Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TGRT HABER: İŞSİZLİK HABERİ (GENÇLER İŞ BEĞENMİYOR 'MASA BAŞI İŞ' ARIYOR)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: candzh Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
50
Cevap
1
Favori
2.573
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> TGRT HABER: İŞSİZLİK HABERİ (GENÇLER İŞ BEĞENMİYOR 'MASA BAŞI İŞ' ARIYOR)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    289 Mesaj
    az önce lan hayret tgrt genç işsizl %27 felan diye haber yaptılar diyodum meğerse suçu gençlere atıp gençler iş beğenmiyor lokantalar sanayi vb yerler çırak arıyor hep boş vs. deyip suçu gençlere bağladılar

peki ben 21 yaşındayım masa başı iş aramıyorum sadece insanca yaşamak için 8 saat süreli hafta sonu olan her hangi bir iş istiyorum var mı böyle bir şey??

kimse iş beğenmemezlik etmiyor sadece insanca yaşayıp insanca muamele görmek istiyor KİMSE KÖLE OLMAK İSTEMİYOR !!!!

edit: az önceki ne zaman yüklenir bilmeme ama 7 ay önceki haberi buldum bak "..........." noktaları siz doldurun !

2.edit: bak bak 29 kasım da ki haber ! kaç defa yapmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deckartes -- 1 Aralık 2019; 12:1:25 >

iş var evet aylık 2000 liraya günde 12 saat haftada 6 gün çalışana iş çook. çalışcak insan değil köle arıyorlar

Durumları aynen şu:

Hemen üzerlerine alınıp, haberini de yapmışlardı

yorumların bazıları

Lokantaya git 10 kişi çalışıyor 2 kişinin sigortası yatıyor 8 ï kaçak kim çalışır
    Marketler zincirine git asgari ücret verir 8 saat der mesai yok der 13 saat çalıştırır hadi bakalım gelde çalış bacım

Kime anlatıyorsunki boşver bu memlekette herkez kendini düşünüyor kendi rahata erdimi başka kimse umrunda değil.Benim kuzenim suriyelilerden nefret ediyodu ana avrat sövüyodu işimizi çalıyorlar dirle kendinin şimdi dükkanı var kendi dükkanında suriyeli çalıştıryor dedim noldu ana avrat küfür ediyodun savunması şube napıyim türk Asgari ücrete çalışmıyor mecvur kaldım. İnsanlar böyle bu basit bir örnek ama çarpıcı gerçkler. Senin dediğin gibi bu kimse iş beğenmiyor dien insanlar asla o şartlarda çalışmayı istemez kendilerinin rahatı yerinde ya başkasının hayatları umrunda değildir.Bizim insanlarımız böyle aşşalık işte dostum. Bütün herşeyin temel sorunuda bu o yüzden boşver kendini çok yorma bu böyle gider 😑

dh mesajımı silmiş.dh ye de bu yakışırdı zaten..biliyordum böyle yapacaklarını kaydetmiştim yazımı..

iş çok iş beğenmiyorlar diyenler hayatında ne sanayi yüzü, ne küçük esnaf yanıi ne de kurumsal bir firma yüzü görmemiştir..

Yüksek öğrenim görmüş insan elbette masa başı iş isteyecek.. okumamış, eşek gibi çalıştırılıp hakkı yenmiş, sömürülmüş, orta öğretim mezunu/terkler zannediyor ki kendi çektikleri çile "çalışmak", kendi yaşadıkları hak gaspı "iş hayatı "

ayrıca masabaşı çalışan insan kavramını da bilmiyor bu cahil fesatlar...kendileri okuyup bir yerlere gelemedikleri için mevki, makam, etiket sahibi olan insanlara çıldırıyorlar...istiyorlar ki kendi hakları yendiği gibi herkesin hakkı yensin... işverenin yaptığı haksızlık yanına kalsın...böylece kendi ezilmişlikleri genel kabul zeminine otursun.. "iş hayatı" diye benimsensin....ki haklarını yedirmiş oldukları gerçeği ,"zaten herkes öyle çalışıyor" denilerek kendi algılarında kabul edilebilirlik zeminine otursun..

Bunun yanında masabaşı konusuna dönersek, Adam mühendis mesela ama sürekli sahada.... akşamdan akşama rapor yazmaya oturabilirse oturuyor..
    Onun harici sürekli masa başında oturarak iş yapan var..mesela 3d modelleme yapan ya,da bir yazılımcı....

Masa başı iş beyin gücüyle iş yapan, değer üreten adamın işi...bu yönde vasfı, niteliği, heycanı, isteği, çabası, yeteneği, varsa...  diploması varsa o da gerekiyorsa yani.. ona göre iş arayacak elbette...gidipte illa çalışıyor olmak için sanayi lokantasında işe girecek hali yok.öyle işlere kendini beyin gücü anlamında geliştirmemiş bireylerin ihtiyacı var...ya da geçici olarak paraya çok sıkışmışsındır belki o zaman...işte fesatların kafasının almadığı nokta burası..

şimdi yeni nesil insanca yaşamak ve çalışmak istiyor doğal olarak.internet ile birlikte insanlar bilinçlendi.insan gibi çalışmanın da olabildiğini gördü ve öğrendi.ancak  bunun için de bu ülkede üniversite okumak gerektiğinin herkes farkında.çünkü işçi kesimi ve alt düzey işlerde hak gaspları mağduriyetler iş güvenliği eksiklikleri çok fazla.

e tabi bir de işin sosyal boyutları da var. istediğin kadar kendini geliştir elin yüzün düzgün olsun paranı kazanıyor ol... eğer kariyerin yoksa toplum nezdinde..bunu bir şekilde yüzüne çarparlar...sevdiğin kızı vermezler mesela...(illa olur demiyorum ama böyle örnekler çok birbirimizi kandırmayalım)..herhangi bir sosyal ortamda muamele ona göre olur...ev kiralarken muamele ona göre olur...örnekler çok biliyorsunuz işte..

Medeni ülkelerde ise masabaşı çalışmayan insanlar bile gayet medeni çalışma şartlarında ve kanunların koruyuculuğunda çalışıyor.bütün özlük haklarını alıyorlar.geçim dertleri gelecek kaygısı yok.
    Onlarda meslek okulları var. küçüklükten mesleğe yönlendirme var. sevdiği bir işi yapmak için illaki üniversite okuması duruma göre gerekmeyebiliyor.ve üniversite okumayacağı için statü kaygısı, adam yerine konulmama kaygısı,gelecek ve iş kaygısı,cahil yaftası yeme kaygısı yaşamıyor.

Burda özel sektörde ise durumlar farklı.e haliyle millet canını sokakta bulmadı. özel sektörde çalışmak istemiyor..

yok eğer çalışacak ise de
    Trollerin tabiri ile masa başı çalışmak istiyor.çünkü bir nebze özlük hakları, ortam, maaş, koşullar vs daha insani ve kanunlara uygun ....kas gücü ile çalışanlara hayvan muamelesi yapılan yerler çok hakları da verilmiyor .

Ayrıca atalar boşuna dememiş nerde çokluk orda bokluk..

Evet iş çok mesela bu çok olan işlere bakalım.

sigorta eksik ama genelde yapılmaz.işverenin savunması hazır gelen çıkıyor zırt pırt prim ödüyorum hele bi 2 ay çalış da bakalım kaçmazsan yaparız

Yol yemek parası yok kendi cebinden...verirse belki yemek parası verir onla da bi tavuk döner anca yersin.

Fazla mesai yaptırır parasını vermez.verse de sigortayı asgari ücretten yatırır..

Acil bi durumun olur izin vermez ucu ucuna yetecek adam almıştır çünkü.sen de mecbur s. çeker çıkarsın işten.

Kanuna göre 7.5 saat olan gece vardiyasını 12 saat yapar yemek diye gündüzden kalma mercimek çorbası verir

Askerlik zamanın gelir kıdem tazminatı vermemek için kod 29 ile işten atar mahkeme avukat uğraşır durursun.

İş çok diyen ahmakların atladığı bir nokta var..bu çok olan işlerin sürekliliği yok.her an atılabilirsin hakkın gasp edilebilir.böyle zırt pırt iş değiştirmek zorunda kalan belirli bir statü elde edememiş insana da kolay kolay kız vermezler.çünkü evi geçindiremez.biliyorsunuz ki x kuşağı tarafından görülen  hayattaki en büyük başarı evlenmek 2-3 çocuk yapmak ve ev geçindirmek

Gençler iş değil, kölelik istemiyor. 2000 liraya sizin saçma ve işe yaramaz politikalarınız yüzünden köle gibi çalışmak istemiyorlar. İş çalışmaya gelince avrupayı örnek gösterenler, maaşa gelince afrikalılar aç diye dolanıyor.

• Binbaşı
    1105 Mesaj
    Durumları aynen şu:

Hemen üzerlerine alınıp, haberini de yapmışlardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MS4343 -- 1 Aralık 2019; 12:5:46 >

|
    |

Sırada Daha Kötü Günler Var

HER ŞEY MÜSTEHAK
  • Yarbay
    5046 Mesaj
    Z kuşağının genel özelliği bu.
    yorumların bazıları

Lokantaya git 10 kişi çalışıyor 2 kişinin sigortası yatıyor 8 ï kaçak kim çalışır
    Marketler zincirine git asgari ücret verir 8 saat der mesai yok der 13 saat çalıştırır hadi bakalım gelde çalış bacım

X kuşağının yarattığı Türkiye'nin özelliği.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ozbey08 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Verminouss

Alıntıları Göster
    70'lerin sonunda, 80'lerin başında doğanların hiçbir suçu yok...

Direkt Darbenin içine doğdular. 2002'de de çoğu ergen, en fazla 20'li yaşlardaydı

Asıl sorunlu olanlar; Sessiz Kuşak, Bebek Patlaması Kuşağıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MS4343 -- 1 Aralık 2019; 12:57:57 >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangaetemo -- 1 Aralık 2019; 12:17:53 >
    Kıdemi olmayanlar her zaman eşek gibi çalışır.. ilk girdiğim işte haftasonu, ve akşam mesai dışı işler hep benimle beraber yeni girenlerin başına kalıyordu, boğaziçi odtü gibi yerlerden mezun kişilerden bahsediyorum. En baştan rahat etmek isterseniz yandaş olun devlete kapağı atmaya bakın..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bu solcu geçinip gezi olaylarına destek veren cem boyner bile asgari ücretle mesai ücreti vermeden 8 saat üstü eleman çalıştırıyor hey yavrum bunlar sosyal demokrat insan hakları falan der ortamlarda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2414 Mesaj
    Ya ben birşey demiyorum artık Allah Tanrı bu Ülkenin belasını vermiş bu kafayla hiçbirşey düzelmez herkez kendi başının çağresine baksın Devlet sorunu gençler iş beğenmiyor diyip atmış bir kenara çözüm die birşey yok.Bu felakete gebedir ilerde ne olucağını herkez görür.Gençlerede kimse dinden ahlakdan bahetmesin ozaman bukadar kolay kestirip atılıyorsa gençlerde kestirip atar kardeşim ozaman kimse kusura bakmasın biz bu kafayla kendi kendimizi bitiriyoruz kimse farkında değil.

|
    |
  • Yarbay
    5046 Mesaj
    quote:

Alıntıları Göster
    Yönetim erkinin Y kuşağına geçtiği gün Türkiye ciddi bir sıçrama yapacak. yani 1970 sonrası doğmuş kişilerin cumhurbaşkanı ve bakan olduğu gün
    |
    |
    |
    |
    Gençler iş değil, kölelik istemiyor. 2000 liraya sizin saçma ve işe yaramaz politikalarınız yüzünden köle gibi çalışmak istemiyorlar. İş çalışmaya gelince avrupayı örnek gösterenler, maaşa gelince afrikalılar aç diye dolanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Kime anlatıyorsunki boşver bu memlekette herkez kendini düşünüyor kendi rahata erdimi başka kimse umrunda değil.Benim kuzenim suriyelilerden nefret ediyodu ana avrat sövüyodu işimizi çalıyorlar dirle kendinin şimdi dükkanı var kendi dükkanında suriyeli çalıştıryor dedim noldu ana avrat küfür ediyodun savunması şube napıyim türk Asgari ücrete çalışmıyor mecvur kaldım. İnsanlar böyle bu basit bir örnek ama çarpıcı gerçkler. Senin dediğin gibi bu kimse iş beğenmiyor dien insanlar asla o şartlarda çalışmayı istemez kendilerinin rahatı yerinde ya başkasının hayatları umrunda değildir.Bizim insanlarımız böyle aşşalık işte dostum. Bütün herşeyin temel sorunuda bu o yüzden boşver kendini çok yorma bu böyle gider 😑

|
    |
    lazer__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1174 Mesaj

haklısın trollerin gazına gelip yazıyoruz işte ..samimiyetsiz bir toplumda yaşıyoruz.insanların birden fazla yüzü var ve çıkarcılık almış başını gitmiş...ve düzelmez gemisini kurtaran kaptan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 1 Aralık 2019; 14:31:44 >
    |
    |
    Bahsedilenler: aykut291
    kaldırımlarda park edecek yer yok,kafeler dolu,avmlerde kuyruk var,otoparklar dolu,tatil gelince otellerde yer yok, benzinliklerde sıra var,marketlerden millet poşet poşet alıyor,herkeşin elinde aypon var,caddeler lüks arabalardan geçilmiyor,halkpazarlarında iğne atsan yere düşmez,ramazan gelince pide kuyrukları var,starbuckslarda bi kahveye 15 20 lira veriyoğlağ,blek frideylerde alışveriş yapıyorlar,krismislerde çam ağaçları yok satıyor,pazar günleri sinemalarda bilet kalmıyor,kargolarda yoğunluk var, her evde elektrik var,herkesin interneti var, herkesin sosyal medya hesabı var,eskiden fırın yoktu buzdolabı yoktu,yol yabdı,köprü yabdı, avrupada 1 tane domatesi kaç yurolara alamazsınız,nusret'in restoranı hep kalabalık,her sömestrede tatile gidiyorlar ,yaz gelince hep düğün var,hastanelerin yenidoğan birimlerinde yoğunluk var,forumun araba bölümü çok aktif,hurdacılar çöpleri atv ile topluyor,yerli araba gö?lerde,avrupa'da benzini tl çevirince burası daha ucuz,iskandinav ülkeleri battı,avrupadan ilerdeyiz,almanya kıskanıyor, hollanda 3.havalimanını çekemiyor

Ejderya ve smotie ile
  • Yüzbaşı
    299 Mesaj
    |
    |

Sırada Daha Kötü Günler Var

HER ŞEY MÜSTEHAK
  • Yüzbaşı
    729 Mesaj
    quote:

Alıntıları Göster
    X kuşağı yaratmış değil, X kuşağı tarihe kayıp kuşak olarak geçti (X oradan geliyor) çünkü bizim sayımız az (1965-75 doğumlular, feminizmin dünyada zirve yaptığı dönem), ayrıca Türkiye'de tam 80 darbesinin ezdiği kuşaktır. X kuşağı yönetimde değil, hiçbir zaman tam olarak da geçemedi. O nedenle 30-35 yaşlarında bakanlar, müsteşarlar, genel müdürler var bu ülkede. 65-70 yaşındakilerin yerini 30-35 yaşındakiler alıyor, aradaki 45-50likler X kuşağı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Reklamlar
son dakika
Bey Azura
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.