Şimdi Ara

Tezkere birakma (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
5
Favori
8.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Klavuzda detaylı olmasa da ne olacağı yazıyor.
    Ön sağlık yok.
    Fydt olacak.
    Daha sonra genel sağlık taraması ve sözlü mülakat olacak.
    Yazılı sınavın yerini kpss almış durumda.
    Spordan geçen sağlık raporu alacak ama raporunu tamamlayan herkesi çağırmazlar, 6 katı kuralından dolayı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BNYZ kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim.
    O zaman mülakat aşaması dediklerinde 'sadece FYDT' olacak diyebilir miyiz? çünkü mantıken sözlü mülakatın en son olması lazım.
    Yanıma spor için malzeme alayım ne olur olmaz.

Bir de hava kuvvetlerinde istihkam(mülakat aşamasına çağrıldığım tercih) sınıfının görevleri hakkında bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.
  • makmüh40 M kullanıcısına yanıt
    FYDT sadece ilk aşama.
    Spor yapılacak ona göre malzeme lazım. Hangi gün gideceksin? Bana 14'ünde gel demişler.
    İstihkam, inşaatçıdır. Elektrik, su, beton işleri ne varsa bu sınıftan sorulur.

Bana 17'sinde gel dediler. Bakalım sporda inşallah 40 puan barajını geçebilirim. Makine mühendisi olarak istihkam sınıfında ne işler yapacağım merak ediyorum. Gerçi şimdiden bunları düşünmek erken. Öncelik spor,sağlık,sözlü mülakat basamaklarını elenmeden geçmek.
    Keşke sadece barajı geçmeye kalsa durum. Yüksek puan alıp mülakata girebilecek 6 kat adayın da içine girebilmek gerekiyor.

Desenize imkansıza yakın hava kuvvetlerinde subay olabilmek. İnşallah çağrılacak 6 kat adayın içinde olacak başarıyı elde ederiz.
    Alım sayısı yüksek değil, branş bazında kaç alım yapılacağı da belli değil. Hakkımızda hayırlısı olsun.

• Benim boyum 1.65 oldugu icin jandarma 1.67 istiyor elediler, sehit yakini oldugumu soylememe ragmen yardici olmadilar. Bana sacma sapan baban asker miydi sivil miydi diyince, ben kendilerine farki var mi diye sordum hayir yok dediler. Kanunlara gore fark yok ama bunlar hala kendi aralarinda bu ayrimi yapiyorlar ben dilekcemi bimere en kisa zamanda duzenleyip gondericem... Cunku bu herifler bu kuvvetin sahibi gibi davraniyorlar milimle adam eliyorlar... Hic bir sekilde tolerans yok... Hadi onlari gectim ozel durumu olanlarada asla kapiyi aralamiyorlar..

• pavlus P kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Ülkemizde yetkiyi alan istediği şekilde davranıyor. Bu sadece askeriye için geçerli değil. Ben akademisyenlik için de uğraşıyorum. Ales,dil,diploma notu ile sınava girmeye hak kazanıyorsun. Sonra sınavda akla gelmeyecek şeyler sorup milleti mağdur ediyorlar. Orda iki üç kişinin verdiği sınav notuyla insanlar gelecek şekillendiriyor.

Tamam yonetmeligine uymuyor olabilirim o donemki alimin ama baban asker miydi ya da sivil miydi diye sorma hakkini ve orada ayrim yapma yetkisini bu adama kim veriyor... Ugrasicam sorduklari sorunun dakikasina kadar biliyorum...

• Arkadaşlar hava kuvvetleri fydt ve sözlü mülakata aynı gün mü oluyor bilgisi olan var mı?
  • deco38 D kullanıcısına yanıt
    Hayır aynı gün değilmiş. İlk gün evrak kontrol, boy-kilo ve fydt varmış. Geçilirse hastane sevki ayarlanıyormuş. 13 şubat'ta da sözlü mülakatlar başlayacak şeklinde yazmış dün mülakata gidenler.

• Manken aliolar boy 1.68 1.68 ve alti sanirim darbeyi yapanlar 1.80likler degil at kafasi cogu
  • Eyvallah kardeşim takım elbise taşımayalım boşuna. Ama mülakat o kadar geç olmaz sanmıyorum şubatta eğitime başlamaları lazım en geç ki ağustosta mezun etsinler.

• deco38 D kullanıcısına yanıt
    25 ocak'a kadar sağlık raporlarının tamamlanması gerekiyormuş. Sonra sözlü mülakat olacak. O açıdan bakılırsa max 1 hafta erkene kalır. Yardımcı sınıf alımı yapıyorlar daha çok. Ayrıca teğmen rütbesiyle eğitime devam da edilir gerekirse.

• Milli savunma bakaninin danismaninin yanindan geliyorum,

Astegmenlerle kapatilacak ifadesi derken sudur tegmen acigini bol bol askerlik gorevini yaptirmak uzere astegmen alinarak kapatilacagi soylendi. Astegmen alimlari arttirilacak tezkere biraktirma gibi bir sey soz konusu degil. Ama ben kendisine kita tecrubemiz oldugunu soyledim ve bizi direkt askerligini yapmamis vatandaslarla bir tuttugunu soyledim bunu biliyorum konusacagim dedi bir de su kpss olayi dedim astegmenler kitada neden ozellikle kpss isteniyor peki doguda sarkta adam astegmen sinav izni istiyor verilmiyoR ben dedim biz grup olarak 1200 kisi suanda ilgili yeterliliklere muteakip kitaya cikmak icin haziriz not aldi dedim en azindan astegmenlerden kpss istemesin, cunku hak kaybi var cok nitelikli astegmenleri kaybedeceksiniz dedim. O da olayi sanioki askerligini yapmamislar basvuramiyor diye. Dedi su kpss olayi ve askerlik olayini soyleyecegim bakana... Bakalim...
  • Bu arada o da yedek subay olarak askerligini tamamlamis...
  • Umarım asteğmenler için kpss şartını kaldırırlar hocam. Ya da başka bir formül geliştirilir. En azından kıtadaki asteğmenlerden kalmak isteyenler için ayrıca bir spor sözlü mülakat yapılabilir.
  • pavlus P kullanıcısına yanıt
    Pavlus bastan beri soyle duyumum varboyle olacak alimvarvs diye forumda yazdnda yazdnsonunda hepsininboslaf oldugu ortaya cikti ben birde sunu merakediyorum hadi aldilardiyelim sen zaten boydan kaybediyon neden bu ilgi

• Ali2330 kullanıcısına yanıt
    Kara hava denize tutuyor, neden ilgim
    Olmasin? Fantazimin onune mi gecicen adamim? Duyum muyum degil kendim gidip bire bir gorustum netlessin diye su safsata tesekkur edecegine artistlik yapiyorsun

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.