Şimdi Ara

Tezkere birakma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
5
Favori
8.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar taslak su sekilde aynen o haberdeki gibi,
    Son bes yil icerisinde astegmenlik yapmis personelden alinacak muvazzaf subaylar, sivil kaynak olarakta sozlesmeli subay yoluna gidecekler yani astegmenleri tek buttonla sefer gorevi emriyle silah altina davet edecekler gonul esasina dayali bes aylik sok mangasi egitimi sonra kitaya cikaracaklar... Sinif secme sansiniz olmayacak onlar sizi nereye verirlerse o sekilde olacak uclu kararnagmeyi imzaladiktan sonra bunun disinda, on bes yila cikarmayi dusunuyorlar muvazzaf subay zorunlu hizmeti gundemlerinde bu da var... Yani sonuc olarak muvazzaf subayin yedek subaydan temini konusu netlesti sivile yuzde 20 ayirmislar yedek subaya 80 kontenjan zaten oyle bir seyki tsk da sozlesmeli subay ile muvazzaf subay piramidi tamamen farkli isliyormus... Sivil tumgeneralden alindi bu bilgi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En kısa sürede işleme koyarlar umarım.

• Beyler var mi bi gelisme?Bizde astegmenler olarak beklemedeyiz

• cagilsz C kullanıcısına yanıt
    Beklemeye devam degisiklik yok, yakinda patlar...

• Başvuru toplanması için ön görülen tarih 16-22 ocak.
    Aralıkta teşvikler başlayacak ocak - subat arasinda öğrenci adayları toplanacak.
    Bir dalga daha geliyor ihraclar cogalacak.
    Kesin bilgidir.
  • pavlus P kullanıcısına yanıt
    Seçme aşamaları sözleşmeli subaylar gibi mi olacakmış? Bir bilgi edinebildin mi?

• BNYZ kullanıcısına yanıt
    Bana gelen bilgi o yonde bir ton sey cikti yine yedek subaylara hic bir sey cikmadi... Ara siniflardan ogrenci alimi ile ilgili madde bile cikti...

Tarih çok ileri aslında. Açığı yavaştan kapatmaları gerekirdi. Hemen kıtalara atama yapmayacaklar eğitim var sonuçta. Sanki, biraz oyalayalım da unutsunlar der gibi.

Agustos 30 da bu ulke ikinci defa tegmen verememeyi kaldiramaz, oyalayimda unutsun ne demek?? Bu personelin kadroyu isgal etmesi gerek... Yapmazsada yapmasinlar kendileri bilirler isimize bakariz ama bu dedigim sey bir sekilde yapilacak astsubaylarda yukselecek dendi yukseliyor, sira simdi bize geldi...

Astsubayların subaylığa geçmesi zaten var olan bir şeydi. Koşullarını değiştirdiler muhtemelen. Bekliyoruz da bakalım ne çıkaracaklar.

Kapsam genisletildi eskiden 4 ile 7 yildi simdi bir defaliga mahsus 7-10 yil olanlarda basvuru yapacaklar...

• Arkadaşlar haber yok mu askerlikte bitti bilsek ona göre bir şeyler yapsak? Tezkere bırakma olacağı kesin mi o da var?

• deco38 D kullanıcısına yanıt
    Sen normal hayatina devam edebilirsin zaten geri cagirilirsin donmek istersen...

• Tüm kuvvetler muvazzaf subay/astsubay alımı için ilana çıktılar.
    MSB'nin sayfasında her şey.

• Daha önceden dış kaynaklı subay alımlarında kpss şartı yoktu şimdi var. Ve konunun tezkere bırakma ile Alakası yok malesef..

• Alper.1453 A kullanıcısına yanıt
    Kendileri sınav yapıyorlardı, şimdi merkezi sınav şartı gelmiş. Ön sağlık da yok artık. Böylece keyfi elemelerin de önüne geçmeyi düşündüler sanırım. Teskere bırakmak için yeni KHK gerekiyor diye biliyorum.

• Arkadaşlar ben bu sene Kamu Yönetimi bölümünden mezun oluyorum. Bu tezkere bırakma olayı hakkında araştırma yaptım biraz, bakanımız Fikri Işık'ın açıklamasınıda inceledim. Ben ciddi anlamda tezkere bırakma olayını düşünüyorum. Fakat sizin dediklerinize göre şansım biraz azalıyor sanırım. Kpss'de işin içine girerse eğer, olay bayağı sarpa saracak gibi duruyor. Kafam bir hayli karıştı benim. "Kpss durumu eğer netleşse bile, yürürlüğe giriş tarihi nasıl şekillenir?" gibi çokça soru var şuan benim kafamda. Sizce şu durumda benim yapabileceğim en akıllıca adımlar neler olur?
  • Kardesim suan tezkere birakma yok olacakmi bende bilmiyorum ben suanda astegmenim kanun cokti ama yonetmelik bekliyoruz yoksa kpss ile benmde puanim dusuk ve basvuru cok fazla sivilden

• Sametatgm S kullanıcısına yanıt
    Isin hizlanmasi icin bimere yazin...

• Normalde sivil kaynaktan nuvazzaf alinmayacakti suanda sivilden muvazzaf alma yoluna gidiyorlar buda astegmenlerden almanin iptal oldugu dusuncesini olusturuyor acikcasi askerligini yapmayan birini kpss den 100 puanda alsa kisladan iceri sokmamak lazm cunku gercekten astegmen oldugu icin bile pisman olan onlarca insan tanidim bir anlik hevesle bir meslek bir omur yapilmaz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.