Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU] (1005. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.321
Cevap
125
Favori
1.621.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10031004100510061007
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shallipushthebutton?

quote:

Orijinalden alıntı: Juvixted

quote:

Arkadaşlar gittiğimiz her bölgedeki düşmanların levellarını bizim levelımıza göre ayarlayan bir mod vardı, bulamadım.Var mıdır bilen?

Enhanced High-Level Gameplay

http://skyrim.nexusmods.com/mods/14449

Şöyle bir şey bulabildim. Level 25+ üstünde devreye giriyormuş yalnız.Ondan sonra aşırı güçsüzleşen düşmanların gücünü arttırıyor.

edit; size çok alakasız bir mod vermişim cidden
    Yalnız dediğiniz şey zaten Skyrim oyun motorunda mevcut ''level scaling'' adı altında.Girdiğiniz mağara veya yaratıkları sizin levelinize göre ayarlıyor.
    Sizin dediğiniz mod kolaylaştırıyor biraz galiba.

Hocam her bölgenin yaratıklarının seviyesi kendine özgü diye biliyorum ben, yani bi bölgedeki yaratıklar 5-10 lvl iken bi bölgedekiler 15-20 level oluyordu sanki.Oblivion ile mi karıştırıyorum acaba?Bayağıdır oynamayınca unutmuş olabilirim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar gittiğimiz her bölgedeki düşmanların levellarını bizim levelımıza göre ayarlayan bir mod vardı, bulamadım.Var mıdır bilen?

Enhanced High-Level Gameplay

http://skyrim.nexusmods.com/mods/14449

Şöyle bir şey bulabildim. Level 25+ üstünde devreye giriyormuş yalnız.Ondan sonra aşırı güçsüzleşen düşmanların gücünü arttırıyor.

edit; size çok alakasız bir mod vermişim cidden
    Yalnız dediğiniz şey zaten Skyrim oyun motorunda mevcut ''level scaling'' adı altında.Girdiğiniz mağara veya yaratıkları sizin levelinize göre ayarlıyor.
    Sizin dediğiniz mod kolaylaştırıyor biraz galiba.

Hocam her bölgenin yaratıklarının seviyesi kendine özgü diye biliyorum ben, yani bi bölgedeki yaratıklar 5-10 lvl iken bi bölgedekiler 15-20 level oluyordu sanki.Oblivion ile mi karıştırıyorum acaba?Bayağıdır oynamayınca unutmuş olabilirim.

quote:

Effects of Leveling

Various aspects of the game are leveled. This means that as your character increases in level, some enemies become more challenging but also the quality of the items you find becomes better. However, the leveling system in Skyrim has been altered from that used in Oblivion, in response to criticisms of Oblivion's leveling system.
    Different locations in Skyrim have different inherent difficulties. In other words, some dungeons are designed to be too difficult for low-level characters to enter. More challenging dungeons are generally located at higher elevations, meaning that early in the game, players may want to avoid mountainous regions. However, more difficult dungeons contain better rewards. In addition, some high-quality items can be randomly found even early in the game.
    The level of a given dungeon is fixed the first time you enter it. Therefore, places that you enter early in the game will always contain relatively weak enemies, even if you return to the same dungeon at the end of the game. If you increase primarily non-combat skills such as Smithing or Pickpocket too early, your character will level up from those skills, causing you to meet tougher enemies without you having the combat skills you need to beat them. It is better to wait to level secondary skills until after your primary combat skills are built up.
    In addition, all leveled enemies are generated more like leveled creatures in Fallout. For example, Bandit NPCs are always a fixed level for their name (Bandits are level 1, Bandit Thugs are level 9, Bandit Highwaymen are level 14, etc). The player's level affects the range of possible bandit types generated within a bandit dungeon, and probably the frequency, but does not seem to affect the resulting stats except in a few rare cases. Lower variant bandits remain reasonably common even when more dangerous bandits are available.
    Enemy types also seem to reach a plateau where they stop getting stronger. The strongest bandits (non-boss) are mid-20s. The strongest generic vampire is 54, and guards seem to stop scaling at 50. This implies that the difficulty of many areas will not increase beyond certain levels, except perhaps in frequency of difficult encounters. In other words, dungeons have a level range, where if you do not meet the level requirement, you will face the lowest range of the dungeon. For instance, if a dungeon is ranged from level 15 to 25, and you are level 10, you will face creatures in the dungeon scaled at level 15.

Kaynak;http://www.uesp.net/wiki/Skyrim%3aLeveling#Effects_of_Leveling

Yani hocam kimi yerler sizin levelinize göre şekilleniyorken kimisi sizden daha üst seviyede oluyor kısaca. Bütün düşmanlar sizin levelinize göre şekillenmiyormuş istisna olarak.

Edit: dediğinizde haklısınız yani doğru hatırlıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shallipushthebutton? -- 25 Şubat 2013; 21:13:54 >

• @shallipushthebutton? teşekkürler hocam.Keşke zamanında modları silmeseydim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evohan

quote:

Orijinalden alıntı: cihan924

quote:

quote:

arkadaslar sistemime uygun güzel bir enb önerisi verebilirmisiniz?

i5 2500k/hd7850 2gb/8gb ram

enb lerin hemen hepsi kastıracaktır ssao yu kapayabilirsin ama bence sen sweetfx kullan

link atabilirmisin hocam ?

http://www.guru3d.com/files_details/sweetfx_shader_suite_download.html

burdaki preset i kullanabilirsin
    http://sfx.thelazy.net/games/preset/94/

hocam grafik ayarlarinda biraz daha oynama yapabilirmiyim?nasil yaparim? cünkü fps degeri 55`lerde

• @shallipushthebutton?

@Erdo4

Arkadaşlar ikinize de teşekkür ederim. O zaman Dawnguard DLC es geçip son çıkan DLC yi satın almam daha iyi olacak gibi. Birde bu mod olayları çok fazla yüklenir mi pc ye ? Zaten eski bir laptop ile oyunu oynuyorum çok kasmayacak ve güzel görseller sunan mod isimleri alabilir miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas Greenleaf -- 25 Şubat 2013; 23:56:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas Greenleaf

@shallipushthebutton?

@Erdo4

Arkadaşlar ikinize de teşekkür ederim. O zaman Dawnguard DLC es geçip son çıkan DLC yi satın almam daha iyi olacak gibi. Birde bu mod olayları çok fazla yüklenir mi pc ye ? Zaten eski bir laptop ile oyunu oynuyorum çok kasmayacak ve güzel görseller sunan mod isimleri alabilir miyim ?

Rica ederim. Çok kastırmayacak güzel bir görüntü elde etmeni sağlayan bir mod yok ancak bunu kullanabilirsin;
    http://skyrim.nexusmods.com/mods/131

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 26 Şubat 2013; 0:41:02 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

enb lerin hemen hepsi kastıracaktır ssao yu kapayabilirsin ama bence sen sweetfx kullan

hocam grafik ayarlarinda biraz daha oynama yapabilirmiyim?nasil yaparim? cünkü fps degeri 55`lerde

smaa yı kapatabilirsin

• Skyrim Cry 4 aka Far Cry 3

Adamlar ne modlar yapıyor arkadaş yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 26 Şubat 2013; 2:50:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdo4

Rica ederim. Çok kastırmayacak güzel bir görüntü elde etmeni sağlayan bir mod yok ancak bunu kullanabilirsin;
    http://skyrim.nexusmods.com/mods/131

Çok teşekkürler tekrardan. Az önce oyundan çıkıp DLC lere bakmak istedim. High Resolution Texture Pack denen dlc inmekte şuan ama 4 küsür gb boyutunda. Neden öyle anlamış değilim. Oyunu tekrar mı indiriyor bu ki ? Eğer öyleyse sence save dosyalarım da sıkıntı yaşar mıyım ? O kadar kastım ilerlemek için umarım bir şey olmaz.

• Texture Pack olduğu için boyut normal. Ben şahsen resmi texture paketini kullanmıyorum. 2K paketi daha kaliteli mod olarak.. Save Game ile sıkıntı yaratmaz.
  • quote:

@shallipushthebutton? teşekkürler hocam.Keşke zamanında modları silmeseydim.

Ne demek hocam. Birde eğer bu bir ay içerisinde sildiyseniz modları skyrim.nexus mod sitesinden geçmişinizden görebilirsiniz. Daha uzun bir süre ise premium üye olmanız gerekmekte tüm geçmişi görebilmeniz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahatma Gandhi

quote:

Orijinalden alıntı: gamebos

quote:

Orijinalden alıntı: Mahatma Gandhi

Merhaba,oyuna bu sabah başladım ve halen oynamaktayım aralıksız.Çok güzel olmuş neden bu kadar beklediysem oynamak için.Whiterun'daki questleri tamamladıktan sonra Iverstead'e Greybeards'larla konuşmaya geldim.Onlara ulaşmak için patikayı tırmanman gerekli ama yoldaki Frost Trollleri bir türlü öldüremiyorum.Benden fazlasıyla güçlüler,ve kaçamıyorumda.Nasıl geçebilirim burayı ?

tgm ölğmsüzlük şifresidir ha ben yazmam diyorsan zorluk derecesini düşür yada kendini geliştir sonra gel oraya.

Şifreyi yazdıktan sonra deaktive etmem mümkün mü ? Eğer kalıcıysa oyunun bir zevki kalmaz.

En mantıklı yol karakteri geliştirmek gibi görünüyor.

yine tgm yazarak kapatabilirsiniz.sorun yok. tcl yide kullan bazen oyunun boktan bugları oluyor geçersin.

• İnşallah bu resmi HTRP geri silinebilir yada kapatılabilir bir şeydir. Yoksa sistem zaten kaldırmaz. Önerilen minimum sisteme bakmayı akıl edemedim gecenin bir saatinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar daha önce sormuştum ama tam cevap alamamıştım.
    skyrim modlarını steam da kullanabiliyor muyuz? (hatta genelleştiriyim fallout vb. modları da kullanabiliyor muyuz steam de?)
  • Çok fena sinir oldum.. Master zorlukta dragon kesiyorum, Miraak ruhunu alıyor.. 15 dakika sürüyor dragon ile kapışmam adam saniyesinde aldı ruhu gitti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 26 Şubat 2013; 15:57:09 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

smaa yı kapatabilirsin

yok hocam ben grafigi arttirmak istiyorum,min fps degeri 55 yoksa fps limiter ile 60 sabit sürekli...

• Arkadaşlar kurduğumuz bir DLC kaldırılır mı tekrardan ? Bu High Resolution Texture Pack indirmiştim. Aktif olup olmadığından da emin olamıyorum. Ayarlara baktım öyle bir şey de yok. Kaldırmak daha mantıklı geliyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

smaa yı kapatabilirsin

yok hocam ben grafigi arttirmak istiyorum,min fps degeri 55 yoksa fps limiter ile 60 sabit sürekli...

orda sweetfx ile yapılan ın en iyisi yapılmış , bundan sonra grafik modlarını kurup ve skyrimprefs.ini dosyasındaki ayarları geliştirebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolas Greenleaf

Arkadaşlar kurduğumuz bir DLC kaldırılır mı tekrardan ? Bu High Resolution Texture Pack indirmiştim. Aktif olup olmadığından da emin olamıyorum. Ayarlara baktım öyle bir şey de yok. Kaldırmak daha mantıklı geliyor.

launcher dan "data files" a gir ordan tık ını kaldır
  • quote:

Ne demek hocam. Birde eğer bu bir ay içerisinde sildiyseniz modları skyrim.nexus mod sitesinden geçmişinizden görebilirsiniz. Daha uzun bir süre ise premium üye olmanız gerekmekte tüm geçmişi görebilmeniz için.

Hocam merhaba,ben çok büyük bir salaklık edip saveleri sildim ve geri getiremiyorum.Bir yerde sıkıştım ve çıkamadım.En son save ta Whiterun'da bense ejderha öldürmeye çalışıyordum High Hrothgar civarındaki questte.Whirlwind spiritlede çıkamadım bulunduğum yerden.

Saveleri sileyim en son yerden başlatır belki dedim,menüye geldiğimde ''New Game'' diyordu tüm hevesim kaçtı gerçekten.Geri nasıl getireceğime dair videolar izledim.Ama bu yöntem için Geri Yükleme açık olması gerekiyor bende değil.Ne yapıcam hocam bir yolu var mı savelere ulaşmanın ?

• 
Sayfa: önceki 10031004100510061007
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.