Şimdi Ara

The Dark Knight Rises (2012) (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.590
Cevap
20
Favori
218.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nolan,dark night ve jokerin çok abartıldığını düşünen birisi olarak fragmandan bu filminde diğerleri gibi olacağı kanatindeyim.benim için izle geç filmi olacak sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jokě

Öyle kahin sinema dehaları türemiş ki şu ülkede.

Rezilsiniz, her konuştuğunuzda futbol sahası sahnesi gibi çöküyorsunuz, ama farkında değilsiniz.

Sayın Nostradamusum, Sayın Maya ırkındaki arkadaşım, Filmin çekimleri DAHA YENİ BİTTİ. POST PRODUCTION (kurgu, müzik, görsel efekt vs.) daha yeni başladı.

Hayır ne bekliyordunuz ki ? Tarihin en muhteşem fragmanını mı ?

Gel burada sen yaz günü filmin tamamını oku, resimlere bak, sonra gel "ya ne klişe fragman, heyecan yapmadı bende".

Neyse, tartışma uzamasın. Sonuçta sivri zekanın biri kendilerini aklamak için "herkes istediğini söyleyebilir swh" diyecek gene. Ekşici özentiler.

Mükemmele doğru adım adım gidiliyor. Görün bakın, ben sizin kadar karamsar değilim. Eğer daha 1 ayda böyle bir fragman çıkıyorsa, Temmuz 2012'ye kadar Nolan zirvesini görürüz.

Not: Telaş yok

Karakter ve yapı incelemeleri:
    Daha Batwing'i tek sahnede görerek "olmamış" diyen anti-Nolan'cılar toplamış. Heralde Marvel örgütlüyor bunları
    Catwoman ilk görünümde sadece gider yapıyor. Bu sahneden de "olmamış" diyen önyargı abideleri mevcut.
    Görmeyeli aşmış millet de haberimiz yok, heralde kurgu aşamasında olacaklar filmin.

Kardeşim sen bu adamın Inception'ının trailerlarını izledin mi hiç? Onu geçtim TDK'ınkini izlemişsindir en azından. Yani o fragmanlarla bu bir mi? Ya görselliğine içeriğine falan lafım yok benim sadece etkileyici gelmedi ve onun sebebini de müzik eksikliğine bağladım. Batman'in ana tema müziğini koysalardı bile kafiydi ayrı olarak müzik bestelemeleri gerekmiyor dediğin gibi. Söz konusu Batman ve Nolan olunca tarihin en güzel fragmanı bekleniyor elbette. Yani konuya böyle bodoslama dalıp milleti iğnelemeler de yeni mi moda oldu her forumda böyle bir tane çıkıyor hep...

• quote:

Orijinalden alıntı: Repercussion

quote:

Rezilsiniz, her konuştuğunuzda futbol sahası sahnesi gibi çöküyorsunuz, ama farkında değilsiniz.

Sayın Nostradamusum, Sayın Maya ırkındaki arkadaşım, Filmin çekimleri DAHA YENİ BİTTİ. POST PRODUCTION (kurgu, müzik, görsel efekt vs.) daha yeni başladı.

Gel burada sen yaz günü filmin tamamını oku, resimlere bak, sonra gel "ya ne klişe fragman, heyecan yapmadı bende".

Neyse, tartışma uzamasın. Sonuçta sivri zekanın biri kendilerini aklamak için "herkes istediğini söyleyebilir swh" diyecek gene. Ekşici özentiler.

Mükemmele doğru adım adım gidiliyor. Görün bakın, ben sizin kadar karamsar değilim. Eğer daha 1 ayda böyle bir fragman çıkıyorsa, Temmuz 2012'ye kadar Nolan zirvesini görürüz.

Daha Batwing'i tek sahnede görerek "olmamış" diyen anti-Nolan'cılar toplamış. Heralde Marvel örgütlüyor bunları
    Catwoman ilk görünümde sadece gider yapıyor. Bu sahneden de "olmamış" diyen önyargı abideleri mevcut.
    Görmeyeli aşmış millet de haberimiz yok, heralde kurgu aşamasında olacaklar filmin.

Kardeşim sen bu adamın Inception'ının trailerlarını izledin mi hiç? Onu geçtim TDK'ınkini izlemişsindir en azından. Yani o fragmanlarla bu bir mi? Ya görselliğine içeriğine falan lafım yok benim sadece etkileyici gelmedi ve onun sebebini de müzik eksikliğine bağladım. Batman'in ana tema müziğini koysalardı bile kafiydi ayrı olarak müzik bestelemeleri gerekmiyor dediğin gibi. Söz konusu Batman ve Nolan olunca tarihin en güzel fragmanı bekleniyor elbette. Yani konuya böyle bodoslama dalıp milleti iğnelemeler de yeni mi moda oldu her forumda böyle bir tane çıkıyor hep...

Sonunda üzerine alınan birisi çıktı. Ağır üslubunu düşür biraz, burada "kim Nolan'ı iyi bilir" yarışması yapılmıyor.
    Ben orada gerekli açıklamaları yaptım. Tabi hala sen olmuş bitmiş fragmanları söylüyorsun bana.
    Ayrıca nasıl bir düz mantıktır ki benim anlattıklarım "bodoslama" oluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jokě -- 20 Aralık 2011; 21:24:21 >

• filmin animasyonlarını falan eleştirenler olmuş.. dikkat ettiyseniz filmin müzikleri bile daha bitmemiş önceki filmden tınılar kullanmışlar.. animasyon, müzik vs yaza kadar harika iş çıkartırlar yine..

warner, filmi sürekli sıcak tutmak için sıkıştırmiş belli ki nolan'ı o yüzden acele fragman yapmışlardır büyük ihtimal.. bahar aylarında final fragman gelir.
  • Inception ilk çıkan trailer.

Harika ama 2. trailer gibi değil.

2.trailer

Gelmiş geçmiş en iyi fragman seçilir bu trailer. Hazırlanış, müzikler hepsi harika. Şimdi 2.trailer daha iyi olabilir o yüzden kötü düşünmek gereksiz. Ayrıca müziğin etkisi de çok büyük. Fragman da mest olacağımıza filmde olalım. En iyi sahneleri koysalardı filmi izledikten sonra millet bu ne ya her şeyi fragmanda göstermişler boşuna mı para verdik diye yorum yapacaktı ondan sonra.

• Inception'un ilk trailerındaki ses kurgusu üst düzey. Ama TDK Rises'ın ilk trailerından daha kötü bir görüntü kullanımı var. Tabi ki gelmiş geçmiş en iyi trailer seçilecek (bence 2. si çok ayrı birşeydi), Bilim-Kurgu sinemasını baştan aşağı değiştiren bir başyapıt.

Ayrıca daha Hans Zimmer müzikleri yapmaya başlamadı. Bakalım, sihirli eller çalışacak yavaş yavaş.

Ve bir arkadaş Warner'ın sıkıştırmasıyla yapıldı demiş. Katılmamak elde değil.. Ama Nolan'ın diğer fragmanlarını bilenler zaten bu tarzda bir ilk fragman ve sonra 2. büyük bomba fragmanı patlattığını bilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jokě -- 20 Aralık 2011; 22:27:47 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Repercussion

quote:

Sonunda üzerine alınan birisi çıktı. Ağır üslubunu düşür biraz, burada "kim Nolan'ı iyi bilir" yarışması yapılmıyor.
    Ben orada gerekli açıklamaları yaptım. Tabi hala sen olmuş bitmiş fragmanları söylüyorsun bana.
    Ayrıca nasıl bir düz mantıktır ki benim anlattıklarım "bodoslama" oluyor ?

Yok yani bodoslama derken direkt millete sert çıktın demek istedim. Yukarıda da gördüğün gibi Inception'ın ilk fragmanıyla bu ilk fragman etkileyicilik olarak çok farklılar. Burada zaten kimse Nolan'ı kim iyi bilir tartışması yapmıyor ki ben öyle birşey de kastetmedim. Olmuş bitmiş fragmanı söylememin nedeni o fragmanın da Nolan'a ait olmasıydı. Ayrıca bence de fragman aceleye getirilmiş Warner'ın baskısıyla. Müzik konusunda önceden de dediğim gibi ayrı besteye gerek yoktu Batman Begins'den itibaren serinin ana tema müziği kullanılsa da gayet etkileyici olurdu. Görüntüler zaten şahane fragmanda ona da kimse birşey diyemez. Ya da fragmana özel müzik de yapılabilirdi(Örneğin Inception'ın 2. fragmanındaki müzik Zack Hemsey imzalı ayriyetten yaptırılmış) Ama bence bu dediklerim gelecek sonraki fragmanda fazlasıyla olacaktır.

• 2.Traileri şimdi izledim bir heyecan bastı beni.Şimdi çıkmasını bekle
    Bu arada bence Bane Batman'i kıracak.Çizgi Roman'da olduğu gibi.Ama tabii Nolan'ın zekasıyla izleyeceğimiz için doyumsuz olacak.Batman ölmez ama kırılır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intruder

quote:

Orijinalden alıntı: maviyolcu

Intruder mesajımı niye siliyorsun açıklama bekliyorum senden.

Mesajınızı ben silmedim şikayet edilmiş.
    Küfürlü kelime sebebiyle silinmiştir büyük ihtimal.

Her şikayet edilen mesaj siliniyorsa hiç yazmayalım o zaman. Yazdıgım adamın işine gelmiyor sonra şikayet ediyor siz de pat diye siliyorsunuz. Mesajımı tekrar yazıyorum küfür varsa ben bir daha buraya yazmayacagım. Silinen mesajım; "Fragmandan ne bekliyordunuz ki begenmediniz anlamadım. Heralde Batman ordan oraya uçsun, Bane kıçından alev çıkarsın, Catwomen 5 metre zıplasın, Joker dirilsin falan diye bekliyordunuz. Zaten Bane olmamış, Anne'nin ne işi var diyenler Joker içinde aynısı söylemişlerdi. Sonra agızları bir karış açık kaldı. Peşin hükümlü olmaya gerek yok bence." şimdi bu mesajın kimlerin işine gelmedi çok açık. Verecek cevabı olmadıgı için çocuk gibi şikayet ediyor. Lütfen adaletli davranın, haksızlık yapmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

Inception ilk çıkan trailer.

[ DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=RSyQ3K0xnYg]

Harika ama 2. trailer gibi değil.

2.trailer

[ DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=66TuSJo4dZM]

Gelmiş geçmiş en iyi fragman seçilir bu trailer. Hazırlanış, müzikler hepsi harika. Şimdi 2.trailer daha iyi olabilir o yüzden kötü düşünmek gereksiz. Ayrıca müziğin etkisi de çok büyük. Fragman da mest olacağımıza filmde olalım. En iyi sahneleri koysalardı filmi izledikten sonra millet bu ne ya her şeyi fragmanda göstermişler boşuna mı para verdik diye yorum yapacaktı ondan sonra.

Inception'da izleyicinin Batman kadar beklentisi olmadığı için Nolan'ın özellikle özen gösterdiğini düşünüyorum Inception trailer'ına. Batman'de ise zaten bir beklenti var ve trailer'a önem vermemesinin sebebi zaten tutulan, milyar dolar kazandıran bir seri olması bana göre. Tamamen taktik strateji yani.
    Trailer Nolan'ın bugüne kadarki en berbat trailerı da olsa izleyecek olan zaten izleyecek bu filmi. Yani bir nevi trailer yerine filme daha fazla odaklanma olarak görüyorum bunu.
    Inception'ın trailerı dediğin gibi çok çok iyi bu filme göre.

• Daha post prodüksiyon aşamasında film, müzikler, efektler eklenmemiş demişsiniz de. Inception'ın ilk fragmanında da öyleydi. Zaten müzik fragman için ayrı yapılır, genel bir müzik konur fragmana. Fragmanı müzikler birlikte vermeliydiler. Dediğim gibi, teaser daha başarılı fragmandan.

Anne Hathaway de istediği kadar başarılı olsun sevmediğim bir kişi. Hatta çekilecek olan Sefiller'in filminde de oynayacağı için büyük hayal kırıklığı yaşamaktayım. İnşallah filme etkisi çok olmaz, çok fazla görünmez de izleme zevkimi bozmaz.
  • http://www.yarasa-adam.com/ adresinde fragmanın ayrıntılı bir incelemesi bulunuyor, okumak isteyenlere duyurulur.
  • Inception fragmanını koymuşsunuz, tekrar izlemeden olmazki şimdi.
  • Şimdi IMDB'de dolaşırken gördüm. Filmde "Young Ra's Al Ghul" adlı bir karakter var. Flashbackler de izleyeceğiz demek ki. Merak içerisindeyim Begins'e bi dönüş falan mı olacak acaba diye.
    Benim bu filmden en büyük beklentilerimden biri Gotham'ın havasını yansıtması aslında. Begins'teki o Gotham havası The Dark Knight'ta yoktu malesef.

quote:

Orijinalden alıntı: Permanent.

http://www.yarasa-adam.com/ adresinde fragmanın ayrıntılı bir incelemesi bulunuyor, okumak isteyenlere duyurulur.

Sahanın içinde kocaman bir krater oluşuyor, oyuncu şaşkın, taraftar şaşkın. Yönetim istifa!

Çok iyi.

http://yarasa-adam-batman.blogspot.com/2011/12/coming-soon-dark-knight-rises.html
    Yazı gerçekten güzel bu arada, okunmaya değer.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• şu kadından cat woman olamaz

The Dark Knight Rises (2012)

Biz çizgi romanlarla, TAS ile büyümüş insanlara yapılan bir haksızlık, resmen hakaret gibi birşey bu

Gerçi bane de muamma küçük müçük gibi ama en azından o karizmatik duruyor konuşması felanda on numara fakat bana kalırsa en aşa goldberg gibi kalıplı devasa bir adam lazımdı bu role

• Goldberg'e falan gerek yok Tom Hardy de zamanında o kalıba girmiş bir insandır Bronson filminde. Yani Bane için gayet iyi. Buyrun bu da resmi:
  • bane kısa olmuş diyenler tom hardy nin rol kabiliyetinde ve 3 metre boyunda bir aktör tanıyorlar ise söylesinler
  • Arkadaşlar Nolan karakterleri gerçek hayatta olma olsalığına göre tasarlıyor yani Baneyi çizgi romandaki Bane gibi canlandırmayın kimsayal alınca şişen insan gördünüzmü Nolanda bunun üzerinden karakter yaratıyor Banenin küçüklüğünü filan büyütmeyin gayet normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anterman -- 21 Aralık 2011; 16:07:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vicky14

Arkadaşlar Nolan karakterleri gerçek hayatta olma olsalığına göre tasarlıyor yani Baneyi çizgi romandaki Bane gibi canlandırmayın kimsayal alınca şişen insan gördünüzmü Nolanda bunun üzerinden karakter yaratıyor Banenin küçüklüğünü filan büyütmeyin gayet normal

Nolan'ın en büyük özelliği zaten filmi seyirciye oldukça gerçekçi vermesidir.Diğer süper kahraman fılmlerın de olmayan olay bu trilogy'de oldu.O yüzden çok tutuluyor.Son fılmde ole olcağına inanıyorum
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.