Şimdi Ara

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
2.357
Cevap
2
Favori
348.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: hedonist

Son noktayı koyduğun pdf dosyasında kontrastın 1:550 ve nokta aralığının 0.294 olduğu yazıyor.Bu ürün amma spekülatif bir ürünmüş.Her yerde parametre değerlerinin farklı olarak gösterilmesinin sebebi bence sony nin bu ürüne ana sayfasında ya da herhangi bir sayfasında yer vermemesi.Ürünü bize tanıtacağı yerde,biz ürünü tanımak için çaba sarfediyoruz.Ürün eline ulaşınca kılavuzda yazan değerlerini paylaşırsan sevinirim.
    quote:

Orjinalden alıntı: ergenn

SONY S95DRB yi son noktayı koyuyorum.işte özellikler : http://ayoo.nm24ag.de/popup.php?PDF=5586523.pdf

gerçi başka sitelerde farklı değerler de yazıyo ama iyice kafam karıştı valla.herneyse nasıl olsa aldım gelince görürüm artık

tamam.elime gecer gecmez teknik bilgileri buraya yazıcam.ürünle ilgili bi değerlendirme yaparım bildiğim kadarıyla

• quote:

Orjinalden alıntı: kobe_bryant1977

Evet bugün Philips 190X6BF Aldım mönitör mükemmel denecek kadar iyi DivX,dvd ve oyun performansı mükemmel daha önce NFTS:most wanted'i böyle oynamamıştım.Herkeze gözü kapalı tavsiye ediyorum.Yanlız bu aletin bir sürü ayarı var ya tam olarak çözmek biraz zaman alıcak sanırım.660 ytl'ye aldım nakit tabiki son sözüm

ÖNCELERİ SADECE X5'i BİLİRDİM ŞİMDİ YENİ KRAL X6.

Hayırlı olsun güzel seçim yapmışsınız x6 da görüntü gerçekten iyi güle güle kullanın.
  • Teşekkürler Darısı almak isteyen ve alamayan bütün arkadaşların başına
  • Philips 190x6fb konusunda büyük bir soru işaretim var.Ortadaki "x" karakteri çarpı olarak mı yoksa iks olarak mı okunuyor?
  • 170x6fb sonunda aldım cd nin içindeki herşeyi kurmak gerekiyomu bide ölü pixel kontrolü yapan bi program varmı
  • Ben de Philips 190x6 aldım. Teknosa'dan 749YTL/12 Taksit. Her şeyden önce çok şık görünüyor. Sanırım x6 modellerinde ölü piksel sorunu çözülmüş.
    Default ayarları bana çok parlak geldi. Ben her ikisini de 32'de kullanıyorum. 1280x1024 60hz önerilen ayarları en iyi görüntü gibi. İnternette tekstler aşağı doğru kayarken biraz karışır gibi oluyor. Ayrıca hiç kimse dikkat etti mi bilmiyorum belki tüm lcd'lerde vardır. Bir renk ekranın üst kısımlarında daha koyu iken alt kısımlarında daha açık görünüyor.

İlk LCD deneyimim. İçinden DVI-D çıkmadığı için başlangoçta D-Sub ile bağladım ancak özellikle bilgisayar açılırken bariz şekilde parazit farkettim. Ancak windowsda çok dikkatli şekilde bakmadıktan sonra farkedilmiyordu. Bu parazit herkeste olmayabilir. Belki kablosuz mouse ve klavye yol açıyordur. DVI-D kablo aldım hiç parazit kalmadı. Hiç bir ayar gerekmeden seçilen herhangi bir çözünürlük tam ekran olabiliyor.

Masa üzeri karışıklığı pek sevmediğim için monitörün speakerlarını kullanıyorum. Temiz bir sesi var. İlerde bir TV box alarak kolaylıkla TV'ye dönüştürülebilir.

Gerçekten kocaman bir ekranı var. Oyunlarda hiç bir sorun yok.

Ayrıca gelen yazılımlarla monitörün düğmelerini kullanmadan her türlü ayarı yapabiliyorsunuz(Ses seviyesi de dahil). Daha sonra OSD'ye baktığınızda ayarların seçtiğiniz ayarlara geldiğini görebiliyorsunuz. Yani OSD'yi kullanmanıza gerek kalmıyor.

LightFrame yazılımı ne işe yarıyor çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Sadece bir ayarının etkisini gördüm. O ayarı seçtiğinizde internette sadece resimler daha parlak görünüyor.

Bugün seçme şansım olsa yine aynı monitörü seçerim. Herkese de tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htahsin -- 29 Aralık 2005 23:54:30 >

• Hayırlı olsun iyi bir seçim olmuş... zamanla yaptığın gözlemleri buraya yazarsın .. dediğin gibi renkler aşağıdan yukarı doğru koyulaşıyor
  • 1280*1024@60 Hz ve parlaklık ve ışık % 50-%50 olarak kullanıyorum renk ayarı color=Original color....
    ayrıca nividianın bir sayfa evell verdiğim görüntüdeki ayarlarından da hertürlü ayarlar yapılabilniyor yani hem monitörden hemde ekrankartı sürücüsünden yapılıyor ayrıca AUTO tuşu ise her türlü ayarı otamatik yapıyor. parazitten bahseden arkadaşlar yine ilk sayfada bahsettiğim ve elinizdeki CD de olan FPAdjust proğramını kurarsanız orada Paraziti(gürültüyü) nasıl keseceğinizi yazıyor ve ayarlamanız için gereken test patterni veriyor
  • Arkadaşlar mesaj yazarken lütfen dikkat ediniz yukarı kısımdaki yeri bazen farkında olmadan değiştiriyorsunuz ve sayfaların başlangıcıda değişiyor...

yukarı kısım şöyle olacak
    TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar..HerŞey Burda Sizin için

böyle değilse silip bunu yapıştırın (copy/Paste)yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 30 Aralık 2005 13:14:24 >
  • Ya şu Lightframe yazılımını tam ekran oyunlarda kullanmayı bir türlü beceremiyorum. Aktif hale gelmiyor. Bu arada açılışta gördüğünüz parazit gibi şeylerden kurtulmak için Phase / Clock ayarını kullanmanız gerekiyor. Ya da daha iyisi var DVI kablo. Ayarları otomatik yapmasının haricinde görüntü gerçekten DVI da bir başka oluyor.
  • Philips 190x6FB'nin brightness, contrast ayarlarını Nvidia'dan ("Color Correction" sayfası) yaptığım zaman siyah renkte detayı kaybettiğini farkettim. Bu nedenle bu ayarları default ayarlarına geri aldım. Ancak "Digital Vibrance" ayarı %15 gibi bir seviyeye getirildiğinde daha iyi oluyor. Diğer ayarlar monitör üzerinde yapılmalı(ya da "NVIDIA Direct Access/Page 23"). Benim ayarlar aşağıdaki resimdeki gibi. Ben gözü yormayacak bir seviye olarak (göz sağlığı açısından optimum) bunu buldum. Yine de parlaklık biraz daha artırılabilir. Tamamen tercihe kalmış.

DVI-D bağlantıda "phase", "clock" ve "automatic" ayarları aktif olmuyor. Sanıyorum ekran kartı ayarlarını monitöre direkt(dijital olarak) aktarıyor ve bu ayarları gereksiz kılıyor. Eğer monitörde ve ekran kartında DVI-D bağlantısı varsa kesinlikle bu bağlantıyı kullanmanızı öneririm.

Aslına bakarsanız 1280x1024 çözünürlük düzeyi 19 inc monitör için bile fazla derim. Bu çözünürlükte tekstler gereğinden fazla küçük. Çözünürlük düşürüldüğü taktirde keskinlik azalıyor. Mecburen 1280x1024'ü kullanıyorum. Ancak textler Windows XP'de "clear type" seçilerek biraz daha belirginleştirilebilir.

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için

TFT-LCD monitör kullananlar ve alacak olanlar.Aradığınız Her Şey Burda Sizin için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htahsin -- 30 Aralık 2005 0:31:55 >

• http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=18719

ARKADAŞLAR ..

önerilerinize kulak vermemek mümkün değil ..

ama şu 17" lcd monitör tavsiyeniz .. yukarıdaki linkteki mi..
  • @ arkadaslar ben bugun monitör alicam... su anda sony 17" kullaniyorumm bunu 19" e terfi ettiricem.. bunun icin ne alayim.. 19" olucak siyah olucak.. kalite mükemmel olucakk.. aklimda yine sony var ama bilmiyorumm. renk tonlamsi biraz mavi agirlikli geldi.. daha önce LG kullandigim icin onun renk tonlari bana daha sıcak geldi.. yani bu sony e isinamadim...Su anda arastirma yapiyorum ama halen kararsisizimm

Su anda kullandigim TFT SONY SDM-HS75B 17" Lcd 500:1 Siyah monitörr

bunu hangisi iLe terfi ediyim arkadaslarr .. yorumlarinizi bekliyorumm..

1-) TFT Philips 19" 190X6FB Lcd MM Siyah Monitor
    2-)TFT Samsung 19" 193P Gümüş Lcd Monitör
    3-)TFT Nec 19" 1970NX Profesyonel 25ms Gümüş-Siyah
    4-)TFT SONY SDM-HS95B 19"Lcd 500:1,250cdm2 Siyah
    5-)TFT SONY SDM-S95ARB 19" Lcd 700:1 Siyah
    5-)TFT SONY SDM-S95FB 19" Lcd Monitor Siyah DVI-D

• quote:

Orjinalden alıntı: momento

@ arkadaslar ben bugun monitör alicam... su anda sony 17" kullaniyorumm bunu 19" e terfi ettiricem.. bunun icin ne alayim.. 19" olucak siyah olucak.. kalite mükemmel olucakk.. aklimda yine sony var ama bilmiyorumm. renk tonlamsi biraz mavi agirlikli geldi.. daha önce LG kullandigim icin onun renk tonlari bana daha sıcak geldi.. yani bu sony e isinamadim...Su anda arastirma yapiyorum ama halen kararsisizimm

Su anda kullandigim TFT SONY SDM-HS75B 17" Lcd 500:1 Siyah monitörr

bunu hangisi iLe terfi ediyim arkadaslarr .. yorumlarinizi bekliyorumm..

1-) TFT Philips 19" 190X6FB Lcd MM Siyah Monitor
    2-)TFT Samsung 19" 193P Gümüş Lcd Monitör
    3-)TFT Nec 19" 1970NX Profesyonel 25ms Gümüş-Siyah
    4-)TFT SONY SDM-HS95B 19"Lcd 500:1,250cdm2 Siyah
    5-)TFT SONY SDM-S95ARB 19" Lcd 700:1 Siyah
    5-)TFT SONY SDM-S95FB 19" Lcd Monitor Siyah DVI-D

renk tonlamasını hem monitör hemde ekran kartı sürücüsünden ayarlayabilirsin örneğin 9500 K mavimsi bir renk verir en güzel 6500 veya 7500 K olabilir ama ben philips Original renk ayarını kullanıyorum gayet güzel

• quote:

Orjinalden alıntı: TaRTaR

1 Kaç hafta önce Sony hs95pr-s aldım.Alırken kontrol etmiştim sıfır ölü pixel. Bence çok başarılı bir mönitör(Dizayn,renk).Oyunlarda ghosting e rastlamadım(serious sam 2,nfs mw,quake4 vs).

Analog Horizontal Frequency (kHz)------------ 28-80
    Analog Vertical Frequency (Hz)-------------- 48-75
    Digital Horizontal Frequency (kHz)---------- 28-64
    Digital Vertical Frequency (Hz)-------------- 60.0
    Display Colour (Mio)------------------------- 16.77
    Display Type--------------------------------- a-Si TFT,TN
    Contrast Ratio (max.)------------------------ 580:1
    Luminance (cd/m²)---------------------------- 420.0
    Panel Size (in)------------------------------ 19.0
    Pixel Size (mm)------------------------------ 0.294 x 0.294
    Viewing Angle V:H (degrees)------------------ 160/160
    Visual Area H x V (mm)----------------------- 376.3 x 301.1
    Response Time---------------------------------8
    Digital: DVI-D TMDS (Single Link)-------------YES
    RGB Analogue----------------------------------YES
    Max. Frequency at this Resolution (Hz)------- 75.0
    Resolution------------------------------------1280x1024

Supplied Accessories

DVI-D (1.8 m) Video Cable------ YES
    HD15 Video Cable--------------- YES
    Manual--------------------------YES
    Manual on CD------------------- YES
    Power Cord--------------------- YES

arkadaşlar .. bu lcd monitöre bayıldım..
    kullanan arkadaşların değerlendirmesi nedir...
    video/oyun performansı nasıl ..

yukarıda teknik özellikleri verilmiş .. ama . fazla bilgim yok .. tek bildiğim 8 ms tepki süreli olduğu

bu arada 3.resim olan (https://store.donanimhaber.com/07/9b/40/079b406fbba27656ac83e9683223f982.jpg) görüntü kalitesi çok hoşuma gitti..
    birde bu oyunun adını bilen var mı .. güzel bişeye benziyor.

arkadaşlar birde bir karşılaştırma yaparmısınız.. yukarıdaki monitör ile 170X6FB ile..

• kullanmış olduğunu monitörlerden S.S alırsanız daha iyi olur fotoğraf çekmek de iyidir ama S.S de monitörün kendi öz görüntüsü daha iyi yansır
  • pardon konu başlığı değiştirmişim düzeltim..
  • Arkadaşlar monitörünüzde dvi bağlantı varsa mutlaka kullanın hem ayar derdinden kurtuluyorsunuz hemde görüntülerde bariz bir iyileşme oluyor.Ben aldım ve öyle kullanıyorum izmirde kablonun fiyatı 10ytl. fu fiyata bu kadar fark kablo kesinlikle ödediğiniz her kuruşu fazlasıyla hak ediyor.19' monitör alacak arkadaşlara X6 yı tavsiye ediyorum belki 100-150 milyon fazla veriyorsunuz ama bir daha uzun süre monitör almak zorunda kalmıyorsunuz.Ayrıca klasik lcd'lere göre dizaynı da çok şık bir güzel yanıda ayaklığının metal olması bu monitörü 1-2 kg. daha ağır hale getiriyor ama çok daha sağlam durmasını sağlıyor.
  • Arkadaşlar hepinize mutlu yıllar öncelikle.Ben uzun süredir forumlarda geziyorum tam karar verecekken bi yazı daha okuyorum bu sefer cayıyorum.17'' lcd ekran alma niyetindeyim, okuduklarıma göre,aşağı yukarı tercihim:ölü piksel garantili,8 ms,dvi çıkışlı,görüş açısı iyi,ekranın fiziksel ayarlanabilirliği önemli,bi de oyun oynamaya elverişli olsun tabi.Ben genelde nfs pes5 nba tipi oyunlar oynuyorum.sistemim:P4 1,5 512 ram 128 mb radeon 9600xt.lcd almak istiyorum çünkü crt gerçekten çok yoruyor.ama oyunlarda da iyi performans istiyorum bana ne önerirsiniz.Şimdiden çok teşekkürler yorum ve tavsiyeleriniz için.(Fiyatlar önemli değil siz yazın ben elerim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ordo_ab_chao -- 31 Aralık 2005 11:50:36 >
  • Arkadaşlar öncelikle siz arkadaşlarımın yeni yılını tüm samimiyetimle kutluyor mutlu, sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum hepinize...

Böylesine aydınlatıcı ve bilgili konu açtığınızdan dolayı hepinizde teşekkür ediyorum. Sağolun beni bu konuda çok aydnlattınız. Tüm arkadaşlarımın bu konudaki yazılarını teker teker okudum. Çok zamanımı aldı ama bana çok yararı dokundu. Tekrar sağolun.

Şimdi gelelim benim sorunuma. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Ben artık crt monitörden bıktım. Gözlerimi çok ağrıtıyor ve istediğim verimi alamıyorum. Monitörüm 17 inç ve flat. Ama yinede sevmiyorum bu monitörü. Kendime yeni bir monitör alacağım ve LCD almayı düşünüyorum. Piyasada hakikaten çok marka var. Ama bana ucuz bişey lazım çünkü şu aralar bütcem elvermiyor pahalısın almaya. 17 inç almayı düşünüyorum. Daha büyüğüne gerek yok. Zaten az yer kaplamasını ve ucuz olmasını istiyorum.

Sizin 17 inç ucuz ve kaliteli diyeceğiniz önerebileceğiniz bir marka varmı? Ne kadara patlar bu bana?

Ben Dell marka 17 inç bir LCD monitör buldum bi arkadaşımdan. Kafama yattı,almayı düşünüyorum ama size sormadan almayacağım. Bu forumdan çok yararlandım, gerçekten en güzeline yönlendiriyorlar insanları.. Bulduğum Dell 17 inç LCD monitörün fiyatı 414 milyon ve 12 taksite bölüyorlar. Sizce nalı, görüntü kalitesi iyimidir dell markasının. Bu markayı nasıl bilirsiniz arkadaşlar. Peki fiyatı sizce uygunmu. Bana uygun geldi ama y peki sizce...

Bana cevap verir,yardımcı olursanız sevinirim.

Tekrar mutlu yıllar hepinize...

Saygılarımla

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.