Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU] (1444. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.318
Cevap
126
Favori
1.620.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14421443144414451446
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şöyle birşey yazdı kırmızı yazı ile,birşeyler ters gitti sanırım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Şöyle birşey yazdı kırmızı yazı ile,birşeyler ters gitti sanırım?

Sorun yok, öyle yazması gerekiyor. Enb'nin grafik ayarları devre dışı kalacak ama speedhack denen zımbırtısı çalışacak, problem yok yani. Performanstan fark etmiş olman gerekiyor zaten; 55-60 fps alırken bunu yapınca 100-110 fps'lere fırlamıştı bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 10 Mart 2017; 12:30:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

Şöyle birşey yazdı kırmızı yazı ile,birşeyler ters gitti sanırım?

Sorun yok, öyle yazması gerekiyor. Enb'nin grafik ayarları devre dışı kalacak ama speedhack denen zımbırtısı çalışacak, problem yok yani. Performanstan fark etmiş olman gerekiyor zaten; 55-60 fps alırken bunu yapınca 100-110 fps'lere fırlamıştı bende.

Benim ekran kartı eski,gtx 560ti 1gb var.100 fpslere fırlayacağını sanmıyorum,yine de kontrol edeyim şimdi tekrar

Edit:Oha fps yüzleri gördü,tabi sabit orta kalmıyor,60-70'e,yer yer,45-50'lere de düştüğü oluyor ama olsun,uzun bir süre test edeyim bakalım neler olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 10 Mart 2017; 12:46:16 >
  • Oyun coştu yav,kapalı yerlerde fps uçuyor,250-300-400 diye,esc'ye basınca 750'lerde geziyor.

Oyunu orjinal olarak 300 küsür saat hep modlu olarak oynadım,şimdiye kadar çile çekiyormuşum,BF4'den bile kötü performans ile oynuyordum oyunu.
    Yağ gibi akıyor oyun şimdi,haritayı açınca bile fps yüksek.Ara sıra fps düşüyor ama olsun, o kadar olacak,ekran kartı çok iyi değil sonuçta.
  • quote:

Oyun coştu yav,kapalı yerlerde fps uçuyor,250-300-400 diye,esc'ye basınca 750'lerde geziyor.

Oyunu orjinal olarak 300 küsür saat hep modlu olarak oynadım,şimdiye kadar çile çekiyormuşum,BF4'den bile kötü performans ile oynuyordum oyunu.
    Yağ gibi akıyor oyun şimdi,haritayı açınca bile fps yüksek.Ara sıra fps düşüyor ama olsun, o kadar olacak,ekran kartı çok iyi değil sonuçta.

Hanlarda 700 Fps'yi bile gördüm Yalnız Kullanacaklar için ufak bir tavsiye vereyim; Parallax texture modunu kullanmak isteyen varsa 4k olanını kullanmasın, 25-30 fps'ye kadar düşürüyor, o nedenle kaldırdım. Bilmiyorum 2k HD ile mi yoksa Purity ile mi çakışıyor da bu denli kötü yoksa kendinden mi bu kadar kötü ama öyle abartıldığı kadar büyük bir görseli olmamasına rağmen yarı yarıya performansı götürüyor.
    Edit: Windhelm ve Markath gibi taş ağırlıklı şehirlerden bahsediyorum bu arada, açığa çıkınca sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 10 Mart 2017; 16:34:51 >
  • quote:

quote:

Oyun coştu yav,kapalı yerlerde fps uçuyor,250-300-400 diye,esc'ye basınca 750'lerde geziyor.

Hanlarda 700 Fps'yi bile gördüm Yalnız Kullanacaklar için ufak bir tavsiye vereyim; Parallax texture modunu kullanmak isteyen varsa 4k olanını kullanmasın, 25-30 fps'ye kadar düşürüyor, o nedenle kaldırdım. Bilmiyorum 2k HD ile mi yoksa Purity ile mi çakışıyor da bu denli kötü yoksa kendinden mi bu kadar kötü ama öyle abartıldığı kadar büyük bir görseli olmamasına rağmen yarı yarıya performansı götürüyor.
    Edit: Windhelm ve Markath gibi taş ağırlıklı şehirlerden bahsediyorum bu arada, açığa çıkınca sorun yok.

Başka bir forumda okumuştum,4k grafik modları oyunda ciddi fps ve performans düşüşüne sebep oluyormuş.Oyunun yapısından dolayı 4klar sorun çıkartabiliyormuş.
  • quote:

quote:

quote:

Başka bir forumda okumuştum,4k grafik modları oyunda ciddi fps ve performans düşüşüne sebep oluyormuş.Oyunun yapısından dolayı 4klar sorun çıkartabiliyormuş.

Valla sildim gitti o yüzden, 4K'sı eksik olsun ben 2K ile mutlu mesut oynuyorum. Ondan boşalan kota ile okçuluğu geliştiren, animasyonlar ve gerçekçilik katan birkaç mod kurdum, toplam 211 modla yoluma devam ediyorum.

Edit: Ha söylemeyi unuttum; vsync açık oynuyorum ben bu arada, zira öyle yüzlerce Fps ile oynamak iyi hoş ama Skyrim'in fizik motorunun salaklığı sebebiyle arada sırada o kadar fps nedeniyle etrafta uçuşan tabaklar falan oluyor, oyun bu defa da fazla Fps nedeniyle çöküyor Öyle bir durum başına gelirse vsync açar yahut fps limitlersen kurtulursun, haberin olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 10 Mart 2017; 17:14:26 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Valla sildim gitti o yüzden, 4K'sı eksik olsun ben 2K ile mutlu mesut oynuyorum. Ondan boşalan kota ile okçuluğu geliştiren, animasyonlar ve gerçekçilik katan birkaç mod kurdum, toplam 211 modla yoluma devam ediyorum.

Edit: Ha söylemeyi unuttum; vsync açık oynuyorum ben bu arada, zira öyle yüzlerce Fps ile oynamak iyi hoş ama Skyrim'in fizik motorunun salaklığı sebebiyle arada sırada o kadar fps nedeniyle etrafta uçuşan tabaklar falan oluyor, oyun bu defa da fazla Fps nedeniyle çöküyor Öyle bir durum başına gelirse vsync açar yahut fps limitlersen kurtulursun, haberin olsun.

Of yav,amma sorunluymuş oyunun modları ile uğraşmak
    Ben zamanında nexus ile kuruyordum modları,oyun çok kez bozup yeniden kurmuşluğum var.Artık mod manager ile devam ediyorum,ayrı klasör açıp modları oraya kuruyor.En azından oyunun dosyaları temiz kalıyor.

Edit:Mod manager nerden çıktı yav "Mod Organizer" olacak o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 10 Mart 2017; 17:56:56 >
  • bildiğiniz güzel taşıma kapasitesi arttıran mod var mı? bir tane denedim çalışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tonyukuk

bildiğiniz güzel taşıma kapasitesi arttıran mod var mı? bir tane denedim çalışmıyor.

player.setav carryweight x
    x yerine kaç yapmak istiyorsanız yazıp artırabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grishnakh.

quote:

bildiğiniz güzel taşıma kapasitesi arttıran mod var mı? bir tane denedim çalışmıyor.

player.setav carryweight x
    x yerine kaç yapmak istiyorsanız yazıp artırabilirsiniz.

teşekkürler ama konsol kodu yerine mod daha güzel oluyor. better carry weight adlı modu buldum gayet güzel.
  • quote:

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/16438/?

Bu baya iyi,keseleri sağ,sol,arka,ön,yanlara tek tek yapıp takıyorsun ve daha fazlası da var tabi....

Türkçe yaması
    http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/49947/?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 19 Mart 2017; 16:35:38 >
  • Arkadaslar turkce yama modu konsollara gelicek mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle herkese iyi günler dilerim , Skyrim Special Edition oyuna sahibim merak ettiğim bir kaç soru var , cevap yazan herkese teşekkür ederim.

1) Special Edition sürümü tüm dlc ( Dawnguard,Heartfire,Dragonborn ) içeriyor mu ?
    2) Oyun içinden mods kısmından Türkçe dil yamasını indirdim (tek bir Türkçe yama gözükmekte mods kısmında) , bu yama tüm ek paketleri de kapsıyor mu ?
    3) Oyunda ev yapılabildiğinden bahsedilmiş , nereden nasıl yapılıyor ev
    4) Modlarda Türkçe yama aktif iken oyunun içindeki mods kısmından başka grafik modu vs. kurunca sorun çıkarıyormu ?
    5) Oyunun grafik kalitesini arttıran mod önerisi varmıdır ? Türkçe yama modu ile sıkıntı çıkarıyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperV

Öncelikle herkese iyi günler dilerim , Skyrim Special Edition oyuna sahibim merak ettiğim bir kaç soru var , cevap yazan herkese teşekkür ederim.

1) Special Edition sürümü tüm dlc ( Dawnguard,Heartfire,Dragonborn ) içeriyor mu ?
    2) Oyun içinden mods kısmından Türkçe dil yamasını indirdim (tek bir Türkçe yama gözükmekte mods kısmında) , bu yama tüm ek paketleri de kapsıyor mu ?
    3) Oyunda ev yapılabildiğinden bahsedilmiş , nereden nasıl yapılıyor ev
    4) Modlarda Türkçe yama aktif iken oyunun içindeki mods kısmından başka grafik modu vs. kurunca sorun çıkarıyormu ?
    5) Oyunun grafik kalitesini arttıran mod önerisi varmıdır ? Türkçe yama modu ile sıkıntı çıkarıyormu ?

İyi günler şöyle cevaplayayım sıradan,

1)Special Edition zaten tüm dlcler var demek (SE=Skyrim,Dawnguard,Heartfire,Dragonborn ve birkaç görüntü filtresinden oluşuyor)
    2)Türkçe yama zaten SE olduğu için tüm paketi kapsıyor
    3)Oyunda ev yapmak için ev yapılan 3 bölgeden arazi satın alman gerekiyor bunlar için de o bölgelerin jarl (Mevkibeyi) ile konuşman görevlerini yapman gerekiyor her bölgede ev inşa etmek için ayrı görevler var.
    4)Başka mod yüklersen yeni modun getirdikleri ingilizce olur çakışan bölümler mod ingilizce olduğu için ingilizce olarak kalır. Bazı modların türkçe çevirisi var. Bunun içinhttp://www.elderscrollsturk.com/index.php
    5)Benim önerim zaten çok yüksek optimizasyonu olmadığı için yüksek ayarlarda oynaman yeterli olacaktır grafik modu yüklemene gerek yok (1080 Ti ekran kartın yoksa). Grafik modlarında yazı olmadığı için çok fazla görmezsin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ben hayatta enb kurmuyorum,sistemi sömürüyor.Onun yerine oyundaki kaplamaları değiştiren modları kurdum,en küçük objenin bile kaplamalarını değiştirdim neredeyse,şimdi de ışıklandırma modlarını kurcalıyorum bakalım hangisi güzel,gerçi bazıları Türkçe yamayı bozuyor ama olsun,artık onlarıda kendim düzeltirim

Neyse karakteri atayım

Normalde ben de kurmam, Enb'lerin verdiği görüntüler ya fazla parlamalı ya fazla ışıklı vs. olur diye hiç hoşuma gitmez, o yüzden de hiç kurup da kullanmadım ama ilk defa bu Enb hoşuma gitti, kurayım dedim. Aslında performans kaybı olmuyor ama Skyrim'in şu saçma Vram problemi yüzünden anlık düşmeler oluyor. Bende de kaplama modları var fakat sırf şu Vram problemi yüzünden asıl kurmak istediğim 4K kaplamaları kuramıyorum.
    Normalde 3 tane modlu Skyrim'i üst üste koyup çalıştırabilecek bir sistemim var ama maalesef istediğim gibi kullanamıyorum Bu arada ekran görüntüsünden dolayı mı bilmiyorum ama oyun içi de böyle ise ayarlarında bir problem olabilir, haddinden fazla blur var hatta görüntü flu duruyor. Veya DOF ayarı yaptıysan ondan da olabilir; sadece arka planın flu olmasından bahsetmiyorum, karakterin hatları da net değil.

Evet "DYNAVISION Dynamic Depth of Field" modu ile yaptım da tam tutturamadım ayarını,karakteri netleyip arka planı bulanık yapacaktım da tam olmadı

O lanet anlık düşme dediğin fps sanırım,bende de oluyor o şey,bazen tam savaşın ortasında oluyor.

O zaman memory patch ve enboost kurmanı öneririm. Nexus'ta ikisi de. Enboost için standart Enb'nin Wrapper versiyonunu atıyorsun klasöre, sonra da Enboost için ayarlanan local.ini dosyasını atıyorsun. Oyun içinde hiçbir ayarı değiştirmiyor, Enb yokmuş gibi oynuyorsun ama sistemin büyük bölümünü kullanmaya başlıyor. Kaplama modları ile uğraştığım için biliyorum; o kaplama modları ve bunun gibi oyuna ekleme yapan modlar inanılmaz ram ve vram yiyor, fakat Skyrim sistemden yeteri kadar gücü çekemediği için anlık kayıplar hatta çökmeler meydana geliyor. Çözümü de bu şekilde.

Hocam kulak misafiri oldum. Ama ben enboost un içinde ki local.ini yi atınca oyun enb yi görmüyor. (oyun +60 fps de çok güzelmiş, unutmuşum o günleri)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noir06 -- 24 Mart 2017; 0:57:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noir06

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben hayatta enb kurmuyorum,sistemi sömürüyor.Onun yerine oyundaki kaplamaları değiştiren modları kurdum,en küçük objenin bile kaplamalarını değiştirdim neredeyse,şimdi de ışıklandırma modlarını kurcalıyorum bakalım hangisi güzel,gerçi bazıları Türkçe yamayı bozuyor ama olsun,artık onlarıda kendim düzeltirim

Neyse karakteri atayım

Normalde ben de kurmam, Enb'lerin verdiği görüntüler ya fazla parlamalı ya fazla ışıklı vs. olur diye hiç hoşuma gitmez, o yüzden de hiç kurup da kullanmadım ama ilk defa bu Enb hoşuma gitti, kurayım dedim. Aslında performans kaybı olmuyor ama Skyrim'in şu saçma Vram problemi yüzünden anlık düşmeler oluyor. Bende de kaplama modları var fakat sırf şu Vram problemi yüzünden asıl kurmak istediğim 4K kaplamaları kuramıyorum.
    Normalde 3 tane modlu Skyrim'i üst üste koyup çalıştırabilecek bir sistemim var ama maalesef istediğim gibi kullanamıyorum Bu arada ekran görüntüsünden dolayı mı bilmiyorum ama oyun içi de böyle ise ayarlarında bir problem olabilir, haddinden fazla blur var hatta görüntü flu duruyor. Veya DOF ayarı yaptıysan ondan da olabilir; sadece arka planın flu olmasından bahsetmiyorum, karakterin hatları da net değil.

Evet "DYNAVISION Dynamic Depth of Field" modu ile yaptım da tam tutturamadım ayarını,karakteri netleyip arka planı bulanık yapacaktım da tam olmadı

O lanet anlık düşme dediğin fps sanırım,bende de oluyor o şey,bazen tam savaşın ortasında oluyor.

O zaman memory patch ve enboost kurmanı öneririm. Nexus'ta ikisi de. Enboost için standart Enb'nin Wrapper versiyonunu atıyorsun klasöre, sonra da Enboost için ayarlanan local.ini dosyasını atıyorsun. Oyun içinde hiçbir ayarı değiştirmiyor, Enb yokmuş gibi oynuyorsun ama sistemin büyük bölümünü kullanmaya başlıyor. Kaplama modları ile uğraştığım için biliyorum; o kaplama modları ve bunun gibi oyuna ekleme yapan modlar inanılmaz ram ve vram yiyor, fakat Skyrim sistemden yeteri kadar gücü çekemediği için anlık kayıplar hatta çökmeler meydana geliyor. Çözümü de bu şekilde.

Hocam kulak misafiri oldum. Ama ben enboost un içinde ki local.ini yi atınca oyun enb yi görmüyor. (oyun +60 fps de çok güzelmiş, unutmuşum o günleri)

Mesajda bahsettiğin üzere Enb'nin Wrapper versiyonunu "default" haliyle kurman gerekiyor. "Local.ini" dosyasını atınca herhangi bir Enb ayarı yapmıyor, fakat diğer problemi düzeltiyor.
  • Kraven kullanıcısına yanıt
    Anladım fakat öyle olunca oyunda enb nin ayar kısmını açamıyoruz sanırım. Teşekkürler
  • Witcher 3 oynadıktan sonra pek sarmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/1089/?

kuruluma yardım edecek bi babayiğit aranıyor
  • 
Sayfa: önceki 14421443144414451446
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.