimal.Çünkü Dawnguard ek paketine sahip arkadaş ya x360 yada pc.Ayrıca ps3'te herhangi bir kasma sorunu yok, yada en azından bana denk gelmedi ama oyun buglardan geçilmiyor orası ayrı.Sadece save dosyası belli bir boyutu geçince oynanmaz hale geliyor oyun ps platformunda.

ornitolog;
    Mod manager ile kaldırın hocam zaten sizin verdiğiniz siteye girdim nexus'ta orada yazıyordu bu kaldırma şekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shallipushthebutton? -- 21 Ağustos 2012; 16:45:35 >

• Arkadaş yabancı forumlarda da oyunun PS3 olanını herkes kötülemiş sizin gibi. İyiki danışmadan almamışım. Teşekkür ederim herkese.

Birde oyundan zevk almak ve oyunu tanımak için ilk karakterim ne olmalı? oyunu başlarda rahat keşfetmek için warrior olmayı düşünüyorum da. zorlanığım zaman pata küte dalarım en azından :D
  • quote:

quote:

quote:

@JaSoN_;

vampir lord veya kurt adam halindeki avantajlardan mı bahsediyorsunuz yoksa genel olarak mı

hayır kurtadam olmak istemiyorum. dawnguard görevini yaparken 2 seçeneğimiz varya bi vampirleri avlayan taraf olabiliyoruz, birde vampir lordu olabiliyoruz. Sizce hangisini seçmeliyim? Companion görevlerini bitiriyorum şuan. Bitince kurtadam gücümü kaldırıcam zaten. sevmiyorum kurtadam olmayı.

ayrıca evet PC oynuyorum. Sisli ortamlar kasıntı yapıyor biraz.

edit : Ayrıca bu yumruk gücümüzü nasıl arttırıcaz ya? Bi adamla kavgaya tutuşuyoruz 10 dakka sürüyor.
    Videolarda görmüştüm adam tek vuruşta filan yumrukla kill move göstertiyor. Güzel o yumruk olayı ama benimki çok zayıf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaSoN_ -- 21 Ağustos 2012; 17:28:28 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

@JaSoN_;

hayır kurtadam olmak istemiyorum. dawnguard görevini yaparken 2 seçeneğimiz varya bi vampirleri avlayan taraf olabiliyoruz, birde vampir lordu olabiliyoruz. Sizce hangisini seçmeliyim? Companion görevlerini bitiriyorum şuan. Bitince kurtadam gücümü kaldırıcam zaten. sevmiyorum kurtadam olmayı.

ayrıca evet PC oynuyorum. Sisli ortamlar kasıntı yapıyor biraz.

edit : Ayrıca bu yumruk gücümüzü nasıl arttırıcaz ya? Bi adamla kavgaya tutuşuyoruz 10 dakka sürüyor.
    Videolarda görmüştüm adam tek vuruşta filan yumrukla kill move göstertiyor. Güzel o yumruk olayı ama benimki çok zayıf.

Heavy armor perklerinde ''Fists of Steel'' isimli özellik bu yumruk gücünü arttırıyor.Başka türlü bilemiyorum.

Birde bu kedi ırkı ve timsah benzeri ırk doğuştan yumrukları etkili doğuyor

Anladım demek istediğinizi.

Vampir lord olayına gelirsek oyunda eğer Volkihar klanına katılırsak başlangıçta vampir lord olmamız lazım zaten yoksa katılamıyoruz.(malca bir cümle oldu)

Dawnguard'ı şöyle düşünün normal şehir guardları gibi fakat vampir avcıları sözde.Silahları ve giydiği zırhlar vampirlere karşı etkilidir.
    Hem hafif zırhları mevcut hem ağır zırhları.

İkisininde görevleri birbirine benzer görevler.Main questlerle ilgili sadece iki farklı tarafı var sadece.Daha fazla spoiler vermek istemiyorum
    Ek olarak birde crossbow var tabi ki Dawnguard ile birlikte yer alırsak.

Ve dawnguard'a katılsak bile ileride bir görevde size vampir lord olma olayı sunuluyor isterseniz vampir lord olarakta görevlere devam edebiliyorsunuz.

• Arkadaslar goreve gittim college e kapinin basinda bi kadin first lesson gorevini veriyo arsindan iceri girmek istiyorum kapi kilitli diyo.. Yardim lutfen.. Ayrica wood elf im hayvanlari emrim altina alma buyusu nasil calisiyo ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Altinozonur

Arkadaslar goreve gittim college e kapinin basinda bi kadin first lesson gorevini veriyo arsindan iceri girmek istiyorum kapi kilitli diyo.. Yardim lutfen.. Ayrica wood elf im hayvanlari emrim altina alma buyusu nasil calisiyo ?

pc'de oynadığınızı varsayarak magic > power kısmına gidin oradan command animal'i seçin.
    Kontrol etmek istediğiniz hayvana doğru ''z'' tuşuna basın.Unutmayın kı sadece 24 saatte 1 kez kullanabilirsiniz.

Büyücü okulunun kapısındaki kadına ''may i enter the college'' diyin ve o sizden bir büyü yapmanızı isteyecek.o büyüyü yapın size kapıları açıyor.Eğer büyüyü bilmiyorsanız size belirli bir ücret karşılığında satabilir.
  • quote:

quote:

Arkadaslar goreve gittim college e kapinin basinda bi kadin first lesson gorevini veriyo arsindan iceri girmek istiyorum kapi kilitli diyo.. Yardim lutfen.. Ayrica wood elf im hayvanlari emrim altina alma buyusu nasil calisiyo ?

pc'de oynadığınızı varsayarak magic > power kısmına gidin oradan command animal'i seçin.
    Kontrol etmek istediğiniz hayvana doğru ''z'' tuşuna basın.Unutmayın kı sadece 24 saatte 1 kez kullanabilirsiniz.

Büyücü okulunun kapısındaki kadına ''may i enter the college'' diyin ve o sizden bir büyü yapmanızı isteyecek.o büyüyü yapın size kapıları açıyor.Eğer büyüyü bilmiyorsanız size belirli bir ücret karşılığında satabilir.

Evet pc deyim cok tesekkur ederim yorumun icin.. Ama halen first lesson u kime ve hanfi buyuyu yapicagimi bilmiyorumm

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CodnameAlp

Merhaba,

Oyunda epey zamandır vampir olarak geziyorum. Acaba kurtulmanın hilesi veya çözümü varmı? yardımcı olursanız sevinriim..

Vampir iken şehirlerde bulunan innlere son dedikoduları sorarsanız size Falion denilen büyücünün vampirliğin tedavisi hakkında çalıştığını söylerler ve tedavi görevi başlar.

Kısa yoldan konsolu açıp; ''setstage 000EAFD5 10''
    yazabilirsiniz.

@ornitolog;
    hocam sizde vampir olmuş olmalısınız gündüzleri canınızı doldurmaz.Yani başka bir şey aklıma gelmiyor şuan.

Yardım için teşekkürler...

• quote:

quote:

quote:

Evet pc deyim cok tesekkur ederim yorumun icin.. Ama halen first lesson u kime ve hanfi buyuyu yapicagimi bilmiyorumm

Ben ana görev için girecektim. Izin vermedi, ben de Dragonborn'um sen beni nasıl içeri almazsın gibi bir şey dedim o da shout at lan o zaman dedi. Üstüne ateş püskürdüm o da ateşli bir şekilde önümde yürüyüp kapıya kadar götürdü.

• quote:

quote:

quote:

Kapıda Faralda denilen npcye yapacaksın.Tekrar konuş sana hangi büyüyü yapacağını söyleyecek eğer o büyü yoksa satın alabilirsin ondan.

Ayrıca arkadaş demiş doğru demiş.Dovahkiin'im ben diye bir seçenek çıkacak onu de sonra senden shout atmanı isteyecek çak bi fus ro dah sonra alır seni içeriye

• 
Sayfa: önceki 891892893894895
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.