Şimdi Ara

THE DARKNESS 2 (DH ANA KONU) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
4.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abi cell shade hiçbir oyun istediğini bulamaz...Çizgi film vari bir tarz benim kanımca çok zor tutar bu tarz oyunlarda...Bakınız borderland...istediğini bulabildi mi ? Bence hayır...ona rağmen 2.si geliyor...Değişik bir seçim saygı var ancak sevgi bence zor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gordom

Abi cell shade hiçbir oyun istediğini bulamaz...Çizgi film vari bir tarz benim kanımca çok zor tutar bu tarz oyunlarda...Bakınız borderland...istediğini bulabildi mi ? Bence hayır...ona rağmen 2.si geliyor...Değişik bir seçim saygı var ancak sevgi bence zor...

+1907
  • quote:

Abi cell shade hiçbir oyun istediğini bulamaz...Çizgi film vari bir tarz benim kanımca çok zor tutar bu tarz oyunlarda...Bakınız borderland...istediğini bulabildi mi ? Bence hayır...ona rağmen 2.si geliyor...Değişik bir seçim saygı var ancak sevgi bence zor...

Çok iyi uymuş çizgi roman uygulaması burada Borderlans baya sattı
  • Uyuyakalmazsam gece başlıyorum oyuna
  • quote:

Orijinalden alıntı: 42_SeNTeZ_42

Uyuyakalmazsam gece başlıyorum oyuna

Yorumlarını bekliyoruz
  • Oyundan yeni ciktim yapayzeka diye birsey yok fakat aksiyon guzel.Grafikleri ilk basta yadirgadim fakat bir gunduz sahnesinde ne kadar guzel durdugunun farkina vardim karanlikta pek belli olmasada gunduz cizgi romanda gibisiniz ve atmosfer cok guzel.Silah ve yilan kullanimina alismak gerek ben cok karistirdim ama alisinca o da cozulur.Oyunu kesinlikle oynayin derim hele de oyunsuz gecen o kadar zamandan sonra ilac gibi geldi bana.Ss alacaktim oyina dalip unutmusum kusuruma bakmayin yatiyorum ben
  • quote:

Ben oyunun demosunu oynadığımda dedim bu ne böyle grafiklere dayamışlar ışıklandırmayı ne biçim olmuş dedim sonradan farkettim cell shade olduğunu.Aynı grafik motorunu Borderlands de kullanmıştım çok hoşuma gitmemişti fakat Darkness 2'ye başka bir şekil kazandırmış ha böyle olmasaydı da olur muydu çok daha iyi olurdu.Açıkçası ben de biraz hayal kırıklığına uğradım grafiklerde..İlk oyun 2007 senesinin oyunu olmasına rağmen grafikleri o zamana göre güzeldi , ben bu oyunda daha iyisini beklerken cell shading biraz hayal kırıklığı yaratıyor tabi ki de.

• Oyuna ilgi sıfır nedense.

Oyun gayet güzel olmuş, grafikler ilk başta farklı gelse de bir süre sonra alışıyorsunuz ve özellikle aydınlık ortamlarda çok güzel görünüdüğünü fark ediyorsunuz, fakat cell-shade olmasaydı açıkcası daha da güzel olurmuş bence de, ama bu da kesinlikle kötü değil. Müzikler şahane, hikaye anlatımı çok başarılı aynen ilk oyunda olduğu gibi, anlayacağınız sadece vur kır bir oyun değil, müzikleriyle ve hikaye anlatımıyla akıllarda kalacak bir oyun olduğunu ilk bir saattte farkettiriyor, fakat oyunun başı mı böyle yoksa hep mi bu şekilde devam edecek bilemiyorum şu ana kadar aşırı aksiyon var oyunda, yani bir saniye durmuyor oyun sürekli hızlı bir aksiyonun içinde olunca biraz yoruyor açıkcası, ilk oyundan çok daha hızlı başladı kesinlikle, fakat bu şekilde devam edeceğini hiç zannetmiyorum. Ypay zekanın kötü olduğunu söyleyn arkadaşlar var, bana da ilk başa öyle geldi fakat oyunun başı olması itibarıyla daha kolay düşmanların çıktığını ve ilk 10 dakikanın Tutorial tadında geçtiğini unutmamak lazım, ilerleyen bölümlerde çok daha zorlayıcı ve iyi yapay zekaya sahip düşmanlar karşınıza çıkıyor, artı olarak ben normal zorluk'ta başladım oyuna, en zor seviyede daha da zorlayıcı olacaktır.

Oyun genel anlamda çok farklı bir oyun, yılın en iyi oyunlarından biri olacağı kesin.

• Grafikler Borderlands'dan daha iyi ama birinci oyundaki grafikleri tercih ederim.
  •  THE DARKNESS 2 (DH ANA KONU)

Bir çizgi roman uyarlaması olduğu için cel-shaded olayı daha iyi olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 5 Şubat 2012; 19:58:31 >
  • Bu yil oyle bomba oyunlar geliyor ki darkness 2 ilk 50 ye belki girer.
  • Oyun çok basitleştirilmiş, yani nereye gideceğimiz ve ne yapmamız gerektiği çok kolaylaştırılmış, eski oyunda biraz daha büyük alanlar vardı ve daha rahat gezebiliyorduk şehirde, burda öyle bir şey yok koridor koridor ilerliyoruz bölümler halinde, hiç beğenmedim bu yönünü, ama hikayenin anlatımı ve sunuş film tadında güzel olmuş, fakat biraz hayal kırıklığına uğradım desem yeridir ilk oyun kesinlikle daha güzeldı tabi daha sölemek için erken olabilir henüz oyunun başları fakat şu ana kadar görüklerim bu yönde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pinky_Demon

Grafikler hayal kırıklığı gerçekten, bu oyunun atmosferine hiç yakışmıyor.

The Darkness çizgi roman serisi o yüzden atmosferine tam uyuyor aslında. Ama bende demoyu oynarken baya bir garipsedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MiQelangelo

Oyun çok basitleştirilmiş, yani nereye gideceğimiz ve ne yapmamız gerektiği çok kolaylaştırılmış, eski oyunda biraz daha büyük alanlar vardı ve daha rahat gezebiliyorduk şehirde, burda öyle bir şey yok koridor koridor ilerliyoruz bölümler halinde, hiç beğenmedim bu yönünü, ama hikayenin anlatımı ve sunuş film tadında güzel olmuş, fakat biraz hayal kırıklığına uğradım desem yeridir ilk oyun kesinlikle daha güzeldı tabi daha sölemek için erken olabilir henüz oyunun başları fakat şu ana kadar görüklerim bu yönde.

İkinci oyunu oynamadım ama dediğiniz gibiyse oynanabilirliği daha yüksek gibi gözüküyor,1.oyunda nereye gidip ne yapacağımızı bulmak bir hayli zordu.2.oyunda grafiklerin değişmesi biraz eksi gibi gözükse de alışacağımı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: PlayerX

quote:

Orijinalden alıntı: MiQelangelo

Oyun çok basitleştirilmiş, yani nereye gideceğimiz ve ne yapmamız gerektiği çok kolaylaştırılmış, eski oyunda biraz daha büyük alanlar vardı ve daha rahat gezebiliyorduk şehirde, burda öyle bir şey yok koridor koridor ilerliyoruz bölümler halinde, hiç beğenmedim bu yönünü, ama hikayenin anlatımı ve sunuş film tadında güzel olmuş, fakat biraz hayal kırıklığına uğradım desem yeridir ilk oyun kesinlikle daha güzeldı tabi daha sölemek için erken olabilir henüz oyunun başları fakat şu ana kadar görüklerim bu yönde.

İkinci oyunu oynamadım ama dediğiniz gibiyse oynanabilirliği daha yüksek gibi gözüküyor,1.oyunda nereye gidip ne yapacağımızı bulmak bir hayli zordu.2.oyunda grafiklerin değişmesi biraz eksi gibi gözükse de alışacağımı düşünüyorum.

Oynanabilirlik gelişmiş mi gerilemiş mi kişiden kişiye değişir bence, bana göre oyun her yönden gerilemiş, ama kesinlikle bunu oyun kötü olmuş anlamına söylemiyor, hikayenin devamını görmek için bile oynanır orası ayrı ama önceki oyun gerçekten bir şaheser olduğu için onunla kıyaslıyorum ister sitemez, bu durumda da hayal kırıklığına uğradım, oyun daha hızlı ve aksiyon ağırlıklı, ama şu ana kadar çok tek düze olmuş bölümler birbirine okadar çok benziyor ki, sürekli küçük mekanlarda birbirinin aynısı olan bölümler var, sadece hikayenin sunuşu ve güzel sinematikler oyunu oynatmayı başarıyor.

• Yönetici arkadaşımıza pm attım konuyu güncelleyeceğim
  • 1,5 Saattir oynuyorum; Bence oyun olmuş.

Cell Shade olması için Kötü düşünenler varsa Kesinlikle Bir Kenara Koysun çünki Oyundaki Tasarımlar Çok kaliteli yani Her mekan özenle tasarlanmış modellenmiş.

Karakterler de çok iyi tasarlanmış, Yoğun Çatışmada pek animasyon göremesekte Animasyonlar genel olarak iyi. Yapay zeka normal seviyede yani nerede Çatışma olacağını adamların geleceğini anlıyorsunuz, Adamlar ya üzerinize geliyor yada siperden normal bir seviye ile size ateş ediyorlar.

Dikkatinizi Çekecektir Oyunda Bol konuşma var ve Dudak Animasyonları iğrenç olmuş.

Leveller Bayabir küçük yani ilerleyeceğiniz yer belli gidiyorsunuz düşmanlar geliyor,script geliyor vs ama Bu Can sıkıcı değil çünki Atmosfer Çok güzel. Gökyüzündeki Ay ışığı Bulutlar. Yani Level Tasarımları çok güzel.

Oyunda Hiç AA sorunu yok, Yani Grafikler Cell olduğu için belli bir standart oluyor ve Güzel gözüküyor, Cell in yanısıra dediğim gibi Tasarımlar Çok güzel, Karakterler,Silahlar,Mekanlar çok ayrıntılı ve güzel.

• Az önce bitirdim.Gerçekten çok iyiydi hikaye,müzikler. Yalnız senaryoda açıklanmayan birkaç şey var.

Bitirenler bir baksın.

2 farklı son var. 2 sonu da oynadım.

Yanlış son; Jackie binadan aşağıya atlıyor ölüyor. Jenny'i kurtarıyor. Jenny'nin bedenini Angelus ele geçiriyor. Jackie de cehennemde kalıyor.(Credits kısmını geçmeyin.)

Doğru son; Jackie atlamaktan vazgeçiyor. Jenny ile dans ediyor. Oyun bitiyor.

Yani hepsi yalanmış :/ Jackie için üzüldüm açıkcası. Yükleme ekranlarında o kadar çoçukluk hikayesini falan anlattı. Gerçekte kim cidden merak ettim. En sonunda gerçek akrabaları hastaneyi ziyarete falan gelseydi iyi olurdu.

• Oyun kaç saat sürdü hocam?
  • Evet söylemeyi unuttum. Oyun kısa arkadaşlar. 7 saat sürdü sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.