Şimdi Ara

The Amazing Spider-Man 2 (2014) Fragman#1 (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.047
Cevap
14
Favori
79.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: conrest17

Herkes müzikleri koymuş ama bunu unutmuşsunuz bu da harikaydı bence

Bu, filmin sonunda çalan şarkı değil mi credits de ki? Salonda da çok beğenmiştim net olsa Shazam açıp bulacaktım şarkıyı ama bulamamıştım, şimdi oldu sağ ol

• quote:

Orijinalden alıntı: arkham92

quote:

Orijinalden alıntı: conrest17

Herkes müzikleri koymuş ama bunu unutmuşsunuz bu da harikaydı bence

Bu, filmin sonunda çalan şarkı değil mi credits de ki? Salonda da çok beğenmiştim net olsa Shazam açıp bulacaktım şarkıyı ama bulamamıştım, şimdi oldu sağ ol

Aynen o şarkı ben de çok beğenmiştim ama sinemada aşağıdaki elektro gitarlı versiyonu çalıyordu.Bu da fena değil

• Fragman izlemediğim için beni memnun etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wakara

Ya şunu spoiler içine al ya da 15 günün hayırlı olsun.
  • Ben filmi beğendim. Müzikler ilk filme oranla daha iyi olsa da hala ilk serinin main theme şarkısı daha iyi.

Gwen'in öleceğini bekliyordu herkes, çizgi romanları okuyanlar veya araştıranlar bu durumu öğrenmişlerdir zaten. Ancak ben MJ'in bu filmden çıkartılmasından dolayı Gwen'in öleceğine ihtimal bile vermiyordum, hatta Harry ile dövüşürken bile başlarda öleceğinden korksam da daha da ölmez derken ölüm gerçekleşti. Ben o an Gwen kesin kurtulur gözüyle izliyordum sahneyi, benim gibi Gwen'in öleceğini bilen birini şaşırttılar o sahnede.
    Bazı arkadaşlar eski serideki Spider-man daha iyi demiş ama ben katılmıyorum. Bence bu Spider-man çizgi romana ve geçmiş çizgi filmlere daha çok uyuyor. Tobey çok ağlak suratlıydı Küçük Emrah gibi. Eğer söz konusu dramsa bu seride Gwen'in ölümünden sonra hissetiklerimi eski seride hiç hissetmemiştim (Bunda tabii ki de Emma Stone'un Gwen'i canlandırması da etkili).
    Bunlar beğendiğim yönler ama şu hiç hoşuma gitmedi, ilk filmlerde de vardı bu: Amerikan halkının orada villain varken villaine laf atması, resim çekmesi, mücadeleleri yakında izliyormuş gibi olması falan pek hoşuma gitmedi. Tamam böyle bir durum olsa herkes kaçmaz, izleyen elbet çıkar (bomba olduğundan şüphelenilen bir paketin patlatılması sırasında etraftaki herkesin oraya toplanması gibi) ama böyle doğa üstü bir varlığı da ezik falan deyip kışkırtmaya çalışmak pek gerçekçi olmuyor. Bir de küçük çocuğun kahramanlık yapmaya çalışması falan, bunlar bu tür yapımları ucuzlaştıran unsurlar.

Malesef bir Batman değil, Marvel bu kafayla gittikçe de Batman gibisini yapması zaten zor. Ama yine de Marvel standartlarının üstünde bir film olmuş, en iyi Spider-man filmi bile diyebilirim. İlk seriden eksiği, kapışmalarda ilk serideki coşkuyu verememişler, dediğim gibi bunda Soundtrack albümünün ilk filmin seviyesini yakalayamaması çok etkili. Malesef Hans Zimmer bile Danny Elfman'ın soundtrack albümü ile yarışacak bir çalışma ortaya koyamamış (yine de müzikler ilk filmden kat kat iyi).

• Film ortalama olmuş müzikler harika idi benim düşüncem en iyi marvel serisi x-men'dir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Gerilim sahnelerindeki müzikler veya ses efekti mi desem Crysis'ten arak gibi geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azor Ahai

Ben filmi beğendim. Müzikler ilk filme oranla daha iyi olsa da hala ilk serinin main theme şarkısı daha iyi.

Gwen'in öleceğini bekliyordu herkes, çizgi romanları okuyanlar veya araştıranlar bu durumu öğrenmişlerdir zaten. Ancak ben MJ'in bu filmden çıkartılmasından dolayı Gwen'in öleceğine ihtimal bile vermiyordum, hatta Harry ile dövüşürken bile başlarda öleceğinden korksam da daha da ölmez derken ölüm gerçekleşti. Ben o an Gwen kesin kurtulur gözüyle izliyordum sahneyi, benim gibi Gwen'in öleceğini bilen birini şaşırttılar o sahnede.
    Bazı arkadaşlar eski serideki Spider-man daha iyi demiş ama ben katılmıyorum. Bence bu Spider-man çizgi romana ve geçmiş çizgi filmlere daha çok uyuyor. Tobey çok ağlak suratlıydı Küçük Emrah gibi. Eğer söz konusu dramsa bu seride Gwen'in ölümünden sonra hissetiklerimi eski seride hiç hissetmemiştim (Bunda tabii ki de Emma Stone'un Gwen'i canlandırması da etkili).
    Bunlar beğendiğim yönler ama şu hiç hoşuma gitmedi, ilk filmlerde de vardı bu: Amerikan halkının orada villain varken villaine laf atması, resim çekmesi, mücadeleleri yakında izliyormuş gibi olması falan pek hoşuma gitmedi. Tamam böyle bir durum olsa herkes kaçmaz, izleyen elbet çıkar (bomba olduğundan şüphelenilen bir paketin patlatılması sırasında etraftaki herkesin oraya toplanması gibi) ama böyle doğa üstü bir varlığı da ezik falan deyip kışkırtmaya çalışmak pek gerçekçi olmuyor. Bir de küçük çocuğun kahramanlık yapmaya çalışması falan, bunlar bu tür yapımları ucuzlaştıran unsurlar.

Malesef bir Batman değil, Marvel bu kafayla gittikçe de Batman gibisini yapması zaten zor. Ama yine de Marvel standartlarının üstünde bir film olmuş, en iyi Spider-man filmi bile diyebilirim. İlk seriden eksiği, kapışmalarda ilk serideki coşkuyu verememişler, dediğim gibi bunda Soundtrack albümünün ilk filmin seviyesini yakalayamaması çok etkili. Malesef Hans Zimmer bile Danny Elfman'ın soundtrack albümü ile yarışacak bir çalışma ortaya koyamamış (yine de müzikler ilk filmden kat kat iyi).

Spoilerlı kısıma çocuk kısmı hariç tamamen katılıyorum
    Bende ihtimal vermiyordum.Hatta burada da paylaşmıştım.Marc Webb ''Gwen filmin orijinal sonunda ölüyordu ama sonu değiştirdik.Gwen ölmeyecek.Emma Stone ile uzun yıllar çalışmak istiyoruz'' demişti.Bu açıklamaya güvenerek rahat rahat izledim son sahneyi.Ama boynunun yere vururken çıkardığı sesi duyunca ve Peter'ın o halini görünce içim cız etti,çok kötü oldum.Sonrasında Peter'ın 4 mevsim Gwen'in mezarına gitmesi(tıpkı Leyla ile Mecnun'da Mecnun'un Leyla'nın mezarına gidip,onunla konuşması gibi olmuş),konuşmasını dinlerken gözlerinin dolması.Maskesine boş boş bakması ve son sahnede çocuğa''Hey Spiderman'' demesi de oldukça duygusaldı.İlk seri gözlerimi bile dolduramamışken bu filmde kendimi ağlamamak için çok zor tuttum.Emma Stone 3.filmde MJ olarak dönse güzel olur aslındaSaçını kızıla boyasalar,Peter MJ'i Gwen'e çok benzediği için sevdi deselerHayaller,hayaller...

• quote:

Orijinalden alıntı: Katates Pızartması

Gerilim sahnelerindeki müzikler veya ses efekti mi desem Crysis'ten arak gibi geldi

Spoilera almasaydın keşke hocamCrysis'i oynamadım.Müziğin linkini koyabilir misin?

Edit:Tahmin ettiğim gibi Hans Zimmer yapmış müzikleri.Beyond Two Souls isimli oyunda da böyleydi.Batman'e benzer bir müzik yapmıştı ona da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 28 Nisan 2014; 21:50:49 >

• Çoğu filmde yaşamadığım acıyı bu filmde yaşadım valla. İnsan kendini karakterlere alıştırınca kurgu bir karakter için bile yas tutabiliyor zihnen ne kadar saçma olduğunu bilse bile. Bence bu duyguyu hissettirmek oyuncuların ve yönetmenin önemli bir başarısıdır. Gwen belki kalkar diye umutlanırken burnundan kan gelmesi ile acı gerçeği kabullenmek gerçekten insana farklı duygular yaşatıyor. Şu an 3. film için ellerinde sağlam bir hikaye temeli olan "intikam" unsuruna sahipler, bunu iyi kullanırlarsa efsane bir üçüncü film ortaya çıkar.

Bu arada Gwen'in MJ olarak geri dönmesi diye bir şey olsa hemen aklıma eski Türk filmleri gelirdi, tam onlara göre bir numara ama yabancılar bu tür şeyleri yapmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azor Ahai -- 28 Nisan 2014; 21:52:01 >

• quote:

Çoğu filmde yaşamadığım acıyı bu filmde yaşadım valla. İnsan kendini karakterlere alıştırınca kurgu bir karakter için bile yas tutabiliyor zihnen ne kadar saçma olduğunu bilse bile. Bence bu duyguyu hissettirmek oyuncuların ve yönetmenin önemli bir başarısıdır. Gwen belki kalkar diye umutlanırken burnundan kan gelmesi ile acı gerçeği kabullenmek gerçekten insana farklı duygular yaşatıyor. Şu an 3. film için ellerinde sağlam bir hikaye temeli olan "intikam" unsuruna sahipler, bunu iyi kullanırlarsa efsane bir üçüncü film ortaya çıkar.

Bu karakterleri seyirciye sevdirip,özdeşleştirmek Marc Webb'in en iyi yaptığı işlerden biri zaten.İntikam olacağını sanmam.Peter öldürse orada öldürürdü zaten Harry'i.Ki öyle bir karakter de değil.Ama Harry intikam alacak diyorsanız büyük ihtimalle öyle olacak.Ultimate serisindeki Sinister Six'e karşı savaşacak 3'ncü filmde.Gwen'in burnunun kanadığını hatırlamıyorumEmin misiniz?Gözlüksüz gittiğim için kaçırmış olabilirim ama torrentden indirip baktığımda orada da kan yoktu.

• Azor Ahai kullanıcısına yanıt

Orası öyle de kadın çok güzel yaHem güzel hem de enerjik ve sempatik olup,Andrew Garfield ile bu kadar iyi bir uyum yakalayan ve Spiderman'in sevgilisi rolüne bu kadar yakışan birini kolay kolay bulamazlar.Köprüdeki sahnedeki köpek de ikisinin köpeğiymiş bu arada.

• Hocam kardeşime de sordum, o da burnu kanadı diyor. Sanırım gözden kaçırdınız, Peter onu kollarına aldıktan sonra bir süre sonra burnundan hafif bir kan akmaya başlıyor.
  • quote:

Hocam kardeşime de sordum, o da burnu kanadı diyor. Sanırım gözden kaçırdınız, Peter onu kollarına aldıktan sonra bir süre sonra burnundan hafif bir kan akmaya başlıyor.

Olabilir.Altyazıları görebilmek için gözlüğü çıkarmıştım ara sıra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.Light

quote:

Orijinalden alıntı: Katates Pızartması

Gerilim sahnelerindeki müzikler veya ses efekti mi desem Crysis'ten arak gibi geldi

Spoilera almasaydın keşke hocamCrysis'i oynamadım.Müziğin linkini koyabilir misin?

Edit:Tahmin ettiğim gibi Hans Zimmer yapmış müzikleri.Beyond Two Souls isimli oyunda da böyleydi.Batman'e benzer bir müzik yapmıştı ona da.

Lafımı geri alıyorum bunu da Hans Zimmer yapmış:
    http://www.youtube.com/watch?v=rY6LkJ9pLhQ
    http://www.youtube.com/watch?v=fiAyvV1XefY

• nasıl alicam

• Sonudaki xmen olayini izleyen varmi:D

• quote:

Orijinalden alıntı: Rem0te

quote:

Orijinalden alıntı: Jaddeth

Hayal kırıklığı.

İlk film her şeyiyle çok iyiydi, sonra ki gelecek filmler için umut vadediyordu.
    Ama malesef bu filmle bir kaç adım geri gitmişler sanki, ilk filmde ki o atmosfer kaybolmuş.
    Bir kere çok dağınıktı film, senaryo olarak tatmin edici değildi, ayrıca çok durağan sahneler vardı, bir ara çok sıkıldım.
    Esas kızlı sahnelere de haddinden fazla yer vermişler. Ayrılmalı-barışmalı sahneler yordu açıkçası.
    Film de tek sevdiğim şey müziklerdi. Elektro sahneye her çıktığında başlayan müzik tek kelimeyle harikaydı.

Yüzde yüz katılıyorum..Nerede o eski spider man serisi nerede bu seri ..Eski peter parkerın bir karizması bir ağırlıgı havası vardı ..Şimdikine bakıyorum karizmasını bırak pamuk ipliği ağırlıgı bile yoktur..Laubali şımarık şımarık hareketler basit iğrenç espiriler artık alışkanlık haline gelen bol bol cıvık cıvık öpüşme sahneleri ...Aşk filmi mi yoksa başka çeşit film mi anlamadım .. Bir güzelim seriyi mahvetti Marvel..Yazık oldu
    Tek iyi electrolu sahnelerin müziği idi hatta bulabilirseniz hocam rica etsem pm atabilirmisiniz?

Hocam Youtube'a The Amazing Spider-Man 2 Soundtrack yazın tüm müzikleri çıkıyor, bulamadıklarınız varsa danışabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilal0

quote:

Orijinalden alıntı: Rem0te

quote:

Orijinalden alıntı: Jaddeth

Hayal kırıklığı.

İlk film her şeyiyle çok iyiydi, sonra ki gelecek filmler için umut vadediyordu.
    Ama malesef bu filmle bir kaç adım geri gitmişler sanki, ilk filmde ki o atmosfer kaybolmuş.
    Bir kere çok dağınıktı film, senaryo olarak tatmin edici değildi, ayrıca çok durağan sahneler vardı, bir ara çok sıkıldım.
    Esas kızlı sahnelere de haddinden fazla yer vermişler. Ayrılmalı-barışmalı sahneler yordu açıkçası.
    Film de tek sevdiğim şey müziklerdi. Elektro sahneye her çıktığında başlayan müzik tek kelimeyle harikaydı.

Yüzde yüz katılıyorum..Nerede o eski spider man serisi nerede bu seri ..Eski peter parkerın bir karizması bir ağırlıgı havası vardı ..Şimdikine bakıyorum karizmasını bırak pamuk ipliği ağırlıgı bile yoktur..Laubali şımarık şımarık hareketler basit iğrenç espiriler artık alışkanlık haline gelen bol bol cıvık cıvık öpüşme sahneleri ...Aşk filmi mi yoksa başka çeşit film mi anlamadım .. Bir güzelim seriyi mahvetti Marvel..Yazık oldu
    Tek iyi electrolu sahnelerin müziği idi hatta bulabilirseniz hocam rica etsem pm atabilirmisiniz?

Hocam Youtube'a The Amazing Spider-Man 2 Soundtrack yazın tüm müzikleri çıkıyor, bulamadıklarınız varsa danışabilirsiniz.

Ahhhh ahhh bir youtube'a girebilsem hocam

• örümceğin doğada ki en büyük düşmanı akreptir. ama düşman olarak scorpionu hiçbir filmde goremedik. gormezsek de ayip olur. keske elektronun yerine o oldaydi. örümceğin en buyuk dusmani diyoz. akreptir diyoz.

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.