Şimdi Ara

The Dark Knight Rises (2012) (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.590
Cevap
20
Favori
218.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İzmir'de gittiğim sinema salonunda herkes bende dahil Batman t-shirtleri çekip gelmişti herkes tüm seriye hakimdi herkes tepki vere vere izledi gerçekten çok hoşuma gitti. Film bittiğinde herkes çok iyi film diye diye çıktı hatta yanında oturduğum kızın biri vay be dedi o an dedim işte böyle kızlar lazım Türkiye'ye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• batman'i batman yapan önemli unsurlardan biri detektif özelliği yok denecek adkar az, ulu orta, bruce'un batman olduğunu sağır sultan artık biliyor ne güzel, karanlık nerede, batmanin ölmeyeceği zaten belliydi son sahne tekniği de artık klişeleşmiş,
    nolan abimiz kendini yenilemesi gerektiğini unutmazsa daha iyi filmler bizi bekliyor demektir. madem serinin en iyi filmini yapmayacaktın millette bu kadar beklentide yaratmayacaktın
  • Hasılatta son durum $392,261,000 cidden tuhaf bi rakam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CR7_35 -- 28 Temmuz 2012; 20:42:21 >
  • Bayıldım mükemmel olmuş .

Dedektifin filmin sonunda girdiği mağara neresiydi ? Filmin devamının geleceğinin işaretimidir bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K

İzmir'de gittiğim sinema salonunda herkes bende dahil Batman t-shirtleri çekip gelmişti herkes tüm seriye hakimdi herkes tepki vere vere izledi gerçekten çok hoşuma gitti. Film bittiğinde herkes çok iyi film diye diye çıktı hatta yanında oturduğum kızın biri vay be dedi o an dedim işte böyle kızlar lazım Türkiye'ye

Hangi sinema ? salon dolu olunca bir başka oluyor açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Hasılatta son durum $392,261,000 cidden tuhaf bi rakam.

Sadece amerikamı bu hasılat az gibi geldi bana.Umarım 1 milyar dolar barajını geçer.

• Kafama takıldı bi sorum var. Önemli bir spoiler değil izlemeyenlerde bakabilir, dikkat edersiniz o bölüme.

Borsaya girdiklerinde 8 dk aktarım süresi vardı tünele girip çıktılar bi anda gece oldu. Nasıl oldu bu? 8 dakika süre geçti sadece orada. Bir yeri kaçırdım mı acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Odinn#21

Filmdeki olaylar hakkında bir şey yazmayacağımdan Spoiler butonu kullanma ihtiyacı görmeyi.

Yarın tekrar gideceğim filme. Filmi izlerken The Dark Knight'taki kadar doyacak mıyım acaba diye düşünüyordum. Açıkçası The Dark Knight'taki, ya da Nolan yakın tarihli diğer büyük yapıtı Inception'daki, gibi bir yoğunluk hissedemedim. Ama filmden çıktığımda o "beni doyurdu mu" sorusuna, "evv-vvet" tarzı bir cevap verdirtti film. Muhteşemdi. Çizgi romanları okumuş biri için özellikle ikonik anlar vardı. Unutulmayacak anlar. Oyunculuk gibi kriterlerle incelemeye gerek duymuyorum.
    The Dark Knight'taki yoğunluğu alamamış olsam da bence serinin en başarılı, en iyi filmi idi.

Yüzüklerin Efendisi'nden sonra baştan sona mükemmel giden bir üçlememiz oldu. Box-set BluRay çıkarttıklarında 300 lira deseler bile gözümü kırpmam.
    Başta Nolan'a, ardından Bale-Caine-Freeman üçlüsüne teşekkür ediyorum.

Dün bunu yazmıştım.

Bugün 2. kez gittim. Bu son film özellikle bir konuda ilk 2 filmden çok daha farklı ve iyi;
    Yan karakterleri de özümsedik. Senaryoda daha çok yerleri vardı. Caine, Freeman, Oldman gibi ustalar ve yanlarında Gordon-Levitt, fırsatı bulunca Batman ve düşmanının kazandırabileceğinden daha farklı bir derinlik kazandırmışlar ve "fark yaratmışlar". Tamamen -Batman ve düşmanı- konseptine gömülmeden, çok iyi detaylar/konuşmalar ve oyunculuklarla işlenmiş bir film oldu Rises.

Belki çoğu The Dark Knight ve/veya Joker severe ters gelecek ama; Tom Hardy Bane'i oynarken neredeyse Heath Ledger'ın Joker'ine yetişmiştir. En azından benim nazarımda.

Bane, Joker gibi "sansasyonel" bir karakter olmasa da, Batman'in elindeki her şeyi aldı. Dibe vuruşunu izledik Batman'in. Talia o çukurdan çıktığında sahip olduğu tek şey Bane idi, dostu idi. Bruce'un da o çukurdan çıkarken hiçbir şeyi yoktu, dostlarından başka. Joker, Batman'i Batman yapan, yücelten adamdır. Bane ise Batman'e çaresizliği öğretendir. Batman'i yeniden yaratan adamdır.

Ayrıca resimdeki ikonik sahneyi yaşattıkları, müzikleriyle - çekimleriyle - karakterleriyle, eksiksiz yansıttıkları için film ekibine teşekkür etmek gerekir...
     The Dark Knight Rises (2012)

İlk gidişimde hem Batman'e odaklı hem de hevesle gittim. Bugün de senaryo ve oyunculuklara yoğunlaşmak için gittim. Yarın da gideceğim. Hans Zimmer muhteşem bir iş çıkartmış tabii ki. Hans Zimmer'ın tınılarına kendimi tamamen bırakarak tecrübe edeceğim bu sefer de filmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Duke LaBeouf

Kafama takıldı bi sorum var. Önemli bir spoiler değil izlemeyenlerde bakabilir, dikkat edersiniz o bölüme.

Borsaya girdiklerinde 8 dk aktarım süresi vardı tünele girip çıktılar bi anda gece oldu. Nasıl oldu bu? 8 dakika süre geçti sadece orada. Bir yeri kaçırdım mı acaba.

Fiber ve baz istasyonu ile iletişimleri kesildikten andan itibaren 8 dakikaları vardı. Binadaki giriş çıkış süreleri arasındaki fark değildi o 8 dakika.

• quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

quote:

Sadece amerikamı bu hasılat az gibi geldi bana.Umarım 1 milyar dolar barajını geçer.

Türkiye, Almanya, Fransa, Rusya, Arjantin, Japonya gibi en büyük pazarlardan sayılabilecek ülkelerde 1 hafta geç girdiler ya. Muhtemelen onun etkisi bu. TDK da açılışta çooook büyük meblağlar kazanmamıştı.
  • Filmden yeni ciktim, harika yahu etkisindeyim hala 1-2 gun sonra cikarim herhalde etkisinden.

Arkadaslar bu kesin son film miydi? Dorduncusu de gelsin ya :(

• quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

quote:

Dünya çapında ben bile bu kadar beklemiyordum açıkçası TDK'nın o kadar gişe yapması büyük başarı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CR7_35 -- 28 Temmuz 2012; 21:23:53 >

• filmin sonunda bu müzik iyi giderdi 00:12 den sonrası özellikle.Hans Zimmer döktürmüş yine
  • quote:

quote:

Kafama takıldı bi sorum var. Önemli bir spoiler değil izlemeyenlerde bakabilir, dikkat edersiniz o bölüme.

Fiber ve baz istasyonu ile iletişimleri kesildikten andan itibaren 8 dakikaları vardı. Binadaki giriş çıkış süreleri arasındaki fark değildi o 8 dakika.

Çıktıklarında da hava aydınlıktı zaten.

• quote:

quote:

quote:

Çıktıklarında da hava aydınlıktı zaten.

Ben yanlış anlamışım. Evet.
    Gotham orası. Her an gece olabilir.

• Bane karakteri genel olarak nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bookill

Bane karakteri genel olarak nasıl?

Piskopat şakası yok
  • quote:

Joker'e duyulan sempati gibi sempati duymuyorsunuz adama karşı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sosyalik

quote:

Joker'e duyulan sempati gibi sempati duymuyorsunuz adama karşı.

Sempati olmayabilir ama saygımız sonsuz ...
  • Çok etkileyici bir film olmuş..Film sonunda ayağa kalkıp alkışlayasım geldi diyebilirim.

Hanz zimmer film müziğinde gene döktürmüş.. bruce wayne nin çukurdan çıkış sahnesi ise mükemmel çekilmiş..Bu sahne benim top 10uma girdi.

Bununla beraber Bane ile olan dövüş sahneleri daha iyi olabilirdi.. Anne Hathaway de hiç yakışmamış filme..son öpüşme sahnesi çok yapmacık oldu maalesef.
  • 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.