Şimdi Ara

TG: Seagate ile taşınabilir sabit diskleri ve gelecek planları üzerine konuştuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
12.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 9 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 35
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 9 gün 10 saat 47 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 138
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 35
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • AtiMX4 (3 mesaj) DH Misafiri (1 mesaj) Speed-Step (1 mesaj) fotifoti (1 mesaj) function (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> TG: Seagate ile taşınabilir sabit diskleri ve gelecek planları üzerine konuştuk
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    165 Mesaj
    çok güzel bir söyleşi olmuş
    seagate gerçekten kullanıcı dostu bir firma
    şuana kadar kullandığım hiç bir ürününde sıkıntı yaşamadım
    |
    |
  • Binbaşı
    1611 Mesaj
    Önce bios'u hatalı hdd'leri kullanıcılara nasıl sattıklarını anlatsınlar.1tb seagate expansion diskimi kafa vurması şikayeti ile yolladım yeni gelen diskte daha veri atmadan kafa vurma yapmaya başladı.Garantiden 1 ay gelmesini bekledik yenisinin bende dayanamayıp içini açtım bir baktım hdd'ye bios güncellemesi gelmiş.Bios update çaktım sorun kalmadı ama 1 sene garanti çöpe gitti.Western Diğital'den şaşmayın beyler.Ardından sammy gelir benim için.Seagate gözümde bitmiştir.

Herkese iyi forumlar.
    |
    |
  • Yarbay
    2715 Mesaj
    expanison modellerin 2.5 yaz 3 lük 500 gb larda sorun yok ki ben kullanıyorum fakat 1 tb ve üstünden çok sorun duyumları aldım bu arada bozulup bana en son teknolojili hdd verseler bile benim kaybolan verilerim yanında toz parçası kalır.

seagete den beklentim bozulan hdd lerin hemen peşinden son kullanıcıyı memnun etmek için yeni hdd göndermelerinden çok o bozulan hdd lerdeki verileri kurtarıp göndermelerini beklerdim. 100 yada 200 tl lik hdd alınabilir fakat içindeki bilgiler en az 5 milyarlıksa o zaman iş değişir.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    622 Mesaj
    Haklısınız bende expansion 1TB 'lık var yaklaşık 5,6 aydır kullanıyorum bugün gerçekten garip sesler geldi. Bende tabi önemli bilgilerim var gine 500 Gb lık 2 harddiske yedekliyorum :(
    |
    |
  • Binbaşı
    1921 Mesaj
    yorumum biraz sert ölçüde eleştiri taşıdığı için silinmiş bu sefer sakin yazacağım.Seagate firması ürettiği sorunlu harddiskler yüzünden ciddi oranda prestij kaybetmiştir.Bunda ana sebepler; kendiliğinden arızalanan diskleri yüzünden veri kaybı yaşayan müşterilerine veri kurtarma hizmeti vermemeleri ve arızalı diski alıp kullanıcıya sıfır hatasız seriden vermek yerine başka müşterilerden gelen tamir edilmiş arızalı diskleri vermeleri.Seagate hatasını telafi etmek bir yana dursun hata üstüne hata yaptı.Yolladıkları sözde factory refurbished sıfır diskler de ya arızalı çıktı yada kısa süre sonra tekrar arızalandılar.
    Kullanıcılarına adlarına yakışır bir şekilde çözüm sunamadılar.Yukarıda arkadaşlar hala seagateye çok güvendiğini ama nedense kendi diskindede anormalikler başgösterdiğini paylaşmış.Merak etmesin o da yakında aynı dertlerden muzdarip bir seagate zede olacak.
    Bu konu altında tüm mesajlarım(silinen dahil) firmayı karalamak değil son kullanıcıyı uyarmak parasını,zamanını ve tüm emeklerinin çarçur olmasını önlemek içindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DemirAtlı -- 15 Aralık 2010; 22:12:31 >
    |
    |

• Yarbay
    2285 Mesaj
    diskin çabuk bozulmasına sebep olan asıl etmen Güvenli şekilde kaldırılmamış olmasındandır.Her zaman disklerinizi Güvenli şekilde kaldırın sonra kablosunu çekin.Ben bu şekilde 160gblık taşınabilir diskimi 5.6yıl bozulmadan kullanmıştım.
    |
    |
    3.5" 1 tb lık free... model hdd vardı...bozuldu..hdd fişine takıyorsun calışmıyor..benzer sorunlar baskalarındada oldu..kimse ne halt yiyeceğini bilemiyor.. parsı dert değil..ama içindekiler insanlar için öenmli..fotolar videolar... ee kimden destek görecez.. satarken şöyle böyle diyorlar sattıktan sonrası nolcak...
    |
    |
    Taşınabilir disklerin faciasıdır seagate.
    |
    |
    Ne kadar seagate iyi görünsede Türkiye'ye kalitesiz mal gönderdiği inancındayım. Elimde seagate 2,5 " dahili hdd var daha yeni aldığımda hemen bad sektör oluştu. Yılda bir iki kere tıklanıp duruyor zor düzeliyor sonra. Bozulacak diye korkuyorum verileri başka bir hddye yedekliyorum sürekli. 2. olalarak arkadaşımın seagate 500 gb hddsinin kafası bozuldu ve tüm verileri gitti. Yine arkadaşımın seagate hddsi bozuldu. Bilmiyorum benim başımamı geldi bu kadarı ama raslantı olduğuna pek inanmıyorum. Hdd'yi değiştirmesininde pek anlamı yok çünkü hddden çok içindeki veriler önemli. Veriler gittikten sonra değiştirse ne olur değiştirmese ne olur. Konu veriyse ürünün hata verme lüksü olmamalı. Seagate çıkıp şu şekil uygulama yapsa içindeki verileride kurtarmayı garanti etse olur ama ben bundan sonra seagate alacağımı hiç sanmıyorum. İyi günler.
    |
    |
  • Binbaşı
    1052 Mesaj
    uygun dedigi ürün 50tl yani

3.5" 1TB FreeAgent™ GoFlex™ Desk USB3.0 / USB2.0 Siyah Harici Disk : 187 tl peşin

FreeAgent™ GoFlex™ USB 3.0 Upgrade Kablo : 47 tl peşin

Toplamda 234 tl

Oysa

WD

3,5" 1TB My Book Essential USB3.0 / USB2.0 Harici Disk : 177lt peşin

ADATA

3,5" 1TB Nobility Series NH03 USB3.0 / USB2.0 Piyano Black Harici Disk : 198 tl peşin

yani görüldügü gibi 3.0lı makineler daha ucuz sizce hangisi alınır...
    |
    |
  • Binbaşı
    1398 Mesaj
    Seagate güvenli değil alırken özellikle bakıyorum seagate değilse alıyorum.
    |
    |

Orijinalden alıntı: theyapici

wd yaramaz seagate den şaşma

valla bazende şans işi diyesim gelıyor 3 tane wd dıskım var 1 tanesı 8 yıllık 2 tanesı 5 yıllık 8 yıllık olanda 1 tane bad sector var
    |
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    543 Mesaj
    11 yıldır quantum-maxtor-seagate hdd kullanıyorum. Bugüne kadar 8.9 gb lık quantum fireball ict diskim hariç hiçbirinde bir sorun yaşamadım. Masaüstü '7200.11 faciası' nı hariç tutarsak, seagate disklere her zaman güvenim tam. Fakat açıkcası Usb 3.0 a geçiş sürecinde, uyumlu kabloları haricen satma politikalarını biraz yadırgadım. Bu süreçte ne koparsak kar gibi bir mantıkla yaklaşmışlar duruma. Go-flex gibi yeni bir seri direkt olarak bu kabloyla satılabilirmiş..

Ayrıca İpek Hanım' ın tavrı, ssd lere bakış açısı ve içtenliğini çok beğendim. Keyifli bir tanıtım olmuş..
    |
    |
  • Binbaşı
    1347 Mesaj
    seagate'nin bedava ürün dağıttığını görsem sıraya girip almam. çok başımı ağrıttı bukadar çabul bozulan bir hdd görmedim, heleki asus notebook kullanıcıları daha iyi bilirki sorunsuz bir depolama için seagateye HAYIR....
    |
    |
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 11 Mart 2011; 0:35:42 >
    |
    |
  • Misafir Üyelik
    66338 Mesaj
    ozellikle su USB 3.0 aparati olayinin uygun fiyatli olmasi aciklamasina ben pek inanamadim.

bugun WD'den USB 3.0 disk aldim, USB 2.0dan 5-6TL daha pahali idi.

Seagate'in USB 3.0 adaptoru ise piyasada 50tl civarinda. zaten hanimefendi de adaptor fiyati konusuna ''uygun, cep yakmayan'' gibisinden yuvarlak yanitlar vererek gecistirmis gibi geldi bana.

bir de su, otomatik veri yedekleyici adaptor.. onu da anlamadim, bu benim WD diskin icinden Smartware diye bir program cikiyor, kucuk ya da buyuk versiyonunu kullanma secenegi var. (ona gore diskte kapladigi yer degisiyor) bu program ile zaten otomatik ve devamli yedekleme yapabiliyorum. adaptor ile ugrasmadan, bir suru para vermeden.

medya oynaticiyi ise merak ettim, eskiden bir seagate freeagent theater vardi, evlere senlik. ama bu flex oynatici biraz daha umit vaadediyor gibi geldi.. hadi bakalim, acaba ne olcak fiyati? wd tv live'dan pahali olmaz ama diye dusunuyorum, theater'daki kotu imaji yikmak icin promosyon yaparlar umarim da ucuza aliriz..
    |
    |

• Yüzbaşı
    697 Mesaj
    4,5 ay önce toshiba store art 4 usb 3.0 destekli hdd aldım hiç bir sorunum yok , ayrıca hdd 1 dakka süreyle kullanılmadığında kendi kendini kapatıyor fişini bu şekilde çekebiliyorum hiç donanımı güvenle kaldır seçeneğine gerek yok . ayrıca çoğu external hdd gibi bu modelin de fiyatı arttı . zamanında alan yaşadı .
    |
    |
Canlı Tv izle
Cancer Clinical Trials
bankalar.org
Bitcoin
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.