Şimdi Ara

Tom Clancy's The Division 2 (2019) [ANA KONU] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.077
Cevap
48
Favori
135.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3-4 saattir oynuyorum da oyun kötü değil, biraz fazla gömmüşüz.

1' den daha iyi, grafikleri de iyi, ortamlar bence daha gerçekçi, kontrol vs sorunsuz, ateş etme olayı güzel.

Sadece single deneyimi için hiç fena değil, daha dark zone, pvp var. Bence iyi oyun
  • Sözlerime herkesin yorumuna saygı duyulmalı ve duymak gerektiği düşüncesi ile başlarken..

İlk Division oyunu duyurulduğundan beri Division yakından takip eden bir oyuncu olarak ve ilk oyunu da hatırı sayılı bir saat oynamış biri olarak ve yine çoğu zaman ilk oyuna 1.4 öncesinde ağır bir şekilde eleştirmiş ve 1.4 sonrasında da bir o kadar oyunun olumlu ilerlemesine sevinmiş bir oyuncu olarak ikinci oyun duyurulduğunda çok sevindim ve sevincimi oynadığım beta ile daha da katlandığını gönül rahatlığı ile belirtebilirim.

Her açıdan ilk oyundan daha oturaklı bir oyun var karşımızda , bir takım eksiklikler var ve olacakta hiç bir oyun 4 4'lük çıkmıyor ama Division 2 her konuda birinci oyunun iyi olan yönleri korumuş ve biraz güncellemiş ve yine ilk oyunda oyuncuların olmasını istediği ve ya şu değiştirilsin dediği şeylerin bir çoğunu betada görmem ve yakından takip ettiğim için okuyup öğrenmem oyuna olan beklentimi çok daha ileri çıkartı.

Grafikler ve atmosfer olarak ilk oyunda çok iyiydi bu oyunda da çok iyi hatta bazı noktalarda ilk oyundan çok daha iyi bir atmosfer ileri karşılaştım. Bu yüzden ilk oyundan grafik geri vs. değil hatta bazı noktalarda ilk oyundan daha iyi kaplamalar mevcut. Optimizasyon konusunda da Gtx 1060 6gb ile yüksek ayarlarda bir sıkıntı yaşamadım 60 fps de akıcı bir şekilde oynadım ki oyunun çıkışı ile gelecek güncelleme ve ekran kartlarına gelecek güncelleme ile daha iyi hal alacaktır.

Oyunun daha ağırlaşması ve biraz daha realist olması da çok iyi olmuş binlerce mermiye ihtiyaç yok artık. Daha çok taktiksel bir tarz almış. 4 kişi baya bir oynadım solo da oynadım ama oyunun asıl zevki arkadaşlar ile oynayınca çıkıyor zaten bazı görevler cidden çok zorluyor ve bir takım ihtiyacının olduğunu yüzüne yüzüne vuruyor.

Dark zona da çatışmalar çok zevkli oyuncular şu an oyunu tanıma aşamasında olduğu için tam olarak oturaklı bir pvp dönmüyor ama bu durum ileride düzelecektir. Son olarak ek bilgi vermek gerekirse oyunda asıl olay 30 lvl den sonra başlıyor end game içeriği olarak Yapımcılar ilk oyundan çok daha iyi olacağını söylüyor. Ve şu bilgide önemli ilk sene DLC'ler ücretsiz olacak. Betada ki sorunlardan yapımcılar haberdar ve oyun çıkana kadar bu sorunu çözeceklerdir. Sonuçta çıkmasına 1 Ay kaldı ve artık son viraj.
    Anthem'dan sonra The Division 2 'de beni çok memnun etti.

• Yahu arkadaş şuradaki yorumları okuyunca bir umutsuzluğa düştüm.Oyun indi ve girdim,sanki benim oynadığım oyun ile bu olumsuz yorumları yapan arkadaşlar farklı oyun oynamışız gibi geldi bana.Oyun resmen taş gibi olmuş.

- Grafikler ilk oyuna göre çok farklı geliyor göze. Bunun sebebi o karlı atmosferin bu oyunda olmaması. Biraz oynanırsa oyundaki ışık efektleri insanı büyülemeye başlıyor. Özellikle 4k ve HDR destekli oynuyorsanız gözleriniz yerinizden fırlıyor diyebilirim.
    - Oynanış olarak oyun çok daha oturaklı olmuş bence. Bir kere oyun kesinlikle ilk oyuna göre daha yavaşlamış ve strateji gerektiriyor.

İlk 2 saat tecrübem kısaca böyle ve oyunu almaya karar verdim...
  • Buradaki olumsuz yorum yazanlar beni çok şaşırttı. İlk oyunu oynamadım fakat bu oyunu oynarken eğlendim, gerek tek başına ana görev kısmı gerekse de coop kısmı gayet güzel şeyler vaadediyor. Betada pvp var mı çözemedim fakat bu hali bile alınabilir seviyede bence. İleride tekrara sarma ihtimali yok değil onu da belirtmem gerekir.
  • Onca yerden yere vurandan sonra ilk "ben beğendim" diyen kişi olmaya çekinmiştim ama olumlu yazanlar artmış baya. Akşam bir süre daha oynama fırsatım oldu.

Oyun temelde ilk oyunla biraz fazla benzer. Daha fazla yenilik olmalıydı.

İlk oyundaki atmosferi arayanlar olmuş, gerçekten karlı hava bence de çok güzeldi ama yine yapsalar hep aynı şeyi yapıyor olacaktı. Bence yeni atmosfer de gayet güzel. Daha renkli daha canlı, gece gündüz döngüsü ve have efektleri iyi. Grafikler genel olarak daha iyi ve net, sanki ilk oyunun çözünürlüğü artıp HDR eklenmiş. Karakter detayları, üzerimizdeki ekipmanların detayları vs çok güzel. Işık efektleri, status efektler biraz fazla abartı olmuş, yer yer yoruyor. Yeni skiller ilgi çekici, drone eğlenceli.

Civilian Base'e yardım etme, upgrade vs güzel olmuş, yan görevlerden control point eğlenceli, propaganda engelleme idare eder. Ana görevler zevkliydi.

PvP'ye yarın bakacağım, bir de end game içerik açacaklarmış. Oynanış olarak sevdim. Yeni pvp modlarını da seviyorum ama asıl pve içeriğin zengin olması önemli benim için.

• Oyunu gereksiz yere gömenler olmuş.Muhtemelen o kişiler zaten ilk oyunu da beğenmeyen kısım.Demek ki tarzınız değil arkadaşlar çok zorlamayın.

Oyun ilkine göre gayet de farklılıklar içeriyor.İlk oyunu seven kişiler bu oyunu da bence beğenecektir.Biz takım halinde oynarken çok keyif aldık.Oyunu merak edip deneme imkanı bulamayan arkadaşların merak ettikleri şeyler varsa kendilerine düşüncelerimi iletirim.Herkesin beğenisi kendine tabi ama biz çok beğendik oyunu.
  • Oyunu beğenmeyenler bir şarjör boşaltım adam ölmedi diyenler, sağlam bir ekip arkadaş topluluğu olurda ben oyunu alırım.

Oyun ve türe yabancı birisi olarak dungeon ve raid ne oluyor, ikisi de bu oyunda var mı?
    Hangi bölgede oluyor bu etkinlikler, dark zone ‘ a mı girmeliyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fena oyun değil aslında, başı biraz bunaltıcı gelebiliyor ilk oyundan sonra. Ama kapalı mekanlar kesinlikle daha zevkli olmuş. Yalnız kafası çalışan bir ekip arkadaşı lazım, demin düşmanı çembere alarak iki ateş arasında bırakmak için ben düz yoldan farklı bir yol izleyerek ilerliyordum baktım yanımdaki geri dönüp peşimden gelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: İLkinSAin

Sözlerime herkesin yorumuna saygı duyulmalı ve duymak gerektiği düşüncesi ile başlarken..

İlk Division oyunu duyurulduğundan beri Division yakından takip eden bir oyuncu olarak ve ilk oyunu da hatırı sayılı bir saat oynamış biri olarak ve yine çoğu zaman ilk oyuna 1.4 öncesinde ağır bir şekilde eleştirmiş ve 1.4 sonrasında da bir o kadar oyunun olumlu ilerlemesine sevinmiş bir oyuncu olarak ikinci oyun duyurulduğunda çok sevindim ve sevincimi oynadığım beta ile daha da katlandığını gönül rahatlığı ile belirtebilirim.

Her açıdan ilk oyundan daha oturaklı bir oyun var karşımızda , bir takım eksiklikler var ve olacakta hiç bir oyun 4 4'lük çıkmıyor ama Division 2 her konuda birinci oyunun iyi olan yönleri korumuş ve biraz güncellemiş ve yine ilk oyunda oyuncuların olmasını istediği ve ya şu değiştirilsin dediği şeylerin bir çoğunu betada görmem ve yakından takip ettiğim için okuyup öğrenmem oyuna olan beklentimi çok daha ileri çıkartı.

Grafikler ve atmosfer olarak ilk oyunda çok iyiydi bu oyunda da çok iyi hatta bazı noktalarda ilk oyundan çok daha iyi bir atmosfer ileri karşılaştım. Bu yüzden ilk oyundan grafik geri vs. değil hatta bazı noktalarda ilk oyundan daha iyi kaplamalar mevcut. Optimizasyon konusunda da Gtx 1060 6gb ile yüksek ayarlarda bir sıkıntı yaşamadım 60 fps de akıcı bir şekilde oynadım ki oyunun çıkışı ile gelecek güncelleme ve ekran kartlarına gelecek güncelleme ile daha iyi hal alacaktır.

Oyunun daha ağırlaşması ve biraz daha realist olması da çok iyi olmuş binlerce mermiye ihtiyaç yok artık. Daha çok taktiksel bir tarz almış. 4 kişi baya bir oynadım solo da oynadım ama oyunun asıl zevki arkadaşlar ile oynayınca çıkıyor zaten bazı görevler cidden çok zorluyor ve bir takım ihtiyacının olduğunu yüzüne yüzüne vuruyor.

Dark zona da çatışmalar çok zevkli oyuncular şu an oyunu tanıma aşamasında olduğu için tam olarak oturaklı bir pvp dönmüyor ama bu durum ileride düzelecektir. Son olarak ek bilgi vermek gerekirse oyunda asıl olay 30 lvl den sonra başlıyor end game içeriği olarak Yapımcılar ilk oyundan çok daha iyi olacağını söylüyor. Ve şu bilgide önemli ilk sene DLC'ler ücretsiz olacak. Betada ki sorunlardan yapımcılar haberdar ve oyun çıkana kadar bu sorunu çözeceklerdir. Sonuçta çıkmasına 1 Ay kaldı ve artık son viraj.
    Anthem'dan sonra The Division 2 'de beni çok memnun etti.
    DLC'ler gerçekten bedava mı? O zaman ilk yıl için season pass veren ultimate edition'ı almanın gerekliliği nedir ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Oyunu beğenmeyenler bir şarjör boşaltım adam ölmedi diyenler, sağlam bir ekip arkadaş topluluğu olurda ben oyunu alırım.

Oyun ve türe yabancı birisi olarak dungeon ve raid ne oluyor, ikisi de bu oyunda var mı?
    Hangi bölgede oluyor bu etkinlikler, dark zone ‘ a mı girmeliyiz?
    ikisi de temelde aynı şey. Bir grupla kapalı bir alana girip önce belli bir düşmanı öldürüyorsunuz. En sonunda da boss dediğimiz çok güçlü ve öldürmesi zor, taktiksel oynamayı gerektiren bir düşmanı öldürüyoruz ve ödül olarak normalden daha yüksek seviyede item alıyoruz.

Bizi zorlamak için değişik mekanikler olur, respawn yapamayız, boss arada saklanır üstümüze dalga dalga düşman yollar vs...

Dungeon daha basit ve ufak çapta olup daha az kişi gerektirir.

Raid ise daha uzun süren, çok daha zor bir boss öldürmek gereken ve ancak 8 kişiyle yapılabilen versiyonu. Doğal olarak da oyundaki PvP dışında en iyi ödülü verir. Hatta mesela bazı itemlar sadece buradan alınır. Set itemları gibi...

• Lovelorn Rhapsody kullanıcısına yanıt
    Ben de merak edip demin baktım da oyun içi item dışında bir şey vermiyor
    https://division.zone/2018/08/20/tom-clancys-the-division-2-first-look-at-standard-gold-ultimate-edition-vip-pass-and-dlcs/#elite-agent-pack
  • qvx Q kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam çok güzele benziyor, peki betada bunları yapabileceğimiz bir yer var mı?

• Oyunun standart sürümünü aldığımızda 1 yıllık içerik ücretsiz mi olacak?
    Satın alma kısmında standart sürümse 1 year pass göremedim.

• Arkadaşlar yorumumda da belirttim oyunu çok yakından takip ediyorum. DLC 'ler bedava bunu zaten oyun fuarlarında sürekli dile getirdiler .Ultimate sürümü aldığınızda resimde gördükleriniz geçerli . Bunlarda oyuncular arası fark oluşturacak etmenler değil.

• Kaç gb indirme boyutu var arkadaşlar?

• 40-45 arası.
  • Oyun ile ilgili övgüler gelmeye başladı...

http://oyungezer.com.tr/haber/56301-the-division-2-ilk-bakis

• 11:30 dan itibaren bakıma almışlar. Yaklaşık 3 saat sürecek diyor.
  • İyide o zaman neden 1 year pass diyorlar, vallahi ultimate edition alıcaktım gerek yok o zaman %20 indirimle beraber normal sürüm gayet güzel olur.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.